PDA

Επιστροφή στο Forum : ! SOS ! ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ADSLgr.com



Σελίδες : [1] 2

UGF_GreekMind
01-08-03, 12:53
Μετά από τα τελευταία προβλήματα με τον server του adslgr.com έχω να πω τα εξής

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΚΥΡΙΟΙ !!!

Και εξηγούμαι...

Μία κοινότητα με τόσα μέλη να έχει τέτοιου είδους προβλήματα. Επιτέλους πρέπει να βρεθεί ένας dedicated server χωρίς προβλήματα και πιο κοντά στην Ελλάδα (απ' ότι θυμάμαι είναι στην Αμερική ;;; ). Ποιος μας λέει ότι αύριο το adslgr δεν θα σταματήσει τη λειτουργία του, λόγω "τεχνικών προβλημάτων" ; Η εταιρεία η οποία φιλοξενεί το site μάλλον δεν κάνει για τόσο traffic.

"Καλά... θα βάλουμε τη μηχανή με τα λεφτά να κόψει κανα 2.000 € και θα πάμε σε άλλο server"
(Θα έλεγε κι ο φίλος μου ο Ducklord, που τα λέει και ωραία)

Άστο αυτό για αργότερα...

Μήπως ήρθε ο καιρός τα μέλη του adslgr να δώσουν πίσω κάτι ;
Εγώ προσωπικά δηλώνω ότι μέσα από τις συζητήσεις, εκτός από το ότι μου άνοιξαν τα μάτια για πολλά από τα τεκταινόμενα στο χώρο, έμαθα πολλά πράγματα σε τεχνικά και όχι μόνο θέματα, που αν πλήρωνα για να τα μάθω θα έδινα παααρα πολλά €'s.

ΠΡΟΣ ΤΟΝ EMPIRE :

Βάλε σήμερα κι όλας link για paypal.
ΠΡΟΣΕΞΕ... δεν στο προτείνω... ΤΟ ΑΠΑΙΤΩ. Είμαι μέλος και έχω δικαιώματα. Θέλω να διασφαλίσω το δικαίωμά μου για αμερόληπτη πληροφόρηση γύρω από το DSL. Πρέπει να καταλάβεις ότι η ευθύνη που ανέλαβες κάνοντας αυτό το site είναι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ. Αλλά πρέπει να καταλάβεις ότι έχεις και 1609 βοήθειες (!). Ο καθένας μπορεί να βοηθήσει. Και επιτέλους κατάλαβε ότι δεν είναι ανάγκη να σηκώνεις μόνος σου τα βάρη. Είναι ανθρώπινο να ζητάς βοήθεια και όχι ζητιανιά.
Άντε τώρα μην τα πάρω κι σ' αρχίσω στα μπινελίκια !#@$%#@^%#$%&$%^&$%^*$%&^*%$^&*%^&* :evil:

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ :

Στο κάτω κάτω ρε παιδιά πρέπει να πληρώνεται όποιος δουλεύει. Και οι συντελεστές του adslgr ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ. Και όχι μόνο γίνεται δουλειά, αλλά πληρώνουν κι από πάνω. Δεν θα με πειράζει ΚΑΘΟΛΟΥ ακόμα και αν έβγαινε και κέρδος από αυτή την ιστορία. Δεν είναι κακό ρε 'σεις.

ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ADSLgr.com

Λοιπόν... αφήστε τις μ@λ@κίες, τις διακοπές, τα stringάκια, τα σφηνάκια και ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ.
ΟΛΟΙ ΣΑΣ. Περιμένω views περίπου στα 2000+ και replies 1000+
Απαντήστε και προτείνετε λύσεις. ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΩΡΕΕΕ !!!, μία μέρα να γράψουμε στον IE www.adslgr.com και θα μας βγάλει "page not found".

Ειλικρινά σας μιλάω ότι αν δεν έχω απαντήσεις θα κάτσω όλο το ΣαββατοΚύριακο να στέλνω messages στα μέλη. Έτσι κι αλλιώς βενζίνη δεν υπάρχει οπότε μπάνιο.... μάλλον στη μπανιέρα !

Άντε να δούμε το γνωστό φιλότιμο του Έλληνα...

Ουυφφφ αυτά !

EDIT : (μετά από τα πρώτα replies)
Μιλάω για δωρεές και όχι συνδρομές... για να μην παρεξηγούμαι.

UGF_GreekMind
01-08-03, 13:15
Και για όσους δεν κατάλαβαν... θέλω να δω από όλους να ΑΠΑΙΤΟΥΝ link για paypal.

Από εκεί και πέρα... όσοι μπορούν και όσο μπορούν (δεδομένου ότι όλοι δεν έχουν πιστωτική κάρτα).

psymaster
01-08-03, 13:46
Δεν απαιτω link για paypal. Κινδυνευω;

ibok
01-08-03, 13:57
Μετά από τα τελευταία προβλήματα με τον server του adslgr.com έχω να πω τα εξής

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΚΥΡΙΟΙ !!!

Και εξηγούμαι...

Μία κοινότητα με τόσα μέλη να έχει τέτοιου είδους προβλήματα. Επιτέλους πρέπει να βρεθεί ένας dedicated server χωρίς προβλήματα και πιο κοντά στην Ελλάδα (απ' ότι θυμάμαι είναι στην Αμερική ;;; ). Ποιος μας λέει ότι αύριο το adslgr δεν θα σταματήσει τη λειτουργία του, λόγω "τεχνικών προβλημάτων" ; Η εταιρεία η οποία φιλοξενεί το site μάλλον δεν κάνει για τόσο traffic.

"Καλά... θα βάλουμε τη μηχανή με τα λεφτά να κόψει κανα 2.000 € και θα πάμε σε άλλο server"
(Θα έλεγε κι ο φίλος μου ο Ducklord, που τα λέει και ωραία)

Άστο αυτό για αργότερα...

Μήπως ήρθε ο καιρός τα μέλη του adslgr να δώσουν πίσω κάτι ;
Εγώ προσωπικά δηλώνω ότι μέσα από τις συζητήσεις, εκτός από το ότι μου άνοιξαν τα μάτια για πολλά από τα τεκταινόμενα στο χώρο, έμαθα πολλά πράγματα σε τεχνικά και όχι μόνο θέματα, που αν πλήρωνα για να τα μάθω θα έδινα παααρα πολλά €'s.

