PDA

Επιστροφή στο Forum : McAfee suite... Το πιο απαίσιο!!!



catfish
20-02-05, 00:02
To McAfee suite είναι το πιο απαίσιο anti-virus, το πιο απαίσιο firewall και γενικά το πιο απαίσιο από τα πάντα!
Μόνο αυτό έχω να πω. :evil: :evil: :evil:

Lazy Dog
20-02-05, 00:06
Μηπως θα ηθελες να γινεις λιγο πο συγκεκριμενος;

Τι επαθες και τα πηρες ετσι;
Πες μας και μας αμα ειναι να βρισουμε ολοι μαζι :mrgreen:

catfish
20-02-05, 00:53
Λοιπόν:
- Κάθε φορά που ξεκινά ο υπολογιστής φορτώνει 32932084093 processes με αποτέλεσμα να παίρνει ένα δεκάλεπτο να κάνω boot.
- Μου βγάζει στην εκκίνηση σφάλματα του τύπου 'δεν εγκαταστάθηκε σωστά εγκατέστησε το ξανά' Το βγάζω το ξαναβάζω είναι οκ αλλά μετα πάλι τα ίδια. Όταν το κάνει αυτό κάνει disable to antivirus χωρίς καν να με ενημερώνει!
- Τρώει ένα σωρό μνήμη με τα 32932084093 processes και ο υπολογιστής μου πάει σαν χελώνα!
- Βγάζει ένα μύνημα που λέει 'System tray error' και ένα ΟΚ και δεν αφήνει να φανούν στο taskbar δίπλα στο ρολόι τα προγράμματα που λειτουργούν.
- Το privacy service του ΜcAfee δεν ειναι καν συμβατό με το Firewall της McAfee! Προγράμματα τα οποία τα κάνεις allow στο νετ με το firewall τους τα μπλοκάρει το privacy service τους και σε ξαναρωτά συνέχεια. Σε κάθε boot δε, με ρωτάει για 10 προγράμματα κάθε φορά τα ίδια!

Απαίσιο απαίσιο απαίσιο!

Lazy Dog
20-02-05, 00:55
Αν ειναι ετσι οπως τα λες(δεν εχω λογο να σε αμφισβητω) πεταξε το και βαλε Zone Alarm Security Suite. Μακραν το καλυτερο

Φιλικα

catfish
20-02-05, 01:03
Θα το δοκιμασω φίλε Lazy_Dog. Ευχαριστώ. Είπα να αποNortoποιηθώ και έπεσα σε χειρότερα! Γκρρρ

androu
20-02-05, 01:43
To θέμα πάντως με το zone είναι ότι δεν πιάνει όλους τους ιούς. Θα σου πρότεινα Panda αλλά απο πλευράς ταχύτητας δεν λεει πολλά.. οπότε καλύτερα άστο

no_logo
20-02-05, 01:49
το ίδιο απαίσιος είναι και ο τρόπος που σε κάνει register τις πρώτες φορές που το χρησιμοποιείς, απλά άθλιο. Αν δεν εχεις σαν default των IE να σου πετά τα διάφορα αθλια παραθυράκια που θέλει για να ενεργοποιηθεί το m.a την γ@μ@σ@ς

no_logo
20-02-05, 01:52
Θα το δοκιμασω φίλε Lazy_Dog. Ευχαριστώ. Είπα να αποNortoποιηθώ και έπεσα σε χειρότερα! Γκρρρ


firewall

sygate pro :worthy:

antivirus

norton σταθερότατο όπως όλοι οι ηγέτες
pc cillin προσοχή όχι το firewall που είναι άθλιο

molivos
20-02-05, 11:44
firewall

sygate pro :worthy:

antivirus

norton σταθερότατο όπως όλοι οι ηγέτες
pc cillin προσοχή όχι το firewall που είναι άθλιο


Θα συμφωνησω ..Sygate pro πολυ καλο firewall...
Αtivirus προτιμω το NOD32 ...
Eκτος απο πολυ καλα προγραμματα το συστημα παραμενει "lite" αφου επιβαρυνουν ελαχιστα την μνημη ....σε σχεση με Νοrton Suite, Pccillin ,Zone alarm suite... τα οποια περηλασαν κατα καιρους απο το Pc μου ...

Lazy Dog
20-02-05, 11:53
Επειδη δεν θελω να κανουμε και αυτο το thread πολεμο antivirus......θα πω μονο μακρια απο νορτονες και μακαφηδες....το θεμα εχει αναληθει εκτενεστατα σε αλλο thread... ;)

JohnGR
20-02-05, 11:55
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=6674 ;)

Lazy Dog
20-02-05, 11:57
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=6674 ;)
Thanks John :-k ;)

ermis333
20-02-05, 13:06
Εγώ έχω στον έναν Η/Υ (καινούργιο) το F-secure internet security 2005 και στον παλιό το ΜcAfee Internet Sevurity 2005...και οι δύο Η/Υ δουλεύουν άψογα και χωρίς κανένα πρόβλημα..


Συμβουλή για να δουλέψει σωστά το σύστημά σας αν πριν είχατε κάποια suite άλλης εταιριας ΚΑΝΤΕ FORMAT και μετα εγκαταστήστε την καινούργια

catfish
20-02-05, 16:29
Συμβουλή για να δουλέψει σωστά το σύστημά σας αν πριν είχατε κάποια suite άλλης εταιριας ΚΑΝΤΕ FORMAT και μετα εγκαταστήστε την καινούργια

Εγώ αυτό έκανα αλλά δεν ήθελε να κάτσει καλά στο πισί μου. :mad:

Ευτυχώς πάντως που σχεδόν όλα τα αντι-ιικά και ασφαλείας ιντερνετ πακέτα τα δίνουν trial να βλέπει κάποιος που ενδιαφέρεται να τα αγοράσει τα θετικά και αρνητικά του καθενός.

WAntilles
20-02-05, 16:55
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=14350

@ ADSLgr.com All rights reserved.