PDA

Επιστροφή στο Forum : Οσον αφορα το πρόβλημα για τις χαμηλες ταχυτητες



nikoslykos
30-10-07, 21:38
Πηρα πριν λιγο πηρα τιν τεχνικη υποστίριξη( ναι παλι ) και μου ειπε οτι οι χαμηλές ταχυτητες οφείλονται σε αναβαθμήσεις που κανουν στα δίκτια και λεει πολυ συντομα θα φτιαχθεί.... ασ ελπισουμε :lol:

Pitouros
30-10-07, 22:22
Κι εγώ εκεί πιστεύω ότι σε κάτι τέτοιο οφείλεται. Βασικά, μάλλον αναβαθμίζουν ορισμένα κεντρικά ethernet και γι'αυτό περιορίζεται το bandwidth.Όλο το ζήτημα είναι όμως, να έβγαζαν μια ριμάδα ανακοίνωση να μας το πουν ... Για μένα η HOL δε δείχνει τι εταιρία είναι όχι επειδη μας κάνει προβλήματα στις ταχύτητες, αυτό μπορώ να το ανεχτώ, αλλά από το ότι δεν ενδιαφέρεται να μας ενημερώσει :down:

Sadead Neth
30-10-07, 22:35
Το αν γίνεται αναβάθμιση θα το ήξεραν όλοι ή σχεδόν όλοι της HOL από την αρχή και θα το έλεγαν στον κόσμο που παίρνει τηλέφωνα. Οπότε κάτι τέτοιο το αποκλείω. Τώρα ούτε αυτοί φαντάζομαι έχουν βρει ακόμα τι φταίει αλλιώς θα το είχαν διορθώσει.

nikoslykos
30-10-07, 23:28
εγω ηδη 2 χρονια ανεχομαι τις μ****** τους μια προβλημα μαι εκεινο μια το αλλο τους πηρα να τους πω για διακοπη και μου λενε "συγνωμη δεν μπορειτε να διακοψετε επειδη δεν εχετε συμπληρώσει 1 χρονο συνδρομης"σημειωση οτι ο τετραπλασιασμος σημαινει +1 χρονος συνδρομη.... Θα προχωρησω σε καταγκελια στην ΕΕΤΤ δεν γινεται αλλιως...

FELIX2
31-10-07, 00:05
Φαντάζομαι ότι για λόγους ανταγωνισμού δεν ανακοινώνουν προβλήματα χωρίς αυτό να τους δίνει βέβαια το δικαίωμα να μας φέρονται με τετοια υπεροψία.

spameras
31-10-07, 00:14
[...] τους πηρα να τους πω για διακοπη και μου λενε "συγνωμη δεν μπορειτε να διακοψετε επειδη δεν εχετε συμπληρώσει 1 χρονο συνδρομης"σημειωση οτι ο τετραπλασιασμος σημαινει +1 χρονος συνδρομη....

Εχμμ, εν γένει δεν ισχύει αυτό, μάλλον έπεσες σε ανενημέρωτο (ή ασχετο :)) CC.

Επί της ουσίας, 5η ημέρα και τα πράγματα γίνονται ολοένα και χειρότερα - πλέον τα 50άρια του ΣΚ είναι άπιαστες τιμές, σήμερα είμαστε από 1ΚΒ/s(!!) - 30ΚΒ/s maximum...

Mits
31-10-07, 00:25
Εμένα δεν παραδέχθηκαν τίποτα και μάλιστα μου έστειλαν το τυποποιημένο mail για να τους στείλω screenshot των μετρήσεων... Και ναι, κατεβάζω το γνωστό αρχείο (<A href="ftp://files.gentoo.gr/snapshots/portage-latest.tar.bz2") ">ftp://files.gentoo.gr/snapshots/portage-latest.tar.bz2") με 15 KB/s!!

tasvar
31-10-07, 00:43
Με χάλια γραμμή.Περιστέρι.

sdn
31-10-07, 02:35
εγω ηδη 2 χρονια ανεχομαι τις μ****** τους μια προβλημα μαι εκεινο μια το αλλο τους πηρα να τους πω για διακοπη και μου λενε "συγνωμη δεν μπορειτε να διακοψετε επειδη δεν εχετε συμπληρώσει 1 χρονο συνδρομης"σημειωση οτι ο τετραπλασιασμος σημαινει +1 χρονος συνδρομη.... Θα προχωρησω σε καταγκελια στην ΕΕΤΤ δεν γινεται αλλιως...