ΠΡΟΣ ΤΟΝ EMPIRE :

Βάλε σήμερα κι όλας link για paypal.
ΠΡΟΣΕΞΕ... δεν στο προτείνω... ΤΟ ΑΠΑΙΤΩ. Είμαι μέλος και έχω δικαιώματα. Θέλω να διασφαλίσω το δικαίωμά μου για αμερόληπτη πληροφόρηση γύρω από το DSL. Πρέπει να καταλάβεις ότι η ευθύνη που ανέλαβες κάνοντας αυτό το site είναι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ. Αλλά πρέπει να καταλάβεις ότι έχεις και 1609 βοήθειες (!). Ο καθένας μπορεί να βοηθήσει. Και επιτέλους κατάλαβε ότι δεν είναι ανάγκη να σηκώνεις μόνος σου τα βάρη. Είναι ανθρώπινο να ζητάς βοήθεια και όχι ζητιανιά.
Άντε τώρα μην τα πάρω κι σ' αρχίσω στα μπινελίκια !#@$%#@^%#$%&$%^&$%^*$%&^*%$^&*%^&* :evil:

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ :

Στο κάτω κάτω ρε παιδιά πρέπει να πληρώνεται όποιος δουλεύει. Και οι συντελεστές του adslgr ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ. Και όχι μόνο γίνεται δουλειά, αλλά πληρώνουν κι από πάνω. Δεν θα με πειράζει ΚΑΘΟΛΟΥ ακόμα και αν έβγαινε και κέρδος από αυτή την ιστορία. Δεν είναι κακό ρε 'σεις.

ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ADSLgr.com

Λοιπόν... αφήστε τις μ@λ@κίες, τις διακοπές, τα stringάκια, τα σφηνάκια και ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ.
ΟΛΟΙ ΣΑΣ. Περιμένω views περίπου στα 2000+ και replies 1000+
Απαντήστε και προτείνετε λύσεις. ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΩΡΕΕΕ !!!, μία μέρα να γράψουμε στον IE www.adslgr.com και θα μας βγάλει "page not found".

Ειλικρινά σας μιλάω ότι αν δεν έχω απαντήσεις θα κάτσω όλο το ΣαββατοΚύριακο να στέλνω messages στα μέλη. Έτσι κι αλλιώς βενζίνη δεν υπάρχει οπότε μπάνιο.... μάλλον στη μπανιέρα !

Άντε να δούμε το γνωστό φιλότιμο του Έλληνα...

Ουυφφφ αυτά !


ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΟΗΣΗΜΟΥΜΕ ΤΟ ΣΑΙΤ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ.
ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝ Η ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ : TA ΜΠΑΝΙΑ ΣΤΗΝ ΜΠΑΝΙΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΗΓΑΝΙ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΘΗΝΑ (ΚΕΝΤΡΟ).

UGF_GreekMind
01-08-03, 13:59
Δεν απαιτω link για paypal. Κινδυνευω;

Μόνο από τον εαυτό σου... πρόσεξέ το όμως ! Συμβουλεύσου ένα ειδικό.

UGF_GreekMind
01-08-03, 14:01
ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΟΗΣΗΜΟΥΜΕ ΤΟ ΣΑΙΤ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ.
ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝ Η ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ : TA ΜΠΑΝΙΑ ΣΤΗΝ ΜΠΑΝΙΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΗΓΑΝΙ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΘΗΝΑ (ΚΕΝΤΡΟ).

Μάλλον παρεξηγήθηκα... μιλάω για δωρεές και όχι για συνδρομές.

Άλλο το ένα, άλλο το άλλο !!!

troll
01-08-03, 14:02
Ε όχι έτσι ρε φιλαράκι !!!!

Δεν λέω να βοηθήσουμε όπως μπορούμε τον admin αλλά όχι και paypal στο κάτω κάτω τι έγινε που κρέμασε για λίγο ο server αν εσύ δεν αντέχεις μια μέρα χωρίς adsl.gr κάνε μία δωραιά εμείς που αντεχούμε δεν μας πειράζει

φιλικα Βασίλης :)

UGF_GreekMind
01-08-03, 14:07
ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΣΤΟ SITE.
ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΔΩΡΕΕΣ ΜΕΣΩ PAYPAL !!!

(Mάλλον δεν το ξεκαθάρισα όσο έπρεπε... sorry)

fumantsu
01-08-03, 14:07
Εγω διαφωνω με την απαιτηση σου και το λεω οπως ακριβως το ειπες οτι απαιτεις. Γιατι το να απαιτεις δωρεες ειναι σαν να λες συνδρομη. Τα forum δεν ειναι ενημερωτικοι οργανισμοι αλλα μερος οπου μπορουμε να ανταλλαξουμε αποψεις και να συνεισφερουμε στην ενημερωση με οτι ξερουμε ο καθενας.
Οπως επισης το myphone (πρωην unwired) θα επρεπε να εχει συνδρομη ή να ειχε ζητησει δωρεες,γιατι και αυτο προσφερει πολυ καλη ενημερωση πανω σε θεματα τηλεπικοινωνιων και μαλιστα εχει πεσει πολλες φορες θυμα των servers. Αντιθετα εχει διαφημησεις με banners που μαλιστα δεν ειναι και καθολου ενοχλητικα.
Επισης και αλλα πολλα forum στο εξωτερικο συμφωνα με την δικη σου αποψη θα επρεπε να ζητουν δωρεες ωστε να μπορουν να ειναι βιωσημα.
Το προβλημα των servers δεν μπορει καμια δωρεα να το λυσει. Γιατι ποιος μου λεει οτι αν δωσω τωρα 20€ για εναν καλο server στη Ελλαδα, οτι δεν πεσει και αυτος.
Τα forum βασιζονται στο μερακι του δημιουργου και των συνεργατων του και γι' αυτο και εχουν δωρεαν προσβαση και δεν απαιτουν δωρεες.
Αν υπαρχουν προβληματα με τον server και χρειαζεται μετεγκατασταση η μονη λυση ειναι οι διαφημησεις.
Αυτη ειναι η αποψη μου. Ισως και να ειμαι λαθος.
Ας μας πει και την αποψη του ο Γιαννης, ο οποιος ειναι και ο πιο αρμοδιος.

economist
01-08-03, 14:11
Δύδκολο θέμα. Η χρηματική προσφορά αντιστρατεύεται βασικές αρχές των online forum. Από την άλλη δεν είναι παράλογο να ζητηθεί κάτι τέτοιο σε εθελοντική βάση. Όμως μήπως μετά οι "δωρητές" απαιτούν περισσότερα; Να έχουν χρυσά αστεράκια π.χ; :p χεχ!

Νομίζω οι απόψεις των διαχειριστών είναι πολύτιμες.

