PDA

Επιστροφή στο Forum : Vivodi:Εξοπλισμός τέλος! Η κοροϊδία στο zenith!



ExOrIsToS
09-02-05, 21:31
Έχω κάνει αίτηση από τις 18 Νοεβρίου 2004. Έπαιρνα τακτικά τηλέφωνο και η απάντηση ήταν η κλασική:"Αναμονή από τον ΟΤΕ". Πέρνω λοιπόν στις 2 Φεβρουαρίου και αποφασισμένος να κόψω τι σύνδεση και η κοπέλα μου λέει:"Έχει δοθεί η γραμμή.Περιμένετε αυτές τις μέρες τηλέφωνο από τον τεχνικό". Τις λέω ποτε δηλαδή δόθηκε η γραμμή? EEE τέλος Ιανουαρίου μου λέει. Περνάνε μερικές μέρες ούτε φωνή ούτε ακρόαση από τι "βιβοδι".Παίρνω τηλέφωνο παρασκευή, τους λέω ρε παιδιά τι θα γίνει? Μου λένε πως υπάρχει μεγάλη λίστα αναμονής αλλα σίγουρα αυτές τις μέρες θα σας πάρει τηλ ο τεχνικός...Τις λέω από ποτε δόθηκε η γραμμή? Μου λέει 14 Ιανουαρίου!!!!!!! Τέλος πάντων ξαναπαίρνω τηλέφωνο σήμερα και λέω τι θα γίνει ρε παιδιά??? Μήνες μου λέγατε ότι φταίει ο ΟΤΕ και το καταλαβαίνω και δεν κατηγορώ εσάς. Πως γίνετε να περιμένω 1 μηνα τεχνικό?? Σε αυτό φταίτε εσείς και δεν έχετε καμια δικαιολογία.

"βιβοδι": Έχετε δίκιο κύριε αλλα υπάρχει μεγάλη λίστα αναμονής περιμένετε τηλέφωνο αυτές τις μέρες.

Εγώ: Δε μπορώ να περιμένω άλλο πέρασε ήδη ένας μηνας και δεν έγινε τίποτα. Θέλω να μου στείλετε τον εξοπλισμό να τα βάλω μονος μου. Ούτος η άλλος δεν ζήτησα τεχνικό για την εγκατάσταση

"βιβοδι": Μισό λεπτό........................................ Δεν γίνετε κύριε. Έχουμε έλλειψη εξοπλισμού. Περιμένουμε και εμείς να μας στείλουνε!!!! (εκεί φρίκαρα)

Εγώ: Μπορώ να παω να πάρω έναν διαχωριστή και ένα modem εγώ και να το "σεταρο" μονος μου?

"βιβοδι": Μισό λεπτό..................................................... Δε γίνετε κύριε... Πρέπει να έρθει ο τεχνικός για να μετρήσει τι γραμμή σας.

Σημαντική λεπτομέρεια.... Είχα πάρει γύρο στις 20 Ιανουαρίου και μου είχανε πει αναμονή από τον ΟΤΕ. Οποτε 2 ενδεχόμενα έχουμε:
1. Η "βιβοδι" με κοροϊδεύει και μου λέει ότι μου έχουνε δώσει τι γραμμή αλλα δεν μου την έχουνε δώσει.
2. Η "βιβοδι" όταν πήρα στις 20 έλεγε ψέματα πως έχω αναμονή από τον ΟΤΕ γιατί δεν έχει εξοπλισμό να δώσει.

Ότι και να πεις είναι λίγο. Το DSL στην Ελλάδα είναι πολύ μεγάλο ανέκδοτο. Δεν μου έχει ξανατύχει να θέλω να αγοράσω κάτι να πηγαίνω στο μαγαζί και να τους παρακαλάω να μου το πουλήσουν. Αρχίζω να πιστεύω πως έτσι και γίνω πελάτης τους θα μου κάνουν και χάρη.