Νομίζω δεν ισχύει αυτό τώρα. Τους δίνεις περίπου 50€ και φεύγεις.
Σε κάθε περίπτωση ο τετραπλασιασμός δεν σημαίνει +1 χρόνος συνδρομή, γιατί δεν έκανες καινούργια σύνδεση και δεν το ζήτησες.

Απλός και στην hol όπως και σε πολλά cs's δεν ξέρουν τι τους γίνεται και τι λένε.

antonis_GR
31-10-07, 03:57
Χμμ υπάρχει πρόβλημα σε κάποιες περιοχές?
Γιατι εμένα καρφωμένο στα 426 είναι...

ela002
31-10-07, 04:06
Κάποιες στιγμές σέρνετε σαν χελώνα τι γίνεται ?

Tem
31-10-07, 09:12
μέχρι την ώρα που έφυγα για το γραφείο σήμερα το πρωί το σύρσιμο ήταν ανελέητο. Οι σελίδες δεν άνοιγαν εντελώς ούτε μετά από δέκα λεπτά. Ελεος δηλαδή.Το πρόβλημα πρέπει να ξεκίνησε αργά τη νύχτα.
Επιτέλους είμαι στο γραφείο:oneup:.
Εχουμε μήπως κάποια βελτίωση τώρα ή συνεχίζεται το απόλυτο χάλι ?

harris
31-10-07, 10:39
Με χάλια γραμμή.Περιστέρι.

Πλάκα κάνεις; Με 3άρα γραμμή τόση είναι η σωστή ταχύτητα να κατεβάζεις ;)


Εχουμε μήπως κάποια βελτίωση τώρα ή συνεχίζεται το απόλυτο χάλι ?

Εμένα ακόμα δεν με έχει χτυπήσει η νόσος... αλλά πριν λίγο με ειδοποίησε φίλος από το Μαρούσι (Α/Κ Αμαρουσίου) πως η γραμμή σέρνεται... download γύρω στα 20-30kBps και browsing θλιβερό! :(

nm96027
31-10-07, 11:08
Εμένα ακόμα δεν με έχει χτυπήσει η νόσος... αλλά πριν λίγο με ειδοποίησε φίλος από το Μαρούσι (Α/Κ Αμαρουσίου) πως η γραμμή σέρνεται... download γύρω στα 20-30kBps και browsing θλιβερό!

Join the club!:cool:
Γιατι δεν του είπες να γραφτεί εδω και να περνάμε την ώρα μας εμεις οι πονεμένοι;

sdn
31-10-07, 11:22
ΟΚ τώρα... μετά από τις υπερηχητικές ταχύτητες 0.5-4 ΚΒ/s και την αδυναμία ανοίγματος σελίδων.

Φροντίζουν να μην το παρακάνουμε με το internet :)

Μα τι είστε εσείς πια... Τίποτα δεν εκτιμάτε. Η HOL φροντίζει και την υγεία μας... :) :twisted:

mmathiou
31-10-07, 14:44
Εγω έχω αυτό το πρόβλημα απο την παρασκεύη και ακόμα δεν έχει λυθεί. Τους πήρα τηλέφωνο την Κυριακή και μου είπαν οτι λένε σε όλους( Οτι είναι γνωστο πρόβλημα και έχει παρατηρηθεί και σε άλλους κι οτι το κοιτάνε.Πάντως ζήτησε και συγνώμη (κατι είναι και αυτό)). Εχω γραμμή 8/1 και πλέον στο upload έχω μεγαλύτερη ταχύτητα απο το download!!! κοινος πάνω απο 100 kb/sec δεν παέι με τίποτα(download)!!Κολλημένος στο 15 με 30!!!:p

