PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet 2Play ερώτηση για τηλεφωνία



pangef
17-10-07, 14:51
Μίλησα μ'έναν φίλο μου που έχει παρόμοια υπηρεσία με την 2Play στον ΟΤΕ και μου είπε πως οι δωρεάν κλήσεις του είναι μόνο προς συνδρομητές ΟΤΕ.
Τώρα εμείς με την 4net θα χρεωνόμαστε αν παίρνουμε τηλέφωνο σε αστικούς και υπεραστικούς αριθμούς συνδρομητών ΟΤΕ?Αν ισχύει αυτό δεν θα έχω λόγια να περιγράψω αυτήν την κατάπτυστη εταιρεία.

karavagos
17-10-07, 14:53
Μίλησα μ'έναν φίλο μου που έχει παρόμοια υπηρεσία με την 2Play στον ΟΤΕ και μου είπε πως οι δωρεάν κλήσεις του είναι μόνο προς συνδρομητές ΟΤΕ.
Τώρα εμείς με την 4net θα χρεωνόμαστε αν παίρνουμε τηλέφωνο σε αστικούς και υπεραστικούς αριθμούς συνδρομητών ΟΤΕ?Αν ισχύει αυτό δεν θα έχω λόγια να περιγράψω αυτήν την κατάπτυστη εταιρεία.
Δηλαδή σε όποια εταιρία ισχύει, είναι κατάπτυστη? Ή μόνο για την Forthnet?
Από την άλλη, αν δεν ισχύει?

psytransas
17-10-07, 15:08
Μίλησα μ'έναν φίλο μου που έχει παρόμοια υπηρεσία με την 2Play στον ΟΤΕ και μου είπε πως οι δωρεάν κλήσεις του είναι μόνο προς συνδρομητές ΟΤΕ.
Τώρα εμείς με την 4net θα χρεωνόμαστε αν παίρνουμε τηλέφωνο σε αστικούς και υπεραστικούς αριθμούς συνδρομητών ΟΤΕ?Αν ισχύει αυτό δεν θα έχω λόγια να περιγράψω αυτήν την κατάπτυστη εταιρεία.

Για αλλα θεματα μπορεις ανετα να την χαρακτηρισεις κατάπτυστη αλλα οχι γι'αυτο που ρωτας ;)

Δεν υπαρχει χρεωση προς αστικους και υπεραστικους αριθμους ΟΤΕ

pangef
17-10-07, 15:14
Eυχαριστώ psytransas για την απάντηση.
Χρησιμοποίησα το επίθετο κατάπτυστη για τους ατελείωτους μήνες αναμονής,
για το τηλεφωνικό κέντρο που για να πιασεις γραμμή πρέπει να έχεις γαιδουρίσια υπομονή
και για να το σηκώσει κάποιος να έχεις τον Θεό μπάρμπα.
Αν ίσχυε κι αυτό με τα τηλέφωνα θα έβγαζα αφρούς απ'το στόμα!!!
Φίλε karavago εγώ έχω Forthnet και τηλεφωνία και internet αλλά η κοροιδία πέφτει
σύννεφο.

karavagos
17-10-07, 15:15
Eυχαριστώ psytransas για την απάντηση.
Χρησιμοποίησα το επίθετο κατάπτυστη για τους ατελείωτους μήνες αναμονής,
για το τηλεφωνικό κέντρο που για να πιασεις γραμμή πρέπει να έχεις γαιδουρίσια υπομονή
και για να το σηκώσει κάποιος να έχεις τον Θεό μπάρμπα.
Αν ίσχυε κι αυτό με τα τηλέφωνα θα έβγαζα αφρούς απ'το στόμα!!!

Απόλυτα δικαιολογημένος ο χαρακτηρισμός τότε.

deniSun
17-10-07, 17:43
Μίλησα μ'έναν φίλο μου που έχει παρόμοια υπηρεσία με την 2Play στον ΟΤΕ και μου είπε πως οι δωρεάν κλήσεις του είναι μόνο προς συνδρομητές ΟΤΕ.
Τώρα εμείς με την 4net θα χρεωνόμαστε αν παίρνουμε τηλέφωνο σε αστικούς και υπεραστικούς αριθμούς συνδρομητών ΟΤΕ?Αν ισχύει αυτό δεν θα έχω λόγια να περιγράψω αυτήν την κατάπτυστη εταιρεία.

Αν είσαι σε 2play χρεώνεσαι τις κλήσεις προς κινητά, εξωτερικό και data με μειωμένο τιμολόγιο.
Οι κλήσεις voice αστικές και υπεραστικές δεν χρεώνονται.
Αν είσαι σε soho έχεις χαμηλότερες χρεώσεις.

slaughter
19-10-07, 16:48
Γενικά πάντως υπάρχει μεγάλο θέμα με τις χρεώσεις των κλήσεων. έγω στο εξοχικό μου έχω Altec τηλεφωνία (πάνω από ΟΤΕ) σε ενα πρόγραμμα που έχει σταθερή χρέωση ανα κλήση (ένα ποσό Α όσο κ να μιλήσεις)
Αυτό που μάθαμε πρόσφατα (γιατί όταν την έβαλα δεν υπήρχαν ακόμα τόσοι (έως κανένας) εναλλακτικοί με ιδιόκτητο) είναι ότι η σταθερή χρέωση ισχύει για τηλέφωνα ΟΤΕ ή ALTEC !!! κ τα άλλα έχουνε μια μη σταθερή χρέωση !!!
ΜΕγάλη απάτη . Που ξέρω εγώ αν ο αριθμός που καλώ 210... είναι στον ΟΤΕ ή με φορητότητα σε κάποιον άλλον???
Αυτές είναι Που@#$ες που κάνουνε οι εταιρίες. Από την άλλη όσες λένε απεριόριστες αστικές κ υπεραστικές (κ πληρώνεις το κατιτις σου παραπάνω ) έχουνε όντος απεριόριστες προς όλους τους παρόχους. Από αυτές εξαιρείται ο ΟΤΕ που προσφέρει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ αλλά μόνο εντός του δικτύου του (άρα περιορισμένες)
πρέπει να πέσουν πρόστιμα μπας κ αλλάξει αυτό!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.