PDA

Επιστροφή στο Forum : Εγώ είμαι τρελός η δεν ξέρουν τι τους γίνετε??



nikoslykos
27-10-07, 11:06
Είδα και άλλα ποστ για πρόβλημα απο χτές το βράδυ για χαμηλό κατέβασμα η αργό browsing...το οποιο το έχω και εγω και πήρα την τεχνική υποστίριξη πρίν απο λίγο και μου ειπαν να αλλάξω το VPI KAI VCI σε 8 και 32 και αμεσος μετα απο κάτω PPPoE... το εκανα και μετά ομως μου έβγαζε PPPoE error και μου λεει οτι κανονικά επειδή είμαι στα ιδιοτικά δίκτια και έπρεπε να ειχα αυτο αλλα δεν μου εφερνε ιντερνετ και μου λεει "μαλλον ο τετραπλασιασμός δεν εχει ολοκληρωθει" ?!?!??!?!? πως γίνετε αυτο?!?!? και μου λεει μετα να γιρισω τα ΑΤΜ Settings ετσι οπω τα είχα..ε το εκανα και δεν ερχόταν το ιντερνετ και μου λεει μετα κανε reset κανω και ερχεται το ιντερνετ εδω ειναι το παράξενο τωρα... ο.Ο πριν παρς την τεχνικη υποστίριξη δεν επιανα στο speedtest πανω απο 40 και σε download manager ουτε πάνω απο 110.. αλλα όταν εκανα ολα αυτα και μετα ενα reset( είχα κανει άπειρα) πήγα στο speedtest και έπιασα 300 - 320 του ειπα πόσο έπιασα και μου λεει ειναι μια χαρα..πως γινετε αυτο? μεχρι χθες έπιανα 450..μετα πήγα και δοκίμασα κατι με download manager 430 - 440.Στημένο ειναι ολο το πραμα?τους πέρνεις με βλάβη και σου λένε κανε ενα reset και φτιάχνονται ολα ενω εσυ εκανες άπειρα και δεν γινοταν τίποτα? αυτα.... :down:

Tem
27-10-07, 11:16
κατάφερες δηλαδή να συγχρονίσεις με VPI VCI 8 / 32 ?

nikoslykos
27-10-07, 13:22
πήρα την τεχνική υποστίριξη πρίν απο λίγο και μου ειπαν να αλλάξω το VPI KAI VCI σε 8 και 32 και αμεσος μετα απο κάτω PPPoE... το εκανα και μετά ομως μου έβγαζε PPPoE error

......

lexios
27-10-07, 15:20
Έκανα κι εγώ την δοκιμή με αυτό το VC (8.32). Δοκίμασα PPPoE LLC, PPPoE VC, PPPoA LLC και PPPoA VC.

Απλά δεν παίζει κάτι τέτοιο...

ptg1975
27-10-07, 19:37
κατάφερες δηλαδή να συγχρονίσεις με VPI VCI 8 / 32 ?

Εγώ που από χτες δεν έχω καθόλου πρόσβαση τα έχω αυτά σε 8 και 35 (όχι 32). Έτσι μου είπε ο εκπρόσωπος του 13844 να τα αφήσω :hmm: μήπως να τα αλλάξω πάλι; και έχω από χτες μόνιμα αυτό το PPPoE error...

aa144
27-10-07, 19:55
Να πω κι εγώ τη γνώμη μου. Αφενός έχουν τη δυνατότητα να κάνουν επεμβάσεις στα ρούτερ μας, π.χ. να αλλάζουν το firmware, ενδεχομένως και άλλες επεμβάσεις που δεν γνωρίζουμε εμείς. Επίσης τα reset δεν έχουν το ίδιο αποτέλεσμα με αφαίρεση της τροφοδοσίας και ξεκίνημα του router με αυτό τον τρόπο, οπως προσωπικά έχω διαπιστώσει, παρόλο που πίστευα ότι το reset υποτίθεται ότι κάνει ακριβώς αυτό.

Αν έπρεπε να δοκιμάσω κάτι τέτοιο, σίγουρα δεν θα έκανα reset, αλλά θα έβγαζα την τροφοδοσία, το reset δεν το εμπιστεύομαι πια μετά από αυτά που έχω δει.

ptg1975
27-10-07, 20:03
Αν έπρεπε να δοκιμάσω κάτι τέτοιο, σίγουρα δεν θα έκανα reset, αλλά θα έβγαζα την τροφοδοσία, το reset δεν το εμπιστεύομαι πια μετά από αυτά που έχω δει.

Υπάρχει και άλλος τρόπος να κάνουμε reset το router; :oops: εγώ όταν μου λένε να κάνω reset, βγάζω την τροφοδοσία και την ξαναβάζω ;)

tasvar
27-10-07, 22:02
Μέσα από το menu του ρουτερ.
settings-system-reset.

ptg1975
28-10-07, 11:21
Μέσα από το menu του ρουτερ.
settings-system-reset.

Thanks :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.