PDA

Επιστροφή στο Forum : conn-x αναβάθμιση? πότε?



saito
01-11-07, 01:57
Βλέπω δίνουν μια Porche, τώρα ,σκληρούς δίσκους παλιότερα κτλ κτλ..Πότε θα δώσουν ομως κανα δελεαστικότερο πακέτο?
Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος απο το connx με εξαίρεση κατι προβλήματα που ειχα αναφέρει παλιά αλλα ημερών στον 1 χρόνο τώρα που χω, αλλα περιμένω καμια καλύτερη προσφορά για να μη εποφθαλμιώ αλλες λύσεις...

Καμια πληροφοριά εκ των εσω..?

deniSun
01-11-07, 10:53
Καλύτερη από porche;
Τι άλλο ποια να κάνει ο ΟΤΕ για να σας ικανοποιήσει;
Να ρίξει τις τιμές;
Ε, μην τα θέλετε όλα δικά σας. :lol:

saito
03-11-07, 10:37
Βλέπω δίνουν μια Porche, τώρα ,σκληρούς δίσκους παλιότερα κτλ κτλ..Πότε θα δώσουν ομως κανα δελεαστικότερο πακέτο?
Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος απο το connx με εξαίρεση κατι προβλήματα που ειχα αναφέρει παλιά αλλα ημερών στον 1 χρόνο τώρα που χω 1 (, αλλα περιμένω καμια καλύτερη προσφορά για να μη εποφθαλμιώ αλλες λύσεις...

Καμια πληροφοριά εκ των εσω..?

1 χόνο connx 1mb ειχα και πιο πριν οτε..με hol και forthnet isp

moukous8
04-11-07, 05:55
Η προσφορά ήταν σκληρός δίσκος και απλό modem Ή ασύρματο router μέχρι και 31/10..... Αυτό έληξε ... Και τώρα ισχύει ο διαγωνισμός Γρήγορα ... Conn-x.Όλοι κερδίζουν 1 μικρό δώρο και μπαίνουν σε κλήρωση για 1 πορσε Cayman την οποία για κάποιο λόγο πιστεύουν οτί θα την κερδίσουν όλοι .. Εγώ τι να πω ... Απλά καλή επιτυχία σε όλους.. Κάποια άλλη προσφορά ΔΕΝ ισχύει αυτή τη στιγμή απλά απο 1/11 βγήκαν νέες τιμές (μειωμένες) όσον αφορά την αξία εξοπλισμού. Πληροφορίες εκ των έσω έσω ...

Revolution
07-11-07, 12:27
Aπο περιεργεια ποσα πληρωνεις για το ConnX και τι ταχυτητα εχεις?

kyriakos7
08-11-07, 01:10
και γω που νομιζα οτι μαζι με μια πορσε σου δινουν δωρο την συνδεση:rofl: :rofl:

λογικα οσο θα πλησιαζουμε στα χριστουγεννα κατι θα βγαλουν!!!

CHaToMouTRo
08-11-07, 03:52
Λογικά πρέπει να κάνει κάποια στιγμή αναβάθμιση ο ΟΤΕ αλλιώς θα μήνει πολύ πίσω.
Κι εγώ 1024 έχω και με την αδράνειά τους...έχουν αρχίσει να μου τρέχουν τα σάλια όταν βλέπω τις διαφημίσεις των άλλων εταιρειών.:whistle:

Patha
08-11-07, 13:31
Φίλε μου εδώ άλλοι επιστρέφουν στον ΟΤΕ κι εσύ θες να φύγεις? Χίλιες φορές τα σταθερά 1024, ή τα 4Mbps, από τα γεμάτα προβλήματα 16 ή 24... από τη δική μου πλευρά τουλάχιστον, το παραπάνω κόστος του ΟΤΕ το κάνεις απόσβεση από τα ψυχοφάρμακα και τις επισκέψεις σε γιατρούς που θα σε στείλουν οι άλλοι!

Frontier
08-11-07, 16:41
Προφανώς αυτά ισχύουν σε Αθήνα/Θεσσαλονίκη, διότι επαρχία - Χίο συγκεκριμένα - τα πάντα σέρνονται.
Η μέγιστη ταχύτητα που μπορεί να δώσει η 1024 εδώ με Conn-X είναι 35kb/s και αυτά για μια ώρα το πρωί.
Μετά είμαστε σταθερά 12-22kb/s.

Πριν ήμουν Tellas και πήγαινε πολύ καλύτερα (50kb/s minimum), από τότε που έκανα τη μετάβαση σε Conn-X talk (μαύρη ώρα), όλο προβλήματα και εξαιρετικά χαμηλές ταχύτητες με συχνά disconnects (πέρα από το σημερινό).

Θα έχω καλέσει το 121 και 6 φορές συνολικά από τον Αύγουστο που έβαλα Conn-X και έφυγα από την καλή Tellas, με έχουν πάρει 2-3 φορές και τα μόνα διαγνωστικά εργαλεία τους είναι να μπούμε στο ftp.otenet.gr και να ξεκινήσουμε να κατεβάζουμε κανένα linux distro για να δούμε ταχύτητα (η οποία πάντα είναι χάλια, αλλά όλο λένε "θα το ψάξουμε").

kyriakos7
08-11-07, 23:40
έχουν αρχίσει να μου τρέχουν τα σάλια όταν βλέπω τις διαφημίσεις των άλλων εταιρειών.:whistle:
οταν θα αρχησουν τα προβληματα θα σταματησουν να σου τρεχουν τα σαλια.
καλυτερα 1 η 2 η 4 η 8 και σιγουρα παρα 16 και 24 και οτι να 'ναι.
απλα την γνωμη μου λεω.

