PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτήσεις για νέα σύνδεση Double Play



anthoula
19-10-07, 16:38
1) Δίνει σε ανενεργό βρόχο; (σε σπίτι που δεν έχει τίποτα, ούτε ΟΤΕ)
2) Χρειάζεται ΑΦΜ; (μάλλον ναι)
3) Περίπου πόσο καιρό θέλει η ενεργοποίηση;
4) Έχει τέλος ενεργοποίησης; (διακοπής έχει από όσο ξέρω)
5) Μπορεί να χρησιμοποιηθεί το modem σε bridge mode;
6) Μπορεί να χρησιμοποιηθεί το eVoice σε ξεχωριστή VoIP συσκευή; (PAP2, Fritz! κλπ.)
7) Τους λογαριασμούς πού μπορεί να τους εξοφλήσει κάποιος; (αναφέρομαι σε μετρητά, όχι πιστωτικές :nono:)

Από όσα έχω διαβάσει, μόνο 2 "catches" υπάρχουν:
1) Αύξηση του SNR και μείωση του attainable rate.
2) Κρατάμε τους λογαριασμούς εφ' όρου ζωής. :p

Αν υπάρχει και κάποιο άλλο, προσθέστε ελεύθερα να ξέρουμε. :)

grsaint13
19-10-07, 16:45
1) Δίνει σε ανενεργό βρόχο; (σε σπίτι που δεν έχει τίποτα, ούτε ΟΤΕ)
2) Χρειάζεται ΑΦΜ; (μάλλον ναι)
3) Περίπου πόσο καιρό θέλει η ενεργοποίηση;
4) Έχει τέλος ενεργοποίησης; (διακοπής έχει από όσο ξέρω)
5) Μπορεί να χρησιμοποιηθεί το modem σε bridge mode;
6) Μπορεί να χρησιμοποιηθεί το eVoice σε ξεχωριστή VoIP συσκευή; (PAP2, Fritz! κλπ.)
7) Τους λογαριασμούς πού μπορεί να τους εξοφλήσει κάποιος; (αναφέρομαι σε μετρητά, όχι πιστωτικές :nono:)

Από όσα έχω διαβάσει, μόνο 2 "catches" υπάρχουν:
1) Αύξηση του SNR και μείωση του attainable rate.
2) Κρατάμε τους λογαριασμούς εφ' όρου ζωής. :p

Αν υπάρχει και κάποιο άλλο, προσθέστε ελεύθερα να ξέρουμε. :)

1)Ναι,δίνει,αρκεί βέβαια να υπάρχει η υποδομή στο κτίριο.
2)Ναι,χρειάζεται.
3)Σε αυτή την ερώτηση,δυστυχώς δεν υπάρχει απάντηση!Κάνε μια βόλτα στα θέματα της ΧΟΛ και θα καταλάβεις τι γίνεται.
4)Όχι,δεν έχει.
5)Τι ακριβώς θέλεις να πεις;
6)Απ'ότι έχουν πει τα παιδιά που το λέχουν δοκιμάσει,όχι δε γίνεται.
7)Απ'ότι ξέρω στην Eurobank και δυστυχώς πληρώνεις και 1,5 ευρώ προμήθεια.Αν έχει αλλάξει κάτι και δεν το ξέρω,ας με διορθώσει κάποιος.

prapra
19-10-07, 16:54
Ένα επιπλέον catch, μάλλον σπάνιο:

Δεν μπορούν να δρομολογήσουν πάνω από έναν αριθμό 210... στο 2play.

Στον ΟΤΕ ως γνωστόν μπορείς να έχεις αρκετούς αριθμούς σε μία γραμμή (PSTN ή ISDN). H HOL δίνει μόνο έναν πέρα από το δικό της 213....