Μπορεί να μην μπορώ να κατεβάσω τίποτα αλλά κάνω αξιοπρεπές browsing (ISDN κατάσταση). Αν σκεφτείς οτι το Σ/Κ δεν είχα ουτε αυτό!!!..... είναι μια βελτίωση.:worthy:

Μία λύση πάντως είναι τα download utilities οπού κάνουν 3-4 connection με διαφορετικούς server και καταφέρνεις να κατεβάσεις με την αστρονομική ταχύτητα των 100 kb/sec (πατώνεις την γραμμη δηλαδή)!!!:clap:

ΧΑΛΙΑ ΧΑΛΙΑ ΧΑΛΙΑ!!

Υ.Γ Το σίγουρο είναι οτι δεν είναι θέμα Router. Έχω 3(Netgear , Fritz , Linksys) στο σπίτι και έχω ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα. Προτείνω τo Netgear με διαφορά!! Με αυτό έχω τις καλύτερες ταχύτητες!!!

lexios
31-10-07, 14:54
Η κατάσταση είναι τραγική! Ούτε το blog δεν μπορώ να ανανεώσω! Ουσιαστικά δεν έχω internet.

steliosx
31-10-07, 16:52
παιδιά εχω το ιδιο προβλημα σε ενα σπιτι στη γλυφαδα, με το hibox που ηταν 2mb.
στην ΤΥ μου ειπαν οτι σημερα εγινε αναβαθμιση και πρεπει να διαλεξω τωρα το "pppoe llc" για να δουλεψει παλι η γραμμη μου

δε μπορω να μπω ομως στο 192.168.1.1 εχει καποιος τον default κωδικο? το admin/hibox δε δουλευει :-(

aa144
31-10-07, 16:54
Έχεις αλλάξει κωδικό και τον ξέχασες;

steliosx
31-10-07, 16:59
UPDATE ____ OK! itan admin/admin


όχι δε θυμαμαι να εχω αλλαξει τον κωδικο του control panel.... σιγουρα δεν τον αλλαξα
ουτε το username/password της συνδεσης μου το δεχεται . συνηθως ποιό username/password ζητάει εκει;

μιλαω για αυτό το login screen:
http://web.hol.gr/Uploads/howtos/xaviLoginUSB.jpg

οι οδηγίες εδώ μου λένε να βάλω admin/hibox...
http://www.hol.gr/default.asp?pid=19&la=1&flp=13

η συνδεση λειτουργουσε κανονικα 5 μήνες τωρα μεχρι σημερα που δε δουλευει τιποτα. ουτε το λαμπακι WWW ανάβει πλεον.

tolisp
31-10-07, 19:02
Σήμερα ήταν ίσως η χειρότερη μέρα της ΧΟΛ εδώ και χρονια... κλείδωνε κανονικά (όσο κανονικά δηλαδή κλειδώνει τελευταία...) έδινε PPP αλλα δεν δούλευε ούτε το browsing ούτε τα downloads!
Το dns δεν απαντούσε στα ping (λογικό...) και στην ΤY είχαν κατεβάσει τα τηλεφωνα... πήρα 3 φορες και περίμενα από 50+ λεπτά την φορα.
Φυσικά ΚΑΜΙΑ απολύτως ανακοίνωση...
Εύγε HOL! Από το κακό στο χειρότερο πάμε...

Tem
31-10-07, 19:06
Σήμερα ήταν ίσως η χειρότερη μέρα της ΧΟΛ εδώ και χρονια... κλείδωνε κανονικά (όσο κανονικά δηλαδή κλειδώνει τελευταία...) έδινε PPP αλλα δεν δούλευε ούτε το browsing ούτε τα downloads!
Το dns δεν απαντούσε στα ping (λογικό...) και στην ΤY είχαν κατεβάσει τα τηλεφωνα... πήρα 3 φορες και περίμενα από 50+ λεπτά την φορα.
Φυσικά ΚΑΜΙΑ απολύτως ανακοίνωση...
Εύγε HOL! Από το κακό στο χειρότερο πάμε...
έτσι ακριβώς ήταν. Οφείλουν έστω και εκ των υστέρων να βγάλουν μια σχετική ανακοίνωση.

grsaint13
31-10-07, 19:54
έτσι ακριβώς ήταν. Οφείλουν έστω και εκ των υστέρων να βγάλουν μια σχετική ανακοίνωση.

