PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεο Firmware για το 7140 (Από HOL)



niker12
25-10-07, 16:37
Γυρωόντας σήμερα από την δουλειά διαπύστωσα ότι μου έχουν κανει update στο firmare το οποιο ειναι πλεον το

FRITZ!Box Fon WLAN 7140 Annex A, Firmware version 39.04.43

Πρώτες εντυπώσεις όσο αφορά τα στατιστικά είναι καλές. Οταν τώρα σηκώνω το τηλεφωνο δεν κάνει βουτιά το S/N

Θα το παρακολουθήσω και για ότι δω 8α σας ενημερώσω

Torrentoo
25-10-07, 17:27
Γιατί μπορεί η HOL να κάνει άμεσα χωρίς τη παρέμβαση μας update το Firmware? Eμένα πάντως δεν το έχει κάνει.. Αν μπορείς να μας πεις αν στο νέο firmware μπορούμε να προσθέσουμε άλλους VOIP providers μαζί με τα νούμερα της HOL? Eπίσης στο SITE της AVM το πιο πρόσφατο firmware είναι το :
Annex: A Version: 39.04.34 Build: 07.06.13 Date: Jun 20, 200

grsaint13
25-10-07, 17:58
Γιατί μπορεί η HOL να κάνει άμεσα χωρίς τη παρέμβαση μας update το Firmware? Eμένα πάντως δεν το έχει κάνει.. Αν μπορείς να μας πεις αν στο νέο firmware μπορούμε να προσθέσουμε άλλους VOIP providers μαζί με τα νούμερα της HOL? Eπίσης στο SITE της AVM το πιο πρόσφατο firmware είναι το :
Annex: A Version: 39.04.34 Build: 07.06.13 Date: Jun 20, 200

Το έχει κάνει ήδη 2 φορές.Μέχρι τώρα έχει βγάλει το .38 και το .43.Τα firmware τα έχει βγάλει η ίδια η ΧΟΛ για την επίλυση των προβλημάτων που υπήρχαν στο 2play.

reuenthal
25-10-07, 21:05
Αν μπορείς να μας πεις αν στο νέο firmware μπορούμε να προσθέσουμε άλλους VOIP providers μαζί με τα νούμερα της HOL?

Απ' ότι φαίνεται, ακόμη δεν μπορείς να βάλεις άλλους voip providers. Τα ATM/PVC settings είναι (ακόμη) συνολικά για το Internet Telephony, και όχι για κάθε internet phone number ξεχωριστά. Δεν έχει αλλάξει τίποτε δηλαδή σ' αυτόν τον τομέα, και θα πρέπει να χρησιμοποιούμε τους άλλους voipτζήδες από τον υπολογιστή.

sdn
27-10-07, 04:05
Και ούτε πρόκειται να αλλάξει κάτι.

Τέλος πάντων αν χρησιμοποιήσετε ΑΤΑ δουλεύει??? Μέχρι τώρα δεν έχουμε πάρει σαφή απάντηση (σε μερικούς δουλεύει, σε άλλους όχι)

aa144
27-10-07, 09:20
Όντως παιδιά, κι εγώ το ίδιο έχω, .04.43 και σίγουρα δεν είχα αυτό χθες, είχα σίγουρα το .04.34

Άρα, ναι το κάνουν χωρίς να μπορούμε να επέμβουμε, τι να πει κανείς, μας την έπεσε ο μεγάλος αδερφός, καλά έκανε και φώναζε το παπαδαριό για το 666...

Torrentoo
27-10-07, 11:28
Εγώ πάντως που επανέφερα τις εργοστασιακές ρυθμίσεις για να βάλω άλλους VoIP providers και δεν έχω τις ρυθμίσεις της HOL παρέμεινα στο .04.34!

grsaint13
27-10-07, 13:46
Εγώ πάντως που επανέφερα τις εργοστασιακές ρυθμίσεις για να βάλω άλλους VoIP providers και δεν έχω τις ρυθμίσεις της HOL παρέμεινα στο .04.34!

Είσαι ενεργοποιημένος στο full llu;Γιατί αν είσαι,λογικά δε θα λειτουργεί η τηλεφωνία σου μέσω hol!

@ ADSLgr.com All rights reserved.