PDA

Επιστροφή στο Forum : διακοπη



adok13
28-10-07, 12:54
ρε παιδια εχω μια φιλη που εβαλε τελλας(δυστυχως)εχει ενα σωρο προβληματα,αποσυνδεσεις στη τηλ. γραμμη,η αναγνωριση δουλευει σπανια(το λιγοτερο βεβαια ειναι αυτο)αποσυνδεσεις στο ιντερνετ,εκει που μιλαει στο τηλ. ξαφνικα μιλαει στον αερα,γενικα δεν λειτουργει τιποτα.μετα απο ενα σωρο τηλ. που εκανε στην εταιρια αξιωθηκαν να στηλουν τεχνικο.το αποτελεσμα ηταν να τις πει οτι ολα λειτουργουν τελεια και οτι φταινε kai οι 3 συσκευες της.τωρα θελω να κανει διακοπη αλλα φυσικα να μην τους πληρωσει τη ριτρα.τι μπορει να κανει;:rtfm:

Davout
28-10-07, 13:00
Μήπως όντως φταίνε οι συσκευές της; Μήπως δεν ξέρει τη συνδεσμολογία φίλτρων, συσκευών κλπ; Έχει βάλει FULL LLU ε; Άμα μας πεις περισσότερα ίσως μπορούμε να βοηθήσουμε. Για τη ρήτρα, εαν όντως φταίει εκείνη και όχι η Tellas δεν ξέρω αν μπορεί να κάνει κάτι, πιο εύκολο θα ναι να διορθώσει το πρόβλημα.

adok13
28-10-07, 13:27
φιλε μου αν ηταν προβλημα με τα φιλτρα η τη συνδεσμολογια θα το ειχε δει ο τεχνικοσ και θα το διορθωνε και δεν μπορει 3 συσκευεσ να δουλευουν αψογα με τη γραμμη του οτε και οταν εβαλε τελλασ να χαλασαν και οι 3,αν ηταν ετσι να μας διευκρινηζαν οτι πρεπει να περνουμε ειδικες συσκευες για την γραμμη τους.

gaiorama
28-10-07, 13:46
φιλε μου αν ηταν προβλημα με τα φιλτρα η τη συνδεσμολογια θα το ειχε δει ο τεχνικοσ και θα το διορθωνε και δεν μπορει 3 συσκευεσ να δουλευουν αψογα με τη γραμμη του οτε και οταν εβαλε τελλασ να χαλασαν και οι 3,αν ηταν ετσι να μας διευκρινηζαν οτι πρεπει να περνουμε ειδικες συσκευες για την γραμμη τους.

Δεν ξεκαθαρίζεις τις συνθήκες με οτε.

οτε μόνο τηλεφωνια?
οτε τηλεφωνία και internet?
τηλεφωνία pstn ή isdn?


'Οσο για τους τεχνικούς μήν έχεις και πολύ εμπιστοσύνη.(δεν φταίει ο άνθρωπος αλλά η ελλιπής κατάρτιση, που ΔΕΝ του παρέχει ο εργοδότης του.)

Φιλική συμβουλή, πριν προβείς σε οποιαδήποτε καταγγελία σύμβασης/συμβολαίου σιγουρέψου οτι από την δική σου πλευρά λειτουργούν ολά καλά.;)

minovg
28-10-07, 14:33
ρε παιδια εχω μια φιλη που εβαλε τελλας(δυστυχως)εχει ενα σωρο προβληματα,αποσυνδεσεις στη τηλ. γραμμη,η αναγνωριση δουλευει σπανια(το λιγοτερο βεβαια ειναι αυτο)αποσυνδεσεις στο ιντερνετ,εκει που μιλαει στο τηλ. ξαφνικα μιλαει στον αερα,γενικα δεν λειτουργει τιποτα.μετα απο ενα σωρο τηλ. που εκανε στην εταιρια αξιωθηκαν να στηλουν τεχνικο.το αποτελεσμα ηταν να τις πει οτι ολα λειτουργουν τελεια και οτι φταινε kai οι 3 συσκευες της.τωρα θελω να κανει διακοπη αλλα φυσικα να μην τους πληρωσει τη ριτρα.τι μπορει να κανει;:rtfm:
Φίλε οποιοσδήποτε πάροχος (ακόμα και ο ΟΤΕ) δεν σου εγγυάται ότι θα λειτουργούν 3 συσκευές τηλεφώνου μαζί ως «ντούμπλεξ». Ας βάλει τη μία συσκευή μόνο στο φίλτρο και ας δοκιμάσει ξανά. Η αναγνώριση λογικό είναι μερικές φορές να χάνεται αν έχεις 2 και 3 συσκευές στην ίδια PSTN γραμμή... Και επί ΟΤΕ μου συνέβαινε.

adok13
28-10-07, 16:36
απο μια συνδεση οτε pstn μεταφερθηκε στο ιδιοκτυτο της τελλας.το μεγαλο προβλημα της ειναι οτι δεν μπορει να μιλισει στο τηλεφωνο εχει πολλα προβληματα,αποσυνδεσεις συνεχεια και μεγαλο θορυβο.δεν μπορω με τιποτα να πιστεψω οτι πηγε τεχνικος και δεν κοιταξε τα φιλτρακια.αυτος πηγε και ειπε ολα λειτουργουν αψογα και εφυγε.ΜINOVG δεν ειπα πουθενα οτι το προβλημα της ειναι να λειτουργουν3 συσκευες σαν doublex,ειπα οτι δεν μπορει 3 συσκευες να χαλασαν συγχρονος οταν μπηκε στο δικτυο της τελλασ.