Ρε που να χτυπιέστε κάτω,ανακοίνωση δεν πρόκειται να βγάλουν!Καταλάβετέ το επιτέλους...:down:

spirosg
31-10-07, 21:42
Και Αιγάλεω τα ίδια. Πήρα την ΤΥ σήμερα (είμαι DSLAM Santa Barbara) και τελικά παραδέχτηκαν ότι υπάρχει ένα γενικό πρόβλημα που μάλλον αφορά ορισμένα DSLAM. Μου είπαν να περιμένω 2 ήμερες ακόμα και εάν το πρόβλημα παραμένει να τους πάρω ξανά τηλέφωνο. Βέβαια το πρόβλημα το παραδέχτηκαν αφού πρώτα τους είπαν ότι έχουν βουίξει τα forum με προβλήματα χρηστών.

Tem
31-10-07, 21:51
Και Αιγάλεω τα ίδια. Πήρα την ΤΥ σήμερα (είμαι DSLAM Santa Barbara) και τελικά παραδέχτηκαν ότι υπάρχει ένα γενικό πρόβλημα που μάλλον αφορά ορισμένα DSLAM. Μου είπαν να περιμένω 2 ήμερες ακόμα και εάν το πρόβλημα παραμένει να τους πάρω ξανά τηλέφωνο. Βέβαια το πρόβλημα το παραδέχτηκαν αφού πρώτα τους είπαν ότι έχουν βουίξει τα forum με προβλήματα χρηστών.
Είναι καλό είναι να καταγράφονται τα προβλήματα ...;)

aa144
31-10-07, 22:11
Πάντα όμως είναι έτοιμοι να πούνε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα παρά μόνο σε αυτόν που παίρνει τηλέφωνο, κάνουν και για πολιτικοί οι άνθρωποι...

aa144
31-10-07, 22:18
Και Αιγάλεω τα ίδια. Πήρα την ΤΥ σήμερα (είμαι DSLAM Santa Barbara) και τελικά παραδέχτηκαν ότι υπάρχει ένα γενικό πρόβλημα που μάλλον αφορά ορισμένα DSLAM. Μου είπαν να περιμένω 2 ήμερες ακόμα και εάν το πρόβλημα παραμένει να τους πάρω ξανά τηλέφωνο. Βέβαια το πρόβλημα το παραδέχτηκαν αφού πρώτα τους είπαν ότι έχουν βουίξει τα forum με προβλήματα χρηστών.

Και βέβαια δεν μπορώ να μην επισημάνω το κορυφαίο, ότι δήθεν μετά δυο μέρες που θα φτιάξει, αυτοί δεν θα το καταλάβουν αν το έφτιαξαν ή όχι, αλλά θα πρέπει να τους πάρει ο πελάτης να τους το πει, άμα δηλαδή μια μέρα χαλάσουν π.χ. τα τηλέφωνά τους και δεν τους παίρνει κανένας τηλέφωνο, αυτοί θεωρούν ότι όλα λειτουργούν εντάξει...

Ας μην πω τίποτε άλλο καλύτερα...

