PDA

Επιστροφή στο Forum : Μήπως?????



kotsos84
18-02-05, 23:25
ΜΗΠΩΣ:

-όταν ξυπνήσω το πρωί και δω οτι δεν εχω internet τρέχω κατ'ευθειαν στα τηλέφωνα (γιατι πρέπει να περασω και την ωρα μου) για να το δηλωσω βλαβη χωρίς να το ψαξω και πολύ?
-το δηλωνω και παραπάνω απο μια φορα λες και προκειται να αλλαξει τίποτα και επι της ευκαιριας ρωτάω και την κοπελίτσα που δουλευει στο 121 για την πρόοδο της βλαβης ενώ ξερω απο πριν οτι δεν μπορεί να γνωριζει?
-ξερω απο πριν τι θα μου απαντήσουν σε καθε τηλέφωνο και ειμαι προκατειλλημένος και ετοιμος να τους βρίσω?
-ξέρω πως ολοι αυτοι που μιλάω ειναι άσχετοι και απρόθυμοι να με εξυπηρετησουν?
-ξερω πως δουλευει ακριβως το καθε τμημα και τι αρμοδιατητα,ευθυνες και υποχρεώσεις εχει?
-ξέρς ολα τα σταδια της ενεργοποιησης και τι γινεται σε καθένα απο αυτα (ή τα φαντάζομαι μόνος μου), γιατι δεν με νοίαζει απλα να ενεργοποιηθει η γραμμή μου γρηγορα
-ξέρω πως γινονται οι χρεώσεις και ποιες υπηρεσίες εμπλεκονται
-ξερω πως αν έχω για μια μερα ταχύτητα χαμηλότερη απο την προβλεπομενη έχει βλαβη η γραμμή μου?
-ξέρς πως αν στην γραμμη μου εχει 40dB attenuation εχει προβλημα η γραμμή
-ξερω πως για καθε προβλημα αρκεί ενα reset στην γραμμή για να φτιαχτει?
-κατηγορω τον ΟΤΕ και καθε δημόσια υπηρεσια (δίκαια πολλες φορές) χωρις να εχω καταλαβει οτι ο ΟΤΕ, η Εφορια, το νοσοκομειο, τα υπουργεία ειμαστε: εγω,εσυ, ο πατερας μου και ο πατερας σου και όχι καποιοι αλλοι που κοπροσκυλιάζουν....
-ξερω ακριβως πως ειναι η παλμοκωδικοποιηση του adsl,όπως έμαθα απο ενα φίλο μου και στήνω διαταξης με παλμογράφους για να το ελεγχω?
-μεσα στην παραφροσύνη μου βαζω στο μυαλο μου κάθε ειδους σεναριο επιστημονικής φαντασιας για τις βλάβες και τισ ενεργοποιησεις.
-ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΞΕΡΩ ΟΛΑ???

Τα παραπάνω δεν αποτελούν ειρωνεία και σε πολλα απο αυτά εχω υποπέσει και εγώ. Φυσικα καταλαβαίνω πως πολλοί χρήστες εχουν πραγματικά πρόβλημα με την σύνδεση τους, Το θεωρώ φυσιλογικό οταν αντιμετωπιζεις σοβαρό πρόβλημα με την adsl(κυριως για όσους αποτελει εργαλειο δουλειάς) να αγανακτείς, απλα θα πρότεινα να ειμαστε πιο συγκρατημένοι και λογικοί, και λιγοτερο παραρομητικοί και υπερβολικοί.

mastermind
19-02-05, 00:23
Όταν πληρώνεις κάτι τόσο ακριβά και δεν έχεις ούτε στο ελάχιστο αυτό που είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν και αναγκάζεσαι να γίνεσαι μέτρ στο αντικείμενο μπας και βρεις λύση σε αυτό που φταίνε άλλοι...έχουμε κάθε δίκιο να τους μπινελικώνουμε όταν μας ειρωνεύονται/κοροιδεύουν!! Δηλαδή άλλη δουλειά δεν έχω κάθε μέρα να τους ρωτάω πόσο θα αργήσει αυτή η ενεργοποίηση που έπρεπε νάχε γίνει εδώ και 10 μέρες και κανένας δεν μου απαντάει το γιατί επειδή φταίει σίγουρα κάποιος άλλος?