Tony_Ts
01-08-03, 14:32
Η πρόταση που έγινε ήταν για χρηματική προσφορά κι όχι για χρηματική "εξαγορά" λειτουργιών και υπηρεσιών. Τι εννοώ με αυτό; Εννοώ ότι αν θέλει κάποιος να προσφέρει χρηματικά θα το κάνει με το σκεπτικό ότι είναι ευχαρηστιμένος από αυτό που υπάρχει εδώ και θέλει να δείξει την ευγνωμοσύνη του προσφέροντας ένα ποσό. Το ποσό αυτό δεν είναι υποχρεωτικό (όπως δεν είναι υποχρεωτικό και το φιλοδώρημα αλλά αν μείνουμε ευχαριστημένοι από τις υπηρεσίες κάποιου του δίνουμε φιλοδώρημα - αντί δώρου δηλαδή - χωρίς να προσδοκούμε κάτι περισσότερο από αυτόν).
Πιστεύω ότι δεν υπάρχει λόγος να μην μπει paypal για όσους θέλουν, να μπορούν να προσφέρουν κάτι. Αν κάποιος χρήστης το εκλάβει σαν εκβιασμό ή υποχρέωση ή εξαγορά υπηρεσιών το να δώσει χρήματα τότε το πρόβλημα είναι του συγκεκριμένου χρήστη κι όχι της κοινότητας.

Ελπίζω να μην συνεχιστούν τα εκτός θέματος posts (που συνήθως γίνονται χωρίς να έχουν διαβάσει όλη τη συζήτηση) που θα είναι κατά της συνδρομής!
Δείτε το και διαφορετικά, στην παρούσα κατάσταση αν δεν θέλει κάποιος να προσφέρει κάτι μπορεί να το κάνει αν υπάρχει όμως κάποιος που θέλει να προσφέρει, δε μπορεί!

hippie
01-08-03, 14:40
....Η χρηματική προσφορά αντιστρατεύεται βασικές αρχές των online forum. Από την άλλη δεν είναι παράλογο να ζητηθεί κάτι τέτοιο σε εθελοντική βάση. ...

sostos...ta forum einai dimokratikos xoros antallagis apopseon/ideon/pliroforion kai neon.to oti briskontai online apotelei ekseliksi tou politismou kai ths texnologias.

pantos, an iparoun kapoies anages se texnologiko eksoplismo ta meli edo poroun na boithisoun me kapoion tropo :wink:
(me to link gia paypal den simfono,eksalou den exo pistotiki karta :cry: )

kai me tous episkeptes ti tha ginetai :?: tis perisoteres fores online oi episkeptes einai diplasioi/traplasioi apo ta meli online... :wink:

PS: em...χρυσά αστεράκια ....den to eixa skeftei.... :wink:

jimsliakas
01-08-03, 14:43
Δηλαδη εχεις την εντυπωση οτι θα μαζευτουν .......αντε σε βαζω ΜΑΧ 100 ευρω...Στην καλητερη περιπτωση σου λεω....

Stilskin
01-08-03, 15:25
Prota ap ola na xekatharisoume oti ola ta forum den einai syndromhtika.Einai enas topos pou ekfrazontai eleythera oi apopseis olon!!!!
Kai epishs opos eipe enas xrhsths parapano oti to forum einai dimhourgia anthropon me meraki kai agaph gia ayto pou kanoun!!!! Xero pollous anthropous kai sthn kathimerinh zoh mas oi opoioi exoun ena hobbie kai mporei oxi mono na mhn kerdizoun lefta apo ayto alla kai na yparxei kai xasimo xrhmaton meso aytou.
Tora ego an thelo h o kathe xrhsths mporoume na dosoume ena X poso epeidh etsi goustaroume sthn telikh! Den mporeis esy h o kathenas na erthei na mou pei dose lefta.An krino ego oti prepei na doso tha ta doso!
Kai sthn telikh an yparxei oikonomikh dysxereia mporei na balei diafhmistika bannerakia! Den milao gia to forum mas.Aplos anafero to ntfs.org to opoio einai kai exairetikotato kai sthn telikh mazeyei kai kapoia xrhmata apo ta bannerakia!

DimitrisKTM
01-08-03, 15:26
Δεν καταλαβαινω φιλε μου με τι δικαιοδοσια εσυ απαιτεις απο τους υπολοιπους να κανουν δωρεες η οτιδηποτε αλλο που αφορα χρηματα.
Αυτο ελειπε οσοι ειμαστε γραμμενοι σε καποια φορουμ (εγω ειμαι σε 5) γιατι ελαχιστοι ειναι μονο σε ενα, να πληρωνουμε η να κανουμε δωρεες και ειδικα να το "απαιτει" καποιος και ο οποιος δεν ειναι καν ο "ιδιοκτητης" αλλα ενα απλο μελος.
Εγω το θεωρω τουλαχιστον υποπτο!
Αν θες να κανεις καποια δωρεα αφου σου περισευουν χρηματα, κανε την σιωπηλα και δεν τρεχει τιποτα.
Αλλα το να ξυπνησεις ενα πρωι και να ποσταρεις κατι τετοιο...
Ασε που και το υφος σου δεν ειναι πρέπον.
Απορω πως δεν εχει κλειδωθει ακομα. :evil:

JediMasterMANIAC
01-08-03, 15:43
αφου θελεις τοσο πολυ να βοηθησεις ΔΩΣΕ ΕΣΥ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!! εγω ενας απλοσ μαθητης ειμαι !! δεν βγαζω λεφτα ουτε πιστωτικες εχει ο πατερας μου γιατι απλα ΔΕΝ ΤΙΣ ΣΥΜΠΑΘΕΙ!!!LOL!!!
Και οσον αφορα τα λεφτα που λες ... το ξερω οτι το λες δωρεα ... αλλα θα προτιμουσα να μου το ζητουσαν καποι υπευθυνοι τοθ site οπως ο Γιαννης(σε πειραζει που σε λεω ετσι empire? :P)αμα θελεις να βοηθησεις .. να σκεφτεις ΠΡΙΝ μας αποκαλεσεις κατι αλλο!! ΣΚΕΨΟΥ ΠΡΩΤΑ ΕΣΥ!!! και μετα εμεις.

UGF_GreekMind
01-08-03, 15:50
Τελικά μάλλον ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΤΑ POSTs

ξανά...

Απαιτώ να μπει link για paypal (ή κάποιο άλλο) ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΩΡΕΕΣ.

Και ακριβώς επειδή όπως λές "μου περισεύουν" θέλω να το κάνω πιο εύκολα COPRENTE ???

ξανά...

ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.
Μόνο όσοι θέλουν και μπορούν. Ανθρώπινο είναι ρε παιδιά να μη μπορείς !

