PDA

Επιστροφή στο Forum : Ας μου απαντήσει κάποιος σε αυτό



elias24
30-07-03, 20:53
Και λέω λοιπόν . . .

Αφού ειπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα με τους τεχνικούς του ΟΤΕ και την εγκατάσταση του ADSL, η οποία αν και μπορεί να γίνει και απο 5ΧΡΟΝΟ παιδί, υποχρεώνει όλους εμάς να περιμένουμε ΜΗΝΕΣ τους τεχνικούς της χειρότερης επειχήρησης που έχω δεί ποτέ μου, σε ότι έχει σχέση με την αναλογία ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ/ΚΕΡΔΗ ΕΤΑΙΡΙΑΣ, γιατί λοιπόν δε γινεται να ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ??????? Να πάμε στα γραφεία του ΟΤΕ, να πάρουμε το φίλτρο, το MODEM, αν μας αρέσει το INTRACOM του ΟΤΕ, να τα βάλουμε στην τηλεφωνική πρίζα και να δώσει μια ΑΠΛΗ ΕΝΤΟΛΗ Ο ΟΤΕ για ενεργοποίηση της ADSL γραμμής?

Θα σας πω γιατί: ΓΙΑΤΙ ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΙ Ο ΟΤΕ ΤΑ 59 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΧΡΕΩΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ? 59 Ολόκληρα Ευρώ για 2 λεπτά δουλειά, έτσι απλά για να ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ, δύσμοιρε Ελληνικέ λαε

Και μώλις χθές, ένας κολλητός μου στο ΙΣΡΑΗΛ, μου είπε οτι πληρώνει 35 Ευρω όλα μαζί για 800k DSL στην χώρα του. Και το Ισραήλ δεν ειναι απο τις πλέον αναπτυγμένες χώρες. Στις αναπτυγμένες χώρες το DSL είναι φθηνό. Αλλ΄΄α και στις υπόλοιπες, είναι πάλι φθηνό. ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ

blizard
30-07-03, 21:03
Μπορει απλος να μην θελει να βαλουμε dsl και να συνεχιζει να μας καθυστερει οσο μπορει....(Πολυ πανω απο μηνα εχει παει πλεον η αναμονη)
Μπορει απλος να ειναι ασχετοι ...
Μπορει να μην θελει να μας κακομαθει με ευρωπαικες συμπεριφορες γενικα ,και αρχισουμε να ζηταμε και να μην ειμαστε ορθιοι στα λεωφορεια, να μην εχουμε ουρες στις δημοσιες υπηρεσιες και δεν συμαζευετε μετα...

Μακαρι να ξεραμε τι στο καλο σκεφτετε πραγματικα ο Οτε...αν σκεφτεται κατι δηλαδη.

LefterisK
30-07-03, 22:51
Διαβασα σε πολλα posts παραπονα oπως οτι δεν ηρθε ο τεχνικος, οτι σας χρεωσανε χωρις να εχετε DSL , οτι αργουν κτλ. αφου ρε παιδια ξερετε οτι ο κ*λ*πΟΤΕ δεν ειναι σοβαρος οργανισμος γιατι βιαζεστε?
Περιμενετε λιγο να ξεκαθαρισει το τοπιο στην πολυσυζητημενη υποθεση DSL , να δουμε τι θα γινει με τις τιμες, με τους κομβους, με την υποστηριξη , με με με... και μετα βλεπουμε...
Τωρα τους κανουμε την χαρη μερικοι απο μας και βαζουμε DSL ενω αυτοι μας τα παιρνουν...
Περιμενετε και βλεπουμε...

blizard
30-07-03, 23:53
Ποια χαρη τους κανουμε? μολις μου ειρθε ο λογαριασμος στην μια γραμη, 236 ευρω Επακ, χωρις φπα για δυο μηνες.
Σε δυο μηνες θα δοσω στον Οτε με το dsl 55 ευρω στο παγιο, 130 συνδεση-εγκατασταση, και 35 τις δοσεις του modem.
Συνολο 220...λιγοτερο απο το Επακ!!!(μετα θα περνει 90 μονο το διμηνο, μαζι με το modem...αν δεν ακριβηνει το παγιο)

Τωρα περιμενω και το λογαριασμο της αλλης γραμμης, που εβαλα το dsl, να μου ερθει το δευτερο μαζεμενο χτυπημα....

irini
31-07-03, 09:20
isai sigouros oti inai toso efkoli i egkatastasi tou adsl?
isai sigouros oti mporeis na agoraseis oti modem theleis, opou ki an vriskesai kai na sou doulepsei?
Ego alla xero kai gi afto se rotao!

Και λέω λοιπόν . . .

Αφού ειπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα με τους τεχνικούς του ΟΤΕ και την εγκατάσταση του ADSL, η οποία αν και μπορεί να γίνει και απο 5ΧΡΟΝΟ παιδί, υποχρεώνει όλους εμάς να περιμένουμε ΜΗΝΕΣ τους τεχνικούς της χειρότερης επειχήρησης που έχω δεί ποτέ μου, σε ότι έχει σχέση με την αναλογία ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ/ΚΕΡΔΗ ΕΤΑΙΡΙΑΣ, γιατί λοιπόν δε γινεται να ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ??????? Να πάμε στα γραφεία του ΟΤΕ, να πάρουμε το φίλτρο, το MODEM, αν μας αρέσει το INTRACOM του ΟΤΕ, να τα βάλουμε στην τηλεφωνική πρίζα και να δώσει μια ΑΠΛΗ ΕΝΤΟΛΗ Ο ΟΤΕ για ενεργοποίηση της ADSL γραμμής?

Θα σας πω γιατί: ΓΙΑΤΙ ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΙ Ο ΟΤΕ ΤΑ 59 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΧΡΕΩΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ? 59 Ολόκληρα Ευρώ για 2 λεπτά δουλειά, έτσι απλά για να ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ, δύσμοιρε Ελληνικέ λαε

Και μώλις χθές, ένας κολλητός μου στο ΙΣΡΑΗΛ, μου είπε οτι πληρώνει 35 Ευρω όλα μαζί για 800k DSL στην χώρα του. Και το Ισραήλ δεν ειναι απο τις πλέον αναπτυγμένες χώρες. Στις αναπτυγμένες χώρες το DSL είναι φθηνό. Αλλ΄΄α και στις υπόλοιπες, είναι πάλι φθηνό. ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ :?:

nicksf
31-07-03, 22:46
ADSL μπορείς να βάλεις μόνο σου αυτό που δεν μπορείς να κάνεις ειναι να το αγοράσεις εκτός του Οτε τουλάχιστον μέχρι τον οκτώβρη που ισχύει η εκπτωση στα πάγια.

UGF_GreekMind
01-08-03, 06:45
Μιλάς για το modem, έτσι ;

Γιατί και μετά την "έκπτωση" του πΟΤΕ, πάλι εκεί πρέπει να πηγαίνεις για ενεργοποίηση του ADSL.

(Για να μην μπερδευόμαστε !)

nicksf
02-08-03, 17:38
Φυσικά ## εξάλλου είναι Θεϊκό να κάνεις ανθρώπινα λάθη ##

@ ADSLgr.com All rights reserved.