Tem
01-11-07, 00:04
το γρήγορο ΑDSL internet χρειάζεται σωστές υποδομές και επαρκή υποστήριξη

tmiliot
01-11-07, 16:23
Μετά από μεγάλη αναμονή και χωρίς τηλέφωνο για πάνω από 2 εβδομάδες έχω τελικά συνδεθεί σε double play 6/1.
Την τελευταία εβδομάδα όμως ο router μου συγχρονίζει στα 1355Kbps αντί των 6Mbps ονομαστικού. Αν μάλιστα κάνω reset το router αρχικά συγχρονίζει στα 6Mbps, αποσυγχρονίζεται σε <1min και ξανασυγχρονίζει και αυτό γίνεται για 5-6 φορές συνεχόμενα στα 6Mbps και μετά συγχρονίζει τελικά στα 1355Kbps που παραμένει ομολογουμένως σταθερό και αξιόπιστο (και στην τηλεφωνία με καλή ποιότητα και χωρίς διακοπές και στο Internet με ταχύτητες γύρω στα 130-140Kbps).
Είναι θέμα ρυθμίσεων του Fritz ή φταίει η HOL;

aa144
01-11-07, 16:39
Στείλε μας όλα τα στοιχεία της γραμμής σου από το μενού του ΦΡΙΤΣ.

sdn
03-11-07, 13:53
Και εμένα me αναβάθμισαν προχθές και έκαναν 1 μήνα να με πάνε από τα 4 στα 6 (σοφή επιλογή τα 6 μιας και άρπαξα 2-3 αποσυγχρονίσεις που θα ήταν 200 αν πήγαινα στα 24) :)

kokobil64
07-11-07, 01:44
Πριν 10 ημέρες εκτός hol κατέβαζα με γραμμή 2048 στα 230κ--μπαίνω στο ιδιόκτητο της hol DSLAM ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ με ταχύτητα 12 συγχρονίζει το router στα 11650 και κατεβάζω με ανώτερη ταχύτητα 52κ.
Πιστεύω ότι ακόμα δεν είχαν οι εκτός ΟΤΕ providers την δυνατότητα να εξυπηρετήσουν εμάς όλους και κοροιδεύουν χώρις τέλος.

lyk
07-11-07, 01:53
Πριν 10 ημέρες εκτός hol κατέβαζα με γραμμή 2048 στα 230κ--μπαίνω στο ιδιόκτητο της hol DSLAM ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ με ταχύτητα 12 συγχρονίζει το router στα 11650 και κατεβάζω με ανώτερη ταχύτητα 52κ.
Πιστεύω ότι ακόμα δεν είχαν οι εκτός ΟΤΕ providers την δυνατότητα να εξυπηρετήσουν εμάς όλους και κοροιδεύουν χώρις τέλος.

Αν κοιτάξεις αντίστοιχα θέματα, θα δεις ότι εχει αναφερθεί πολλές φορές για το d/l να βρίσκεται στα 50κάτι τις πρώτες μέρες. Για βαλε όμως και τα νούμερα της γραμμής σου...

nikoslykos
07-11-07, 20:17
το προβλημα σε χρηστες απο 8 ΜΒΠΣ και κατω εχει φτιαχθει αποτι εχω καταλαβέι αλλα αυτοι των 10 και πανω εχουν ακομα...
:down:

harris
07-11-07, 20:21
το προβλημα σε χρηστες απο 8 ΜΒΠΣ και κατω εχει φτιαχθει αποτι εχω καταλαβέι αλλα αυτοι των 10 και πανω εχουν ακομα...
:down:

Ποιος έχει πρόβλημα; :what:

lexios
08-11-07, 01:48
Ποιος έχει πρόβλημα; :what:

Εγώ. Ακόμα στο 50αράκι είμαι... Απλά βαρέθηκα να ποστάρω και να κάνω flames στο adslgr. Τους έχω ενημερώσει προ εβδομάδος. Καμμία απάντηση...

Το συνολικό διάστημα που είμαι στο ιδιόκτητο και με 50αρι είναι 3 εβδομάδες. Δίνω παράταση λίγες ημέρες ακόμα. Μετά, 134.

harris
08-11-07, 12:33
Εγώ. Ακόμα στο 50αράκι είμαι... Απλά βαρέθηκα να ποστάρω και να κάνω flames στο adslgr. Τους έχω ενημερώσει προ εβδομάδος. Καμμία απάντηση...

Το συνολικό διάστημα που είμαι στο ιδιόκτητο και με 50αρι είναι 3 εβδομάδες. Δίνω παράταση λίγες ημέρες ακόμα. Μετά, 134.