CHaToMouTRo
10-11-07, 17:43
είπα πως μου τρέχουν τα σάλια :p
αλλά αυτο που βλέπω απο μόνος μου καί απο τα δικά σας σχόλια.....
με ενθαρύνουν να κάνω υπομονή και να παραμείνω στον ΟΤΕ :hmm:

saito
10-11-07, 20:15
Aπο περιεργεια ποσα πληρωνεις για το ConnX και τι ταχυτητα εχεις?

1mbps εχω κατεβάζω με 80 -100 μια χαρά δηλαδή και πληρώνω 21,5 το μήνα

gtl
11-11-07, 02:48
Καλύτερα να κλήρωναν με τα ίδια έξοδα καμμιά εικοσαριά scooter, ή έστω 7-8 αυτοκινητάκια πόλης (θα ήταν άλλωστε και πιο αντιπροσωπευτικά των ταχυτήτων που έχουν... ξεμείνει :p).

mezzanine
11-11-07, 12:38
Καλύτερα να κλήρωναν με τα ίδια έξοδα καμμιά εικοσαριά scooter, ή έστω 7-8 αυτοκινητάκια πόλης (θα ήταν άλλωστε και πιο αντιπροσωπευτικά των ταχυτήτων που έχουν... ξεμείνει :p).

Ναι, αλλά ο γιός κάποιου μεγαλο-στελέχους την Porsche ήθελε να του κάνουν δώρο...

CHaToMouTRo
12-11-07, 11:06
1mbps εχω κατεβάζω με 80 -100 μια χαρά δηλαδή και πληρώνω 21,5 το μήνα
Μια απο τα ίδια κι εγώ...
αλλά με τη μόνη διαφορά πως όταν είχα συνάψει τη δέσμευση του εξαμήνου ( έχει περάσει τωρα ) ήμουν στα 23,5 ευρώ.
Εάν κάνω νέα δέσμευση για νέο εξάμηνο τότε 8α πέσω στα 21,5 ευρώ...
αλλα περιμένω μήπως βγάλουν καμμία νέα προσφορά λόγω Χριστουγέννων.

Κάτι άλλο παιδιά:

παλιά ήξερα πως αν περάσει και το δεύτερο εξάμηνο γίνεται αορίστου χρόνου με υπερβολικές τιμές....
όταν είχα πάρει μια μέρα τηλέφωνο τον ΟΤΕ...μου είπαν πως αυτό ήταν παλιά και δέν ισχύει τωρα,
είναι αλή8εια ?
το γνωρίζει κανείς έγκυρα αυτό ?
γιατι δεν είναι να έχεις εμπιστοσύνη στο τί σου λένε, μή πέσω σε καμιά παγίδα και πληρώσω τα μαλλιοκέφαλά μου.

kyriakos7
12-11-07, 11:11
εγω ειχα παρει το πακετο που ειχα τους 4 μηνες δωρο και τους υπολοιπους για να κανουν συνολο 1 χρονο.
εχουν περασει οι μηνες και ακομα πληρωνω 20.50.

grpanos2000
12-11-07, 11:39
Προφανώς αυτά ισχύουν σε Αθήνα/Θεσσαλονίκη, διότι επαρχία - Χίο συγκεκριμένα - τα πάντα σέρνονται.
Η μέγιστη ταχύτητα που μπορεί να δώσει η 1024 εδώ με Conn-X είναι 35kb/s και αυτά για μια ώρα το πρωί.
Μετά είμαστε σταθερά 12-22kb/s.

Πριν ήμουν Tellas και πήγαινε πολύ καλύτερα (50kb/s minimum), από τότε που έκανα τη μετάβαση σε Conn-X talk (μαύρη ώρα), όλο προβλήματα και εξαιρετικά χαμηλές ταχύτητες με συχνά disconnects (πέρα από το σημερινό).

Θα έχω καλέσει το 121 και 6 φορές συνολικά από τον Αύγουστο που έβαλα Conn-X και έφυγα από την καλή Tellas, με έχουν πάρει 2-3 φορές και τα μόνα διαγνωστικά εργαλεία τους είναι να μπούμε στο ftp.otenet.gr και να ξεκινήσουμε να κατεβάζουμε κανένα linux distro για να δούμε ταχύτητα (η οποία πάντα είναι χάλια, αλλά όλο λένε "θα το ψάξουμε").

Πεστα ρε φιλαρακι τι χαλι αυτο στη Χιο,μαυρη η ωρα που εκανα αναβαθμιση απο 768 σε 2048.Με την 768 τουλαχιστον ειχα 60κβ σταθερα.Τωρα μια απο τα ιδια με σενα ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ 80ΑΡΙΖΕΙ ΑΛΛΙΩΣ 35-40ΚΒ Δηλωσα βλαβη στο 121 ξανα και ξανα και αποτελεσμα 0.Μεχρι και παραπονα γραπτως εκανα και πηρα μια απαντηση αστεια απο τη Ροδο.:mad::mad:Μαλλον το μονο που μενει ειναι καταγγελια.:twisted::twisted:

CHaToMouTRo
16-11-07, 16:43
εγω ειχα παρει το πακετο που ειχα τους 4 μηνες δωρο και τους υπολοιπους για να κανουν συνολο 1 χρονο.
εχουν περασει οι μηνες και ακομα πληρωνω 20.50.
Ευχαριστώ Κυριάκο :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.