Και όσο για το ύποπτο... ναι ! Θα τα μοιραστούμε ύστερα με τον empire για να πάμε διακοπές. Βρε δεν διακορευόμαστε λέω εγώ :evil:

Tony_Ts
01-08-03, 16:06
An krino ego oti prepei na doso tha ta doso!

Πως ακριβώς θα το κάνεις αυτό ;

UGF_GreekMind
01-08-03, 16:07
αφου θελεις τοσο πολυ να βοηθησεις ΔΩΣΕ ΕΣΥ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!! εγω ενας απλοσ μαθητης ειμαι !! δεν βγαζω λεφτα ουτε πιστωτικες εχει ο πατερας μου γιατι απλα ΔΕΝ ΤΙΣ ΣΥΜΠΑΘΕΙ!!!LOL!!!
Και οσον αφορα τα λεφτα που λες ... το ξερω οτι το λες δωρεα ... αλλα θα προτιμουσα να μου το ζητουσαν καποι υπευθυνοι τοθ site οπως ο Γιαννης(σε πειραζει που σε λεω ετσι empire? :P)αμα θελεις να βοηθησεις .. να σκεφτεις ΠΡΙΝ μας αποκαλεσεις κατι αλλο!! ΣΚΕΨΟΥ ΠΡΩΤΑ ΕΣΥ!!! και μετα εμεις.

Ρε παιδιά... δεν μπορώ να καταλάβω κάτι... Γιατί ενώ ορισμένες φορές το μυαλό μας παίρνει 200 στροφές/λεπτο, άλλες κολλάμε εντελώς.

Λοιπόν...

1ον) Πιστεύω ότι το έχετε καταλάβει ότι το site είναι σε virtual host. Και να πω κάτι για τους virtual (που θα το επιβεβαιώσουν και άλλοι χρήστες). Οι virtual έχουν transfer limit. Ένα site που έχει 250.000 hits/day, δεν είναι πελάτης αλλά φύρα !!! Τι σημαίνει αυτό ; Κάποια μέρα θα διακόψουν τη λειτουργία του site έτσι απλά. Δεν θέλουν πελάτες που τους τρώνε τόσο bandwidth. Θέλουν πολλούς και μικρούς. Και (αν δεν το έχετε καταλάβει) παραμεγαλώσαμε ! Και καλά κάναμε γιατί έτσι μας κατάντησε ο πΟΤΕ.

2ον) "Γιατί δεν πάμε σε dedicated server ;;;" και απαντώ με ερώτηση...
Μήπως επειδή δεν μπορεί να διαθέσει τόσα λεφτά ο empire ;;; ή μήπως του αρέσει να παιδεύεται με μ@λ@κίες. Μάλλον το πρώτο.

3ον) "Γιατί δεν μας ζητάει τότε ;;;" και απαντώ με υποθέσεις...
Μπορεί να μη θέλει να δείξει την οικονομική του κατάσταση. Μπορεί να μη θέλει να "παρεξηγηθεί". Μπορεί να είναι πολύ περίφανος. Μπορεί να μην του το επιτρέπει η ανατροφή του....
ΔΕΝ ΞΕΡΩ

Αυτό που ξέρω είναι ότι δεν το κάνει και ότι (έστω κάποιοι από εμάς) μπορούμε να βοηθήσουμε. ΑΥΤΟ ΖΗΤΑΩ !!!

Και όχι... δε ξύπνησα σήμερα με αυτό το ζόρι... απλώς εξ' αφορμής με το πρόβλημα έβγαλα τα παραπάνω συμπεράσματα, γιατί και δικά μου posts διαγράφηκαν. Και μετά είδα το post του empire για τον server. Και απλώς έβαλα το μυαλό μου να δουλέψει "...για να μην πάει σε servers της προκοπής, κάποιο πρόβλημα θα έχει..." Τώρα ίσως το λάθος μου είναι ότι έκανα τέτοιο post χωρίς την άδειά του. Ισως είναι λάθος... δεν ξέρω ίσως... :roll: Αλλά δεν πρέπει να πέφτω και πολύ έξω στο συλλογισμό μου.

Tony_Ts
01-08-03, 16:08
Δεν καταλαβαινω φιλε μου με τι δικαιοδοσια εσυ απαιτεις απο τους υπολοιπους να κανουν δωρεες η οτιδηποτε αλλο που αφορα χρηματα.

Εκτός θέματος! Αν διαβάσεις πάλι θα δεις ότι απαιτεί από τους οργανωτές του forum να βάλουν Link για Paypal !

SiR_DreAm
01-08-03, 16:10
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τον σκοπό του post σου UGF_GreekMind αλλα δεν μπορώ να πιστέψω οτι το έκανες μονο και μόνο για "Βοηθήσεις το forum".Όπως λέει και ο jedi αυτο είναι κάτι που αφορά μόνο τον Γιάννη σαν ιδρυτή του forum.Αν ζητήσει κάτι ξέρει οτι αν μπορούμε θα προσπαθήσουμε να βοηθήσουμε με όποιον τρόπο μπορεί ο καθένας.

Tony_Ts
01-08-03, 16:10
αφου θελεις τοσο πολυ να βοηθησεις ΔΩΣΕ ΕΣΥ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!! εγω ενας απλοσ μαθητης ειμαι !!

Κανείς δε σου ζήτησε λεφτά! Αυτό που ζητήθηκε ήταν ένα Link για Paypal! Τι στο καλό, η ζέστη φταίει ή απλά κανείς δε καταλαβαίνει ;;

Το μέλος που έκανε αυτό το Post δεν το ξέρω καν και δεν το υποστηρίζω για κάποιο συγκεκριμένο λόγο! Απλά δε μπορώ να βλέπω καταστάσεις "άλλα λέει η θειά μου άλλα ακούν τ' αυτιά μου" !

Stilskin
01-08-03, 16:12
An krino ego oti prepei na doso tha ta doso!

Πως ακριβώς θα το κάνεις αυτό ;

Gia na sou apanthso tha sou po oti an thelo na boithiso yparxoun 1002 tropoi!!!! Apo to na brethoume face to face me ton dhmiourgo,meso trapezas kai den xero ego ti allo!!!! Aplos den m arese to oti apaitei na ginei ayto! Einai enas aplos user! Den mporei na milaei gia tous allous!!!!
Got it????

Tony_Ts
01-08-03, 16:17
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τον σκοπό του post σου UGF_GreekMind αλλα δεν μπορώ να πιστέψω οτι το έκανες μονο και μόνο για "Βοηθήσεις το forum".Όπως λέει και ο jedi αυτο είναι κάτι που αφορά μόνο τον Γιάννη σαν ιδρυτή του forum.Αν ζητήσει κάτι ξέρει οτι αν μπορούμε θα προσπαθήσουμε να βοηθήσουμε με όποιον τρόπο μπορεί ο καθένας.

