PDA

Επιστροφή στο Forum : υπαρχει αραγε?



satelitas
29-10-07, 19:36
καλησπερα σε ολους...τελικα υπαρχει καποιος ευχαριστημενος απο το 2 πλει?
εχω κανει αιτηση και ειμαι στα προθυρα διακοπης...
διαβασα τα παραπονα σας ειδικα στο θεμα του τηλεφωνου και εχω ξενερωσει....δουλευει σε κανεναν αν οχι τελεια εστω να υποφερεται η γραμμη και το ιντερνετ, χωρις ολες αυτες τις διακοπες ?
μενω κορυδαλλο,υπαγομαι στο ακ Αγιας Βαρβαρας.

ευχαριστω εκ των προταιρων

thanasis38
29-10-07, 19:40
αν διαβασεις σχετικα θεματα θα δεις. ειμαι με 2πλει απο τον ιουλιο, ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος και απο ταχυτητες και απο τηλεφωνια εκτος απο τις 26 του μηνα που υπηρξε καποιο γενικο προβλημα στην τηλεφωνια

29gk
29-10-07, 19:48
Και εγω απο τις αρχες Μαιου, ολα σωστα με εξαιρεση τα προχθεσινα.

Σε καθε περιπτωση, κι αυτο αφορα ολους τους παροχους και τις συνδεσεις, η καθε περιπτωση λιγο πολυ ειναι μοναδικη.

satelitas
29-10-07, 19:59
ναι απο οτι καταλαβα, ο καθενας εχει τον δικο του πονο,
το ξερω κι εγω επειδη εχω αλλαξει γυρω στους 4 isp και τα ψιλοπροβληματακια υπηρχαν διαφοροποιουταν λυνοντουσαν σχετικα ευκολα.
απλα ειδικα για το 2 πλει, επειδη μεταφερεται ο αριθμος με προβληματιζει οχι τοσο για εμενα αλλα για τα υπολοιπα μελη της οικογενειας οσον αφορα το τηλεφωνο...αν διακοπτεται θα με φανε!!!

vonglower
29-10-07, 20:02
Τα συμπεράσματα και οι εντυπώσεις καλύπτουν όλο το φάσμα. Πάντως, όπως και να έχει, το γεγονός ότι αν υπάρξει πρόβλημα γραμμής, είσαι στο έλεος του θεού, γενικά με κάνει διστακτικό στο να το προτείνω ανεπιφύλακτα. Μακάρι να μπορούσα να είμαι κατηγορηματικά υπέρ ή κατηγορηματικά κατά. Ωστόσο, και το "σαράκι" της διαρκούς αμφιβολίας για το "τι σου ξεμερωνει" η γραμμή, είναι κι αυτό τροχοπέδη...

29gk
29-10-07, 20:08
Μια μεση λυση ειναι να αγορασεις μονον ιντερνετ, εννοω στο ιδιοκτητο, και να δεις ετσι λιγο απο τα στατιστικα του ρουτερ, λιγο απο την γενικη αποδοση της γραμμης πως θα παει. Μεταφερεις ετσι την τηλεφωνια για αργοτερα.

makfil
29-10-07, 20:49
Το πρόβλημα όμως αρχίζει όταν θελήσεις να μετατρέψεις τη σύνδεσή σου από Shared LLU σε Full LLU όπως εγώ. Η Forthnet απαντάει ότι δεν γίνεται και μου προτείνει να διακόψω τη σύνδεση internet που έχω και να περάσω, με νέα αίτηση, σε 2play !!!

nnn
29-10-07, 22:23
Υπάρχουν αρκετά θέματα ανοικτά για εντυπώσεις και προβλήματα, συνεχίστε εκεί.

@ ADSLgr.com All rights reserved.