PDA

Επιστροφή στο Forum : Δημοσκόπηση: Είδε κανείς βελτίωση στην ταχύτητα?



nikoslykos
28-10-07, 19:58
Πόσοι αποσας εχουν δει βελτίωση τις τελεφτέες μέρες?

aa144
28-10-07, 20:04
Όχι εγώ παντως...

Pitouros
28-10-07, 20:08
me neither

από την Πρασκευή είμαι κολλημένος στις ίδιες ελεϊνές ταχύτητες (αν και έχω περάσει και από εποχές dialup :p) και με συχνές αποσυνδέσεις του internet για μερικά δευτερόλεπτα. Το τηλέφωνο πάντως, καλά δουλεύει και το snr είναι στα 16.

guzel
28-10-07, 20:15
οι ταχυτητες σχεδον παντα ειναι αψογες. μαλλον αλλου ειναι το προβλημα σας

nikoslykos
28-10-07, 20:39
ειναι αψογες

μηπως εχεις ιντερνετ απτι ΧΟΛ μεσω διόδου?.. αν οχι αυτο που ρωτισα αφορα μονο αυτους που ειναι στα ιδιοτικά δίκτια

ptg1975
28-10-07, 20:52
Όχι μόνο δεν είδα βελτίωση αλλά δεν έχω καθόλου ίντερνετ από την Παρασκευή :p καλά που υπάρχει και το mobile internet

Tem
29-10-07, 13:50
σταθερά στα ίδια χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα αλλά με 16384 ταχύτητα συγχρονισμού και upload γύρω στα 800

lexios
29-10-07, 14:14
Συγχρονισμός στα 14Mbit/1Mbit . Ταχύτητες πραγματικές 400Kbps. Καμμία βελτίωση.

altkon
30-10-07, 13:07
σταθερά στα ίδια χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα αλλά με 16384 ταχύτητα συγχρονισμού και upload γύρω στα 800

Την ταχυτητα συγχρονισμου απο που και πως την προσδιοριζουμε..:sorry:

aa144
30-10-07, 13:35
Πρέπει να μπεις στο μενού του ΦΡΙΤΣ, http://192.168.178.1/ , το λέει στην πρώτη σελίδα.

desmios
30-10-07, 13:57
Απο την Παρασκευη το βραδυ το download εχει πεσει στα επιπεδα μιας dialup 30-80kb/s.
Εχω zητησει διακοπη.

aa144
30-10-07, 14:33
Να κάνω μια υπόθεση εργασίας... Αν πχ ένας πάροχος δεν έχει το εύρος να καλύψει όλες τις συνδέσεις που έχει πουλήσει, και μάλιστα τόσες πολλές που είναι double play και εκεί αν υπάρξει πρόβλημα θα προκληθεί μεγάλη ζημιά σε μια αναδυόμενη αγορά με πολλές δρομολογημένες και προγραμματισμένες επενδύσεις... που η απόδοσή τους θα κινδύνευε...

Αν λοιπόν υπήρχε ο κίνδυνος να χαλάσει η ομιλία και εκεί σκουραίνουν τα πράγματα για τη φήμη της εταιρίας παρόχου, και έπρεπε να θυσιαστεί κάτι, ποιό πράγμα λέτε ότι θα θυσιαζόταν προκειμένου να μην φανεί πρόβλημα στην ομιλία;

Υπόθεση εργασίας είναι, τίποτε περισσότερο...

Clark
30-10-07, 14:44
Κι εμένα από την Παρασκευή (26 Οκτ 2007) το απόγευμα οι ταχύτητες πέσαν στα 30~90. Ξημερώματα σήμερα κατά τις 3 επανήλθαν στα φυσιολογικά (κατέβασμα με τοπ 600KB/s έχω dp 6/1), αλλά τώρα πάλι στα ίδια χαμηλά επίπεδα...:mad:

tolisp
30-10-07, 16:30
Να κάνω μια υπόθεση εργασίας... Αν πχ ένας πάροχος δεν έχει το εύρος να καλύψει όλες τις συνδέσεις που έχει πουλήσει, και μάλιστα τόσες πολλές που είναι double play και εκεί αν υπάρξει πρόβλημα θα προκληθεί μεγάλη ζημιά σε μια αναδυόμενη αγορά με πολλές δρομολογημένες και προγραμματισμένες επενδύσεις... που η απόδοσή τους θα κινδύνευε...

Αν λοιπόν υπήρχε ο κίνδυνος να χαλάσει η ομιλία και εκεί σκουραίνουν τα πράγματα για τη φήμη της εταιρίας παρόχου, και έπρεπε να θυσιαστεί κάτι, ποιό πράγμα λέτε ότι θα θυσιαζόταν προκειμένου να μην φανεί πρόβλημα στην ομιλία;

Υπόθεση εργασίας είναι, τίποτε περισσότερο...