(Αν το χρειάζεστε, μπορεί να σας το υποσχεθούν ... παρόλα αυτά, ξεχάστε το, και κάνετε ότι καταλαβαίνετε από εκεί και πέρα)

ariadgr
19-10-07, 17:17
Δεν μπορούν να δρομολογήσουν πάνω από έναν αριθμό 210... στο 2play.

Eίσαι απόλυτα σίγουρος ότι αν έχει κάποιος μία ISDN με έναν κεφαλικό και ένα MSN αριθμό, η HOL δε δέχεται να μεταφέρει τους 2 αυτούς αριθμούς στο 2play? :hmm:

prapra
19-10-07, 17:24
Eίσαι απόλυτα σίγουρος ότι αν έχει κάποιος μία ISDN με έναν κεφαλικό και ένα MSN αριθμό, η HOL δε δέχεται να μεταφέρει τους 2 αυτούς αριθμούς στο 2play? :hmm:

Αυτό έπαθα. Και μάλιστα ο πωλητής μου είπε ότι μπορούν!
Δεν είναι τόσο σημαντικό για μένα, οπότε δεν τους κηνύγησα, αλλά έτσι έχει η κατάσταση.

---- edit ----
Η αίτηση είναι λίγο παραπλανητική, επίσης. Σου δίνει την άισθηση ότι γίνεται. Ο πωλητής μου είπε, ναι γίνεται, η τεχνική υποστήριξη, ΟΧΙ δεν μπορούμε. Τώρα αν καλέσεις τον "δεύτερο" αριθμό ενημερώνεσαι από το σύστημα του ΟΤΕ ότι "ο αριθμός δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή".

anthoula
19-10-07, 17:28
5)Τι ακριβώς θέλεις να πεις;
Να μπορείς να βάλεις ένα Cisco ή λινουξοκούτι και να κάνει αυτό το firewall/NAT κλπ.


7)Απ'ότι ξέρω στην Eurobank και δυστυχώς πληρώνεις και 1,5 ευρώ προμήθεια.Αν έχει αλλάξει κάτι και δεν το ξέρω,ας με διορθώσει κάποιος.
Αυτό είναι το πιο απογοητευτικό που άκουσα. :(
Δηλαδή πρέπει να ανοίξεις λογαριασμό; Και πληρώνεις 37 + 1.5 = 38.5 ευρώ; :down:

prapra
19-10-07, 17:41
Να μπορείς να βάλεις ένα Cisco ή λινουξοκούτι και να κάνει αυτό το firewall/NAT κλπ.

Με επιφύλαξη, θα έλεγα ότι δεν γίνεται. Θέλω να το δοκιμάσω, επειδή με ενδιαφέρει, δεν ξέρω όμως πότε θα τα καταφέρω.

Έχει μια επιλογή στο menu για ένα "exposed host", αλλά έχω την αίσθηση ότι το μόνο που σημαίνει είναι ότι δεν προστατεύεται από το firewall.

Με προβληματίζει το voip της τηλεφωνίας. Αν γίνει bridge/passthrough, όλη η κίνηση (περιλαμβανόμενης της τηλεφωνίας) θα φτάσει "μέσα".

Αν είναι ενεργό το θέμα όταν κάνω τη δοκιμή μου θα αναφέρω τα αποτελέσματα.

ariadgr
19-10-07, 18:01
Αυτό έπαθα. Και μάλιστα ο πωλητής μου είπε ότι μπορούν!
Δεν είναι τόσο σημαντικό για μένα, οπότε δεν τους κηνύγησα, αλλά έτσι έχει η κατάσταση.

---- edit ----
Η αίτηση είναι λίγο παραπλανητική, επίσης. Σου δίνει την άισθηση ότι γίνεται. Ο πωλητής μου είπε, ναι γίνεται, η τεχνική υποστήριξη, ΟΧΙ δεν μπορούμε. Τώρα αν καλέσεις τον "δεύτερο" αριθμό ενημερώνεσαι από το σύστημα του ΟΤΕ ότι "ο αριθμός δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή".