Είναι δυνατόν να περιμένω ένα μηνα(παρα 5 μέρες) για να πάρο το modem??? Τόσο ηλίθιοι είναι που δεν έχουνε εξοπλισμό???
Έχει κανεις να μου προτείνει κάτι??? Εγώ προσωπικά σηκώνω τα χερια ψηλά και παραδίνομαι.
PS:Είναι τόσο ζώα στη "βιβοδι" η είναι γενικός έτσι με όλους τους providers???

Lazy Dog
09-02-05, 21:43
Αν κοιταξεις στο section της vivodi θα δεις και αλλα κωμικο-τραγικα. Κανε ενα edit και αλλαξε τα greeklish σε ελληνικα. Αν βαριεσαι να ξαναγραφεις πηγαινε **εδω** (http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp) και κανε copy-paste. ;)

Wolverine
09-02-05, 22:00
ExOrIsToS

Τα greeklish απαγορεύονται στο forum με βάση τούς Κανόνες Λειτουργίας (http://www.adslgr.com/forum/faq.php?faq=new_faq_item#faq_policy_adlsgr). Θα σε παρακαλέσω να ξαναγράψεις το μήνυμα σου στα Ελληνικά.

valdazzar
10-02-05, 01:50
Για τους αλλους δεν ξερω αλλα εγω που εχω βιβο ειναι τραγική... η πρωτη κινηση που πρεπει να κανεις ειναι να βοηθησεις στο Γκαλοπ που κανουμε... ειστε ευχαριστημενος απο τη Βιβοντι? ξερεις τι θα ψηφισεις ε? Κατσε να μαθεις και για ταχυτητες και για timeouts και για pings...σιγα σιγα ερχονται τα καλυτερα...

wolfy
10-02-05, 02:40
Φίλε εξόριστε γράψε στα ελληνικά το μήνυμα σου γιατί, αφενός, όπως σου είπε ο Mod απαγορεύονται τα greeklish και αφετέρου τέτοια σκηνικά πανμέγιστης κοροϊδίας πρέπει να διαβάζονται καθαρά και ξεκούραστα. Το τι θα κάνεις εσυ το ξέρεις, ή μάλλον εξαρτάτε από την υπομονή σου. Αν δεν μπορείς να κάνεις υπομονή τι κάθεσαι και τους παρακαλάς;

TheCondor
10-02-05, 03:19
Εγω παντως δεν αντιμετωπισα ποτε κανενα προβλημα με βιβοντι, και κατεβαχω και με 48 σταθερα.

( κατσε να αποφυγω τις πετρες ) :p:p:p

Εχω χασει πασα ιδεα περι βιβοντι απο αυτα που διαβαζω αλλα η περιπτωση μου ειναι μοναδικη απο οτι βλεπω, και μαλλον αυτο συμβαινει γιατι το κοβω να ειμαι ο μονος στην περιοχη μου με dsl.

Παντως αναλογα περιστατικα/καταστασεις εχω περασει και εγω με αλλον παροχο, για μηνες. Οποτε σας καταλαβαινω, κουραγιο ρε παιδες :(:(

valdazzar
10-02-05, 03:55
Πες μας ποιος ητανε τουλαχιστον...

ExOrIsToS
10-02-05, 14:51
Sorry αλλά δεν είχα διαβάσει τους κανόνες λειτουργίας του forum. Ελπίζω να μην έμειναν πολλά ορθογραφικά από τον μεταφραστή των greeklish. Όταν έκανα την αίτηση δεν είχα δει το forum. Αντιθέτος δούλευα κάπου που είχαμε 2Mbit από vivodi και δεν είχαμε κανένα παράπονο. Αλλά έπρεπε να το είχα φανταστεί οτι άλλο στις εταιρείες και άλλο στους απλούς "θνητούς". LOL!!!

TheCondor
10-02-05, 16:56
Πες μας ποιος ητανε τουλαχιστον...

Sparknet ηταν. Και ειναι ακομα επειδη συνεχιζω με αυτην στο Χαλανδρι.

Ειναι εξαιρετικοι σε εξυπηρετηση, θυμαμαι που μιλαγα για κανα δυο ωρες με τον τεχνικο για να λυθει ενα προβλημα.

