PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση για Conn-X Talk



sn00p
22-10-07, 13:24
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το conn-x talk και να επεκταθώ και στο πακέτο double-play της forthnet.

Με την αγορά του conn-x talk που σου προσφέρει δωρεάν αστικές και υπεραστικές κλήσης 24/7 (από ότι διάβασα μόνο προς τηλέφωνα με παροχή από τον ΟΤΕ συμβαίνει αυτό όμως) πληρώνεις επιπλέων και τo τωρινό/ήδη υπάρχων πάγιο τηλεφώνου?

Με το 2play της 4net στα 39.99 το οποίο προσφέρει τα ίδια (με την διαφορά των mbps βέβαια) πληρώνεις πάγιo τηλεφώνου ή τα 39.99 είναι μια "τελική" τιμή? Επίσης τα απεριόριστα δωρεάν αστικά και υπεραστικά της Forthnet ισχύουν μόνο για τηλέφωνα παροχής Forthnet ή και για τηλέφωνα OTE?

ariadgr
22-10-07, 15:18
Με την αγορά του conn-x talk που σου προσφέρει δωρεάν αστικές και υπεραστικές κλήσης 24/7 (από ότι διάβασα μόνο προς τηλέφωνα με παροχή από τον ΟΤΕ συμβαίνει αυτό όμως) πληρώνεις επιπλέων και τo τωρινό/ήδη υπάρχων πάγιο τηλεφώνου?

Ναι συνεχίζεις να πληρώνεις πάγιο ΟΤΕ €15.
Αφορά μόνο κλήσεις προς πελάτες ΟΤΕ.


Με το 2play της 4net στα 39.99 το οποίο προσφέρει τα ίδια (με την διαφορά των mbps βέβαια) πληρώνεις πάγιo τηλεφώνου ή τα 39.99 είναι μια "τελική" τιμή? Επίσης τα απεριόριστα δωρεάν αστικά και υπεραστικά της Forthnet ισχύουν μόνο για τηλέφωνα παροχής Forthnet ή και για τηλέφωνα OTE?

Αν μπεις στο ιδιόκτητο της forthnet, τα €40 αφορούν συνολικό μηνιαίο κόστος και περιλαμβάνουν αστικές/υπεραστικές προς ΟΛΟΥΣ τους παρόχους (ό,τι αρχίζει από 2 περιλαμβάνεται).

Erwdios
22-10-07, 21:18
Ναι συνεχίζεις να πληρώνεις πάγιο ΟΤΕ €15.
Αφορά μόνο κλήσεις προς πελάτες ΟΤΕ.



Αν μπεις στο ιδιόκτητο της forthnet, τα €40 αφορούν συνολικό μηνιαίο κόστος και περιλαμβάνουν αστικές/υπεραστικές προς ΟΛΟΥΣ τους παρόχους (ό,τι αρχίζει από 2 περιλαμβάνεται).

Όταν λέμε πελάτες ΟΤΕ, ποιούς εννοούμε? Γιατί εγώ πληρώνω πάγιο στον ΟΤΕ, αλλά ο παροχός μου είναι η tellas και οι κλήσεις μου, γίνονται μέσω tellas. Θεωρούμαι πελάτης του ΟΤΕ και συνεπώς μπορεί να χρησιμοποιεί ConnX Talk κάποιος που με καλεί ή είμαι πελάτης tellas και συνεπώς δεν μπορώ? Εγώ μέχρι τώρα θεωρούσα ότι όταν λέμε προς πελάτες ΟΤΕ, εννοούμε αυτούς που έχουν περάσει με Full LLU σε άλλο πάροχο, αλλά τώρα έχουν μπεί ψύλοι στ' αυτιά μου.
Τέλος, δεν καταλαβαίνω γιατί στο πρόγραμμα mobile talk θα πρέπει πάλι ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης να ξεκινά απο τα 30". Κι εκεί απάτη, ένα πρόγραμμα χωρίς ψιλά γράμματα δεν μπορεί να βγάλει κανείς σ' αυτή τη χώρα?

ariadgr
22-10-07, 21:32
Όταν λέμε πελάτες ΟΤΕ, ποιούς εννοούμε? Γιατί εγώ πληρώνω πάγιο στον ΟΤΕ, αλλά ο παροχός μου είναι η tellas και οι κλήσεις μου, γίνονται μέσω tellas. Θεωρούμαι πελάτης του ΟΤΕ και συνεπώς μπορεί να χρησιμοποιεί ConnX Talk κάποιος που με καλεί ή είμαι πελάτης tellas και συνεπώς δεν μπορώ?

Πελάτες ΟΤΕ εννοούμε όσους πληρώνουν πάγιο για την τηλφωνική γραμμή στον ΟΤΕ, ασχέτως αν έχουν βάλει προεπιλογή ή Internet από εναλλακτικό


Εγώ μέχρι τώρα θεωρούσα ότι όταν λέμε προς πελάτες ΟΤΕ, εννοούμε αυτούς που έχουν περάσει με Full LLU σε άλλο πάροχο, αλλά τώρα έχουν μπεί ψύλοι στ' αυτιά μου.

Αυτοί που έχουν περάσει με Full LLU σε άλλο πάροχο προφανώς ΔΕΝ είναι πελάτες ΟΤΕ, αλλά των άλλων παρόχων.

Erwdios
22-10-07, 21:53
Πελάτες ΟΤΕ εννοούμε όσους πληρώνουν πάγιο για την τηλφωνική γραμμή στον ΟΤΕ, ασχέτως αν έχουν βάλει προεπιλογή ή Internet από εναλλακτικό



Αυτοί που έχουν περάσει με Full LLU σε άλλο πάροχο προφανώς ΔΕΝ είναι πελάτες ΟΤΕ, αλλά των άλλων παρόχων.

Δεν εννοούμε ήθελα να πώ. Σ'ευχαριστώ ariadgr. Έφυγαν οι ψύλοι! :cool:

@ ADSLgr.com All rights reserved.