PDA

Επιστροφή στο Forum : Δίλημμα. ΟΤΕ. . .πάλι όμως? :/



PsubomGuardian24
23-10-07, 11:52
Σε λίγες μέρες λήγει η σύνδεση μου με την Otenet (πακέτο OnDSL kit στα 2048mbps <--λέμε τώρα)

.

Ε, λοιπόν, όπως είναι λογικό αρχίσανε τα τηλεφώνηματα από το κέντρο του ΟΤΕ για προσφορές κτλ για να μη με χάσουν και πάω σε άλλο πάροχο.

Όμως μου πρότειναν κάτι πολύ καλό.Μια ανανέωση (που δε θα περιμένω καθόλου για ενεργοποίηση..) με ίδια ταχύτητα , με φθηνότερη τιμή (πληρώνω 42e/μήνα , τώρα στα 28e/μήνα) και "δώρο" ένα routeraki ή ένα εξωτερικό HDD.

Επιπλέον μου έχει 6μηνη δέσμευση και όχι την μαζοχιστική 12μηνη που είχε παλιότερα..

Τι λέτε αξίζει?



Για πολύ καιρό έχω βάλει στο μάτι την forthnet και το περιβόητο δίκτυο της των 24 "καρρατίων"
,αλλά στην πόλη που είμαι (επαρχία) το δίκτυο θα είναι έτοιμο μετά αρχές Ιανουρίου περίπου από ότι φαίνεται, και λένε θα με συνδέσουν προσωρινά μέσω ΑΡΥΣ.
Και όχι μόνο η Forhtnet αλλά όλοι οι πάροχοι θα αργήσουν.


.


(edit:Από ότι φαίνεται το θέμα έχει ξανασυζητηθεί.. :(
Τουλάχιστον πριν κλειδωθεί αφήστε να δοθούν λίγες απαντήσεις..

deniSun
23-10-07, 14:58
α) μένεις με αορίστου στον ΟΤΕ και όταν λειτουργήσουν οι εναλλακτικοί πηγαίνεις σε αυτούς.
β) για να μην χάνεις χρόνο κάνεις από τώρα αίτηση και πας σε εναλλακτικό.

loux
25-10-07, 17:29
αν έχεις καλές ταχύτητες μην το κουνησεις απο εκει που εισαι μεχρι να ερθουν τα ιδιοκτητα γιατι αν λενε ιανουαριο μπορει να εννοουνε μαρτιο , απριλιο......και μεχρι να συνδεθεις .. βραστα...

jalaya
26-10-07, 01:01
μεινε εκει που εισαι. γιατι αυτα τα δικτια των ενναλακτικων στην επαρχια εισαι σαν τα φαντασματα..παντου ακους οτι υπαρχουν αλλα δεν τα βλεπεις......

@ ADSLgr.com All rights reserved.