PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet's Believe it or not.



demian_
24-10-07, 12:54
Δανειζομαι τον παραπανω τιτλο απο την γνωστη εκπομπη γιατι δεν ξερω τι αλλο να πω...

Εν συντομια:Ακυρωνω συνδρομη ADSL 1 Βill σχεδον ενα χρονο πριν.

Χτες αγοραζω νεο πακετο ADSL in a Box.

Συνδεω το router και η γραμμη ειναι ενεργη!!!

Σημερα απεστειλα αιτηση κλπ και περιμενω να δω τι χρονο ενεργοποιησης θα μου πουν...


Τα σχολια σας...

NeK
24-10-07, 12:55
Joker έπαιξες; :lol:

gkosto
24-10-07, 12:57
και δεν εχεις λαβει και καμια χρεωση ?
πως τους γλιτωσες

demian_
24-10-07, 13:17
Oχι δεν εχω λαβει καμια χρεωση και δεν με εχει ενοχλησει κανεις απο την Forthnet απο τη στιγμη που ακυρωσα την συνδεση.Εχει περασει σχεδον ενας χρονος απο τοτε που διεκοψα την συνδεση.
Βεβαια δεν πιστευω να μου πουν κανα τρελλο σε στυλ:"Ε ναι να σας χρεωσουμε που σας το ειχαμε αφησει ενεργοποιημενο" γιατι επι τοπου εχει κινηθει ολοκληρο δικηγορικο team εναντιων τους και θα χασουν τα αυγα και τα πασχαλια.

Εκτος αν μου πουν οτι:"Το ξεραμε οτι θα ξαναενεργοποιησεις και σου κραταγαμε την πορτα καβατζα."Τοτε μπραβο Forthnet!!!:lol::lol::lol:

Παντως επισημα πρεπει πλεον να εχω το συντομοτερο χρονο ενεργοποιησης ανεξαρτητου παροχου περιοχης και γραμμης...

Πριν ακομα στειλω την αιτηση ειμουν ετοιμος!!!:oneup:

Απλα περιμενω να δω τι θα βγει απο αυτη την υποθεση...:hmm:

gkosto
24-10-07, 13:19
παντως φιλε , επειδη πολλα γινονται κοιτα να εισαι καλυμενος

Master_Maker
24-10-07, 13:44
Oχι δεν εχω λαβει καμια χρεωση και δεν με εχει ενοχλησει κανεις απο την Forthnet απο τη στιγμη που ακυρωσα την συνδεση.Εχει περασει σχεδον ενας χρονος απο τοτε που διεκοψα την συνδεση.
Βεβαια δεν πιστευω να μου πουν κανα τρελλο σε στυλ:"Ε ναι να σας χρεωσουμε που σας το ειχαμε αφησει ενεργοποιημενο" γιατι επι τοπου εχει κινηθει ολοκληρο δικηγορικο team εναντιων τους και θα χασουν τα αυγα και τα πασχαλια.

Εκτος αν μου πουν οτι:"Το ξεραμε οτι θα ξαναενεργοποιησεις και σου κραταγαμε την πορτα καβατζα."Τοτε μπραβο Forthnet!!!:lol::lol::lol:

Παντως επισημα πρεπει πλεον να εχω το συντομοτερο χρονο ενεργοποιησης ανεξαρτητου παροχου περιοχης και γραμμης...

Πριν ακομα στειλω την αιτηση ειμουν ετοιμος!!!:oneup:

Απλα περιμενω να δω τι θα βγει απο αυτη την υποθεση...:hmm:

οντως πηγαινε να παιξεις κανα joker:).ενημερωνε μας για το τι θα σου πουν...

demian_
24-10-07, 13:48
Nα ειμαι καλυμμενος σε τι?
Στο οτι προφανως δεν απενεργοποιησαν τη γραμμη μου?Στο οτι δεν με εχει ενοχλησει κανενας?
Σχεδον ενα χρονο τωρα?Απο τι στιγμη που εγω οταν επικοινωνησαν μαζι μου για την ανανεωση της τοτε συνδρομης μου απλα δεν την ανανεωσα?

Θα ειναι τουλαχιστον τρελλοι αν μου ζητησουν να πληρωσω εγω για δικο τους λαθος...

Αν υποτιθεται ηταν ενεργοποιημενη η γραμμη στο συστημα τους δεν θα με ενοχλουσαν για την πληρωμη?Δεν θα εστελναν ενα χαρτι ενα χρονο τωρα?Εστω ενα τηλεφωνο?:hmm:

Και με ποια δικαιολογια θα μπορουσα να βρεθω εγω μπλεγμενος?:hmm:


Σας παρακαλω αν καποιος μπορει να μου δωσει τα φωτα του...

Δεν χρωσταω μια στη Forthnet και ολες μου οι οφειλες ηταν παντα τακτοποιημενες στην ωρα τους.Οσο τουλαχιστον ειμουν πελατης τους.


EDIT:Το μυστηριο λυθηκε.Συμφωνα με τα λεγομενα της υπαλληλου η αιτηση διακοπης προς τον ΟΤΕ απο την FORTHNET απλα δεν εφτασε ποτε...Οποτε ουσιαστικα μου ειπε στειλω την αιτηση με ενδειξη : Για ανανεωση ωστε να μην χαθει χρονος...Ειδωμεν...

fotis3d
24-10-07, 20:16
:lol: ωραιος . Ξερεις μηπως τους επομενους αριθμους Joker ???? :lol:

psytransas
25-10-07, 03:32
Τωρα που εστειλες την καινουργια αιτηση του ADSL in a Box προς ενεργοποιηση θα απενεργοποιησουν τη γραμμη....:rofl::rofl::rofl:

Εγραψαν για μια ακομα φορα :oneup:

Gap
25-10-07, 06:34
Που να μην έβαζες πάλι Forthnet και να ψαχνόσουν τώρα.........

demian_
25-10-07, 10:55
Τελικα ειμουν πολυ αισιοδοξος για το θεμα...:p

Μετα απο 3 διαφορετικες οδηγιες απο υπαλληλους του Τ/Κ της Forth βρεθηκε και ενας χριστιανος να μου πει ακριβως τι γινεται.

Τελικα δεν το γλυτωνω το πακετωμα.Πρεπει πρωτα να περιμενω να απενεργοποιηθει η γραμμη και μετα να με ξαναενεργοποιησουν αφου οπως μου εξηγησαν το Box παει σε καινουργια συνδεση...

Αν ολα πανε καλα(θα πανε αραγε?) θα εχω παλι γραμμη σε κανα μηνα περιπου..


Που να μην έβαζες πάλι Forthnet και να ψαχνόσουν τώρα.........

Φαντασου να μην εβαζα και Forthnet τι θα γινοταν!!!:rofl:

gkosto
25-10-07, 17:37
το καλυτερο θα ηταν να ησουν στο ινετρνετ τσαμπα και να μην εστελνες αιτηση.... εκει να δεις τζοκερ που θα επαιζες

@ ADSLgr.com All rights reserved.