sdikr
19-02-05, 04:21
μήπως, τόσοι και τόσοι χρήστες με προβλήματα, δεν μπορεί κάτι παραπάνω θα ξέρουν! ;)

pelasgian
19-02-05, 04:30
Μήπως το μόνο που χρειάζεται να ξέρεις είναι αν κατεβάζεις 384kbit/sec και έχει 40msec ping και τα υπόλοιπα είναι πρόβλημά τους αν δεν είναι έτσι; Τι με νοιάζει εμένα αν το αμάξι μου που είναι εντός εγγύησης και έπρεπε να δίνει 140 άλογα δίνει 70 και σβύνει στα φανάρια; Πλήρωσα εγώ μισό αμάξι; γιατί να πάρω μισό αμάξι; Οι μη εγγυημένες συνδέσεις είναι για απομακρυσμένους servers. Όταν κατεβάζεις από αυτόν πρέπει να σου δίνει μεταξύ 42 και 46. Αν δεν δίνει, είναι πρόβλημα. Πολύ απλά πράγματα.

Lazy Dog
19-02-05, 04:33
...μηπως στο τελος οι περισσοτεροι θα ξαναβαλουν isdn; :shock:

sdikr
19-02-05, 04:43
...μηπως στο τελος οι περισσοτεροι θα ξαναβαλουν isdn;
εεε οχι και έτσι!!

Lazy Dog
19-02-05, 04:51
Ax και να ηξερες ποσοι γνωστοι και φιλοι το λενε....2 το εκαναν κιολας...

wintech2003
19-02-05, 10:55
Αμα υπάρξει flat-rate ISDN... γιατί όχι?

nnn
20-02-05, 04:34
Isdn ???:shock:
Μακρυάαααααα.

princess
20-02-05, 04:40
μηπως εχω απλα την απαιτηση να με αντιμετωπιζουν σαν πελατη (που στο κατω κατω εχει παντα δικιο) και οχι σαν ηλιθιο που τους ενοχλει;
Γιατι αυτο που πιο πολυ με χαλαει με τον ΟΤΕ κυριως (και οχι μονο) ειναι το υφακι του ξερολα και το στυλακι "και τι θελετε να κανω εγω;". Δεχομαι να υπαρχει προβλημα, δεχομαι και να περιμενω ενα λογικο διαστημα να φτιαχτει, δε δεχομαι το στυλακι "ετσι ειναι κι αν σου αρεσει". Εκει τα παιρνω και γινομαι σκυλα, ειτε προκειται για τεχνικο, ειτε ακομα χειροτερα για cs που υποτιθεται οτι ειναι η αμεση επαφη με τον πελατη και η εικονα της εταιρειας!

ipo
20-02-05, 05:19
Πιστεύω ότι όλα αυτά τα παράπονα καθώς και όλα τα σχετικά με τις ADSL θα ήταν ελάχιστα, αν η ΟΤΕ Α.Ε. φρόντιζε:

- να αναβαθμίζει το δίκτυο της πριν προβεί σε εγκαταστάσεις νέων συνδέσεων

- να προσλάβει περισσότερους καταρτισμένους ανθρώπους με δεδομένο ότι ο φόρτος εργασίας των τεχνικών που θέλουν, ξέρουν και μπορούν να βοηθήσουν είναι μεγάλος, με αποτέλεσμα να ακούμε από την τηλεφωνήτρια στο 121 "μέσα σε 10 μέρες θα έχουν κοιτάξει το πρόβλημα οι τεχνικοί". Περισσότερο και καταρτισμένο προσωπικό χρειάζεται και το 134.

- να αξιοποιήσει τα κονδύλια της ΕΕ σωστά για την ανάπτυξη του ADSL

- να αφήσει επιτέλους τους εναλλακτικούς να επενδύσουν σε δικές τους γραμμές ανενόχλητοι

- να αρχίσει να χρεώνει πιο κοντά στα ευρωπαϊκά επίπεδα τις ευρυζωνικές υπηρεσίες (θυμάστε την έκθεση που έβγαζε ότι πληρώνουμε 800 [οχτακόσιες] φορές πιο ακριβά το ADSL από τους Σουηδούς; )

