PDA

Επιστροφή στο Forum : Εντυπώσεις απο Κηφισιά



vagk
17-10-07, 13:31
Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για το θέμα, μιας και βλέπω ότι υπάρχουν παρόμοια σχεδόν για κάθε περιοχή, αλλά θα ήθελα να ακούσω γνώμες από χρήστες Κηφισιάς-Ανω Κηφισιάς που έχουν προτιμήσει το 2play της Forthnet.

Επειδή όπως κατάλαβα αν μπεις σε εναλλακτικό δεν βγαίνεις μετά εύκολα και αναίμακτα θέλω να είμαι σίγουρος ότι δεν θα το μετανιώσω.

Λοιπόν όσοι είναι κηφισιά ποιες οι εντυπώσεις σας? Τηλεφωνία και Internet. Υπάρχει καμμιά εκτίμηση για το που περίπου βρίσκεται το κέντρο που συνδεόμαστε?

Επίσης κάτι άκουσω για μια προσφορά που ετοιμάζουν από τα forthnet shops από αύριο.. έχει ακούσει κανείς τίποτα?

Ευχαριστώ πολύ...

vagk
20-10-07, 00:54
Χμμ... ελπιζω το ότι δεν έκανε κανεις σχόλιο για Κηφισια να είναι καλό σημάδι...

Έκανα σήμερα την αίτηση μου για 2Play...αναμένουμε...

Υγ. Τα forthnet shops δίναν webcam δώρο με κάθε αίτηση αλλά εξαντήθηκαν ήδη..όχι ότι ήταν και κανα σπουδαίο δώρο αλλα λέμε...

MichalisS
20-10-07, 14:19
Για Νέα Κηφισιά (άλλο DSLAM) είμαι πολύ ευχαριστημένος από ταχύτητες. Συγχρονίζω στα 14Mbps (καλό για τη γραμμή μου) και σε downloads από γρήγορους servers μπορώ και τα εκμεταλλεύομαι πλήρως. Δεν έχω 2play αλλά shared-llu, οπότε δεν ξέρω για την τηλεφωνία. Χρόνος ενεργοποίησης: 10,5 εβδομάδες.

antonism
20-10-07, 14:57
Εχω 2play απο τον Αύγουστο. Οι εντυπώσεις μου απο την τηλεφωνία πολύ καλές εκτός απο την λίγο χαμηλότερη ένταση σε σχέση με τον ΟΤΕ όλα τα άλλα δουλεύουν ρολόι ακόμα και η αναγνώριση που γενικά στην forthnet έχει προβλήματα σε πολλά κέντρα. Στο internet τις ταχύτητες που συγχρονίζω τις βλέπεις στις πληροφορίες που γράφω στο πλάι, κι εδώ εκτός απο τις αποσυνδέσεις που είχα στην αρχή πρίν μου στείλουν το siemens όλα τα υπόλοιπα αρκετά καλά.
Το κέντρο μας πρέπει να βρίσκεται στον ΟΤΕ Κηφισιάς (Διονύσου και Παπαδιαμάντη).
Ο χρόνος μέχρι την σύνδεση για μένα ήταν περίπου 2 μήνες με την ευθύνη της καθυστέρησης να πέφτει στην forthnet μιας κι έκαναν να στείλουν την αίτηση στον ΟΤΕ 50 ημέρες!! Μόλις την έστειλαν σε μια εβδομάδα με συνδέσανε.

vagk
22-10-07, 13:22
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά :)

Χμμ βέβαια το ότι το Dslam είναι στο κτίριο του ΟΤΕ θα μου ρίχνει πολύ την ταχύτητα μιας και μένω άνω κηφισια οπότε είμαι κάπου στα 2+km...

Με ΟΤΕ τώρα έχω 39 attenuation...:(

Ευχαριστώ και πάλι.:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.