PDA

Επιστροφή στο Forum : απορια σχετικα με μεταφορα adsl in a box σε αλλο τηλεφωνικο αριθμο



panagios
23-10-07, 13:25
παιδια, εχω μια απορια.
Σκοπευω να μετακομισω σε λιγους μηνες, οστωσω εχω dsl in a box μεσω οτε. Θα μπορω να το μεταφερω στην νεα τηλεφωνικη γραμμη?
Θεμα κεντρου δεν θα υπαρχει, καθως το σπτι στο οποιο θα μετακομισω ειναι ενα στενο πιο περα απο το σπιτι που μενω τωρα, και συνεπως στο ιδιο κεντρο.
Ξερει κανεις αν γινεται?

deniSun
23-10-07, 14:52
Το καλύτερο για να μην μπλέκεις σε περιπέτειες είναι να διακόψεις και να κάνεις νέα αίτηση.

panagios
23-10-07, 15:00
χμμμ....
αυτη ειναι μια οπτικη...
Αλλα εχω πληρωσει εξι μηνες βρε παιδια και μολις προσφατα μου ενεργοποιηθηκε η συνδεση! (ειχα κανει αιτηση απο τις αρχες μαη!!!).

Zer0cooL
25-10-07, 18:38
Ιδια κατασταση φιλε...
Εκανα αιτηση το Μαιο,συνδεθηκα τον Ιουλιο (επαρχια...) και μου μενουν ακομα 2 μηνες...Παιρνω αυριο το πακετο με τα 129 ευρω που εχει και το Lincsys WiFi και στην αιτηση που θα κανω στο κανουριο πλεον σπιτι με νεο αριθμο τηλεφωνου θα στειλω κι ενα χαρτι που θα αναφερει τη διακοπη του τωρινου μου αριθμου (αρα και συνδεσης μου με τη Φορθνετ) και θα αιτηθω 6 μηνες προπληρωμενοι που ειναι απ το Ιν Α Μποξ + 2 μηνες που μου απομενουν απ το παλιο (μαζι με το σειριακο της συνδεσης)
Αυτα τουλαχιστον μου ειπαν χθες στο τηλεφωνο...
Απ οτι εχω δει ειναι καλο ρουτερακι ασυρματο και γι αυτο το κανω ετσι..

@ ADSLgr.com All rights reserved.