PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ



nicks1974
31-10-07, 17:51
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΤΕΝΕΤ ADSL 8mbs. ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΓΑΛΑΤΣΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ:

ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΩΝ 8ΜΒS ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΠΟΡΤΑ ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ H OXI?

ariadgr
31-10-07, 18:33
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΤΕΝΕΤ ADSL 8mbs. ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΓΑΛΑΤΣΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ:

ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΩΝ 8ΜΒS ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΠΟΡΤΑ ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ H OXI?

Έβαλες το τηλέφωνό σου στον έλεγχο διαθεσιμότητας του oteshop.gr και είδες ότι δεν υπάρχουν πόρτες; :hmm:

nicks1974
31-10-07, 18:46
ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΑΠΛΑ ΣΑΝ ΑΠΟΡΙΑ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΗ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ Η ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ?

ariadgr
31-10-07, 18:51
ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΑΠΛΑ ΣΑΝ ΑΠΟΡΙΑ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΗ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ Η ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ?

Δεν παίζει ρόλο, έτσι και αλλιώς η ενεργοποίηση DSL από ΟΤΕ γίνεται πολύ γρήγορα.

Υ.Γ.: Μη γράφεις με κεφαλαία σε forums, είναι σαν να φωνάζεις.

nicks1974
31-10-07, 21:55
ποιο καλα που να κανω αιτηση στο οτεσοπ η στο 134?

ariadgr
31-10-07, 22:05
ποιο καλα που να κανω αιτηση στο οτεσοπ η στο 134?

Γρηγορότερα θα ενεργοποιηθείς αν πάρεις το Conn-x από τον ΟΤΕ της περιοχής σου, επειδή δεν θα περιμένεις να σου στείλουν το πακέτο.
Διαφορετικά παραγγέλνεις από το 134 αν δεν βιάζεσαι.

rubadub
01-11-07, 11:06
Απο 134 είναι πιο γ΄ρηγορη η επεξεργασία της αίτησης, αλλά μπορεί να περιμένεις για οτν εξοπλισμό. Εγώ πήρα connex μαζί με νεα τηλεφωνική τηλεφωνική γραμμή απο το 134, έκανα ατίτηση Πέμπτη, Κυριακή ήρθε ο τεχνικός για την σύνδεση του τηλεφώνου και Δευτέρα πρωί ήμουν On line.. 5 ημέρες σύνολο, και οι 2 απο αυτές ήταν ΣΚ....Χαλάλι τα 50€ / μηνα.... :worthy:

moukous8
04-11-07, 06:30
Ε κοίτα 8άρες και 4άρες γραμμές θέλουν 1 μέρα παραπάνω από τις ''απλές'' μέχρι 2 mbps.Οπότε εκεί που θα κανε 3 άντε να κάνει 4 μέρες. Από κατάστημα τσιμπάς εξοπλισμό στο χέρι ενώ από 134 περιμένεις αποστολή ταχυδρομικά. To απολύτως σίγουρο είναι ότι από όπου και να το πάρεις η καταχώρηση στο σύστημα διαχείρισης θα γίνει την ίδια μέρα δλδ αυτή που θα πας εκεί ή αυτή που θα πάρεις τηλ. Οπότε θα περιμένεις ακριβώς ίδιο χρονικό διάστημα για την ενεργοποίηση. Ελπίζω να σε βοήθησα αρκετά.Τώρα αποφάσισε και ψώνισε εσύ.

nicks1974
04-11-07, 17:27
τελικα πηγα σε οτεσοπ και εκανα αιτηση. Το θεμα ειναι οτι ειχα adsl apo tellas και παρα το φαξ που ειχα στειλει δεν με ειχαν απενεργοποιησει οποτε μου ειπαν απο τον οτε οτι θα κανουν μεταφορα του adsl αυτοι. πρωτα ομως θα μεταφερουν το τηλ, μου ειπαν, και μετα to adsl. Η μεταφορα τηλεφωνου θα γινει στις 9-11-07 και ειναι το ιδιο τηλεφωνικο κεντρο, Γαλατσι. Ποσο πιστευετε οτι θα κανει η μεταφορα adsl απο tellas?

new7
05-11-07, 12:43
9/11 θα γινει και η διακοπη της γραμμης adsl σου και η μεταφορα του τηλεφωνου σου στο οτε. λογικα σε 4-5 μερες θα εχεις την 8αρα σου και τηλ την ιδια μερα. σε μενα ετσι εγινε ηρθε τεχνικος και σε 5λεπτα ετοιμος απο τηλεφωνο και περιμενα μετα την adsl.

kyriakos7
05-11-07, 14:08
βασικα θελω να ρωτησω ποια ειναι η ανωτατη ταχυτητα που μπορεις να φτασεις με τα 8mbps ?

nicks1974
05-11-07, 18:42
new7 το τηλεφωνο μου το ειχα στον οτε οποτε εκει θα παραμεινει. Απλα η μεταφορα του αριθμου θα γινει στις 9-11-07 στην νεα διευθυνση. Το adsl απο tellas σε οτε πότε θα γυρίσει? Γινεται ταυτόχρονα η μεταφορα ή αργότερα?

@ ADSLgr.com All rights reserved.