PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέο Design.



NeK
04-08-03, 21:48
Χαίρεται,

Όπως θα το προσέξατε το ADSLgr απέκτησε νέο στύλ και design, συγυρισμένα πλέον όλα, συμαζεμένα και όμορφα.

Ελπίζουμε να σας αρέσει!

Πείτε μας την γνώμη σας και τις προτάσεις σας.

Αν βρείτε κάτι στραβό παρακαλώ αναφέρετε το εδώ.

Α μπήκε και επιτέλους η δυνατότητα του Read Tracking, δηλαδή πλέον τα Μη-Αναγνωσμένα Μηνύματα (Unread Messages) είναι στην πραγματικότητα Μη-Αναγνωσμένα και είναι για τον κάθε χρήστη σωσμένα οπότε μόνο με το αν τα διαβάσετε γίνονται "Αναγνωσμένα" ή αν πατήσετε στο "Να σημειωθούν όλα ως αναγνωσμένα" στην κεντρική σελίδα του Forum και υπόψην ότι με το "Εμφάνιση Μη-Αναγνωσμένων" δίπλα βλέπετε όλα τα μη αναγνωσμένα από εσάς μηνύματα.

Ευχαριστώ.

Cafeeine
04-08-03, 22:12
Πολύ καλό!

nevian
04-08-03, 22:21
Me IE 6.x

Line: 72
Error: document.all[...].style is null or not an object

Kai pano poy elega oti to kseforto8ikame afto to bug...

NeK
04-08-03, 22:29
Τώρα είναι εντάξει! :)

morfeas-dsl-
04-08-03, 23:20
πολυ ωραιο.μιαζει λες και βελτιωθηκε η αναλυση του. θα ηθελα βεβαια το forum να ειναι πρωτο και οχι η στηλη με τα νεα αφου σε αυτο εστιαζουμε κυριως οταν μπαινουμε στο site καθως επισης και τα συνδεμενα μελη να εμφανιζονται καθετα,ετσι ανεβαινε καπως το ηθικο,επειδη φαινεται σαν να ειναι πιο πολλοι μεσα,σαν να ειναι πιο πολλοι δηλαδη "μαζι" σου

kostthem
04-08-03, 23:38
Καλύτερα από πριν, αλλά προσωπικά θα προτιμούσα το mac-like look που είχε για λίγες -δυστυχώς- μέρες πριν 2-3 μήνες.


Δημοκρατία έχουμε όμως.. βολεύομαι και με αυτό :D !

NeK
04-08-03, 23:39
Δεν ξέρω γιατί μάλλον θα βγάλω το Last Messages από την πρώτη σελίδα γιατί πλέον δεν υπάρχει λόγος εφόσον υπάρχει Read Tracking πλεόν στο Forum γιατί πλέον έισαι σίγουρος ότι όταν υπάρχουν οι πορτοκαλί φάκελοι είναι σίγουρα νέα μηνήματα που σε περιμένουν, έτσι αποκτάει και κίνηση το Forum ενώ πριν κανείς δεν πάταγε.

Wolverine
04-08-03, 23:52
Otan pao sto speed meter mou vgazi
Sorry, this Module isn't active!
episis sto forum den dixni sosta tous syndedemenous xristes.
Kai sto kato meros tis selidas stin epilogi gia metavasi otan to epilego mou vgazi
Sorry, you can't access this file directly...
afta alpizo na mhn kourasa kai sygnomi gia ta greeklish

Crosstalk
05-08-03, 00:06
Ela Gianni,
Kales oi allges sto interface.
Einia kalo na ananewnetai gia na min tin variomaste efkola! :wink:

NeK
05-08-03, 00:17
Ela Gianni,
Kales oi allges sto interface.
Einia kalo na ananewnetai gia na min tin variomaste efkola!


Χεχε ναι:)



Otan pao sto speed meter mou vgazi
Sorry, this Module isn't active!
episis sto forum den dixni sosta tous syndedemenous xristes.
Kai sto kato meros tis selidas stin epilogi gia metavasi otan to epilego mou vgazi
Sorry, you can't access this file directly...
afta alpizo na mhn kourasa kai sygnomi gia ta greeklish


Όλα διορθώθηκαν :)

jimsliakas
05-08-03, 01:24
Ωραιο ειναι ρε john.

