PDA

Επιστροφή στο Forum : Ιδιοκτητο δικτυο χαιδαριου-Αποψεις προβληματα



kopriniotis
31-10-07, 18:10
ΛΟΙΠΟΝ εδω θα ηθελα να μιλανε οσοι βρισκονται σε ιδιοκτυτο στο χαιδαρι,σε λιγο καιρο μπαινω και εγω,θα ηθελα να ακουσω προβληματα ταχυτητες,παραπονα κλπ

vagelisabatzis
31-10-07, 19:07
Πότε σου δίνει ενεργοποίηση ;

Σ'εμένα άνοιξε την προηγούμενη εβδομάδα και δίνει 8/11...

deniSun
01-11-07, 10:51
Τα προβλήματα, οι ταχύτητες κλπ δεν έχουν σχέση με την περιοχή αλλά πχ με τον νομό.
Επίσης τα προβλήματα είναι ξεχωριστά για τον κάθε ένα.
Δεν σημαίνει ότι αν κάποιος σου πει ότι έχω το τάδε πρόβλημα ή κατεβάζω χαμηλά ότι απαραίτητα θα έχεις και εσύ το ίδιο πρόβλημα.
Ακόμα και στην ίδια πολυκατοικία να μένεις δεν σημαίνει ότι θα έχεις τα ίδια συμπτώματα.

kopriniotis
01-11-07, 11:34
Πότε σου δίνει ενεργοποίηση ;

Σ'εμένα άνοιξε την προηγούμενη εβδομάδα και δίνει 8/11...Εγω εχω ενεργοποιηθει πριν μια βδομαδα περιπου,αλλα δυστηχως επειδη μου αναβαθμισαν αοριστου,κρατησα το παλιο password το οποιο εχασα και τωρα θελω νεο.Ειμαι σε shared LLU

IronBruce
09-11-07, 13:23
Τι έγινε παιδιά; Δε βλέπω παλμό στο Χαϊδάρι! Με 2-play είμαι, μου είχαν στείλει sms ότι χθες θα ολοκληρωνόταν η διαδικασία μεταφοράς στο ιδιόκτητο. Πήρα πριν ΤΥ, μου είπε να δοκιμάσω να καλέσω 134 κι αν βγάλω γραμμή είμαι ακόμα μέσω ΟΤΕ, όπερ και εγένετο. Στο ενδιάμεσο προσφέρθηκε να με συνδέσει με Τ. Πωλήσεων για να μου πουν την ορισμένη ημερομηνία αλλά μισό λεπτό μετά είχα ήδη συνδεθεί με το τουτ-τουτ-τουτ... Μην τα θέλουμε κι όλα, ε; :rolleyes:

Λοιπόν μια και είμαστε σε αναμονή, όποιος έχει νέα πάνω στο θέμα, ή ενεργοποιηθεί ας μοιραστεί τη χαρά του μαζί μας... :p

:offtopic:
Σόρυ αλλά επειδή το ψιλοξέθαψα, να πω λίγο Χαιδάρι Χαιδαρίου Χαϊδαρίου Χαϊδαρι για το search (γ... τα διαλυτικά μου :p )

IronBruce
10-11-07, 00:57
Σήμερα δεν έχω τηλέφωνο από το μεσημέρι, ενώ τώρα το router είναι σε ADSL2+ line mode. Βέβαια η διαδικασία δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα (προς το παρόν λοιπόν δε μιλάμε για stats...), περιμένουμε να ρθει sms και να δοκιμάσουμε ότι είναι να κάνουμε...

Αααχ δε μιλάει κανείς δεν απαντάει κανείς το φάγανε το έρμο το Χαϊδάρι οι ONίτες και οι HOLίτες... :1eye:

deniSun
10-11-07, 14:16
Για πλήρη ενεργοποίηση θα πρέπει να περιμένεις ~2 μέρες για τηλέφωνο και για να πάνε όλα καλά και να στρώσει η γραμμή σου καμιά εβδομάδα.

IronBruce
12-11-07, 01:50
Για πλήρη ενεργοποίηση θα πρέπει να περιμένεις ~2 μέρες για τηλέφωνο και για να πάνε όλα καλά και να στρώσει η γραμμή σου καμιά εβδομάδα.

Μέχρι τώρα έχεις πέσει μέσα κι ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι! :)

Σήμερα ήρθε το τηλέφωνο (κανονικά με την αναγνώριση, μια χαρά). Τα stats της γραμμής παραμένουν ως έχουν (sms δεν έχω λάβει ακόμα), αλλά είπαμε, να στρώσει πρώτα. Είμαι περίεργος να δω ταχύτητα. Αλήθεια, ξέρει κανείς που βρίσκεται το DSLAM;

vagelisabatzis
15-11-07, 13:40
Εγώ ακόμα περιμένω...:(:(:(

Χθες που ξαναμίλησα με τη forthnet, μου είπαν ότι μέσα στην εβδομάδα πρέπει να έχει ενεργοποιηθεί.

Για να δούμε...:sorry:

vagelisabatzis
03-12-07, 12:26
Εγώ ακόμα περιμένω...:(:(:(

Χθες που ξαναμίλησα με τη forthnet, μου είπαν ότι μέσα στην εβδομάδα πρέπει να έχει ενεργοποιηθεί.

Για να δούμε...:sorry:

Τελικά η πολυπόθητη ενεργοποίηση ήρθε στις 29/11, και το τηλέφωνο αποκαταστάθηκε στις 30/11. Έχω ένα θεματάκι με την ταχύτητα κλειδώματος βέβαια - η γραμμή συγχρονίζει περίπου στα 10.700. Υποτίθεται ότι θέλει καμιά εβδομάδα για να έρθει στα κανονικά της (απ'όσο έχω διαβάσει στα διάφορα θέματα).

Θα περιμένω μερικές μέρες και βλέπουμε...:hmm:

kopriniotis
01-02-08, 20:56
Μέχρι τώρα έχεις πέσει μέσα κι ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι! :)

Σήμερα ήρθε το τηλέφωνο (κανονικά με την αναγνώριση, μια χαρά). Τα stats της γραμμής παραμένουν ως έχουν (sms δεν έχω λάβει ακόμα), αλλά είπαμε, να στρώσει πρώτα. Είμαι περίεργος να δω ταχύτητα. Αλήθεια, ξέρει κανείς που βρίσκεται το DSLAM;Στον πρωην κτιριο του οτε δεν βρισκεται στην καβαλας?Τι γινεται τι γραμμη εχεις?

@ ADSLgr.com All rights reserved.