PDA

Επιστροφή στο Forum : Aίτηση στον Οτε



gataros20
29-10-07, 20:35
Παιδιά ταλαιπωρούμαι από τις 20 Ιουλίου.Επειδή έχω μετακομίσει η πρώτη αποστολή αίτησης στον Οτέ( 05/09/2007) Απορρίφθηκε μιας και ενώ είχα σημειώσει στην αίτηση ότι υπάρχει φορητότητα η 4thnet δήλωσε το παλιό αστικό μου κέντρο ΑΡΥΣ. Στάλθηκε νέα αίτηση στον Οτέ στις 10/10/2007 και μέχρι τώρα απ ότι μου λένε στο τηλεφωνικό κέντρο, ο ΟΤΕ δεν απαντά στο αίτημά μου. Είμαι 13 εργάσιμες στο στάδιο επιλεξιμότητας βρόγχου.Κανονικά σε 5 μέρες έπρεπε να έχει απαντήσει αλλά τίποτα. Έχω απογοητευθεί πάρα πολύ με την όλη στάση της εταιρείας, των τηλεφωνητών( οι οποίοι είναι τελείως αδιάφοροι και ορισμένοι ακόμα και ψεύτες).Μπορεί κάποιος να μου πει επειδή αύριο λέω να πάω στα κεντρικά τί μπορώ να κάνω? Φταίει ο ΟΤΕ που δεν απαντά? Η 4Thnet που ενώ βλέπει ότι η αίτηση δεν προχωρά αδιαφορεί? Ποιόν να κατηγορήσω, δεν έχω άλλη διάθεση ούτε να τσακωθώ ούτε τίποτα πλέον...:(

deniSun
30-10-07, 11:26
Οι τηλεφωνητές δεν μπορούν να ξέρουν επακριβώς την όλη κατάσταση.
Σου διαβάζουν απλά τα όσα είναι περασμένα στο σύστημά τους.
Στο ότι δεν υπάρχει κάποιος να σε ενημερώσει πλήρως έχεις δίκαιο.
Στην όλη ιστορία όπως την περιγράφεις μάλλον φταίει ο ΟΤΕ και όχι η forthnet.

MacMike
30-10-07, 16:36
Πάρε στο 134 να μάθεις τι γίνεται.

angk79
30-10-07, 16:48
Παιδιά ταλαιπωρούμαι από τις 20 Ιουλίου.Επειδή έχω μετακομίσει η πρώτη αποστολή αίτησης στον Οτέ( 05/09/2007) Απορρίφθηκε μιας και ενώ είχα σημειώσει στην αίτηση ότι υπάρχει φορητότητα η 4thnet δήλωσε το παλιό αστικό μου κέντρο ΑΡΥΣ. Στάλθηκε νέα αίτηση στον Οτέ στις 10/10/2007 και μέχρι τώρα απ ότι μου λένε στο τηλεφωνικό κέντρο, ο ΟΤΕ δεν απαντά στο αίτημά μου. Είμαι 13 εργάσιμες στο στάδιο επιλεξιμότητας βρόγχου.Κανονικά σε 5 μέρες έπρεπε να έχει απαντήσει αλλά τίποτα. Έχω απογοητευθεί πάρα πολύ με την όλη στάση της εταιρείας, των τηλεφωνητών( οι οποίοι είναι τελείως αδιάφοροι και ορισμένοι ακόμα και ψεύτες).Μπορεί κάποιος να μου πει επειδή αύριο λέω να πάω στα κεντρικά τί μπορώ να κάνω? Φταίει ο ΟΤΕ που δεν απαντά? Η 4Thnet που ενώ βλέπει ότι η αίτηση δεν προχωρά αδιαφορεί? Ποιόν να κατηγορήσω, δεν έχω άλλη διάθεση ούτε να τσακωθώ ούτε τίποτα πλέον...:(

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα περίμενα ένα μήνα την απάντηση από τον ΟΤΕ και στις 35 μέρες με ενημέρωσαν πως είχε κολλήσει το σύστημά τους και έδειχνε πως περιμένουν απάντηση ενώ στην πραγματικότητα δεν είχε σταλεί καθόλου η αίτηση. Πάρε καλύτερα πρώτα ένα τηλέφωνο στο 134 να μάθεις αν υπάρχει αίτηση.

theopan
30-10-07, 19:35
Εμένα πάντως μου είπαν από το 134 ότι δεν είναι σε θέση να απαντήσουν σε ό,τι αφορά αιτήσεις παρόχων. Αντίθετα στο oteshop της περιοχής μου μου είπαν απλά ότι βλέπουν να έχει κατατεθεί αίτηση αλλά πάλι δε μπορούσαν να μου δώσουν περισσότερες λεπτομέρειες για το πότε θα ολοκληρωθεί η διαδικασία.

@ ADSLgr.com All rights reserved.