Πιο πιθανό μου φαίνεται στην περίπτωσή σου να τα έκαναν μπάχαλο με την αίτηση, από τη στιμή που η αίτηση το κάνει σαφές ότι γίνεται (όχι απλά σου δίνει την αίσθηση), και μάλιστα γράφει ότι μπορείς να μεταφέρεις 3 αριθμούς.

prapra
19-10-07, 18:06
Πιο πιθανό μου φαίνεται στην περίπτωσή σου να τα έκαναν μπάχαλο με την αίτηση, από τη στιμή που η αίτηση το κάνει σαφές ότι γίνεται (όχι αππλά σου δίνει την αίσθηση), και μάλιστα γράφει ότι μπορείς να μεταφέρεις 3 αριθμούς.

Δηλαδή, ξέρεις ότι γίνεται;

Που καταντήσαμε... Δεν είναι σημαντικό, αλλά αν είναι μόνο το μπάχαλο της εξυπηρέτησης πελατών να το ξανακοιτάξω το θέμα.

Πάντως η ΤΥ είπε ότι δεν το έχουν ξανακάνει.

----- edit -----

Επικοινώνησα αμέσως (wow) με Εξυπηρέτηση Πελατών "... ότι είπε ο τεχνικός, εμέις δεν ξέρουμε ..", με παρέπεμψαν στις πωλήσεις ".. μάλλον ο τεχνικός δεν ήξερε, εμείς δεχόμαστε μέχρι 4 αριθμούς..". Θα το κοιτάξουν και θα με ενημερώσουν ....

ariadgr
19-10-07, 18:25
Δηλαδή, ξέρεις ότι γίνεται;

Που καταντήσαμε... Δεν είναι σημαντικό, αλλά αν είναι μόνο το μπάχαλο της εξυπηρέτησης πελατών να το ξανακοιτάξω το θέμα.

Πάντως η ΤΥ είπε ότι δεν το έχουν ξανακάνει.

Δεν το έχω δοκιμάσει στη HOL, ούτε έχω εσωτερική πληροφόρηση, αλλά από την αίτηση είναι προφανές ότι γίνεται.

Στείλε email και ζήτησέ τους να σου απαντήσουν με email.

maxorfo
19-10-07, 21:38
..........Αυτό είναι το πιο απογοητευτικό που άκουσα. :(
Δηλαδή πρέπει να ανοίξεις λογαριασμό; Και πληρώνεις 37 + 1.5 = 38.5 ευρώ; :down:


To 1,5 ευρώ το πληρώνεις αν πας κατ' ευθείαν στο ταμείο. Αν ανοίξεις λογαριασμό, μπορείς να πληρώνεις τους λογαριασμούς μέσω Internet, οπότε δεν πληρώνεις τίποτα για προμήθεια.

Καμμία προμήθεια δεν πληρώνεις και στην περίπτωση πάγιας εντολής με πιστωτική κάρτα.

Εγώ έχω διαλέξει την πληρωμή μέσω Internet..

haunted
19-10-07, 22:24
Αυτό έπαθα. Και μάλιστα ο πωλητής μου είπε ότι μπορούν!
Δεν είναι τόσο σημαντικό για μένα, οπότε δεν τους κηνύγησα, αλλά έτσι έχει η κατάσταση.

---- edit ----
Η αίτηση είναι λίγο παραπλανητική, επίσης. Σου δίνει την άισθηση ότι γίνεται. Ο πωλητής μου είπε, ναι γίνεται, η τεχνική υποστήριξη, ΟΧΙ δεν μπορούμε. Τώρα αν καλέσεις τον "δεύτερο" αριθμό ενημερώνεσαι από το σύστημα του ΟΤΕ ότι "ο αριθμός δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή".