Μπορει να ειναι ακριβοι αλλα εχουν ξεπερασει τα προβληματα που ειχαν πιστευω. Και απο ταχυτητες ειμαι μεχρι και 40-42. Δεν κατεβαζω βεβαια ποτε απο αυτην την συνδεση γιατι την εχω για αλλη χρηση

ExOrIsToS
10-02-05, 18:31
Έβαλα έναν γνωστό μου σήμερα να μιλήσει με έναν φίλο του που είναι στι Vivodi. Πριν λίγη ώρα είχα τηλέφωνο απο την Vivodi. Τελικά τα χειρότερα δεν ήρθαν ακόμα!!!!!

Vivodi: Γεια σας απο τη vivodi σας τηλεφωνώ. Υπάρχει ένα πρόβλημα με την αίτηση που έχετε κάνει. Ο κόμβος μας στην Καλλιθέα έχει πρόβλημα.

Εγώ: Τι μου λέτε τώρα??? Εσείς μου λέτε ένα μήνα τώρα πως απλά περιμένω τεχνικό και η γραμμά είναι έτοιμη!!!

vivodi: Κοιτάξτε να δείτε... Θα πρέπει να γίνει μέσω οτε. Απλά πρέπει να συμφωνήσετε και εσείς. Σε 11 μέρες τηα είναι οκ!

Εγώ: Δεν υπάρχει καμία περιπτωση!!! 3 μήνες με κοροιδεύατε???

Vivodi: Υπάρχει γενικό πρόβλημα στην Καλλιθέα. Σε 11 μέρες η γραμμή θα είναι έτοιμη.

Εγώ: Ξεχάστε το. Δεν υπάρχει περίπτωση. 3 Μήνες περίμενα και τώρα μου λέτε άλλες 11 μέρες. Εσείς μπορείτε να κάνετε 2 μήνες ακόμα.

Vivodi: Ο Οτε στην Καλλιθέα έχει διαθέσημα ports. Πάρτε τηλ. στον ΟΤΕ και ρωτήστε. Θα δείτε οτι θα σας πούνε πως έχουνε ports και θέλουν 11 μέρες. Ακόμα και σε στον ΟΤΕ να ζητήσετε DSL τώρα τόσο θα θέλουν.

Εγώ: Δεν υπάρχει περίπτωση. 3 μήνες με κοροιδεύσατε. Πως να σας εμπιστευτώ???

Vivodi: Καταλαβαίνουμε κύριε. Θα σας κάνουμε δώρο τον πρώτο μήνα.

Τέλος πάντων με τα πολλά τους είπα πως θα πάρω τηλ αργότερα. Πήρα τηλ στον ΟΤΕ και μου είπαν πως όντως έχουν διαθέσημα ports και θέλουν 11 μέρες. Ενοείτε πως θα ακυρώσω τη vivodi και θα ζητήσω DSL από ΟΤΕ. Αν και είμαι σίγουρος πως η Vivodi θα κάνει κανα μήνα για την ακύρωση. Αν το καθυστερήσουν έστω και μερικές μέρες τα έχω πάρει τόσο που θα κάνω καταγγελία και μήνυση.

Αν κάποιος απο καλλιθέα περιμένει DSL μέσω vivodi μάλλον θα πρέπει να το ξεχάσει. Ένα μήνα τώρα μου λέγανε πως περιμένω τεχνικό. Ότι και να μου πούνε δεν τους πιστεύω. Δεν έχω ξαναδεί τόσο απάτη εταιρεία.

Ελπίζω κάποιος από τη vivodi να διαβάζει αυτό το forum.

Η Vivodi με έκανε να αγαπήσω τον ΟΤΕ !!!

no_logo
10-02-05, 18:46
κάνε αμέσως εσύ ατομικά αίτηση στον ΟΤΕ και ζήτα τα λεφτά σου πίσω από τους ξεφτιλισμένους, αν σε αρχίσουνε στις μαλα@κιες πως δεν μπορείς να τα πάρεις πίσω κάνε καταγγελία στην ΕΕΤΤ (http://www.eett.gr/gr_pages/text_index.htm)

valdazzar
10-02-05, 18:57
Η Vivodi με έκανε να αγαπήσω τον ΟΤΕ !!! και μενα... σκεψου οτι ενω η γραμμη vivodi ειναι καλη που εχω θα την κοψω και θα βαλω οτε..