Wolverine
05-08-03, 01:29
h metrhsh ths taxythtas eksafanistike ti egine? den lei na doulepsi? :?

NeK
05-08-03, 02:09
h metrhsh ths taxythtas eksafanistike ti egine? den lei na doulepsi? :?

Αφού είναι ακόμη Beta πως να την βγάλω στην φόρα;;;

Patiance :)

Athlon_XP
05-08-03, 03:05
Πάντως το site τώρα είναι πάρα πολύ ωραίο απο πλευράς εμφάνισης

DiM
05-08-03, 03:48
Ta des Gianni pou fonazes pos den sou aresan ???????? alli fora na me akous ehehehe.

rainbow
05-08-03, 09:05
Πολύ καλό! Αν ψάχνετε τεχνολογικά ηλίθιους χρήστες για beta testing στην μέτρηση ταχύτητας, προτίθεμαι.

Frogs have it easy... They can eat what bugs them!

Corto
05-08-03, 09:15
Επίσης παρατήρησα ότι δεν υπάρχουν πια στις δημοσιεύσεις (posts ελληνικά...) τα στοιχεία τους και βασικά ο χρόνος της δημοσίευσης. Μπορεί οι νέες δημοσιεύσεις να χρωματίζονται, αλλά όταν το θέμα αρχίζει και γίνεται μακροσκελές (όχι σπάνια σ' αυτό το forum), ε, θέλεις να ανατρέξεις και σε μια παλαιότερη από ένα σημείο και μετά. Το αυτό συμβαίνει και όταν δεν είσαι on line όλη μέρα (ναι, υπάρχουν και μερικοί τέτοιοι :P ) και θέλεις να ξαναπαρακολουθήσεις την συζήτηση από ένα ορισμένο σημείο ή να την απορρίψεις αντίστοιχα.
Και μια που μ' έπιασε το συγγραφικό μου, θα το πω. ΟΧΙ greeklish ρε παιδιά. Καλύτερα Ελληνικά και ανορθόγραφα (αν βαριέσται το word). Προσωπικά έχω de facto απορρίψει κάθε κείμενο σε greeklish (δεν μπορώ να γράφω άλλο "κσανά" και "8έλω" κατά λάθος) και είναι κρίμα γιατί πολλοί έχουν ένδιαφέρουσες απόψεις να εκφράσουν...
Ευχαριστώ.........

Maax
05-08-03, 12:34
@Corto
Πρώην γείτονααα έγραψες πάλι και συμφωνώ :wink: :lol:

@eMPiRe
Το forum θα έλεγα πως έχει πάρει μια μορφή spor και σπάει την μονοτονία 8) 8O

Tony_Ts
05-08-03, 12:49
Δεν ξέρω γιατί μάλλον θα βγάλω το Last Messages από την πρώτη σελίδα γιατί πλέον δεν υπάρχει λόγος εφόσον υπάρχει Read Tracking πλεόν στο Forum γιατί πλέον έισαι σίγουρος ότι όταν υπάρχουν οι πορτοκαλί φάκελοι είναι σίγουρα νέα μηνήματα που σε περιμένουν, έτσι αποκτάει και κίνηση το Forum ενώ πριν κανείς δεν πάταγε.

Εγώ θα προτείνω να μην το βγάλεις γιατί είναι ένας πολύ γρήγορος τρόπος να μάθεις τι "παίζεται" στα πεταχτά χωρίς να χρειαστεί να μπεις στους "φακέλους" του forum. Κατά τα άλλα είναι όλα ΟΚ... μεγειά λοιπόν! Άντε και με πάμπολλα Posts!

chatasos
05-08-03, 13:12
Δεν ξέρω γιατί μάλλον θα βγάλω το Last Messages από την πρώτη σελίδα γιατί πλέον δεν υπάρχει λόγος εφόσον υπάρχει Read Tracking πλεόν στο Forum γιατί πλέον έισαι σίγουρος ότι όταν υπάρχουν οι πορτοκαλί φάκελοι είναι σίγουρα νέα μηνήματα που σε περιμένουν, έτσι αποκτάει και κίνηση το Forum ενώ πριν κανείς δεν πάταγε.