Και όμως γίνετε. Η HOL μπορεί να μεταφέρει (από όσο θυμάμε) μέχρι και 2 MSN αριθμούς του συνδρομητή που έιχε πριν ISDN γραμμή. Και αυτό στο υπογράφω.

anthoula
20-10-07, 01:38
Με επιφύλαξη, θα έλεγα ότι δεν γίνεται. Θέλω να το δοκιμάσω, επειδή με ενδιαφέρει, δεν ξέρω όμως πότε θα τα καταφέρω.

Έχει μια επιλογή στο menu για ένα "exposed host", αλλά έχω την αίσθηση ότι το μόνο που σημαίνει είναι ότι δεν προστατεύεται από το firewall.

Με προβληματίζει το voip της τηλεφωνίας. Αν γίνει bridge/passthrough, όλη η κίνηση (περιλαμβανόμενης της τηλεφωνίας) θα φτάσει "μέσα".

Αν είναι ενεργό το θέμα όταν κάνω τη δοκιμή μου θα αναφέρω τα αποτελέσματα.
Περίεργο μου φαίνεται αυτό που λες. :hmm:
Η τεχνολογία είναι standard, PPPoE δουλεύει από όσο ξέρω σε ΑΡΥΣ, Tellas, Forthnet κλπ.
Γιατί να μην δουλεύει σε HOL LLU; Μήπως εννοείς ότι δεν σου δίνουν username/password να κάνει PPPoE dial όπως στην NetOne; :hmm:

Τώρα για το VoIP, κι αυτό μου φαίνεται παράξενο να μην δουλεύει έτσι. SIP δεν είναι; Άρα θα δουλεύει όπως το i-Call, VoipBuster κλπ. αρκεί να δηλώσεις τα credentials.


To 1,5 ευρώ το πληρώνεις αν πας κατ' ευθείαν στο ταμείο. Αν ανοίξεις λογαριασμό, μπορείς να πληρώνεις τους λογαριασμούς μέσω Internet, οπότε δεν πληρώνεις τίποτα για προμήθεια.

Καμμία προμήθεια δεν πληρώνεις και στην περίπτωση πάγιας εντολής με πιστωτική κάρτα.

Εγώ έχω διαλέξει την πληρωμή μέσω Internet..
Μανούρα μου φαίνεται να ανοίξω κι άλλον λογαριασμό... ούτε μισθοδοσία να ήτανε! :respekt:
Δηλαδή ας πούμε ότι ανοίγω λογαριασμό στην Eurobank (μόνο για αυτόν τον σκοπό), αρκεί να κάνω κατάθεση 37 ευρώ κάθε μήνα; Ή πάλι θα θέλουν προμήθεια για την κατάθεση στο ταμείο και πάμε πάλι από την αρχή; :)

Πιστωτική δεν τους εμπιστεύομαι να τους δώσω, για ευνόητους λόγους. :p

ΥΓ: Βρε μπας και γίνεται να πληρώνεις τους λογαριασμούς στα Vodafone shops; Αφού συνεργάζονται, λογικά.. :hmm:

ariadgr
20-10-07, 01:51
Μανούρα μου φαίνεται να ανοίξω κι άλλον λογαριασμό... ούτε μισθοδοσία να ήτανε! :respekt:
Δηλαδή ας πούμε ότι ανοίγω λογαριασμό στην Eurobank (μόνο για αυτόν τον σκοπό), αρκεί να κάνω κατάθεση 37 ευρώ κάθε μήνα; Ή πάλι θα θέλουν προμήθεια για την κατάθεση στο ταμείο και πάμε πάλι από την αρχή; :)

Μπορείς να ανοίξεις ένα λογαριασμό ταμιευτηρίου στη Eurobank με χρεωστική κάρτα (Euroline Debit - Maestro). Τα χρήματα θα τα καταθέτεις στο λογαριασμό από ΑΤΜ ή εισπρακτική μηχανή της Eurobank, και την πληρωμή της HOL θα την κάνεις μέσω e-banking ή με όποιο άλλο τρόπο δεν σε χρεώνει προμήθεια. Στο ταμείο πιθανόν να σε χρεώνουν προμήθεια, δε χάνεις τίποτα να ρωτήσεις στο 210-9555000.