ExOrIsToS
10-02-05, 20:30
Πήρα και είπα πως θα ακυρώσω την αίτηση. Αύριο θα στείλω και το fax. Είμαι 99% σίγουρος οτι απο αύριο θα έχω νέες περιπέτειες....

winzig
13-02-05, 02:51
Αιτηση 29/9 Και Μου Την Εφεραν 28/1 Περιοχη Καλλιθεα Στο Σημαρχειο Κοντα!!!!!! Παιδια Να Μην Το Ματιασω Αλλα Με Τη 256 Μου Κατεωαζο Στανταρ Με 27κβ/δευτ.
Μεχρι Στιγμησ Ολα Καλα...αξιζε Η Αναμονη Τελικα???...για Να Δουμε

Slay
13-02-05, 03:08
Ελπιζω ολοι εσεις που αγαπησατε τον ΟΤΕ, να ξερετε που δινετε την αγαπη σας.
Πατρα, DLSAM Σκαγιοπουλιου και εχουμε χαλια ταχυτες απο τον ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ, τα ιδια και στο κεντρο της Κωνσταντινουπολεως.
Τι εχει κανει ο ΟΤΕ γιαυτο? απολυτως ΤΙΠΟΤΑ, οχι ψεματα κατι κανει βαζει και αλλες πορτες για να παει η ταχυτητα μας ακομα χειροτερα.
Να ευχεστε να μην τιγκαρει το κεντρο σας, γιατι αν γεμισει θα κανετε πολλους μηνες να δειτε ταχυτητες της προκοπης.

sdikr
13-02-05, 03:13
Ελπιζω ολοι εσεις που αγαπησατε τον ΟΤΕ, να ξερετε που δινετε την αγαπη σας.
Πατρα, DLSAM Σκαγιοπουλιου και εχουμε χαλια ταχυτες απο τον ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ, τα ιδια και στο κεντρο της Κωνσταντινουπολεως.
Τι εχει κανει ο ΟΤΕ γιαυτο? απολυτως ΤΙΠΟΤΑ, οχι ψεματα κατι κανει βαζει και αλλες πορτες για να παει η ταχυτητα μας ακομα χειροτερα.
Να ευχεστε να μην τιγκαρει το κεντρο σας, γιατι αν γεμισει θα κανετε πολλους μηνες να δειτε ταχυτητες της προκοπης.


και να σε ρωτήσω, τι έκανε η vivodi για να την αγαπήσουμε;

Slay
13-02-05, 03:46
Προσπαθει και αυτο ειναι σημαντικο, το αν τα καταφερνει καλα ειναι ενα αλλο θεμα, αλλα τουλαχιστον προσπαθει, οπως λενε και σε αλλο thread οι ταχυτητες της τουλαχιστον εχουν φτιαξει στους περισσοτερους, πηρε πολυ χρονο, σιγουρα πηρε πολυ, αλλα το ρεκορ ειναι του ΟΤΕ που και ξερει οτι εχει προβλημα, και δεν δινει δεκαρα για το αν μας αρεσει η οχι, να θυμηθουμε μηπως τι ειχαν πει σε καποιους που παραπονεθηκαν για χαμηλες ταχυτητες? "Ετσι ειναι κυριε μου οι ταχυτητες στο DSL και αν σας αρεσει" , θεωρεις μηπως την εξυπηρετηση των πελατων του ΟΤΕ καλυτερη απο αυτην της Vivodi?
Εγω παντως με το που δωσει καποιος ISP δικες του γραμμες στην περιοχη μου εφυγα γιαυτον την αλλη μερα, και θα φυγω ακομα και αν οταν γινει αυτο εχει φτιαξει το προβλημα με τον ΟΤΕ, ε οπως και να το κανουμε 6 μηνες (και γυρευε για ποσους ακομα) γραψιμο δεν ειναι και λιγο.

valdazzar
13-02-05, 04:09
Αμα εχεις προβλημα με το DSLAM απλα περιμενεις... τωρα ομως το να εχει προβλημα ο ISP σου και ολη η περιοχη να πεταει ειναι απατη..

