PDA

Επιστροφή στο Forum : 1 μαλλον απλη ερωτησουλα.



n_koul
19-02-05, 11:08
Καλημερα παιδια. Ειμαι και εγω ενας απο τους πολλους που εκαναν αιτηση για dsl στον ΟΤΕ.
Μαλιστα χθες τους πηρα τηλεφωνο μετα απο 5 μερες και μου ειπαν οτι εχω πορτα ( να την
χαιρομαι ) και τωρα περιμενω τα κλειδια για να την ανοιξω. Σημερα μαλιστα για 10 λεπτα μου κοπηκε το τηλεφωνο στο σπιτι και σκιρτησε η καρδια μου!!!! ( σκεφτηκα θετικα οτι μπορει και να ρυθμιζουν κατι για την dsl προσβαση ).

Ερωτηση: μπορω ( οταν αποκτησω προσβαση ) να μπαινω στο internet του σπιτιου μου απο
τη δουλεια μου??? ( νομιζω οτι το λενε VPN ). κατι ακουσα οτι υπαρχει υπηρεσια απο τον ΟΤΕ και μαλιστα δωρεαν που μπορει να στο προσφερει. Αν ξερει καποιος πως μπορω να το κανω παρακαλω ας απαντησει.

Καλημερα και παλι και καλως σας βρηκα!!!

aesir
19-02-05, 11:15
Δεν χρειάζεσαι υπηρεσία του ΟΤΕ για να μπεις στο PC του σπιτιού από την δουλειά. Ο πιο απλός τρόπος είναι να κάνεις remote desktop και να δουλεύεις σαν να καθόσουν μπροστά στο PC του σπιτιού.

John_Nastos
19-02-05, 11:31
Μάλλον εννοεί να έχει σύνδεση DSL από τη δουλειά του, πράγμα που απ' όσο γνωρίζω δεν γίνεται.

n_koul
19-02-05, 13:24
remote desktop δεν μπορω να κανω λογω περιορισμων στη δουλεια.
αυτο που ακουσα απο ενα φιλο ειναι οτι μπορω να μπαινω στο pc του σπιτιου, εφοσον ειναι ανοιχτο
και να κατεβαζω πραγματα απο το internet στο pc του σπιτιου.
μαλλον εχει να κανει με την ip του dsl modem που θα εχω ή κατι τετοιο. στην ουσια να βλεπω το σπιτι μου μεσω ενος ειδους ιστοσελιδας.
ελπιζω να μην σας μπερδεψα περισσοτερο.

n_koul
19-02-05, 13:51
αυτο που εννοουσα ειναι τελικα αυτο εδω. sorry αν σας ταλαιπωρησα. http://www.dyndns.org/

aesir
19-02-05, 14:02
Τι περιορισμούς έχεις στην δουλειά; Λόγω firewall? Πάντως τα πιο πολλά P2P όπως το Azureus, emule κλπ, έχουν web interface, οπότε μπορείς να τα διαχειρίζεσαι remotely μέσω browser...

n_koul
19-02-05, 15:14
ασε φιλε μου μην το ψαχνεις ουτε download μπορω να κανω ουτε στο mail μου στο yahoo μπορω να μπω ουτε φυσικα admin στο pc μου ειμαι κλπ, κλπ. οκ τους δικαιολογω απο μια μερια αλλα νομιζω οτι το εχουν παρακανει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.