:oneup:

Tem
30-10-07, 19:28
Να κάνω μια υπόθεση εργασίας... Αν πχ ένας πάροχος δεν έχει το εύρος να καλύψει όλες τις συνδέσεις που έχει πουλήσει, και μάλιστα τόσες πολλές που είναι double play και εκεί αν υπάρξει πρόβλημα θα προκληθεί μεγάλη ζημιά σε μια αναδυόμενη αγορά με πολλές δρομολογημένες και προγραμματισμένες επενδύσεις... που η απόδοσή τους θα κινδύνευε...

Αν λοιπόν υπήρχε ο κίνδυνος να χαλάσει η ομιλία και εκεί σκουραίνουν τα πράγματα για τη φήμη της εταιρίας παρόχου, και έπρεπε να θυσιαστεί κάτι, ποιό πράγμα λέτε ότι θα θυσιαζόταν προκειμένου να μην φανεί πρόβλημα στην ομιλία;

Υπόθεση εργασίας είναι, τίποτε περισσότερο...
σωστά:oneup:. Επρεπε να δώσει ένα 18άρι πακέτο ή το πολύ πολύ ένα 20άρι. Τίποτα παραπάνω

lexios
30-10-07, 20:14
σωστά:oneup:. Επρεπε να δώσει ένα 18άρι πακέτο ή το πολύ πολύ ένα 20άρι. Τίποτα παραπάνω

Εαν ίσχυε κάτι τέτοιο (που δεν το αποκλείω) θα υπήρχε άμμεσα αρνητικός αντίκτυπος. Το internet έχει bloggers, forums κλπ. Μπορεί αργότερα, αλλά σίγουρα κάποια στιγμή θα γινόταν γνωστό.
΄
Γιατί δεν εφαρμόζουν μια πολιτική doubleplay με καλή και δοκισμένη τηλεφωνία / όχι τόσο υψηλές ταχύτητες ADSL ή singleplay με μεγάλες ταχύτητες ADSL. Δυο ήδη πελατών, δύο διαφορετικά προγράμματα. Οι πρώτοι θα είχαν καλή τηλεφωνία -άρα λιγότερα παράπονα- και ενα υποτυπώδες internet access. Η μεγάλη πλειοψηφία των non-geek πελατών αυτό το πρόγραμμα θα επέλεγε...

Με το δεύτερο πρόγραμμα, θα ήμαστα κι εμείς σε δικό μας DSLAM (ξεχωριστό για dp clients/internet clients) και δεν θα περνάγαμε απο τα συνεχή test εξισσορόπησης VoIP vs Data που έχουμε τώρα...

Tem
31-10-07, 10:38
σήμερα είδαμε σαφέστατη χειροτέρευση ταχυτήτων

lexios
31-10-07, 13:55
σήμερα είδαμε σαφέστατη χειροτέρευση ταχυτήτων
+1 απο εδώ...

Tem
31-10-07, 13:59
εκτός τόπου και χρόνου η παρούσα δημοσκόπηση. Ακόμα και η ερώτηση του θέματος προκαλεί γέλια

tolisp
31-10-07, 16:00
εκτός τόπου και χρόνου η παρούσα δημοσκόπηση. Ακόμα και η ερώτηση του θέματος προκαλεί γέλια

:oneup::oneup::oneup:

ότι κάτι σκαλίζουν ΠAΛΙ οι "τεχνικαρες" της HOL είναι παραπάνω από φανερό αφού το δίκτυο είναι για κλωτσιές σήμερα 31/10....
γενικά υπάρχει εντονότατη πτώση της ταχύτητας τόσο στο σερφάρισμα όσο και στο download εδώ και μια βδομάδα... δικαιολογώ απόλυτα τον Tem που τα έχει πάρει άσχημα-και εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι :evil:

Tem
31-10-07, 19:31
δικαιολογημένη η γενικότερη διαμαρτυρία. Πληρώνουμε για την υπηρεσία και απαιτούμε να λειτουργεί σωστά.
Το αν και άλλοι πάροχοι έχουν προβλήματα δεν δίνει άλλοθι στην ΗΟL για το χαμηλό επίπεδο υπηρεσιών που προσφέρει εδώ και κάποιο χρονικό διάστημα με αποκορύφωμα τη σημερινή ημέρα.

prapra
31-10-07, 23:30
NAI! Επιτέλους κατεβάζω με 7.9kB/sec, και επιπλέον έχω peaks στα 12.0kB/sec.:down:

Tem
31-10-07, 23:45
NAI! Επιτέλους κατεβάζω με 7.9kB/sec, και επιπλέον έχω peaks στα 12.0kB/sec.:down:
με HOL ή με Forthnet είσαι ?

prapra
01-11-07, 12:44
με HOL ή με Forthnet είσαι ?

Ανάλογα την ώρα και το που βρίσκομαι. Έχω και με τους δύο συνδέσεις αυτό το διάστημα. H forthnet έχει μείνει στο profile λόγω "αρχαιότητας". Το σχόλιό μου αφορούσε την HOL.

@ ADSLgr.com All rights reserved.