Φυσικά και είναι μεγάλο το θέμα σου, και αφορά αρκετούς χρήστες, αλλά εδώ μιλούσαμε για αληθινό πρόβλημα ταχυτήτων που είχε επιρρεάσει αρκετούς χρήστες σε διάφορα αστικά κέντρα, και όχι για καθυστέρηση στην τελική ρύθμιση της πόρτας μας ;)

kokobil64
08-11-07, 18:44
Αν κοιτάξεις αντίστοιχα θέματα, θα δεις ότι εχει αναφερθεί πολλές φορές για το d/l να βρίσκεται στα 50κάτι τις πρώτες μέρες. Για βαλε όμως και τα νούμερα της γραμμής σου...

Μετά από email που έστειλα στην εταιρεία κάθε μέρα μου στέλνουν τέσσερα emails ζητώντας συγνώμη και το θέμα το έχει αναλάβει τεχνικός της εταιρείας.Τώρα εάν μετά από 10 ημέρες η ταχύτητα παραμένει στο ίδιο επίπεδο πιστεύω ότι κάτι άλλο συμβαίνει χωρίς να γίνεται κάτι καλλίτερο.

harris
08-11-07, 21:33
Μετά από email που έστειλα στην εταιρεία κάθε μέρα μου στέλνουν τέσσερα emails ζητώντας συγνώμη και το θέμα το έχει αναλάβει τεχνικός της εταιρείας.Τώρα εάν μετά από 10 ημέρες η ταχύτητα παραμένει στο ίδιο επίπεδο πιστεύω ότι κάτι άλλο συμβαίνει χωρίς να γίνεται κάτι καλλίτερο.

Όχι, δεν συμβαίνει κάτι άλλο... απλά αργούν να σετάρουν την πόρτα σου :(

kokobil64
09-11-07, 16:51
Όχι, δεν συμβαίνει κάτι άλλο... απλά αργούν να σετάρουν την πόρτα σου :(

Ούτε σετάρισμα ούτε τίποτα άλλο απλά κοροιδεύουν.Σε επικοινωνία που είχα σήμερα μαζί τους αφού δε μπορούν να κάνουν τίποτα άλλο μου πρότειναν να μετατρέψουν τη γραμμή μου από 12000 σε 6000 για να τρέξει. Αυτό μου λέει ότι οι άνθρωποι προσφέρουν φούσκες.Πάνω από 6αρες γραμμές δεν έχουν τη δυνατότητα να δώσουν.:down:

dimstog
09-11-07, 17:03
Ούτε σετάρισμα ούτε τίποτα άλλο απλά κοροιδεύουν.Σε επικοινωνία που είχα σήμερα μαζί τους αφού δε μπορούν να κάνουν τίποτα άλλο μου πρότειναν να μετατρέψουν τη γραμμή μου από 12000 σε 6000 για να τρέξει. Αυτό μου λέει ότι οι άνθρωποι προσφέρουν φούσκες.Πάνω από 6αρες γραμμές δεν έχουν τη δυνατότητα να δώσουν.:down:

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς αποκλείεις την περίπτωση ότι κάτι φταίει στην καλωδίωση του σπιτιού σου ή στο last mile ή ότι το Fritz είναι ελλατωματικό ή...

Γιατί αυτό που λες σημαίνει ή ότι τα DLAMs τους δεν κάνουν για ADSL2 ή ότι ο τεχνικός τους απλά δεν μπορεί να σετάρει την πόρτα. Ξέρουμε ότι τα δυο τελευταία δεν ισχύουν, καθώς υπάρχουν πολλοί που συγχρονίζουν στα 16+mbs

grsaint13
09-11-07, 18:35
Γιατί αυτό που λες σημαίνει ή ότι τα DLAMs τους δεν κάνουν για ADSL2 ή ότι ο τεχνικός τους απλά δεν μπορεί να σετάρει την πόρτα. Ξέρουμε ότι τα δυο τελευταία δεν ισχύουν, καθώς υπάρχουν πολλοί που συγχρονίζουν στα 16+mbs