Slay
13-02-05, 04:33
Μαλιστα, το να εχει προβλημα για ενα χρονικο διαστημα ο ISP ειναι απατη, το να εχει προβλημα η μιση πολη ενα εξαμηνο και ο ΟΤΕ να μην κανει τιποτα απολυτως για να το φτιαξει τι ειναι?

no_logo
13-02-05, 04:37
Μαλιστα, το να εχει προβλημα για ενα χρονικο διαστημα ο ISP ειναι απατη, το να εχει προβλημα η μιση πολη ενα εξαμηνο και ο ΟΤΕ να μην κανει τιποτα απολυτως για να το φτιαξει τι ειναι?

δεν είναι απλά ενα χρονικό διάστημα, είναι από τα χριστούγεννα και σε μερικούς ακόμα πιο πριν. και όταν μιλάμε για πρόβλημα μιλάμε για 4-5 KB κατέβασμα από την microsoft για παράδειγμα.
:respekt:

Slay
13-02-05, 04:46
δεν είναι απλά ενα χρονικό διάστημα, είναι από τα χριστούγεννα και σε μερικούς ακόμα πιο πριν. και όταν μιλάμε για πρόβλημα μιλάμε για 4-5 KB κατέβασμα από την microsoft για παράδειγμα.
:respekt:

Πρωτον, και παλι ειναι λιγοτερο χρονικο διαστημα, δευτερον και σημαντικοτερο ειναι οτι η vivodi προσπαθησε να το λυσει το προβλημα, και οπως διαβαζω στους περισσοτερους ηδη εχει λυθει, απο την αλλη εχουμε τον ΟΤΕ που δεν κανει απολυτως τιποτα για πολυ μεγαλυτερο χρονικο διαστημα, και γιατι να κανει? λες και μπορουμε να φυγουμε να παμε αλλου?
Αξιοπεριεργο βεβαια ειναι οτι στο κεντρο της Πατρας δεν υπαρχει προβλημα, παροτι εχει πολυ περισσοτερες συνδρομες adsl, λες μηπως να φταιει το γεγονος οτι και η Vivodi εχει dslam στο ιδιο κεντρο? λεω εγω τωρα.

no_logo
13-02-05, 04:56
Πρωτον, και παλι ειναι λιγοτερο χρονικο διαστημα, δευτερον και σημαντικοτερο ειναι οτι η vivodi προσπαθησε να το λυσει το προβλημα, και οπως διαβαζω στους περισσοτερους ηδη εχει λυθει, απο την αλλη εχουμε τον ΟΤΕ που δεν κανει απολυτως τιποτα για πολυ μεγαλυτερο χρονικο διαστημα, και γιατι να κανει? λες και μπορουμε να φυγουμε να παμε αλλου?
Αξιοπεριεργο βεβαια ειναι οτι στο κεντρο της Πατρας δεν υπαρχει προβλημα, παροτι εχει πολυ περισσοτερες συνδρομες adsl, λες μηπως να φταιει το γεγονος οτι και η Vivodi εχει dslam στο ιδιο κεντρο? λεω εγω τωρα.

μάλλον δεν είσαι πελάτης της βι-βόδι και προφανώς αυτός είναι ο λόγος που την υπερασπίζεις, αν βρισκόσουνα στο πελατολόγιο της θα είχες να αντιμετωπίσεις τα ψευδη της (από βδομάδα σε βδομάδα) τότε να σε έβλεπα.

