PDA

Επιστροφή στο Forum : Βαρεθηκα !!!! Εσεισ??? Οχι Ακομα???



snapy
18-02-05, 01:51
Σιχαθηκα Τον Οτε , Την Forthnet Και Οποιον Αλλο [...] Φταιει.
Επειδη Δεν Μπορω Να Βγαλω Ακρη Ποιοσ Φταιει Που Η Συνδεση Μου Δεν Ειναι Ποτε Αυτη Που Πληρωσα, Και Οτι Απο Την Μερα Που Εβαλα Dsl Την Περισσοτερη Ωρα Τησ Ημερασ Την Περναω Στο Να Παιρνω Την Τεχνικη Υποστηριξη Τησ Forthnet Kai Το 121 Αποφασισα Να Διακοψω Την Συνδεση Και Το Ιδιο Θα Συμβουλευα Και Ολουσ Τουσ Φιλουσ Που Εχουν Παρομοια Προβληματα.
Τουλαχιστον Δεν Θα Πληρωνω Και Ψυχιατρο Γιατι Πολυ Συντομα Θα Τον Χρειαστω.
Καλυτερα Θα Ητανε Να Αλλαξω Χωρα Βεβαια , Αλλα Αυτο Εναι Λιγο Δυσκολο .

Καληνυχτα Σασ

EDIT by wintech2003: Παρακαλώ μην βρίζεις...

sdikr
18-02-05, 01:55
Ηρεμά με της καλές λέξεις!

αντε με το καλο πίσω στην pstn

snapy
18-02-05, 01:59
Τελευταια μερα στο νετ ειμαι , ασε με να βρισω !!!

wintech2003
18-02-05, 02:00
Για άλλους δεν ειναι... οπότε ΟΧΙ... δεν σε αφήνουμε να βρίσεις!

ipo
18-02-05, 03:21
Υπομονή snapy. Μέχρι το 2008 που θα έχουμε ADSL2+ θα έχει οριμάσει αρκετά η ADSL και θα μπορείς να βρεις σε καλή τιμή μία ADSL, με την αξιοπιστία που έχεις με την PSTN τώρα.

Λυπάμαι που ήσουν από τους πολύ άτυχους της υπόθεσης. Καλά έκανες και έφυγες αφού σου κόστιζε ψυχικά.

iliask
18-02-05, 08:57
Eγώ πάντως είμουν πιο τυχερός.... Δεν μπήκα καν στον κόπο να βάλω adsl.....Ακύρωσα την αίτηση πριν μου βάλουν...Kaι δικαίωνομαι κάθε μέρα με αυτά που διαβάζω .... Ισως μέτα τον Μάιο ξάνα να δοκιμάσω .....

dimi_p
18-02-05, 10:02
μια απο τα ιδια!!!
ημουν ετοιμος να βαλω dsl
περιμενα πως και πως να δω οτι ο ΟΤΕ (γιατι η vivo δεν ειχε) εδινε dsl στην περιοχη μου και μολις εγινε διαθεσιμο , ετρεξα να μαθω τα παντα, να κατεβασω αιτησεις να συγκρινω τιμες!!!!

σχεδον εστειλα με φαξ την αιτηση στη forthnet...
διαβασα ξανα για τα προβληματα της...
εκανα πισω.
κατεβασα αιτηση ΟΤΕΝΕΤ
πηγα να τη συμπληρωσω...
διαβασα τα προβληματα τους ....
το παρατησα...

δεν ξερω τι να κανω αλλα επειδη γενικα νιωθω ατυχος σε τετοια θεματα (τα XP οσες φορες κιαν τα εβαλα μετα απο format στο pc, ποτε δεν επαιξαν με τη μια!!!!!)
θεωρω 100% οτι θα εχω προβλημα.

οποτε : τα παραταω!
ακουω τη συμβουλη φιλου που προτεινει να περιμενω κανα χρονο πριν κανω οτιδηποτε να ωριμασει το dsl!!

δεν μου αρεσει!
δεν θελω να πληρωνω 200Ε το διμηνο σε ιντερνετ με isdn αλλα τουλαχιστον με αυτο μπαινω και κατεβαζω εστω και με 6-7κβ/δευτ.

τα ΠΑΡΑΤΑΩ , και να το ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ και το dsl τους και τις καταπληκτικες ΤΙΜΕΣ τους, ολοι τους!