anthoula
20-10-07, 01:57
Μπορείς να ανοίξεις ένα λογαριασμό ταμιευτηρίου στη Eurobank με χρεωστική κάρτα (Euroline Debit - Maestro). Τα χρήματα θα τα καταθέτεις στο λογαριασμό από ΑΤΜ ή εισπρακτική μηχανή της Eurobank, και την πληρωμή της HOL θα την κάνεις μέσω e-banking ή με όποιο άλλο τρόπο δεν σε χρεώνει προμήθεια. Στο ταμείο πιθανόν να σε χρεώνουν προμήθεια, δε χάνεις τίποτα να ρωτήσεις στο 210-9555000.
Μάλιστα. Χρεώνουν τίποτα για άνοιγμα λογαριασμού/debit card ή μήπως ζητάνε κάποιο ελάχιστο ποσό για να ανοίξει;

Και κάτι ακόμα: πρέπει να πάει κάποιος στα κεντρικά (Αμπελοκήπους, αλλά που ακριβώς είναι δεν θυμάμαι :oops:) να κάνει αίτηση ή μπορεί να γίνει από κάποιο κατάστημα;

ariadgr
20-10-07, 02:08
Μάλιστα. Χρεώνουν τίποτα για άνοιγμα λογαριασμού/debit card ή μήπως ζητάνε κάποιο ελάχιστο ποσό για να ανοίξει;

Δε χρεώνουν κάτι για άνοιγμα λογαριασμού, ούτε υπάρχει ελάχιστο ποσό για να ανοίξει.
Ρώτησε όμως αν πρέπει να υπάρχει κάποιο ελάχιστο ποσό ώστε να μη χρέωνεσαι με "έξοδα τήρησης λογαριασμού", αν υπάρχει κάτι τέτοιο.
Παράλληλα με το άνοιγμα λογαριασμού και την Euroline debit (Maestro), ζήτα και κωδικούς για e-banking.


Και κάτι ακόμα: πρέπει να πάει κάποιος στα κεντρικά (Αμπελοκήπους, αλλά που ακριβώς είναι δεν θυμάμαι :oops:) να κάνει αίτηση ή μπορεί να γίνει από κάποιο κατάστημα;

Η αίτηση προς τη HOL μπορεί να σταλεί με FAX, ταχυδρομικά, ή από κάποιο συνεργαζόμενο κατάστημα.
Θα σου πρότεινα το fax. Η αίτηση βρίσκεται εδώ (http://www.hol.gr/default.asp?pid=25&la=1&itmid=50&ct=3&prd_st=3).

maxorfo
20-10-07, 03:44
Λοιπόν, τον λογαριασμό τον άνοιξα με 100 ευρώ. Δεν υπάρχει ελάχιστο ποσό ούτε για το άνοιγμα ούτε για την τήρηση του λογαριασμού. Δεν υπάρχουν έξοδα τήρησης, ακόμα κι αν έχεις μέσα μόνο 10 ευρώ.

Παράλληλα μου έδωσαν και μία κάρτα Visa Electron χρεωστική, για αναλήψεις από τα ΑΤΜ και για χρήση του αριθμού που έχει γραμμένο πάνω τόσο στο e-banking (log-in), όσο και στο Europhone Banking (πληρωμή μέσω τηλεφώνου).

Για κατάθεση στο ταμείο στο δικό σου λογαριασμό, φυσικά δεν υπάρχει προμήθεια.

prapra
22-10-07, 11:50
Να μπορείς να βάλεις ένα Cisco ή λινουξοκούτι και να κάνει αυτό το firewall/NAT κλπ.



Με επιφύλαξη, θα έλεγα ότι δεν γίνεται.