- να ρυθμίσει τα DSLAM του να κλειδώνουν σε ταχύτητα μεγαλύτερη από την ονομαστική (τα μόνα νόμιμα είναι τα Siemens 1), ώστε να υπάρχει η δυνατότητα (που γράφει στο συμβόλαιο) να επιτυγχάνονται και οι μέγιστες ταχύτητες, έστω και το δεκαπενταύγουστο τα ξημερώματα που έχει την ελάχιστη κίνηση το δίκτυο. Εξαιτίας των overheads το θεωρητικό άνω όριο των ταχυτήτων μας είναι περίπου 15% μικρότερο από αυτό που διαφημίζει και αναφέρει στο συμβόλαιο. Αν δεν το κάνει αυτό, τουλάχιστον ας πουλάει συνδέσεις ονομάζοντές τις π.χ. 320/108 kbps ή ακόμα καλύτερα με βάση τη μέση αναμενόμενη τιμή του bandwidth και όχι τη θεωρητικά μέγιστη, ώστε να ξέρει ο άλλος τι παίρνει και να μην παραπονιέται. Φυσικά το προηγούμενο πρέπει να συνοδευτεί από ανάλογη μείωση των τιμών.

Τα περί overheads τα γνωρίζουν οι ISP ευτυχώς και έχουν φροντίσει να δίνουν το πραγματικό bandwidth που λέει το συμβόλαιο (αν είσαι τυχερός και ανήκεις σε DSLAM Siemens 1 το διαπιστώνεις αυτό).

Μέχρι να γίνουν τα παραπάνω πραγματικότητα και οι χρήστες θα παραπονιούνται, διότι άλλα ακούνε στις διαφημίσεις και άλλα παίρνουν στο τέλος (Γιατί δίνει τα λεφτά στις διαφημίσεις, αντί να τα δίνει στην αναβάθμιση του δικτύου; Λίγος σεβασμός επιτέλους στους πελάτες δε βλάπτει.) και οι υπεύθυνοι υπάλληλοι της ΟΤΕ Α.Ε. που πραγματικά δουλεύουν (για τους άλλους που δεν δουλεύουν δεν με νοιάζει) θα γίνονται αδίκως θύματα των απεγνωσμένων πελατών και θα προσπαθούν να καλύψουν το κενό που αφήνουν οι αργόσχολοι συνάδελφοί τους.

Ανώνυμη εταιρία είναι, μπήκε και στο χρηματιστήριο. Ας κάνει επιτέλους μία αξιολόγηση προσωπικού. Ας δώσει σε μερικούς αυξήσεις και ας στείλει κάποιους άλλους στο σπίτι τους.

sdikr
20-02-05, 05:38
- να αξιοποιήσει τα κονδύλια της ΕΕ σωστά για την ανάπτυξη του ADSL

τα αξιοποιέί για άλλα πράγματα!


- να αφήσει επιτέλους τους εναλλακτικούς να επενδύσουν σε δικές τους γραμμές ανενόχλητοι
Εδω θα διαφωνήσω, πρέπει και οι εναλακτικοί να κάνουν κάτι



Τα περί overheads τα γνωρίζουν οι ISP ευτυχώς και έχουν φροντίσει δίνουν το πραγματικό bandwidth που λέει το συμβόλαιο (αν είσαι τυχερός και ανήκεις σε DSLAM Siemens 1 το διαπιστώνεις αυτό).
Τα γνωρίζουν αλλά δεν λένε τίποτα γιατί τους συμφέρει να τα ρίχνουν στον οτε !

Lazy Dog
20-02-05, 05:49
Μηπως μας δουλεουν κανονικα και "με το νομο" και σε λιγο θα μας αρεσει κιολας; :mrgreen:

blizard
20-02-05, 06:03
Ax και να ηξερες ποσοι γνωστοι και φιλοι το λενε....2 το εκαναν κιολας...
Μόνο αν έχουν τεράστιο πρόβλημα στο dslam τους, και μόνο σπάνιες περιπτώσεις χρηστών θα μπορούσαν να γυρίσουν στο ΕΠΑΚ αν δουν το dsl.

-Εξήγησε τους μήπως δεν έχουν καταλάβει, ότι κάποιοι Isp δίνουν dsl 256/128 σε τιμές isdn64/64...
-Πες τους να κοιτάξουν την χρονοχρέωση στο λογαριασμό του Οτε, και ότι για 2 ώρες κάθε βράδυ στο φτηνό Επάκ χρεώνονται 13-14 ευρώ το μήνα.
-Πες ότι για να κατεβάσεις 1GB στο diaup, θες 8 ευρώ στην ιδανική περίπτωση.