Εγώ θα προτείνω να μην το βγάλεις γιατί είναι ένας πολύ γρήγορος τρόπος να μάθεις τι "παίζεται" στα πεταχτά χωρίς να χρειαστεί να μπεις στους "φακέλους" του forum. Κατά τα άλλα είναι όλα ΟΚ... μεγειά λοιπόν! Άντε και με πάμπολλα Posts!

Και εγώ μία από τα ίδια....

NeK
05-08-03, 14:26
Ευχαριστώ όλους για τα καλά λόγια,



Επίσης παρατήρησα ότι δεν υπάρχουν πια στις δημοσιεύσεις (posts ελληνικά...) τα στοιχεία τους και βασικά ο χρόνος της δημοσίευσης. Μπορεί οι νέες δημοσιεύσεις να χρωματίζονται, αλλά όταν το θέμα αρχίζει και γίνεται μακροσκελές (όχι σπάνια σ' αυτό το forum), ε, θέλεις να ανατρέξεις και σε μια παλαιότερη από ένα σημείο και μετά. Το αυτό συμβαίνει και όταν δεν είσαι on line όλη μέρα (ναι, υπάρχουν και μερικοί τέτοιοι ) και θέλεις να ξαναπαρακολουθήσεις την συζήτηση από ένα ορισμένο σημείο ή να την απορρίψεις αντίστοιχα.


Ο χρόνος δημοσίευσης είναι εκεί απλά τον έβαλα κάτω αριστερά, αν δεν είναι πρακτικός πείτε μου να το αλλάξω.



Εγώ θα προτείνω να μην το βγάλεις γιατί είναι ένας πολύ γρήγορος τρόπος να μάθεις τι "παίζεται" στα πεταχτά χωρίς να χρειαστεί να μπεις στους "φακέλους" του forum. Κατά τα άλλα είναι όλα ΟΚ... μεγειά λοιπόν! Άντε και με πάμπολλα Posts!




Και εγώ μία από τα ίδια....


ΟΚ ΟΚ το ξέρω ότι είναι φοβερά πρακτικό αλλά χαλάει την πρώτη σελίδα :( και δεν ξέρω τι να κάνω.

Δεν θέλω να το αφαιρέσω αλλά μήπως θα ήτανε καλύτερα να το έβαζα στην πρώτη σελίδα του Forum; Έχετε να προτίνετε κάτι;

Η να το έκανα ανάλογα την επιλογή του κάθε χρήστη;

Χμμμμ....

Corto
05-08-03, 14:31
Δεν το είδα, συγγνώμη. Αλλά τώρα που το σκέφτομαι... δεν το είδα εκεί που είναι... :?

NeK
05-08-03, 14:32
Πολύ καλό! Αν ψάχνετε τεχνολογικά ηλίθιους χρήστες για beta testing στην μέτρηση ταχύτητας, προτίθεμαι.

Frogs have it easy... They can eat what bugs them!

OK δοκίμασε το αλλά Please πρότινε πως θα ήθελες να είναι (το λοοκ του, πως να τα εμφανίζει, τα αποτελέσματα, συγκρίσεις κλπ) και εσύ και όποιος το τεστάρει και φυσικά αν βρήκες κανένα bug.

http://www.adslgr.com/modules.php?name=SpeedMeter

hippie
05-08-03, 15:18
simfono kai ego:to neo design einai oraio kai leitourgiko

(eidika to light bue colour (opou emfaninezetai to logotipo tou ADSLgr.com) se ksekourazei kai se hremei... :D

dio paratiriseis:
1) mallon me prolavate: o xronos pou simeionetai gia kathe minima einai pio oraios otan brisketai pano apo kathe post tou kathe melous (opos itan palia):wink:

2) pio diskoli erotisi: iparxei dinatotita gia greek character support apo tin pleura tou kathe xristi :?:

(ennoo na iparxei ena mikro panel/board me kapoia grammata pou den iparxoun se ksena pliktrologia (opos ta ellinika f,ksi,psi,omega klp) kati diladi san to insert symbol pou iparxei sto word :idea: )

euxaristo...kai signomi gia ta greeklish... :cry:

wizardsl
05-08-03, 15:28
It's ace.

