PDA

Επιστροφή στο Forum : θΕΛΩ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΑΣ!!!!



antonopok
28-10-07, 16:17
ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΣΕ ΠΟΙΑΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΥΠΑΓΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΟΠΟΤΕ ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ!!!ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗ:
ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ Ι ΙΠ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ?ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΩΝ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ 2 ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

katdoc
28-10-07, 17:04
Αναλογα τον provider αλλαζει η ιp.Πχ εγω ξερω για την Τελλας οτι καθε τρεις μερες αλλαζει την ip.Aν κανεις ενα disconnect το router και μετα connect συνδεεσαι με καινουρια ip.

maik
28-10-07, 17:11
Το καταλαβαινουν απο τα cookies.

flamelab
28-10-07, 17:34
Αν δεν πληρωσεις παρά πάνω , δεν έχεις stable ΙP .

deniSun
28-10-07, 18:38
ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΣΕ ΠΟΙΑΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΥΠΑΓΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΟΠΟΤΕ ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ!!!ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗ:
ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ Ι ΙΠ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ?ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΩΝ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ 2 ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

Σε ποια ΙΡ αναφέρεσαι;
Εσωτερική ή εξωτερική;

Μην γράφεις κεφαλαία

giorgosts
28-10-07, 19:37
Έχουν και άλλους τρόπους να καταλαβαίνουν αν είσαι από τον ίδιο υπολογιστή.

Μπορείς να μπουτάρεις από LiveCD με anonymizer. Κάθε φορά που θα συνδέεσαι θα φαίνεται ότι είσαι και διαφορετικός, εκτός και αν δώσεις μόνος σου τα στοιχεία αναγνώρισής σου.

Πληροφορίες εδώ: http://patdouble.com/incognito.html

Και κατέβασμα από εδώ: http://www.patdouble.com/index.php?option=com_content&task=view&id=11&Itemid=18

XPHSTOS29
29-10-07, 00:59
Δοκιμασε απο τον ιδιο υπολογιστη με αλλο ονομα χρηστη (username) ;)

21century
29-10-07, 11:05
Αρκει πρηγουμενως να διαγραψεις το cookies η αν θες μπορεις να χρησιμοποιεις το δευτερο λογαριασμο στην εταιρεια που θελεις αν μπαινεις στο συστημα σου με αλλο ονομα χρηστη οποτε εχει διαφορετικ οονμα το κουκι...

johnkall69
30-10-07, 11:26
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τους πάρεις τηλ. πρώτα και να συνενοηθείς για ποιό λόγο θες 2ο λογαριασμό κλπ.

Διαφορετικά μπορεί να έχεις πρόβλημα στο να μην σε πληρώνουνε κλπ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.