kotsos84
20-02-05, 06:56
Το θέμα των overheads είναι ενα λεπτό σημείο που εκμεταλλευεται διαφημιστικά ο ΟΤΕ, όπως ολες οι εταιρειες που εν τέλει δεν πουλανε αυτο που νομίζεις πως λενε. Ειναι όμως απόλυτα καλυμμένος αφου τα overheads συνυπολογιζονται στην ταχύτητα.Οταν κατεβαζω με 40ΚΒ/s τα δεδομενα που περνουν απο την γραμμη ειναι 384 kb/s.Χωρίς τα overheads γίνεται μετάδωση???Αυτα τα 60 kb/s ποιος θα τα πληρώσει? Ειναι φίλε μου ipo σαν να αγοραζεις αυτοκίνητο και να θες να σου κανουν δώρο τις βενζινες.Με αλλα λόγια μετρανε δεδομενα, άσχετα με το τι ειναι αυτά. 384 αγόρασα? 384 περνανε στην γραμμη μου (όποτε και αν είμαι τυχερός).Γι αυτό λεω ότι είναι καλυμμένοι....

chatasos
20-02-05, 07:02
Μην ξαναφέρνετε το θέμα των overheads στην επιφάνεια....γιατί έχει ξανασυζητηθεί άπειρες φορές.

Και εγώ είμαι ένας από αυτούς (τους λίγους ή ο μοναδικός?) που συνεχίζουν να επιμένουν πως καλά κάνει ο ΟΤΕ και σου δίνει 384 μαζί με overheads και όσοι "τυχεροί" είναι σε siemens ... μετράνε μέρες.... :-k

Nick2k2
20-02-05, 08:51
Ναι αλλά στο εξωτερικό όλοι δίνουν παραπάνω όμως, άσχετα βέβαια αν το διαφημίζουν αυτό το παραπάνω, παίρνεις τις αληθινές 384,512. Εκει παίρνεις 440, 576 κτλ. και έχεις τα καθαρά 384,512 κοκ. Ας διαφήμιζε και ο οτε συνδέσεις 440/160, 576/160,1194/304 και να εγω σου λέω οτι κανείς δεν θα παραπονιόνταν. Γιατι εγώ πληρώνω αυτή την ταχύτητα και θέλω να την έχω. Ο ΙSP μου δίνει 384 και θέλω να τα εκμεταλλευτώ πλήρως, όπως γίνεται και έξω. Αυτές οι χαζομάρες με τα overhead είναι μαρκετίστικα κόλπα του οτε και αν ήμασταν καμια άλλη χώρα δεν θα του περνούσαν.

Aussieguy
20-02-05, 09:31
Το θέμα των overheads είναι ενα λεπτό σημείο που εκμεταλλευεται διαφημιστικά ο ΟΤΕ, όπως ολες οι εταιρειες που εν τέλει δεν πουλανε αυτο που νομίζεις πως λενε. Ειναι όμως απόλυτα καλυμμένος αφου τα overheads συνυπολογιζονται στην ταχύτητα.Οταν κατεβαζω με 40ΚΒ/s τα δεδομενα που περνουν απο την γραμμη ειναι 384 kb/s.Χωρίς τα overheads γίνεται μετάδωση???Αυτα τα 60 kb/s ποιος θα τα πληρώσει? Ειναι φίλε μου ipo σαν να αγοραζεις αυτοκίνητο και να θες να σου κανουν δώρο τις βενζινες.Με αλλα λόγια μετρανε δεδομενα, άσχετα με το τι ειναι αυτά. 384 αγόρασα? 384 περνανε στην γραμμη μου (όποτε και αν είμαι τυχερός).Γι αυτό λεω ότι είναι καλυμμένοι....
Συμφωνώ και επαυξάνω. Στην Ελλάδα είμαστε τι πιο εύκολο να κρυφτείς πίσω από το δάχτυλό σου και να μη φαίνεσαι κιόλας! Όσο διατηρείται το μονοπώλιο και όσο το νομοθετικό πλαίσιο και η νοοτροπία ορισμένων όχι dsl γραμμές της προκοπής δε θα δούμε αλλά και οτιδήποτε σχετίζεται με τεχνολογία η γενικότερη εξέλιξη. Όσο για τις τιμές, εχμ πάντα θα είναι πιο πάνω για τους παραπάνω λόγοθς. Καλά όμως θα κάνουν και οι εναλλακτικοί να ξυπνήσουν. Δεν υπάρχει δεν μπορώ αλλά δε θέλω. Και τους εναλλακτικούς τους βολεύει αυτό. Μπαλάκι ο συνδρομητής. Και φυσικά τα ακουμπάει όταν αλλού με αυτά τα λεφτά παίρνεις γραμμές που να αντέχουν το download και όχι της πλάκα που αν κάνει και μια καταιγίδα κοιτάμε να δούμε γιατί έπεσε η γραμμή!