NeK
05-08-03, 16:01
simfono kai ego:to neo design einai oraio kai leitourgiko

(eidika to light bue colour (opou emfaninezetai to logotipo tou ADSLgr.com) se ksekourazei kai se hremei... :D

dio paratiriseis:
1) mallon me prolavate: o xronos pou simeionetai gia kathe minima einai pio oraios otan brisketai pano apo kathe post tou kathe melous (opos itan palia):wink:

2) pio diskoli erotisi: iparxei dinatotita gia greek character support apo tin pleura tou kathe xristi :?:

(ennoo na iparxei ena mikro panel/board me kapoia grammata pou den iparxoun se ksena pliktrologia (opos ta ellinika f,ksi,psi,omega klp) kati diladi san to insert symbol pou iparxei sto word :idea: )

euxaristo...kai signomi gia ta greeklish... :cry:

Έβαλα την ημερομηνία στην θέση της όσο για τα σύμβολα δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο.

Thanks.

Corto
05-08-03, 17:09
Σ' ευχαριστώ founder που οι παρατηρήσεις μου "εισακούστηκαν" τόσο γρήγορα. Και μέσα στην βιάση μου να βάλω κι εγώ το λιθαράκι μου, ξέχασα το σημαντικότερο ο αγενέστατος...

ΝΑΙ, Η ΝΕΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ !!!

chatasos
05-08-03, 19:03
Εγώ θα προτείνω να μην το βγάλεις γιατί είναι ένας πολύ γρήγορος τρόπος να μάθεις τι "παίζεται" στα πεταχτά χωρίς να χρειαστεί να μπεις στους "φακέλους" του forum. Κατά τα άλλα είναι όλα ΟΚ... μεγειά λοιπόν! Άντε και με πάμπολλα Posts!




Και εγώ μία από τα ίδια....


ΟΚ ΟΚ το ξέρω ότι είναι φοβερά πρακτικό αλλά χαλάει την πρώτη σελίδα :( και δεν ξέρω τι να κάνω.

Δεν θέλω να το αφαιρέσω αλλά μήπως θα ήτανε καλύτερα να το έβαζα στην πρώτη σελίδα του Forum; Έχετε να προτίνετε κάτι;

Η να το έκανα ανάλογα την επιλογή του κάθε χρήστη;

Χμμμμ....

Το "σύμφωνα με την επιλογή του κάθε χρήστη" ακούγεται καλό.

Επίσης, όταν κάνεις κάποιο post και σου εμφανίζει το "Your message has been entered successfully'", μετά από λίγο θα έπρεπε να σε γυρνάει αυτόματα στο μήνυμά σου. Τουλάχιστον αυτό γινόταν πριν.

Cafeeine
05-08-03, 22:54
όσο για τα σύμβολα δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο.
Thanks.
Εάν μπούνς σε GIFάκια, όπως τα emoticons? δεν ξέρω απο το Php Nuke αλλα είναι μια ιδέα

psymaster
05-08-03, 23:40
Γιατι δε βαζουμε αλλο ενα forum style ρε παιδια, ενα πιο σκοτεινο για οσους το θελουν. Παντα τα πιο σκοτεινα μου αρεσαν.

zDSL
06-08-03, 00:42
Ωραίο το νέο look eMpire αλλά ...

Δεν ξέρω αν το πρόσεξε κανείς άλλος αλλά όταν κάνεις Post από κάτω στο "Topic Preview" δεν βγάζει ελληνικά..
Τώρα δεν ξέρω αν φταίνε τίποτα δικές μου ρυθμίσεις, αλλά όλα τα υπόλοιπα τα δείχνει ελληνικά, οπότε μάλλον για bug μου μυρίζει..

Later

blizard
06-08-03, 04:28
Παρα πολυ ομορφο και μαζεμενο το νεο look... σχεδον αψογο.