Mouse Potato
28-10-07, 18:44
Φίλε μου adok13 δεν μπορείς να φανταστείς τι είχα περάσει εγώ τις πρώτες 3 βδομάδες της ενεργοποίησης. Περιττό να σου πω πως 1.5 βδομάδα το τηλέφωνο ήταν εντελώς νεκρό και στο internet πρεπει να είχα αλλάξει πάνω απο 200 IP λόγω των dcs που έτρωγα. Μετά όμως η κατάσταση ομαλοποιήθηκε και τώρα πραγματικά απολαμβάνω ένα σταθερότατο και αξιόπιστο Zisto! Τι άλλο να σου πώ. Απλά υπομονή στην φίλη σου και όλα θα γίνουν. *Ούτε βαλτός απο την tellas να ήμουν*:) Καλά κουράγια και πάλι!

adok13
28-10-07, 18:48
παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σας με τις οποιες μου βαλατε την ιδεα να παω να δω ο ιδιος την εγκατασταση των φιλτρων της.να θυμισω οτι επειδη πριν καποιες μερες πηγε ο τεχνικος της τελλας για να δει το προβλημα που εχει η φιλη μου απεκλεισα να υπαρχει κατι λαθος στην συνδεση αφου σκεφτηκα οτι το πρωτο πραγμα που θα κοιταγαν ειναι αυτο.ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ:nono: oi κυριοι δεν μπηκαν στο κοπο να κοιταξουν τα φιλτρα τα οποια στα δυο απτα τρια τηλ. ηταν αναποδα και αφου τα αλαξα ολα λειτουργησαν κανονικα.συγχαρητηρια λοιπον στο τεχνικο τμημα της τελλας.ειμαι σιγουρος οτι ολα αυτα γιναν επειδη αυτοι οι καραγκ***ηδες που πηγαν βαριοντουσαν να ψαξουν αυτο το τεραστιο και πολυ δυσκολο και περιπλοκο προβλημα :whistle:.

Mouse Potato
28-10-07, 18:51
παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σας με τις οποιες μου βαλατε την ιδεα να παω να δω ο ιδιος την εγκατασταση των φιλτρων της.να θυμισω οτι επειδη πριν καποιες μερες πηγε ο τεχνικος της τελλας για να δει το προβλημα που εχει η φιλη μου απεκλεισα να υπαρχει κατι λαθος στην συνδεση αφου σκεφτηκα οτι το πρωτο πραγμα που θα κοιταγαν ειναι αυτο.ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ:nono: oi κυριοι δεν μπηκαν στο κοπο να κοιταξουν τα φιλτρα τα οποια στα δυο απτα τρια τηλ. ηταν αναποδα και αφου τα αλαξα ολα λειτουργησαν κανονικα.συγχαρητηρια λοιπον στο τεχνικο τμημα της τελλας.ειμαι σιγουρος οτι ολα αυτα γιναν επειδη αυτοι οι καραγκ***ηδες που πηγαν βαριοντουσαν να ψαξουν αυτο το τεραστιο και πολυ δυσκολο και περιπλοκο προβλημα :whistle:.

Congrats m8 :respekt:

gaiorama
28-10-07, 18:57
παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σας με τις οποιες μου βαλατε την ιδεα να παω να δω ο ιδιος την εγκατασταση των φιλτρων της.να θυμισω οτι επειδη πριν καποιες μερες πηγε ο τεχνικος της τελλας για να δει το προβλημα που εχει η φιλη μου απεκλεισα να υπαρχει κατι λαθος στην συνδεση αφου σκεφτηκα οτι το πρωτο πραγμα που θα κοιταγαν ειναι αυτο.ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ:nono: oi κυριοι δεν μπηκαν στο κοπο να κοιταξουν τα φιλτρα τα οποια στα δυο απτα τρια τηλ. ηταν αναποδα και αφου τα αλαξα ολα λειτουργησαν κανονικα.συγχαρητηρια λοιπον στο τεχνικο τμημα της τελλας.ειμαι σιγουρος οτι ολα αυτα γιναν επειδη αυτοι οι καραγκ***ηδες που πηγαν βαριοντουσαν να ψαξουν αυτο το τεραστιο και πολυ δυσκολο και περιπλοκο προβλημα :whistle:.

:oneup: gratz

Είδες πόσο καταρτισμένοι είναι οι αποκαλούμενοι "τεχνικοι".;)

adok13
28-10-07, 19:24
gaiorama σευχαριστω πολυ που μουεβαλες την ιδεα γιατι εμενα το πιο δυσκολο σαυτην την ιστορια ηταν να πιστεψω οτι τεχνικοι δεν κοιταξαν τα φιλτρα.:ufoabduct:stupid:

Davout
28-10-07, 20:04
Είδες που στο πα από την αρχή για τα φίλτρα; Άσε τώρα τι σου είπε ο κάθε άσχετος "τεχνικός". Χαίρομαι που λύθηκε το πρόβλημα. :)

adok13
28-10-07, 23:33
nai davout ειχες δικιο τελικα το μυαλλο σου αμεσως στα φιλτρακια πηγε:worthy::worthy:.εγω δυστυχως δεν μπορεσα να πιστεψω οτι ηταν ενα τοσο απλο προβλημα και δεν το ειδαν οι (''τεχνικοι'':rofl:ο θεος να τους κανει δηλαδη.)

@ ADSLgr.com All rights reserved.