Slay
13-02-05, 05:13
μάλλον δεν είσαι πελάτης της βι-βόδι και προφανώς αυτός είναι ο λόγος που την υπερασπίζεις, αν βρισκόσουνα στο πελατολόγιο της θα είχες να αντιμετωπίσεις τα ψευδη της (από βδομάδα σε βδομάδα) τότε να σε έβλεπα.

Το απο βδομαδα σε βδομαδα ειναι χειροτερο απο το "Ετσι ειναι οι ταχυτες στις DSL κυριε μου και δεν προβλεπεται να αυξησουμε το bandwidth ειμαστε στο νομιμο οριο"?
Δεν λεω οτι ειναι αγια η vivodi , η οτι ειναι τελεια, αυτο που λεω και δειχνετε να το αγνοειτε ειναι οτι υπαρχουν οχι μονο χειροτερα, αλλα πολυ χειροτερα, επισης η vivodi ειναι αξια υποστηριξης (κατα την αποψη μου) γιατι ειναι ο μονος ISP που κανει αυτο που κανουν ΟΛΟΙ οι ISP στο εξωτερικο, και αυτο που θα επρεπε να εχουν κανει και ΟΛΟΙ οι ελληνικοι ISP, το να δινει προσβαση δηλαδη μεσα απο δικο της δικτυο, οπως γινοταν και γινεται δηλαδη μεχρι και σημερα οσον αφορα τις PSTN και ISDN συνδεσεις, αλλα με το DSL βολευτηκαν ΟΛΟΙ (πλην Vivodi) με το ετοιμο δυκτιο του ΟΤΕ και δεν κατσαν να φτιαξουν δικο τους, και αν παραπονεθει και ο πελατης του λενε , "δεν φταιμε εμεις ο ΟΤΕ φταιει" που οντως φταιει αλλα αυτο δεν ειναι δικαιολογια για το γεγονος οτι δεν φτιαξαν δικο τους δικτυο.

ExOrIsToS
13-02-05, 06:15
Φίλε sly μάλλον δεν έχεις διαβάσει τι έχω γράψει. Η vivodi μου έλεγε ψέμματα για ένα μήνα πως η γραμμή μου είναι έτοιμη και πως απλός περιμένω το modem ενώ είχε πρόβλημα στον κόμβο της στην Καλλιθέα. Αν εσύ θεωρείς άξια υποστήριξης μία εταιρεία που σε κοροιδεύει είναι πρόβλημά σου. Αν δεν σε πείθει ούτε και αυτό τότε διάβασε τα παράπονα τον πελατών της vivodi και τα παράπονα όλων των άλλων μαζί.

no_logo
13-02-05, 12:21
Το απο βδομαδα σε βδομαδα ειναι χειροτερο απο το "Ετσι ειναι οι ταχυτες στις DSL κυριε μου και δεν προβλεπεται να αυξησουμε το bandwidth ειμαστε στο νομιμο οριο"?
Δεν λεω οτι ειναι αγια η vivodi , η οτι ειναι τελεια, αυτο που λεω και δειχνετε να το αγνοειτε ειναι οτι υπαρχουν οχι μονο χειροτερα, αλλα πολυ χειροτερα, επισης η vivodi ειναι αξια υποστηριξης (κατα την αποψη μου) γιατι ειναι ο μονος ISP που κανει αυτο που κανουν ΟΛΟΙ οι ISP στο εξωτερικο, και αυτο που θα επρεπε να εχουν κανει και ΟΛΟΙ οι ελληνικοι ISP, το να δινει προσβαση δηλαδη μεσα απο δικο της δικτυο, οπως γινοταν και γινεται δηλαδη μεχρι και σημερα οσον αφορα τις PSTN και ISDN συνδεσεις, αλλα με το DSL βολευτηκαν ΟΛΟΙ (πλην Vivodi) με το ετοιμο δυκτιο του ΟΤΕ και δεν κατσαν να φτιαξουν δικο τους, και αν παραπονεθει και ο πελατης του λενε , "δεν φταιμε εμεις ο ΟΤΕ φταιει" που οντως φταιει αλλα αυτο δεν ειναι δικαιολογια για το γεγονος οτι δεν φτιαξαν δικο τους δικτυο.