Μήπως θα πρέπει να μη βλέπουμε "φαντάσματα" σε κάθε Post? Ο UGF_GreekMind έκανε το Post με κάποιο "πονηρό" σκοπό, κάποιος άλλος που είπε την (καλή) άποψή του για τον πΟΤΕ τον "βαφτίσαμε" υπάλληλο (ή μέτοχο ή whatever) του πΟΤΕ, άλλος πάλι που είπε μια χαζομάρα για δορυφορικό νετ (που προφανώς ούτε εκείνος είχε καταλάβει καλά) θεωρήσαμε ότι έκανε διαφήμιση!
Αν το forum αποτελεί ελεύθερη κοινότητα (όπως είπε κάποιος) τότε γιατί μερικοί δε μπορούν να δεχτούν την ελεύθερη γνώμη κάποιου και να πουν απλά ότι εμένα δε με ενδιαφέρει το Paypal αντί να κατακρίνουν, να απαντούν ό,τι άσχετο θέλουν ή να φαντάζονται ότι το μέλος αυτό έχει σκοπιμότητα από το Paypal !?!?!?!

Tony_Ts
01-08-03, 16:19
An krino ego oti prepei na doso tha ta doso!

Πως ακριβώς θα το κάνεις αυτό ;

Gia na sou apanthso tha sou po oti an thelo na boithiso yparxoun 1002 tropoi!!!! Apo to na brethoume face to face me ton dhmiourgo,meso trapezas kai den xero ego ti allo!!!! Aplos den m arese to oti apaitei na ginei ayto! Einai enas aplos user! Den mporei na milaei gia tous allous!!!!
Got it????

Εσύ μάλλον δεν "έπιασες" ότι δεν απευθυνόταν σε σένα!!! Ούτε μιλάει για τους άλλους!!!
Πριν μάθουμε να συζητάμε πρέπει να μάθουμε να καταλαβαίνουμε ! (κι εσύ να μάθεις να μην εκνευρίζεσαι όταν κάποιος διαφωνεί μαζί σου)

Stilskin
01-08-03, 16:22
An krino ego oti prepei na doso tha ta doso!

Πως ακριβώς θα το κάνεις αυτό ;

Gia na sou apanthso tha sou po oti an thelo na boithiso yparxoun 1002 tropoi!!!! Apo to na brethoume face to face me ton dhmiourgo,meso trapezas kai den xero ego ti allo!!!! Aplos den m arese to oti apaitei na ginei ayto! Einai enas aplos user! Den mporei na milaei gia tous allous!!!!
Got it????

Εσύ μάλλον δεν "έπιασες" ότι δεν απευθυνόταν σε σένα!!! Ούτε μιλάει για τους άλλους!!!
Πριν μάθουμε να συζητάμε πρέπει να μάθουμε να καταλαβαίνουμε ! (κι εσύ να μάθεις να μην εκνευρίζεσαι όταν κάποιος διαφωνεί μαζί σου)



NAi kai merikoi tha prepei na mathoun pou apeythinontai otan kanoun parathesh sta legomena kapoiou allou!!!!

Tony_Ts
01-08-03, 16:27
Απευθυνόμουν σε σένα ακριβώς Stilskin, που είναι η παρανόηση;
Μήπως να τα πούμε καλύτερα με ΡΜ ?

UGF_GreekMind
01-08-03, 16:28
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ (και επειδή λέτε πολλά χωρίς να γνωρίζετε) :

Το να του δώσω εγώ π.χ. 200€ είναι ελεημοσύνη και δεν λύνει το πρόβλημα. Το να υπάρχει link για paypal μπορεί να το λύσει όμως.


Aplos den m aresei to oti apaitei na ginei ayto!

Ξανά...

Δεν απαιτώ από εσένα (και από κανέναν άλλο) να δώσεις φράγκο. Απαιτώ να υπάρχει link για paypal, ώστε όποιος μπορεί και θέλει να βοηθήσει, να το κάνει.
Και δεν μιλάω για τους άλλους, θέτω τη γνώμη μου για κάτι που αφορά όλους μας (νομίζω).

Stilskin
01-08-03, 16:28
[Αν το forum αποτελεί ελεύθερη κοινότητα (όπως είπε κάποιος) τότε γιατί μερικοί δε μπορούν να δεχτούν την ελεύθερη γνώμη κάποιου και να πουν απλά ότι εμένα δε με ενδιαφέρει το Paypal αντί να κατακρίνουν, να απαντούν ό,τι άσχετο θέλουν ή να φαντάζονται ότι το μέλος αυτό έχει σκοπιμότητα από το Paypal !?!?!?!

Mallon esy o idios kapou ta exeis mperdepsei.Opos les kai esy oti eimaste eleytherh koinothta giati na mhn exoume thn ikanoththa na ekfrastoume se kati pou isos kai na mas enoxlei??
An esy den anexesai na akous kai tis gnomes ton allon tote katargeis thn ennoia ths eleytherias tou logou!

Tony_Ts
01-08-03, 16:29
Ο όρος "Απαιτώ" πάντως ούτε εμένα μου αρέσει. Θα προτιμούσα το "Προτείνω".

Stilskin
01-08-03, 16:30
Απευθυνόμουν σε σένα ακριβώς Stilskin, που είναι η παρανόηση;
Μήπως να τα πούμε καλύτερα με ΡΜ ?

Kai me PM kai me oti thes mporoume na ta poume.

Tony_Ts
01-08-03, 16:31
Stilskin, φυσικά και να ακούσω τη γνώμη του άλλου αν είναι σχετική με το θέμα. Αν εγώ προτείνω την αλλαγή των χωμάτων του Board κι εσύ απαντήσεις ότι διαφωνείς κάθετα με την άλλαγή των Smilies, τότε τι να δεχθώ;

Stilskin
01-08-03, 16:34
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ (και επειδή λέτε πολλά χωρίς να γνωρίζετε) :

Το να του δώσω εγώ π.χ. 200€ είναι ελεημοσύνη και δεν λύνει το πρόβλημα. Το να υπάρχει link για paypal μπορεί να το λύσει όμως.


Aplos den m aresei to oti apaitei na ginei ayto!

Ξανά...