Μην βγαλετε τα τελευταια post απο την αρχικη σελιδα...δεν νομιζω να την χαλανε, της δινουν ζωντανια.
Αν εχεις 5 posts σαν default, δεν πιανουν πολυ χωρο.

Και θα προτημουσα, οταν εμπενες σε ενα θεμα να εμφανιζονται τα τελευταια topics απο κατω...οπως το ειχατε παλαιοτερα.
(θα ηταν αψογο για τα γουστα μου τοτε το forum)

chatasos
06-08-03, 08:21
Ωραίο το νέο look eMpire αλλά ...

Δεν ξέρω αν το πρόσεξε κανείς άλλος αλλά όταν κάνεις Post από κάτω στο "Topic Preview" δεν βγάζει ελληνικά..
Τώρα δεν ξέρω αν φταίνε τίποτα δικές μου ρυθμίσεις, αλλά όλα τα υπόλοιπα τα δείχνει ελληνικά, οπότε μάλλον για bug μου μυρίζει..

Later

Το ίδιο και σε μένα :evil:

NeK
14-08-03, 04:29
Παιδιά έχω δοκιμάσει και IE 6.0 και Mozilla 1.4b και Opera 7.11 και δεν παρουσιάζει το πρόβλημα με τα ελληνικά στο "Ανασκόπηση Θέματος"...

Τι λειτουργικό χρησιμοποιείται σε όσους από εσάς σας παρπουσιάζεται το πρόβλημα αυτό;

Έχετε ορίσει ως Default Encoding το ISO-8859-7;

Φιλικά.

cosmos
14-08-03, 10:07
Συμφωνώ με τον Blizzard. BTW, Βλέπω το forum από Firebird 0.6.1 χωρίς πρόβλημα.

chatasos
14-08-03, 13:37
Παιδιά έχω δοκιμάσει και IE 6.0 και Mozilla 1.4b και Opera 7.11 και δεν παρουσιάζει το πρόβλημα με τα ελληνικά στο "Ανασκόπηση Θέματος"...

Τι λειτουργικό χρησιμοποιείται σε όσους από εσάς σας παρπουσιάζεται το πρόβλημα αυτό;

Έχετε ορίσει ως Default Encoding το ISO-8859-7;

Φιλικά.

Ο html κώδικας του συγκεκριμένου frame ("Topic Review" και όχι "Topic Preview") είναι ο παρακάτω, εξού και το iso-8859-1 :wink:



<!-- DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd" -->
<!-- <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"> -->
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html dir="ltr">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />
<meta http-equiv="Content-Style-Type" content="text/css" />
<style type="text/css">
<!--
-->
</style>

<title>www.adslgr.com :: Topic review - ÍÝï Design.</title>
<!-- link rel="stylesheet" href="modules/Forums/templates/subSilver/subSilver.css" type="text/css" -->

NeK
14-08-03, 14:11
Αααα ναι σωστά! Το είχα διορθώσει πριν καιρό αυτό αλλά φαίνεται ότι το έκανα overwrite με παλιό αρχείο και το παρουσίασε ξανά.

Τώρα είναι hardcoded το iso-8859-7 οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει τα ίδια ξανά!

Thanks Chataso που μπήκες στον κόπο και το βρήκες.

:wink:

playnet3
21-08-03, 13:07
Μιά ιδέα τώρα που μάθαμε και τα νέα απο την ACN ας βάλεις και μία επιλογή στα μενού για εγκατάσταση ADSL (με φωτογραφίες) ετσι ώστε να κάνούμε μόνοι μας την εγκατάσταση(φυσικά άν μπορείς) :wink:

spiros
15-09-03, 21:37
Ώραίο ήταν το index που υπήρχε στην παλιά αρχική σελίδα με τα νεότερα posts.
Έβλεπες με τη μία τι παίζει. Αν θυμάμαι έβλεπες και το θέμα του κάθε post και κάποια εισαγωγή...

Δεν το ξαναβάζεις στην αρχική σελίδα του forum τουλάχιστον?

@ ADSLgr.com All rights reserved.