PDA

Επιστροφή στο Forum : Περιεργες Ενεργοποιήσεις??



mastermind
10-02-05, 15:06
Μετά απο τις περίεργες Ελληνοποιήσεις έχουμε και περίεργες ενεργοποιήσεις απ'οτι φαίνεται. Στο κέντρο της περιοχής μου ένας γνώστός έκανε αίτηση στις 10/01 και έιχε ενεργή σύνδεση μετά απο 10 μέρες. Τότε έκανα εγώ αίτηση μα περιμένω ακόμα και μάλλον για μερικές μέρες θα χρειαστεί υπομονή μιας και βρίσκομαι στην φάση της παραμεροποίησης. Το περίεργο είναι πως υπάρχουν αιτήσεις απο τις 4/01 που δεν έχουν προωθηθεί!! Μια κοπέλα απο το 134 που γνώριζε το θέμα μου είπε οτι όσοι αγοράζουν εξοπλισμό απο τον οτε έχουν πιο γρήγορη εξυπηρέτηση σε περιπτώσεις που υπάρχει ουρά...

thama
10-02-05, 16:14
Ο χρόνος αναμονής μέχρι την ενεργοποίηση εξαρτάται από πολλές παραμέτρους, και ένας από αυτούς είναι το πόσο γεμάτο είναι το DSLAM της περιοχής σου. Αν μιλάμε για διαφορετικά κέντρα, τότε δεν υπάρχει κανόνας σύγκρισης, ειδικά στο κλείνον άστυ.

Από την άλλη αν παίζει κάτι τέτοιο που σου είπε η τηλεφωνήτρια, τότε αυτό είνα πέρα για πέρα παράτυπο (για να μη πω παράνομο). Άλλα μέτρα και άλλα σταθμά ανάλογά με τις προτιμήσεις του χρήστη ? ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

dantouan
10-02-05, 17:25
Μια κοπέλα απο το 134 που γνώριζε το θέμα μου είπε οτι όσοι αγοράζουν εξοπλισμό απο τον οτε έχουν πιο γρήγορη εξυπηρέτηση σε περιπτώσεις που υπάρχει ουρά...


Ενταξει παιδια μην αρχισουμε να πιστευουμε και οτι μας λενε....

stknightmare
10-02-05, 17:48
Δεν ειναι και περιεργο,αλητες ποτετζηδες......Παντως και ενας φιλος που πειρε μοντεμ απο αυτους περιμενει κανα 2-3 εβδομαδες.Βασικα λειτουργουνε περισσοτερο κατω απο απειλες,βρισιδια,μηνυσεις και οταν εχεις αγορασει το μοντεμ απο αυτους.....

mastermind
13-02-05, 00:08
Μιλάμε για το ίδιο κέντρο,το παλικάρι μένει ένα στενό πάνω απο εμένα! Ήδη μετράω 3 βδομάδες αναμονή σε κέντρο με 600 κενές πόρτες,μάλλον ο υπάλληλος έλειπε μερικές μέρες και μαζεύτηκαν αρκετές αιτήσεις...

@ ADSLgr.com All rights reserved.