PDA

Επιστροφή στο Forum : ΨΕΥΤΙΚΟ DELAY



HellHammer
26-10-07, 14:22
Εδώ και 3 μέρες έχει ενεργοποιηθεί η σύνδεσή μου, έχω το OnDSL Kit 1024/256 Wireless(Sagem F@st 1540 WG wireless συνδεδεμένο σε Ethernet) της Otenet και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στα online games. Ping-άρω αρκετά καλά σε Ευρωπαικούς server, δηλαδή από 50 με 200, αλλά σε κάθε παιχνίδι αισθάνομαι καθυστέρηση πάνω από 0.4 δευτερόλεπτα. Τα παιχνίδια μου δείχνουν ότι έχω κανονικό ping, αλλά στην πραγματικότητα lag-άρω άσχημα, όμως χωρίς να παρουσιάζονται φαινόμενα warping. Είχα πριν από 2 χρόνια 384/128 πάλι Otenet, με ενσύρματο router, αλλά τα ping (από 100 με 200) ήταν πραγματικά και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Όλες οι άλλες εφαρμογές, torrent, p2p κλπ δεν παρουσιάζουν κανένα πρόβλημα, δοκίμασα και χωρίς firewall (zonealarm) και πάλι υπήρχε πρόβλημα... Μήπως είναι το router, ή απλώς η γραμμή/ISP? Μπορεί κάποιος να ποστάρει κανένα πρόγραμμα για να δω αν έχω tcp και udp packet loss? Με το παιχνίδι ανοιχτό έχω σταθερό +- 25 ping στο www.otenet.gr ... Τι τρέχει πια?????

manicpanic
29-10-07, 16:32
Τωρα αμα σου πω οτι το ιδιο παθαινω και εγω? Οι σφαιρες φτανουν μετα απο μια βδομαδα με οτι σημα και να εχω. Και οι σελιδες ομως σε μενα εχουν καθυστερηση.οχι οτι δεν εχω ταχυτητα. αλλα πατας ενα link , και περιμενεις...... σαν να πηγαινει με τα ποδια

HellHammer
29-10-07, 17:21
Το πόσταρα και σε μια gaming community. Να τι απάντησαν:

http://xfire.be/?x=journal&mode=item&id=39838

Μπορεί να βοηθήσει αν έχεις σε ασύρματο.

Εγώ έκανα format και το πρόβλημα λύθηκε...

@ ADSLgr.com All rights reserved.