προτεινω κιεγω σε οποιον εχει προβληματα να κανει το ιδιο,
να μην ξανασχοληθει και να ξαναγυρισει σε dialup isdn ή να μην ασχοληθει καν μεχρι την ωρα που θα μπαινει σε forums οπως αυτο και δεν θα βλεπει 20/25 topics με προβληματα για ΟΛΕΣ τις εταιριες και ΟΛΟΥΣ τους providers.

καληνυχτα μας!

argal
18-02-05, 13:07
Πολύ απαισιοδοξία βλέπω ρε παιδιά!
Εάν ψάχνετε να βρείτε το "τέλειο", μην αγχώνεστε, αυτό δεν υπάρχει σε καμμία έκφραση της ζωής, ειδικά δε στην χώρα μας. Αλλά τα πράγματα δεν ειναι και τόσο τραγικά.
Είμαι πολύ καινούργιος στο ADSL (χθές ενεργοποιηθηκα) και 1) έχοντας διαβάσει τα περισσότερα τρομακτικά threads στο forum γιά προβλήματα και 2) εχοντας πάρει σύνδεση Otenet με το δωρεάν ξεσπήντ Jetspeed 520i, ήμουν έτοιμος γιά τουλάχιστον μιάς εβδομάδας αναμονή πριν μπορέσω να δω Ιντερνετ.
Αντ' αυτού, σε maximum τρία λεπτά κατέβαζα files με ταχύτητα από 25 εως 40 Kbps σε γραμμή Π.Φαλήρου.
Θέλω λοιπόν να πω ότι δεν χρειάζεται τέτοια απαισιοδοξία ώστε να γυρνάμε πίσω στις αργότερες καί ακριβότερες λύσεις. Επόμενο είναι οτι στο forum θα γράψουν 100-200 άνθρωποι πού έχουν προβλήματα γιά να τα λύσουν. Οι υπόλοιπες χιλιάδες χρηστών όμως πού δεν γράφουν πρέπει να είναι 'σχετικά' ευχαριστημένοι.

dimi_p
18-02-05, 14:08
Πολύ απαισιοδοξία βλέπω ρε παιδιά!
Εάν ψάχνετε να βρείτε το "τέλειο", μην αγχώνεστε, αυτό δεν υπάρχει σε καμμία έκφραση της ζωής, ειδικά δε στην χώρα μας. Αλλά τα πράγματα δεν ειναι και τόσο τραγικά.
Είμαι πολύ καινούργιος στο ADSL (χθές ενεργοποιηθηκα) και 1) έχοντας διαβάσει τα περισσότερα τρομακτικά threads στο forum γιά προβλήματα και 2) εχοντας πάρει σύνδεση Otenet με το δωρεάν ξεσπήντ Jetspeed 520i, ήμουν έτοιμος γιά τουλάχιστον μιάς εβδομάδας αναμονή πριν μπορέσω να δω Ιντερνετ.
Αντ' αυτού, σε maximum τρία λεπτά κατέβαζα files με ταχύτητα από 25 εως 40 Kbps σε γραμμή Π.Φαλήρου.
Θέλω λοιπόν να πω ότι δεν χρειάζεται τέτοια απαισιοδοξία ώστε να γυρνάμε πίσω στις αργότερες καί ακριβότερες λύσεις. Επόμενο είναι οτι στο forum θα γράψουν 100-200 άνθρωποι πού έχουν προβλήματα γιά να τα λύσουν. Οι υπόλοιπες χιλιάδες χρηστών όμως πού δεν γράφουν πρέπει να είναι 'σχετικά' ευχαριστημένοι.

ή να βαριουνται να γραψουν...
ή να μην εχουν internet ωστε να μπουν να γραψουν...
ή να μην ξέρουν καν το forum αυτο (γιατι θα πρεπει να το γνωριζουν ολες αυτες οι χιλιαδες αραγε;)...
ή ...
ή ....
ή .....

τελος παντων ας μην μιλησω

sorry παιδια αλλα ειμαι ΠΟΛΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ

Takis_Kal
18-02-05, 15:09
Εγω εχω 12 μηνες adsl ειμαι πολυ ευχαριστημενος και πισω δεν γυριζω με τιποτα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.