Πάντως slay όταν αναγκαστικά κάνεις σύγκριση ανάμεσα στην vivodi και τον ΟΤΕ ( που τον θεωρείς μια από τις χειρότερες επιλογές) καταλαβαίνεις σε πια κατηγορία κατατάσσετε και η vivodi. Δεν το γράφω αστεία αλλά αν μέσα στον ορυμαγδό των αποκαλύψεων για τα σκάνδαλα την τελευταία περίοδο αποκαλυφθεί πως ο Βαβύλης είναι γενικός διευθυντής της vivodi δεν θα νιώσω απολύτως καμία έκπληξη

Slay
13-02-05, 17:57
Πάντως slay όταν αναγκαστικά κάνεις σύγκριση ανάμεσα στην vivodi και τον ΟΤΕ ( που τον θεωρείς μια από τις χειρότερες επιλογές) καταλαβαίνεις σε πια κατηγορία κατατάσσετε και η vivodi.

Η συγκριση με τον ΟΤΕ ειναι μονοδρομος μιας και κανεις αλλος ISP δεν προσφερει ADSL προσβαση περα απο την Vivodi, ενταξει υπαρχει και η telepassport που δινει SDSL αλλα αυτη εχει ακομα μικροτερο δικτυο απο την Vivodi.

aroutis
13-02-05, 20:08
Κατανοω αυτά που λέτε για την Vivodi αλλά προς θεού μη μου λέτε και ότι ο ΟΤΕ
είναι καλύτερος...

Οταν ο ΟΤΕ είναι υπεύθυνος για τα ΧΑΛΙΑ που βρίσκεται το ΕΥΡΥΖΩΝΙΚΟ INTERNET γενικότερα; Για την έλληψη DSLAM και την χειρότερη απο τριτοκοσμική αντιμετώπιση του Internet γενικότερα στην Ελλάδα τα τελευταία 12 χρόνια ;

Κανείς δεν λέει ότι η Vivo είναι αθώα. Εχει τα προβλήματα της είτε αυτά είναι τεχνικά είτε νοοτροπίας (άλλωστε το τελευταίο δείχνει ότι είναι και ελληνική εταιρία). ΟΜΩΣ, δεν μπορω να μην διαπιστώσω -ως ένα βαθμό- ότι οι άνθρωποι με τα προβλήματα που έχουν δημιουργηθεί, το να λένε ότι αγαπάν τον ΟΤΕ μάλλον έχουν μικρή μνήμη.

Μήπως ξεχνάτε τις περίεργες χρεώσεις στα τιμολόγια των λογαριασμών που ανα καιρούς έχουν φτάσει στα δελτία ειδήσεων π.χ (μια και πολύς ντορος έχει γίνει για το λογιστήριο της Βιβοντι που ΟΝΤΩΣ έχει δεκάδες προβλήματα).

Μήπως ξεχνάτε τα προβλήματα με τα φερέσυχνα που ΑΠΛΑ εμφανιζόταν στις γραμμές σας και σε κάποιες περιπτώσεις έπρεπε να βρείτε ΒΥΣΜΑ (ναι συνέβει με μένα) για να απαλλαγείτε από αυτα;

Με όλο τον σεβασμό, ο ΟΤΕ μέσα από το μονοπολιακό καθεστώς το οποίο είχε μάθει να λειτουργεί επί ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ και ακόμη δυσκολεύεται να απαλλαγεί από την συγκεκριμένη νοοτροπεία, έχει μαστιγώσει τους συνδρομητές του (δηλ. ΕΜΑΣ) αλύπητα. Και προσωπικά, προτιμώ να είμαι συνδρομητής στη Vivodi, με τα όσα προβλήματα παρουσίασε κατά τον Δεκέμβριο (ευτυχώς προσωπικα με επιρρέασαν για μία βδομάδα μόνο) αλλά και η Vivodi να μην ήταν θα προσπαθούσα να βρώ έναν άλλο ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ φορέα.

ΟΧΙ όμως τον ΟΤΕ.

Αυτά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.