PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα πρόβλημα (νέο μέλος)



boysetsfire
17-02-05, 05:11
Γεία σας καταρχήν και από εμένα είμαι νέο μέλος στο Forum σας και πρέπει να ομολογήσω οτι με τη συμβολή τους όλοι οι χρήστες έχουν κάνει ενα forum που βοηθάει πολυ.

Θα σας πω και το πρόβλημα μου τώρα. :D
Αρχικά πήγα σε oteshop έκανα connex κτλ κτλ ,μου εγκατέστησε ενας φίλος το Jetspeed 520i (έχω isdn)(σε ethernet/lan οχι usb) και με το καλό ενεργοποιήθηκε και η γραμμή.Καλά ως εδώ.. ;)

Αφού φτιάχνω username/password και μπαίνω κανονικα μεστην τρελή χαρα,
παρατηρώ ότι ανα τακτικά χρονικά διαστήματα το WAN φωτάκι αναβοσβήνει(κοινώς σαν να με πετάει?).

Έχει καταντίσει εκνευριστικό ,ανα 20 λεπτά (πότε περισσότερο ,πότε λιγότερο)
αύτη η ιστορια.
Στην τεχνική υποστήριξη μου είπε ένας κύριος,οτι δεν θα κάνουν καλή επαφή τίποτα καλώδια,κάτι που μου ακούγεται πολύ αστείο η περίεργο :oops:

Αν έχει αντιμετώπισει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ας βοηθήσει :(
Αν πάλι το Topic είναι σε λάθος στήλη αν μπορεί καποιος Admin να το μεταφέρει στην σωστή.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ :thumbsup1

WAntilles
17-02-05, 05:17
Καλώς όρισες στο φόρουμ.

Όλοι/ες εδώ προσπαθούμε για το καλύτερο.

thama
17-02-05, 09:50
Αυτός ο τίτλος μπορεί να συνεχιστεί και ως εξής
Πρόβλημα πρόβλημα,
πές μου πως το λύνεις
Αστυνόμος Σαΐνης
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Πέραν πλάκας τώρα,
Κάνε έναν μικρό και γρήγορο έλεγχο στη συνδεσμολογία σου,
όχι μόνο αν δεν γίνεται σωστή επαφή, αλλά και αν είναι σωστή η συνδεσμολογία, ώστε να βεβαιωθείς μην έχει γίνει καμμιά πατάτα. Καλού κακού, βγάλε και ξαναβάλε τα κλιπσάκια, μήπως και δε κούμπωσαν σωστά.
(λίγο σπάνιο αυτό αλλά μια φορά κι εγώ ήμουν σε παρόμοια κατάσταση [33.6kbps epoch]. Τελικά η μάνα μου με τη σκούπα είχε 'ξεκουμπώσει' ελαφρώς το βύσμα!)
Αφου βεβαιωθείς ότι όλα είναι σωστά ξανά τηλέφωνο.

boysetsfire
28-02-05, 15:14
Σας ευχαριστώ ολους ,το πρόβλημα λύθηκε από μόνο του.
(Δεν έχω ιδέα πως). :D

@ ADSLgr.com All rights reserved.