PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΟΛΥΤΕΚΝΙΚΟ ΠΑΣΟ



wgibson1
17-10-07, 11:07
αποκτησα προσφατα πολυτεκνικο πασο(ως τεκνο)
αλλα υπαρχει το εξης προβλημα
εχω τελειωσει τις σπουδες μου (δεν εχω ορκιστει ακομα) και μεχρι να παω στρατο μεσολαβει ενα διαστημα 3 μηνων περιπου.
στο μεσοδιαστημα αυτο πως ακριβως θα χρησιμοποιω το πασο αυτο, καθως απο το
συλλογο της περιοχης μου , μου ειπαν οτι πρεπει ταυτοχρονα με το πολυτεκνικο πασο να επιδεικνυω και το φοιτητικο πασο η την στρατιωτικη ταυτοτητα αντιστοιχα


ευχαριστω για το χρονο σας

manoulamou
20-10-07, 11:31
Τι ακριβως προσφερει αυτο το πασο;
Δωρεαν ή με μειωμενο αντιτιμο μετακινησεις ή κατι αλλο
πχ εισοδο σε θεατρα, σινεμα (http://www.polyteknoi.gr/readarticle.php?article_id=16) κλπ;
Δεν καταλαβα τον υποχρεωτικο συνδυασμο με τις αλλες ιδιοτητες!

21century
20-10-07, 19:36
Για τα πλεονεκτηματα καλυτερα να απευθυνθεις στον συλλογος της περιοχης σου ωστε να σου υποδειξουν τις ακριβεις περιπτωσεις που μπορεις να το χρησιμοποιησεις. Υπαρχουν αρκετα πραγματα που μπορουν να γινουν ιδιως σε οτι αφορα τις μετακινησεις...

wgibson1
21-10-07, 18:34
μισο εισιτηριο εχεις στα μ.μ.μ.
απλα επειδη ειμαι κοντα στα ορια ληξεως μου ειπαν να το χρησιμοποιω σε συνδιασμο με φοιτητικο πασο η στρατ. ταυτοτητα αν ειμαι φανταρος
αν και αλλοι πολυτεκνοι μου ειπαν αυτα ειναι μλκ και κανε δουλεια σου χαλαρα

σας ευχαριστω παντως

sdikr
21-10-07, 19:45
Απλό το θέμα αν είσαι φοιτητής ή φαντάρος κάνεις χρήση μιας υπηρεσίας, αν δεν είσαι κάνεις κατάχρησή

manoulamou
21-10-07, 20:48
Οταν λες στο οριο ληξεως εννοεις το πολυτεκνικο πασο
ή την φοιτητικη ταυτοτητα, λογω επικειμενης ορκωμοσιας;:hmm:
Παντως μονο οι αρμοδιοι στα ΜΜΜ ξερουν, τι ακριβως ισχυει κατα περιπτωση...
http://www.oasa.gr/index.asp?tml=1&pageid=150&menu=6&pg=1

sivadws2
21-10-07, 22:00
Όποιος έχει πολυτεκνικό πάσο και διαβάσει τι λέει μέσα θα δει ότι όντως πρέπει να επιδεικνύεται ταυτόχρονα με το φοιτητικό (ή τη στρατιωτική ταυτότητα). Στα 10 περίπου χρόνια που είχα τέτοιο πάσσο (νομιμότατα) ποτέ μα ποτέ δεν μου ζήτησαν το φοιτητικό....όσο ήμουν στη βόρεια Ελλάδα.... Οι μόνοι που το ζήτησαν ήταν κάτι φραγκοφονιάδες του ΚΤΕΛ Αρκαδίας όταν χρησιμοποίησα το λεωφορείο για να πάω απο την Αθήνα στην Τρίπολη να παρουσιαστώ στην Αεροπορία. Και ναι μεν ήταν τυπικά σωστοί αυτοί και λάθος εγώ αλλά η ταλαιπωρία να ακυρώσω το πάσσο λίγο πριν πάω φαντάρος (λόγω λήξης της φοιτητικής ιδιότητας) και να ξαναβγάλω πάλι (λόγω απόκτησης της ιδιότητας του σμηνίτη) θα ήταν λίγο υπερβολική!!!!

emeliss
21-10-07, 22:19
Έτσι όπως τα λέει ο sivadws2. Και εμένα στο ΚΤΕΛ μου πρωτοζήτησαν το φοιτητικό πάσο...

Talos82
21-10-07, 22:30
Οι μόνοι που το ζήτησαν ήταν κάτι φραγκοφονιάδες του ΚΤΕΛ Αρκαδίας όταν χρησιμοποίησα το λεωφορείο για να πάω απο την Αθήνα στην Τρίπολη να παρουσιαστώ στην Αεροπορία.

Νομίζω πως η μετακίνηση στον τόπο που παρουσιάζεσαι, πρέπει να είναι δωρεάν, επιδεικνύοντας το χαρτί της κατάταξης.

sivadws2
22-10-07, 00:30
Δωρεάν με τον καρβουνιάρη...(κατάσταση επιβίβασης κτλ) Το ΚΤΕΛ θεωρείται πολυτέλεια.....

@ ADSLgr.com All rights reserved.