Δεν έχω βρεί τρόπο από το web interface να του ορίσω λειτουργία ως bridge. Το ψάξιμο που χρειάζετα είναι μήπως μπορεί να ρυθμιστεί το fritz με κάποιο άλλο τρόπο (εκτός web interface).


Έχει μια επιλογή στο menu για ένα "exposed host", αλλά έχω την αίσθηση ότι το μόνο που σημαίνει είναι ότι δεν προστατεύεται από το firewall.
Με προβληματίζει το voip της τηλεφωνίας. Αν γίνει bridge/passthrough, όλη η κίνηση (περιλαμβανόμενης της τηλεφωνίας) θα φτάσει "μέσα".



Περίεργο μου φαίνεται αυτό που λες. :hmm:
Η τεχνολογία είναι standard, PPPoE δουλεύει από όσο ξέρω σε ΑΡΥΣ, Tellas, Forthnet κλπ.
Γιατί να μην δουλεύει σε HOL LLU; Μήπως εννοείς ότι δεν σου δίνουν username/password να κάνει PPPoE dial όπως στην NetOne; :hmm:

Τώρα για το VoIP, κι αυτό μου φαίνεται παράξενο να μην δουλεύει έτσι. SIP δεν είναι; Άρα θα δουλεύει όπως το i-Call, VoipBuster κλπ. αρκεί να δηλώσεις τα credentials.

Αυτό ενοούσα. Αν τελικά μπορεί να γίνει bridge, ακυρώνεις και όλες τις ρυθμίσεις της τηλεφωνίας του fritz. Δεδομένου ότι το δίνουν για το 2play, μάλλον έχουν δυσκολέψει πολύ την "ακύρωσή" του, για να γλυτώσουν κλήσεις στην ΤΥ.

anthoula
22-10-07, 12:37
Δεν έχω βρεί τρόπο από το web interface να του ορίσω λειτουργία ως bridge. Το ψάξιμο που χρειάζετα είναι μήπως μπορεί να ρυθμιστεί το fritz με κάποιο άλλο τρόπο (εκτός web interface).


Αυτό ενοούσα. Αν τελικά μπορεί να γίνει bridge, ακυρώνεις και όλες τις ρυθμίσεις της τηλεφωνίας του fritz. Δεδομένου ότι το δίνουν για το 2play, μάλλον έχουν δυσκολέψει πολύ την "ακύρωσή" του, για να γλυτώσουν κλήσεις στην ΤΥ.
Α, το πρόβλημα είναι με το Fritz δηλαδή μόνο;

Αν βάλω άλλο modem δουλεύει σε bridge;

Αν είναι έτσι, κανένα πρόβλημα. :)

prapra
22-10-07, 12:51
Α, το πρόβλημα είναι με το Fritz δηλαδή μόνο;

Αν βάλω άλλο modem δουλεύει σε bridge;

Αν είναι έτσι, κανένα πρόβλημα. :)

Το να δουλεύει σε bridge εξαρτάται καταρχήν από το "άλλο" modem (αυτό μάλλον το έχεις εξασφαλίσει), και στη συνέχεια από το να αποσπάσεις τις ρυθμίσεις της τηλεφωνίας από την HOL (εδώ δεν ξέρω τίποτα). Οι ρυθμίσεις της κλήσης PPPoE φαίνονται στο fritz (εκτός password, αλλά και αυτό το ξέρεις).

Τέλος δεν ξέρω αν κάνουν τίποτα περίεργο με τα ports της Voip, σε περίπτωση που θελήσεις (από τα δικά σου μηχανήματα) να δρομολογήσεις κλήσεις μέσω άλλων providers.

anthoula
22-10-07, 12:54
Το να δουλεύει σε bridge εξαρτάται καταρχήν από το "άλλο" modem (αυτό μάλλον το έχεις εξασφαλίσει), και στη συνέχεια από το να αποσπάσεις τις ρυθμίσεις της τηλεφωνίας από την HOL (εδώ δεν ξέρω τίποτα). Οι ρυθμίσεις της κλήσης PPPoE φαίνονται στο fritz (εκτός password, αλλά και αυτό το ξέρεις).