Το πρώτο πώς το ξέρουμε...;:hmm::rolleyes:

lyk
09-11-07, 18:45
Πάνω από 6αρες γραμμές δεν έχουν τη δυνατότητα να δώσουν.:down:

ε, καλά, μην παίρνεις και όρκο... :)

τελικά θα βαλεις τα χαρακτηριστικά της γραμμής σου?

harris
09-11-07, 19:26
Ούτε σετάρισμα ούτε τίποτα άλλο απλά κοροιδεύουν.Σε επικοινωνία που είχα σήμερα μαζί τους αφού δε μπορούν να κάνουν τίποτα άλλο μου πρότειναν να μετατρέψουν τη γραμμή μου από 12000 σε 6000 για να τρέξει. Αυτό μου λέει ότι οι άνθρωποι προσφέρουν φούσκες.Πάνω από 6αρες γραμμές δεν έχουν τη δυνατότητα να δώσουν.:down:

O κάθε ένας μπορεί να πιστεύει ό,τι θέλει. Εγώ προσπαθώ να σε βοηθήσω. :)

Το κατέβασμα / ανέβασμα με 50-52kBps είναι γνωστό φαινόμενο των φρέσκων ενεργοποιημένων γραμμών και έχει να κάνει αποκλειστικά και μόνο με το λάθος σετάρισμα της πόρτας σου... όλα τα υπόλοιπα είναι παραμύθια. ;)

Δώσε μας τα στατιστικά σου να δούμε τι συμβαίνει για να σε βοηθήσουμε περισσότερο :)

dimstog
09-11-07, 20:01
Το πρώτο πώς το ξέρουμε...;:hmm::rolleyes:

Έλα ρε συ, λες να αγόρασαν DSLAM που δεν είναι; Ή να αγόρασαν πολλούς τύπους και σε άλλους να βάζουν και σε άλλους να μην βάζουν;

Εξάλλου αν δεν κάνω λάθος, και μόνο που συγχρονίζει κάποιος πάνω από τα 8mb/s σημαίνει ότι είναι adsl2+ (για αυτό το τελευταίο δεν είμαι και τόσο σίγουρος, οπότε αν κάνω λάθος, δείξτε κατανόηση με τα γιουχαρίσματα :oops:)

harris
10-11-07, 02:52
(για αυτό το τελευταίο δεν είμαι και τόσο σίγουρος, οπότε αν κάνω λάθος, δείξτε κατανόηση με τα γιουχαρίσματα :oops:)

Πάνω από τα 12 είναι σίγουρα ADSL2+ ;)

Αλλά έτσι κι αλλιώς τα dslam της hol (και όλων των εναλλακτικών) είναι ADSL2+, όπως επίσης και αρκετά του ΟΤΕ ήδη ;)

grsaint13
10-11-07, 15:23
Έλα ρε συ, λες να αγόρασαν DSLAM που δεν είναι; Ή να αγόρασαν πολλούς τύπους και σε άλλους να βάζουν και σε άλλους να μην βάζουν;

Εξάλλου αν δεν κάνω λάθος, και μόνο που συγχρονίζει κάποιος πάνω από τα 8mb/s σημαίνει ότι είναι adsl2+ (για αυτό το τελευταίο δεν είμαι και τόσο σίγουρος, οπότε αν κάνω λάθος, δείξτε κατανόηση με τα γιουχαρίσματα :oops:)

Καλά εντάξει,δε διαφωνώ απλά η (κουτο)πονηριά είναι πολύ διαδεδομένη στις μέρες μας...:rolleyes:

mondo52
16-11-07, 19:20
εχω δυο μερες οπου σερνομαι.ποσο θα παρει αυτο το θεμα?την Τ.Υ. ουτε λογος.δεν μπορω να την βγαλω με τιποτα..αναμονη στο θεο.εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα?.κατι ακουσα για μεγαλη βλαβη με τα καλωδια(του οτε)

@ ADSLgr.com All rights reserved.