PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτησεις για μια νεα συνδεση



Glamor
17-10-07, 16:53
Πριν από μερικές μέρες συνδέθηκα με το ιδιόκτητο κύκλωμα της Forthnet soho ενώ πριν είχα hol ΑΡΥΣ,
Το πρόβλημα μου είναι ότι πρέπει να κάνω εγώ αίτηση διακοπής από το Hol ή η forthnet θα το κάνει αυτό για μένα. Πριν κάνω την αίτηση μου στην forthnet ρώτησα αν χρειάζεται να κάνω εγώ την διακοπή και μου είπαν όχι, θα το κάνουν αυτή διότι δεν ξέρουν την ακριβή χρόνος ενεργοποίηση,
πάντως σήμερα πήγα πίσω το παλιό μου εξοπλισμό μου (Netrouter2) μου είπαν ότι πρέπει να κάνω εγώ αίτηση διακοπής παροχής υπηρεσιών internet της hol.

29gk
17-10-07, 17:10
Απο το FAQ της Forthnet

www.forthnet.gr/templates/faq.aspx?p=186016

Έχω ADSL (ΑΡΥΣ ΟΤΕ) από άλλο πάροχο. Μπορώ να πάρω Forthnet 2play;

Απλά συμπληρώστε την αίτηση Forthnet 2play!
H αίτηση περιλαμβάνει ειδική εξουσιοδότηση με την οποία η Forthnet είναι σε θέση να προχωρήσει στις απαραίτητες ενέργειες διακοπής των παλαιότερων συμβάσεων παροχής ADSL που έχετε με άλλο πάροχο. Έτσι γλυτώνετε κόπο και χρόνο καθώς η διακοπή της παροχής ADSL ελαχιστοποιείται!

deniSun
17-10-07, 17:41
Στις νέες αιτήσεις εννοείται ότι τις διαδικασίες διακοπής θα τις αναλάβει η forthnet.
Εκτός αν είσαι σε llu.

ariadgr
17-10-07, 17:48
Πριν από μερικές μέρες συνδέθηκα με το ιδιόκτητο κύκλωμα της Forthnet soho ενώ πριν είχα hol ΑΡΥΣ,
Το πρόβλημα μου είναι ότι πρέπει να κάνω εγώ αίτηση διακοπής από το Hol ή η forthnet θα το κάνει αυτό για μένα. Πριν κάνω την αίτηση μου στην forthnet ρώτησα αν χρειάζεται να κάνω εγώ την διακοπή και μου είπαν όχι, θα το κάνουν αυτή διότι δεν ξέρουν την ακριβή χρόνος ενεργοποίηση,
πάντως σήμερα πήγα πίσω το παλιό μου εξοπλισμό μου (Netrouter2) μου είπαν ότι πρέπει να κάνω εγώ αίτηση διακοπής παροχής υπηρεσιών internet της hol.

Δε χάνεις τίποτα να ενημερώσεις τη ΗΟL με ένα fax ώστε να μην συνεχίσει να σε χρεώνει "κατά λάθος".

Glamor
18-10-07, 09:37
πάντως έκανα μια αίτηση διακοπής από τι hol αλλά μου έκανε εκτύπωση ότι μου λέει ότι πρέπει να κάνω εγώ αίτηση διακοπής και όχι ι forthnet??
πάντως στο site της fortnet ανάφερε ότι αναλαμβάνει αυτή την διαδικασία διακοπής.
Η hol δεν ξέρει τι του γίνετε (όταν πήγα στα νέα γραφεία γινόταν πανικός , ο ένας δεν έχει τηλ, ο άλλος χάλια internet και τους έχουν βάλει όλους στο στρογγυλό τραπέζι και περιμένουν αν τους εξυπηρετήσουν :rtfm:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.