Τέλος δεν ξέρω αν κάνουν τίποτα περίεργο με τα ports της Voip, σε περίπτωση που θελήσεις (από τα δικά σου μηχανήματα) να δρομολογήσεις κλήσεις μέσω άλλων providers.
Το VoIP δεν με ενδιαφέρει και τόσο (σε πρώτη φάση), το bridge να δουλέψει... απλά λέω μην είναι όπως στην NetOne που δεν μπορείς να βάλεις άλλο modem + bridge, γι' αυτό ρωτάω. :oops:

prapra
22-10-07, 13:02
Το VoIP δεν με ενδιαφέρει και τόσο (σε πρώτη φάση), το bridge να δουλέψει... απλά λέω μην είναι όπως στην NetOne που δεν μπορείς να βάλεις άλλο modem + bridge, γι' αυτό ρωτάω. :oops:
Το voip σε ενδιαφέρει, επειδή είναι η μόνη τηλεφωνία που μπορείς να έχεις στο 2play της HOL. Αν δεν θέλεις καθόλου τηλεφωνία, ΟΚ.

Ακριβώς γιαυτό το λόγο δεν έχω προχωρήσει σε δοκιμές με άλλο modem/router.

anthoula
22-10-07, 13:09
Το voip σε ενδιαφέρει, επειδή είναι η μόνη τηλεφωνία που μπορείς να έχεις στο 2play της HOL. Αν δεν θέλεις καθόλου τηλεφωνία, ΟΚ.

Ακριβώς γιαυτό το λόγο δεν έχω προχωρήσει σε δοκιμές με άλλο modem/router.
Η αλήθεια είναι ότι δεν κάνω πολλές κλήσεις και βολεύομαι με το κινητό.
Τελικά το bridge δουλεύει ή όχι; (έστω με άλλο modem, έστω χωρίς VoIP)

prapra
22-10-07, 13:17
Η αλήθεια είναι ότι δεν κάνω πολλές κλήσεις και βολεύομαι με το κινητό.
Τελικά το bridge δουλεύει ή όχι; (έστω με άλλο modem, έστω χωρίς VoIP)
Δεν βλέπω λόγο να μην δουλεύει. Έχεις τις ρυθμίσεις, απλά καλείς με άλλο modem. Αν είναι κρίσιμο για την απόφασή σου, πες μου να κάνω πλήρη δοκιμή (με άλλο modem). Δεν υπόσχομαι ακριβώς πότε. Θα προσπαθήσω μέσα στην εβδομάδα.

Spyrus The Great
22-10-07, 16:21
Όσον αφορά την τηλεφωνία αν πέρνω σε σταθερό τηλέφωνο που δεν είναι ΟΤΕ αλλά για παράδειγμα Tellas,Vivodi κλπ
εξακολουθώ να μην έχω χρέωση;Έχει πάρει κανείς αναλυτικό λογαριασμό να το επιβεβαιώσει;

ariadgr
22-10-07, 17:32
Όσον αφορά την τηλεφωνία αν πέρνω σε σταθερό τηλέφωνο που δεν είναι ΟΤΕ αλλά για παράδειγμα Tellas,Vivodi κλπ
εξακολουθώ να μην έχω χρέωση;

Οποιοσδήποτε αριθμός αρχίζει από 2 περιλαμβάνεται στις απεριόριστες κλήσεις.

prapra
22-10-07, 22:38
Στραβός είμαι!!!

Βρήκα και που γίνεται η ρύθμιση του fritz να δουλεύει σαν απλό modem. Είναι στο μενου internet \ account information.

@ ADSLgr.com All rights reserved.