Δεν απαιτώ από εσένα (και από κανέναν άλλο) να δώσεις φράγκο. Απαιτώ να υπάρχει link για paypal, ώστε όποιος μπορεί και θέλει να βοηθήσει, να το κάνει.
Και δεν μιλάω για τους άλλους, θέτω τη γνώμη μου για κάτι που αφορά όλους μας (νομίζω).
Entelos filika giati kapou to paratrabhxame pisteyo oti o empire an hthele oikonomikh bohtheia gia to forum mas tha thn zhtage! Kai xerei oti tha ton boithagame! Mporei oxi me 200 euro o kathenas alla osa mporousame! Anagnorizo thn megalh syneisfora tou sto adsl kai exei kathe dikaioma na zhthsei boitheia.Tora poly apla kalo tha htan na mhn epembainoun tritoi kai na tou lene ti na kanei!

Stilskin
01-08-03, 16:36
Stilskin, φυσικά και να ακούσω τη γνώμη του άλλου αν είναι σχετική με το θέμα. Αν εγώ προτείνω την αλλαγή των χωμάτων του Board κι εσύ απαντήσεις ότι διαφωνείς κάθετα με την άλλαγή των Smilies, τότε τι να δεχθώ;

Isos eisai o monos sxetikos edo kai o gnosths olon ton pragmaton......
Syggnomh pou apanthsa kiolas filarako! An thes pes mou na gemiso me arkoudakia ta post pou ekana logo xazomaras mou!

UGF_GreekMind
01-08-03, 16:37
Ο όρος "Απαιτώ" πάντως ούτε εμένα μου αρέσει. Θα προτιμούσα το "Προτείνω".

Απευθυνόταν στον empire. Αν θυμάστε είχε ξαναθιχτεί αυτό το θέμα με τον yiapap, αλλά τίποτα. Δεν απαιτώ από τα μέλη. Απαιτώ από τον empire. Είχε ξαναπροταθεί αυτό αλλά τίποτα δεν έκανε. Και σήμερα μου ξαναήρθε στο μυαλό με τα τράβαλα του server-δίκου.

Και ξαναπαραθέτω το συλλογισμό μου


Ρε παιδιά... δεν μπορώ να καταλάβω κάτι... Γιατί ενώ ορισμένες φορές το μυαλό μας παίρνει 200 στροφές/λεπτο, άλλες κολλάμε εντελώς.

Λοιπόν...

1ον) Πιστεύω ότι το έχετε καταλάβει ότι το site είναι σε virtual host. Και να πω κάτι για τους virtual (που θα το επιβεβαιώσουν και άλλοι χρήστες). Οι virtual έχουν transfer limit. Ένα site που έχει 250.000 hits/day, δεν είναι πελάτης αλλά φύρα !!! Τι σημαίνει αυτό ; Κάποια μέρα θα διακόψουν τη λειτουργία του site έτσι απλά. Δεν θέλουν πελάτες που τους τρώνε τόσο bandwidth. Θέλουν πολλούς και μικρούς. Και (αν δεν το έχετε καταλάβει) παραμεγαλώσαμε ! Και καλά κάναμε γιατί έτσι μας κατάντησε ο πΟΤΕ.

2ον) "Γιατί δεν πάμε σε dedicated server ;;;" και απαντώ με ερώτηση...
Μήπως επειδή δεν μπορεί να διαθέσει τόσα λεφτά ο empire ;;; ή μήπως του αρέσει να παιδεύεται με μ@λ@κίες. Μάλλον το πρώτο.

3ον) "Γιατί δεν μας ζητάει τότε ;;;" και απαντώ με υποθέσεις...
Μπορεί να μη θέλει να δείξει την οικονομική του κατάσταση. Μπορεί να μη θέλει να "παρεξηγηθεί". Μπορεί να είναι πολύ περίφανος. Μπορεί να μην του το επιτρέπει η ανατροφή του....
ΔΕΝ ΞΕΡΩ

Αυτό που ξέρω είναι ότι δεν το κάνει και ότι (έστω κάποιοι από εμάς) μπορούμε να βοηθήσουμε. ΑΥΤΟ ΖΗΤΑΩ !!!

Και όχι... δε ξύπνησα σήμερα με αυτό το ζόρι... απλώς εξ' αφορμής με το πρόβλημα έβγαλα τα παραπάνω συμπεράσματα, γιατί και δικά μου posts διαγράφηκαν. Και μετά είδα το post του empire για τον server. Και απλώς έβαλα το μυαλό μου να δουλέψει "...για να μην πάει σε servers της προκοπής, κάποιο πρόβλημα θα έχει..." Τώρα ίσως το λάθος μου είναι ότι έκανα τέτοιο post χωρίς την άδειά του. Ισως είναι λάθος... δεν ξέρω ίσως... Αλλά δεν πρέπει να πέφτω και πολύ έξω στο συλλογισμό μου.

Stilskin
01-08-03, 16:45
Den nomizo oti an zhtouse mia mikrh syndromh o empire oti tha ton pernagame gia kana zhtiano! Xeroume oti ontos exei kourastei gia ola ayta kai synexizei akoma paroles tis dyskolies pou xefytronoun! Ena bravo loipon ston empire kai na xerei otan zhthsei boitheia tha thn exei!
Mhn anhsyxeite den pao gia moderator! Thn apopsh mou ekfrazo!

Tony_Ts
01-08-03, 16:48
Isos eisai o monos sxetikos edo kai o gnosths olon ton pragmaton......
Syggnomh pou apanthsa kiolas filarako! An thes pes mou na gemiso me arkoudakia ta post pou ekana logo xazomaras mou!

Πιστεύω ότι δεν σε έθιξα προσωπικά με κάποιο από τα Posts μου ή με το ΡΜ που σου έστειλα. Κάνω την τελευταία μου παράθεση στα λεγόμενά σου κι αναγκάζομαι να σταματήσω γιατί το να με ειρωνεύεσαι (και μάλιστα δημόσια) με ενοχλεί και σίγουρα δε σε τιμάει σαν συζητητή.

Stilskin
01-08-03, 16:56
Me to PM den m ethixes.Alla isos na eixe kai kapoio ixnos eironias to post sou? Den nomizeis????

UGF_GreekMind
01-08-03, 17:10
Den nomizo oti an zhtouse mia mikrh syndromh o empire oti tha ton pernagame gia kana zhtiano! Xeroume oti ontos exei kourastei gia ola ayta kai synexizei akoma paroles tis dyskolies pou xefytronoun! Ena bravo loipon ston empire kai na xerei otan zhthsei boitheia tha thn exei!
Mhn anhsyxeite den pao gia moderator! Thn apopsh mou ekfrazo!

Αυτό ακριβώς θέλω να περάσω στον empire. ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ. Και όσον αφορά το ύφος του post, έχεις δίκιο αλλά θέλω να μην περάσει απαρατήρητο ούτε από τα μέλη, ούτε από τον empire. Γι' αυτό και "απαιτώ", για να τον κάνω να σκεφτεί σωστά.