wolfman
20-02-05, 12:13
Που θα πάει, ρόδα είναι και γυρίζει.. Θα σπάσει κάποια στιγμή το απόστημα του μονοπώλιου. Τότε θα βγαίνουν πάλι στους δρόμους και θα ζητούν πάλι την συμπαράσταση του "κυρίαρχου" λαού. Εμείς όμως έχουμε μνήμη και θυμόμαστε. Αν οι ίδιοι του μονοπωλιακού ΟΤΕ δεν ξεσηκωθούν να ζητήσουν να φύγουν τα εκάστοτε εγκάθετα κομματόσκυλα και να κοιτάξουν να διαφυλάξουν το ψωμί τους προσφέροντας ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ, τότε θα κλάψουν (σύντομα) πολύ πικρά. Βλέπετε, ο Θεός αγαπάει τον κλέφτη αγαπάει όμως και τον νοικοκύρη!!

WAntilles
20-02-05, 14:18
Chatasos, ποτέ δεν παρουσίασες στοιχεία που να δείχνουν ότι κάποιος σοβαρός ISP σε σοβαρή χώρα της ευρώπης, διαφημίζει Α kbps και βάζει μαζί και το overhead.

1 ας παρουσιάσεις για αρχή.

Και μετά αν έχεις και περισσότερους.

chatasos
20-02-05, 15:45
Chatasos, ποτέ δεν παρουσίασες στοιχεία που να δείχνουν ότι κάποιος σοβαρός ISP σε σοβαρή χώρα της ευρώπης, διαφημίζει Α kbps και βάζει μαζί και το overhead.

1 ας παρουσιάσεις για αρχή.

Και μετά αν έχεις και περισσότερους.

Μα δεν επιμένω γι' αυτό τον λόγο. Επιμένω, γιατί σε όλες τις άλλες τεχνολογίες πρόσβασης, το οποιοδήποτε overhead περιλαμβάνεται στην ταχύτητα που διαφημίζεται.

kotsos84
18-03-05, 21:50
Μήπως γνωρίζει κάποιος ή μπορεί να φανταστεί πόσες βλάβες δηλώνονται κάθε μέρα στο 121?

Lazy Dog
18-03-05, 22:05
Μηπως νομιζεις οτι ξερουν και αυτοι στο 121;;; :lol: :lol: :lol:

sdikr
18-03-05, 22:07
Μήπως γνωρίζει κάποιος ή μπορεί να φανταστεί πόσες βλάβες δηλώνονται κάθε μέρα στο 121?

Και πόσα απο αυτά είναι βλάβες και όχι λάθος σετάρισμα απο τον χρήστη ή μεγάλες απαιτήσεις (πχ η γραμμή μου κατεβάζει μονο με 25 απο το μουλαρι)

;)

kotsos84
18-03-05, 22:12
Και πόσα απο αυτά είναι βλάβες και όχι λάθος σετάρισμα απο τον χρήστη ή μεγάλες απαιτήσεις (πχ η γραμμή μου κατεβάζει μονο με 25 απο το μουλαρι)

;)

Ο έμπειρος moderator κατάλαβε που το πάω. Μέσα στο μυαλό μου είσαι?

ipo
19-03-05, 01:17
Και πόσα απο αυτά είναι βλάβες και όχι λάθος σετάρισμα απο τον χρήστη ή μεγάλες απαιτήσεις (πχ η γραμμή μου κατεβάζει μονο με 25 απο το μουλαρι)

;)
Σωστά. Ας πούμε όμως και την άλλη πλευρά:

Και πόσες από τις δηλωμένες βλάβες για το ADSL αφορούν μόνιμα προβλήματα, αστείρευτη πηγή των οποίων είναι η πολιτική του ΟΤΕ για κακής ποιότητας υπηρεσίες, με σκοπό τη μείωση του λειτουργικού κόστους;

Φυσικά αυτά τα προβλήματα δεν λύνονται ποτέ, με αποτέλεσμα οι πελάτες να μην απολαμβάνουν ποιοτικές υπηρεσίες και οι τεχνικοί να ακούνε τα ίδια άτομα να αναφέρουν τα ίδια προβλήματα.

