PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με γραμμή



Mouse Potato
28-10-07, 19:12
Ρε παιδιά πως γίνεται να πιάνω 4mbps και η γραμμή να μπορεί να σηκώσει μόνο 1.2mbps;;; Και να πω πως έχω προβλήματα με την σύνδεση! :hmm::hmm:

Ορίστε link το τι μου λέει το dmt: Η απορία μου σημειώνεται με κόκκινο κύκλο (http://img231.imageshack.us/img231/4184/dmtqv9.jpg)

Ας μου εξηγήσει κάποιος! :sorry:

flamelab
28-10-07, 19:17
Εξαρτάται από που κατεβάζεις . Κατέβασε κατι από ntua κανένα ISO για linux και πες τι βγαζει ( μάλλον αρκετά μαζί )
Και επίσης πες μου τι λεει ο router .

Mouse Potato
28-10-07, 20:06
Εξαρτάται από που κατεβάζεις . Κατέβασε κατι από ntua κανένα ISO για linux και πες τι βγαζει ( μάλλον αρκετά μαζί )
Και επίσης πες μου τι λεει ο router .

Ορίστε και τα δικαιολογητικά (αν και δν πιστεύω πως θα βοηθήσουν):

Dmt (http://img106.imageshack.us/img106/2407/dtm2ox0.jpg)
και
Atm Statistics (http://img106.imageshack.us/img106/3787/atmtg2.png)

psolord
28-10-07, 20:59
Ρε παιδιά πως γίνεται να πιάνω 4mbps και η γραμμή να μπορεί να σηκώσει μόνο 1.2mbps;;; Και να πω πως έχω προβλήματα με την σύνδεση! :hmm::hmm:



Ας μου εξηγήσει κάποιος! :sorry:


Χμμ....για εξηγησέ μας λίγο καλύτερα μην έχουμε καμία παρανόηση με τα νούμερα πάλι όπως με έναν άλλο συνάδερφο.Κατεβάζεις με 4mbit ok. Φυσιολογικό είναι αυτό. Σε λίγες μέρες, λόγω αναβάθμισης, θα κατεβάζεις με 12mbit αν μπορεί να τα πιάσει η γραμμή σου, που από ότι βλέπω θα τα πιάσει χαλαρά. Αν το modem σου έχει συγχρονήσει σε 1up/12 down αλλά κατεβάζεις ακόμα με 4 είναι γιατί δεν έχουν ολοκληρωθεί ακόμα οι εργασίες.

Mouse Potato
28-10-07, 21:29
Χμμ....για εξηγησέ μας λίγο καλύτερα μην έχουμε καμία παρανόηση με τα νούμερα πάλι όπως με έναν άλλο συνάδερφο.Κατεβάζεις με 4mbit ok. Φυσιολογικό είναι αυτό. Σε λίγες μέρες, λόγω αναβάθμισης, θα κατεβάζεις με 12mbit αν μπορεί να τα πιάσει η γραμμή σου, που από ότι βλέπω θα τα πιάσει χαλαρά. Αν το modem σου έχει συγχρονήσει σε 1up/12 down αλλά κατεβάζεις ακόμα με 4 είναι γιατί δεν έχουν ολοκληρωθεί ακόμα οι εργασίες.

οχι οχι φίλε μου. Το router μια χαρα συγχρονισμένο στα 4 ειναι... αλλα το dmt μου λεει πως η γραμμη μπορει ν αντεξει μέχρι 1mbps ενω έχω 4!

psolord
28-10-07, 22:10
οχι οχι φίλε μου. Το router μια χαρα συγχρονισμένο στα 4 ειναι... αλλα το dmt μου λεει πως η γραμμη μπορει ν αντεξει μέχρι 1mbps ενω έχω 4!


Ε ασ'το να λέει! :p Η γραμμή σου είναι μια χαρά απο τα δεδομένα που μας γράφεις οπότε μην αγχώνεσαι. Κάτσε να γίνει η αναβάθμιση και θα δεις.

Mouse Potato
28-10-07, 23:09
Ε ασ'το να λέει! :p Η γραμμή σου είναι μια χαρά απο τα δεδομένα που μας γράφεις οπότε μην αγχώνεσαι. Κάτσε να γίνει η αναβάθμιση και θα δεις.

Ωραία! psolord εγω γιατί εχω βάλει dslam κολωνού; Περιστέρι μένω αλλά δεν το είχα βρει στην λίστα! Μου βαλες ιδέες τωρα! :hmm:

psolord
29-10-07, 01:02
Ωραία! psolord εγω γιατί εχω βάλει dslam κολωνού; Περιστέρι μένω αλλά δεν το είχα βρει στην λίστα! Μου βαλες ιδέες τωρα! :hmm:

Να σου πω την αλήθεια και εγώ παιδεύτηκα λίγο να το βρώ αλλά το βρήκα! Μην ανησυχείς υπάρχει και στη λίστα και στην πραγματικότητα! :) Και απο ότι έχω καταλάβει δεν είναι ούτε ένα ούτε δύο! Δεν μπορεί να καληφθεί όλη η πόλη με ένα dslam.

Mouse Potato
29-10-07, 15:16
...Μην ανησυχείς υπάρχει και στη λίστα και στην πραγματικότητα! :) Και απο ότι έχω καταλάβει δεν είναι ούτε ένα ούτε δύο! Δεν μπορεί να καληφθεί όλη η πόλη με ένα dslam...

Πρέπει να έχω κάνει άπειρους καθαρισμούς και ξανα προσδιορισμό του κέντρου! Ψάχνω ψάχνω τπτ! φφ! έλεος :evil:

@ ADSLgr.com All rights reserved.