Άντε βρε Stilskin... και εις ανώτερα :lol: Να σε δούμε και WebMaster !

psymaster
01-08-03, 17:40
Απορω γιατι ο UGF που θελει τοσο φλογερα να δωρισει δεν το εχει κανει ηδη. Χρειαζεσαι paypal ρε φιλε; Δεν ξερω ομως ποσα νομιζεις οτι θα μαζευτουν. Και τα 100 ευρω που ειπε ενας αλλος πολλα ακουγονται.

UGF_GreekMind
01-08-03, 17:49
"Ρε φίλε..."

Το αν το έχω κάνει, το κάνω ή θα το κάνω, αυτό είναι δικός μου λογαριασμός και να είσαι σίγουρος ότι ούτε εσύ, ούτε κανένας άλλος θα το μάθει. Στο κάτω κάτω τέτοιες πράξεις δεν πρέπει να διαφημίζονται. Οπότε δεν έχεις ιδέα τι μπορεί να έχει γίνει.

Όσο για τα 100 € όντως είναι λίγα. Αλλά νομίζω ότι θα βρεθούν και άλλοι πολλοί σαν εμένα που (δώξα το Θεο) μπορούν να βοηθήσουν.

UGF_GreekMind
01-08-03, 18:14
Και μην ακούσω καμία μλκία ότι θέλω να γίνω mod και τέτοια...

Είμαι τόσο πνιγμένος με τις δουλειές μου που ακόμα και για να γράψω post έχω διπλά παράθυρα ανοιχτά στο PC. Και να με πλήρωνε κάποιος δεν θα το έκανα ΠΟΤΕ.
Εδώ δεν προλαβαίνω να φτιάξω (γιατί το έχω και μεράκι βρε παιδί) το επαγγελματικό μου site, που θα μου φέρνει και λεφτά, με τέτοια θα ασχολούμαι ;

Και να είστε σίγουροι ότι δεν έχω κανένα όφελος από την όλη ιστορία. Απλώς βλέπω μία αδικία και δεν μπορώ να μείνω θεατής άλλο. Και αντί να συζητάμε για το πως μπορούμε να βοηθήσουμε, ψάχνουμε να βρούμε "...τι κρύβεται πίσω από τα κίνητρα του GreekMind ;", "...τι μπορεί να κρύβει ο π....." άστο, θα μας φάει η λογοκρισία.

Τελικά είμαστε τελείως απαράδεκτοι και άξιοι της μοίρας μας (για ΟΛΑ τα θέματα)

blizard
01-08-03, 18:25
Εμενα παιδια μου αρεσει που ο empire και ο καθε mod κανει αυτο που γουσταρει με το site, και δεν το βλεπει επαγγελματικα ωστε να ψαχνει τροπους να βγαλει χρηματα.
Επισης δεν πιστευω οτι ειναι παντα καλο να δινουμε χρηματα ...
Δειτε τους βουλευτες,οσο πιο πολλα περνουν ,τοσο ξεφτιλιζονται και θελουν περισσοτερα.

Απο την αλλη, αν ο Ιδιοκτητης του forum βαρεθει να πληρωνει πχ, νομιζω πως πρεπει να γνωριζει την ευθηνη που εχει πεσει στα χερια του.
Και τοτε, θα πρεπει να ζητησει απο τα μελη καθε βοηθεια ,για να κρατηθει το site.
Οσοι θελουνε θα βοηθησουν , οσοι δεν μπορουν, η νομιζουν οτι απλος πρεπει να παμε καπου αλλου , δεν θα ανταποκριθουν...

UGF_GreekMind
01-08-03, 18:39
Σωστή παρατήρηση. Καλό το παράδειγμα για τους βουλευτές. Για να είμαι ειλικρινής δεν το είχα σκεφτεί έτσι :roll: .

Αλλά πάντως δεν νομίζω να υπάρχει θέμα ότι έχει "βαρεθεί να πληρώνει"... κάποτε στερεύουν τα €€€ και ας έχεις και όλη την όρεξη του κόσμου. Συμφωνώ όμως απολύτως στο ότι αν υπάρχει πρόβλημα, μπορεί και πρέπει να ζητήσει βοήθεια.

gerokost
01-08-03, 18:39
Εγω πάντως ένα πράγμα κατάλαβα.....απο όλη τη συζήτηση μέχρι τώρα...
Κανείς δεν είναι διατεθιμένος να δώσει ούτε eurocent απο τα χρήματα του (και δικαίωμα του,έτσι?) για να κρατήσουμε αυτό το site online για πάντα.

Ούτως ή άλλως πολλά site έχουν το "paypal", δεν αναγκάζεται κανένας να δώσει φράγκο..

Εγω απο την άλλη το βλέπω αλλιώς.Επειδή δεν κάνω συχνά posts αλλα επισκέπτομαι καθημερινά το site και ενημερώνομαι για τις εξελίξεις και μόνο , θα "θυσίαζα" ένα κολοκαφέ (3-4euro) για να προσφέρω κι εγώ...
Δεν καταλαβαίνω όμως τα τόσα post για το τίποτα ρε παιδιά...Έλεος
Ο UGF_GreekMind πιστέυω οτι περίμενε μία απάντηση..ΝΑΙ Η ΟΧΙ :?
Δεν με ενδιαφέρει αν βάλουν όλοι χρήματα και πόσα αλλα η δικιά μου άποψη είανι να μπεί paypal
Αυταααα

Crosstalk
01-08-03, 18:47
Εμενα παιδια μου αρεσει που ο empire και ο καθε mod κανει αυτο που γουσταρει με το site, και δεν το βλεπει επαγγελματικα ωστε να ψαχνει τροπους να βγαλει χρηματα.


Ennoeitai oti to kanoume giati to goustaroume alla edw iparxei kai kati allo. Katarxin na xekatharisw tin thesi mou sto adslgr. Egw eimia apla enas mod pou prosexw to forum kai pou kai pou xwnw kanena news. O giannis einai o adslgr owner kai apofasizei ean mporei kai thelei na to exei alive!
To site gia tin wra den vlepetai epaggelmatika (apo mena toulaxiston den prokeitai na ginie oute sto mellon), alla ean deite kai antistoixa sites sto exwteriko meta apo kapoio diastima metatrepetai kapws se epagelmatiko.
To thema me to adslgr einai na vgainoun ta operating giati ean o giannis den exei mia statheri pigi esodwn ikani na kalipsei afta ta exoda mporei sto mellon na to dialusei. Kati pou den to thelei kaneis!
Eimaste akoma stin arxi kai gnwrizoume oti sto mellon tha exoume perisoteri kinisi kai poli perisoteres apaitiseis kai se server space kai anthrwpino dinamiko na kanei diafora reviews klp.
Pantws pistevw oti oi ISPs gnwrizoun tin iparxi tou adslgr kai den mou fenetai paralogo kapoioi apo aftous na thelisoun na provlithoun sto mellon. Exallou ola ta paromoia sites sto exwteriko exoun gemisei advertising banners apo ISPs. Elpizoume na ginei kati kai me emas edw na vgazoume ta operating. :wink:

Oso gia to paypal, den einai eglima na mpei san option alla nomizw oti den prokeitai na apoferei kati.
tha simfwnisw me ton gerokost kathws pistevw oti kai 50 cents na diethetai o kathenas ana mina einai poli pio apotelesmatiko apo to paypal san help sto adslgr.

