PDA

Επιστροφή στο Forum : 2play: μεταφορά από ΟΤΕ (ΑΡΥΣ) στο ιδιόκτητο



j0hnb1rd
17-10-07, 20:08
Σας μεταφέρω την δική μου ιστορία με το 2play μήπως κανείς έχει εμπειρία στο θέμα να με φωτίσει κι εμένα.

Είμαι συνδρομητής από το Μάρτιο του 2007 στο 2play μέσω ΟΤΕ (ΑΡΥΣ) αφού δεν υπήρχε ιδιόκτητο δίκτυο στην περιοχή μου (η γραμμή μου είναι ISDN).
Περί τα τέλη Ιουλίου με παίρνουν από τη Forthnet (!) να μου γνωστοποιήσουν οτι πλέον υπάρχει ιδιόκτητο δίκτυο στην περιοχή και να επιβεβαιώσουν οτι ενδιαφέρομαι να μεταφερθεί η γραμμή μου στο δίκτυό τους. Φυσικά τους λέω να προχωρήσουν.
Όπως ίσως καταλάβατε μετά 3 μήνες περιμένω ακόμη πληρώνοντας και το πάγιο του ΟΤΕ. Έχω επικοινωνήσει επανειλημμένα μαζί τους και κάθε φορά μου λένε κάτι "θολά" του στυλ: "μέσα στον τρέχοντα μήνα λογικά θα είναι έτοιμο" κλπ.

Το ερώτημα είναι τι κάνω;
Έχουν αυτοί συμφέρον να με γυρίσουν στο ιδιόκτητο αφού έτσι κι αλλιώς τους δίνω τα ίδια λεφτά ή κοιτάνε μέσα στον γενικότερο πανικό να εξυπηρετήσουν πρώτα νέους συνδρομητές για να τους καπαρώσουν αφού εμένα με έχουν σίγουρο;
Σκέφτομαι αν δε μου έχουν κάνει τη μεταφορά μέχρι 18/11 που έχω ήδη προπληρώσει το πάγιο να κάνω διακοπή και φαντάζομαι οτι δεν θα μου χρεώσουν τα €70 αφού είμαι ακόμα στον ΟΤΕ.
Να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ και κοινοποίηση στη Forthnet; Μήπως έτσι επιταχυνθούν κάποιες διαδικασίες;

Ευχαριστώ.

deniSun
18-10-07, 09:45
Αν δεν έχεις κλείσει χρόνο με το 2play θα πληρώσεις τα 70ε.
Αλλά και πάλι δεν ξέρω αν ισχύει γιατί δεν είσαι στο ιδιόκτητο τους.
Ρώτα τους καλύτερα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.