Barnes
19-03-05, 16:08
Πιστεύω ότι όλα αυτά τα παράπονα καθώς και όλα τα σχετικά με τις ADSL θα ήταν ελάχιστα, αν η ΟΤΕ Α.Ε. φρόντιζε:

- να αναβαθμίζει το δίκτυο της πριν προβεί σε εγκαταστάσεις νέων συνδέσεων

- να προσλάβει περισσότερους καταρτισμένους ανθρώπους με δεδομένο ότι ο φόρτος εργασίας των τεχνικών που θέλουν, ξέρουν και μπορούν να βοηθήσουν είναι μεγάλος, με αποτέλεσμα να ακούμε από την τηλεφωνήτρια στο 121 "μέσα σε 10 μέρες θα έχουν κοιτάξει το πρόβλημα οι τεχνικοί". Περισσότερο και καταρτισμένο προσωπικό χρειάζεται και το 134.

- να αξιοποιήσει τα κονδύλια της ΕΕ σωστά για την ανάπτυξη του ADSL

- να αφήσει επιτέλους τους εναλλακτικούς να επενδύσουν σε δικές τους γραμμές ανενόχλητοι

- να αρχίσει να χρεώνει πιο κοντά στα ευρωπαϊκά επίπεδα τις ευρυζωνικές υπηρεσίες (θυμάστε την έκθεση που έβγαζε ότι πληρώνουμε 800 [οχτακόσιες] φορές πιο ακριβά το ADSL από τους Σουηδούς; )

- να ρυθμίσει τα DSLAM του να κλειδώνουν σε ταχύτητα μεγαλύτερη από την ονομαστική (τα μόνα νόμιμα είναι τα Siemens 1), ώστε να υπάρχει η δυνατότητα (που γράφει στο συμβόλαιο) να επιτυγχάνονται και οι μέγιστες ταχύτητες, έστω και το δεκαπενταύγουστο τα ξημερώματα που έχει την ελάχιστη κίνηση το δίκτυο. Εξαιτίας των overheads το θεωρητικό άνω όριο των ταχυτήτων μας είναι περίπου 15% μικρότερο από αυτό που διαφημίζει και αναφέρει στο συμβόλαιο. Αν δεν το κάνει αυτό, τουλάχιστον ας πουλάει συνδέσεις ονομάζοντές τις π.χ. 320/108 kbps ή ακόμα καλύτερα με βάση τη μέση αναμενόμενη τιμή του bandwidth και όχι τη θεωρητικά μέγιστη, ώστε να ξέρει ο άλλος τι παίρνει και να μην παραπονιέται. Φυσικά το προηγούμενο πρέπει να συνοδευτεί από ανάλογη μείωση των τιμών.

Τα περί overheads τα γνωρίζουν οι ISP ευτυχώς και έχουν φροντίσει να δίνουν το πραγματικό bandwidth που λέει το συμβόλαιο (αν είσαι τυχερός και ανήκεις σε DSLAM Siemens 1 το διαπιστώνεις αυτό).

Μέχρι να γίνουν τα παραπάνω πραγματικότητα και οι χρήστες θα παραπονιούνται, διότι άλλα ακούνε στις διαφημίσεις και άλλα παίρνουν στο τέλος (Γιατί δίνει τα λεφτά στις διαφημίσεις, αντί να τα δίνει στην αναβάθμιση του δικτύου; Λίγος σεβασμός επιτέλους στους πελάτες δε βλάπτει.) και οι υπεύθυνοι υπάλληλοι της ΟΤΕ Α.Ε. που πραγματικά δουλεύουν (για τους άλλους που δεν δουλεύουν δεν με νοιάζει) θα γίνονται αδίκως θύματα των απεγνωσμένων πελατών και θα προσπαθούν να καλύψουν το κενό που αφήνουν οι αργόσχολοι συνάδελφοί τους.

Ανώνυμη εταιρία είναι, μπήκε και στο χρηματιστήριο. Ας κάνει επιτέλους μία αξιολόγηση προσωπικού. Ας δώσει σε μερικούς αυξήσεις και ας στείλει κάποιους άλλους στο σπίτι τους.



AMEN BROTHER ! ! ! :cool:

GregoirX23
19-03-05, 16:27
Συμφωνω απολυτως με τον ipo αλλα αν περιμενεις απ τον ποτε τετοια πραγματα σωθηκες.....εαν γινουν ομως εγω θα παρω μεταγραφη για χονολουλου....

@ ADSLgr.com All rights reserved.