PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με oteschool



mmitechnic
21-10-07, 13:41
Γεια σας κι από μένα. Καινούριος κι εγώ και ξεκινώντας θα ήθελα να πω ότι έστω μια γρήγορη ματιά που έριξα μου τράβηξε αμέσως το ενδιαφέρον σε πολλά πράγματα. Θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να προσθέσω ένα ακόμη πρόβλημα που μου έχει δημιουργηθεί. Έχω μια σύνδεση oteshool του conn-x και προσπαθώ να την ενεργοποιήσω αλλά μάταια. Βασικά έχω αλλάξει το modem του conn-x και έχω βάλει ένα της level one wbr 3460 με 4 lan και wireless. Για να κάνω τη σύνδεση όμως μου λέει ότι πρέπει να ενεργοποιήσω το PPPOE και το LLC. Πήγα το έκανα και μετά δημιούργησα το εικονίδιο PPPOE για τη σύνδεση myotepremium. Αλλά μάταια δεν μπορώ να κάνω σύνδεση. Εν τω μεταξύ μου λένε ότι δεν μπορώ να είμαι ταυτοχρόνως και στο ίντερνετ και στο otepremium. Αλλά το θέμα είναι ότι από τη στιγμή που έχω lan σύνδεση έχω και ίντερνετ αυτόματα. Και τα έχω παίξει όπως καταλαβαίνετε. Τους παίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι φταίει το firewall του ρούτερ. Αλλά και πάλι δεν βλέπω από κάπου για να το απενεργοποιήσω. Άλλος πάλι μου λέει ότι μπορεί να μην υποστηρίζεται. Πείτε μου σας παρακαλώ τι να κάνω? Help!:worthy:

isicond
21-10-07, 22:00
Επείδη το oteschool είναι λίγο δύσκολο με την σύνδεση του, θα σου πρότεινα να καλέσεις το 1242 και να ζητήσεις την βοήθεια κάποιου υπαλλήλου που γνωρίζει πως να συνδεθείς σωστά.

enwsitis21
21-10-07, 22:15
Το conn-x ποιό modem / router σου έδινε;

@ ADSLgr.com All rights reserved.