Ola ta parapanw einia kathara diki mou gnwmi!pros apofygi parexigisewn

Ducklord
01-08-03, 18:51
Καταρχάς, ας ξεκινήσω και αυτό το μύνημα (όπως και όλα μου, ο άθλιος) εντυπωσιακά:
"Ρε φίλε, απο πότε έγινα φίλος σου;"
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
(ΑΤΟΠΗ ΠΡΟΤΑΣΗ - βλέπε "φίλε")

Και τώρα που σας κούλανα, ας ξεκινήσω για πολλοστή φορά να ωρύωμαι (ή κάπως έτσι).

1. Δεν απαιτώ λινκ για πέηπαλ. Βλέπετε, α) δεν έχω κάρτα (μόνο αναληπτική) και β) με το πέηπαλ έχει γίνει πολλάκις μπάχαλο στο εξωτερικό για κλοψιμέηκα φράγκα. Αντμινιστρέητορς έψαχναν να βρουν τα φράγκα τους κουλουπού. Προτείνω χειροκίνητες συναλλαγές: να συναντήσουμε τον έμπαηρ ή κάποιον άλλον, και αφού τον δείρουμε για το κακό που μας έχει κάνει και τρώμε τις ώρες μας εδώ να τον πλερώσουμε. Εμείς θα του δώσουμε φράγκα - όσα να`ναι, απο 1 έως χ ευρώπουλα - και αυτός μια εκτύπωση\ψεύτικο πτυχίο που θα λέει "με λένε Αλίκη και είμαι καλά". Ή κάτι τέτοιο...

2. Το "απαιτώ" που πολλοί όρμηξαν να κατηγορήσουν εμένα μου άρεσε. Θα ήθελα να βλέπω πιο πολλά μηνύματα με εγωιστικό ύφος, γιατι μου φαίνεται πως ξεχνάμε σιγά - σιγά την καταγωγή μας. Έτσι, με τη σειρά μου, ΑΠΑΙΤΩ να ενταχθούν στην ιδεολογία και τον τρόπο επικοινωνίας των μελών του εηντιεσέλτζιάρντοτκόμ μέλη της φρασεολογίας που ολοκληρώνεται στο φάσμα των "γουστάρω", "έτσι μου άρεσε", "γιατι μου καρφώθηκε", "είχα σηκωμάρες", "ξύπνησα στο λάθος πλευρό" κ.λπ. Παρέχω παραδείγματα προς αποφυγήν παρεξήγησης.
α) "Κλείνω αυτή τη συζήτηση έτσι, γιατι έτσι γουστάρω"
β) "Πληρώνω σα μαλάκας 120 ευρώπουλα για εηντιεσέλ γιατι έτσι μου καρφώθηκε"
γ) "Γουστάρω, ο καραγκιόζης, που εδώ και δύο μέρες η γραμμή μου κατεβάζει με 3 κάπα"
Ελπίζω να καταλάβατε το στιλ.

3. Προτείνω για να περάσουμε τις απόψεις μας και να βοηθηθεί οικονομικά το σάητε (γερμανική προφορά) να μαζέψουμε όλοι μας κατιτίς και να κυκλοφορήσουμε μια παραγωγή με τον Γκουσγκούνη και τον Τσάκωνα. Σίγουρα θα γίνει πανίκουλος στους κινηματόγραφους (καλιέ κυρία μου καλιή) και απο έτσι θα αγοράσουμε την Μάηκροσοφτ. Μετά, ποιος μας πιάνει.

Αυτά
Και για όσους δεν έβγαλαν άκρη απο όλο το παραλήρημα, συνοπτικά:
Ναι, θα έδινα κανά - δυο χήνες (δραχμές, όχι ευρώ) για το σάητε.
Όχι, δεν θα τα έδινα κάθε μήνα. Μια-δυο-τρεις φορές το χρόνο, ναι.
Όχι, δεν θα τα έδινα με ον-λαην τρόπο. Βρείτε άλλη άκρη (π.χ. ταχυδρομικό πελαργό, κοράκι ή άλλο πτηνό - προσοχή: όχι πάπιες).

Φιλικά
ο στοκούλης (είμαι και χαριτωμένο, πανάθεμά με)
εμέλ αΤ

Ducklord
01-08-03, 18:56
Και επειδή τώρα είδα τα τελευταία σχόλια, λέτε ρε άμα πλερώσουμε μετά να αρχίσουμε και τα μηνύματα του τύπου "εμπάηρ, κροστόλκ, είστε ξεφτιλισμένοι", "ο κρος τα παίρνει χοντρά", "ποιος έκλεβε την ταμπακέρα, ο μοντερέητορ;" και άλλα χαζά; Όσο για το "επαγγελματικό πρόσωπο" ναι, μη χέσω. Σιγά μην το αγοράσει και η ιντεραμέρικαν και αρχίσουμε και να μιλάμε μεταξύ μας στον πλυθηντικό! Ένα επαγγελματικό εηντιεσέλτζιάρ δεν θα ήταν εηντιεσέλτζιάρντοτκομ, θα ήταν "Μπουλώνια Μαλάκογλου και λοιπά αξεσουάρ για νταλίκες - τώρα και στο Κεφαλάρι"...
Συ γεια

UGF_GreekMind
01-08-03, 19:11
Όχι, δεν θα τα έδινα με ον-λαην τρόπο. Βρείτε άλλη άκρη (π.χ. ταχυδρομικό πελαργό, κοράκι ή άλλο πτηνό - προσοχή: όχι πάπιες).

Λογαριασμό σε μία τράπεζα perhaps ?

UGF_GreekMind
01-08-03, 19:13
Οουυπςςςς !!!

Το quote το άλλαξε μόνο του το σύστημα. Σε πήρε χαμπάρι ρε άρχοντα. Τι να πω...

@ ADSLgr.com All rights reserved.