PDA

Επιστροφή στο Forum : DSL Speed



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7

Mouse Potato
02-11-07, 00:15
Καλησπέρα. Πλέον κι εγώ αναβαθμισμένος... ΟΜΩΣ... 1ον) Ανεβηκαν τα ping, 2ον) Πλέον η ταχύτητα δεν είναι σταθερή και 3ον) Πολλά FEC Errors... Όποιος αντιμετωπίζει κάτι αντίστοιχο ή έχει να δώσει εξήγηση ας μας δώσει τα φώτα του!! :worthy::worthy:

(Παραθέτεται img από dmt...)

[ PS: Μήπως ήταν καλύτερα τα σίγουρα και 4mbps;; ]

24578

alonso_7
02-11-07, 00:19
Καλησπέρα. Πλέον κι εγώ αναβαθμισμένος... ΟΜΩΣ... 1ον) Ανεβηκαν τα ping, 2ον) Πλέον η ταχύτητα δεν είναι σταθερή και 3ον) Πολλά FEC Errors... Όποιος αντιμετωπίζει κάτι αντοίστιχο ή έχει να δώσει εξήγηση ας μας δώσει τα φώτα του!! :worthy::worthy:

(Παραθέτεται img από dmt...)

[ PS: Μήπως ήταν καλύτερα τα σίγουρα και 4mbps;; ]

24578



Φιλε ποτε αναβαθμιστηκες?Τωρα το βραδυ κλειδωσε το router σου στα 12?

digenis
02-11-07, 00:19
τιποτα φιλε μου χειροτερα τα πραγματα .πιστευω μας δουλευουν κανονικα.για να δουμε αν γινει κατι μεχρι τις 4/11/2007.

Davout
02-11-07, 00:25
Ποιος σε δουλεύει, δεν κατάλαβα; Έχω βαρεθεί να βλέπω ανούσια και ανακριβή posts...

Mouse Potato
02-11-07, 00:25
Φιλε ποτε αναβαθμιστηκες?Τωρα το βραδυ κλειδωσε το router σου στα 12?

Σήμερα το μεσημέρι... Παίζει ρόλο;;

Φίλε μου digenis αυτό βλέπω κι εγώ. Μέχρι στιγμής η κατάσταση είναι τραγική. Πιάνω χειρότερες ταχύτητες τώρα από τους ίδιους αξιόπιστους servers!

alonso_7
02-11-07, 00:28
Σήμερα το μεσημέρι... Παίζει ρόλο;;

Φίλε μου digenis αυτό βλέπω κι εγώ. Μέχρι στιγμής η κατάσταση είναι τραγική. Πιάνω χειρότερες ταχύτητες τώρα από τους ίδιους αξιόπιστους servers!


Στο e-care απο ποτε σου εδειχνε 12/1?

Mouse Potato
02-11-07, 00:29
Στο e-care απο ποτε σου εδειχνε 12/1?

e-care?? Στα stats του router πάντως απο σήμερα το μεσημέρι.

digenis
02-11-07, 00:30
για να φανταστεις φιλε μου lazydog το μεσημερι εχω μεγαλυτερη ταχυτητα στο upload απο οτι στο download.αλλο να στο λεω και αλλο να το βλεπεις μεγαλη απογοητευση!

alonso_7
02-11-07, 00:32
e-care?? Στα stats του router πάντως απο σήμερα το μεσημέρι.

Μπες http://activation.tellas.gr/ServiceActivation/ServiceActivation.html βαλε δεξια το user name και to password και μετα επελεξε web adsl και δες τι ημερομηνια λεει στο Date of last provisioning order request!

Mouse Potato
02-11-07, 00:32
για να φανταστεις φιλε μου lazydog το μεσημερι εχω μεγαλυτερη ταχυτητα στο upload απο οτι στο download.αλλο να στο λεω και αλλο να το βλεπεις μεγαλη απογοητευση!

Υπομονή. Η μεγαλύτερη ξενέρα είναι να είσαι μια χαρά και μετά από την αναβάθμιση να στα κάνουν χάλια. Ελπίζω να είναι προσωρινό. Δεν μπορώ να βλέπω να κατεβάζει από το ntua με 350kb/s ενώ πριν κατέβαζε με 444kb/s με /4 ταχύτητα. :down:

Mouse Potato
02-11-07, 00:34
Μπες http://activation.tellas.gr/ServiceActivation/ServiceActivation.html βαλε δεξια το user name και to password και μετα επελεξε web adsl και δες τι ημερομηνια λεει στο Date of last provisioning order request!

Date of last provisioning order request 26-10-2007 11:04:45

:hmm:

alonso_7
02-11-07, 00:37
Date of last provisioning order request 26-10-2007 11:04:45

:hmm:

Απλα στο συστημα ησουν αναβαθμισμενος απο την παρασκευη αλλα ουσιαστικα κλειδωσε το router σου μετα απο 4 εργασιμες!παντως μην ανησυχεις εχεις πολυ καλα στατιστικα!θα στρωσει η γραμμη σου!

Mouse Potato
02-11-07, 00:40
Απλα στο συστημα ησουν αναβαθμισμενος απο την παρασκευη αλλα ουσιαστικα κλειδωσε το router σου μετα απο 4 εργασιμες!παντως μην ανησυχεις εχεις πολυ καλα στατιστικα!θα στρωσει η γραμμη σου!

Ας το ελπίσουμε... Πάντως οι ταχύτητες που πιάνω αυτή τη στιγμή από την otenet η από ntua παίζουν απο 250kb/s μεχρι 300kb/s που αυτές οι ταχύτητες προ αναβάθμισης ήταν απαγορευμένες για αυτούς τους servers... Αυτό με εξοργίζει! Σ' ευχαριστώ για το help πάντως alonse! :oneup:

alonso_7
02-11-07, 00:47
Ας το ελπίσουμε... Πάντως οι ταχύτητες που πιάνω αυτή τη στιγμή από την otenet η από ntua παίζουν απο 250kb/s μεχρι 300kb/s που αυτές οι ταχύτητες προ αναβάθμισης ήταν απαγορευμένες για αυτούς τους servers... Αυτό με εξοργίζει! Σ' ευχαριστώ για το help πάντως alonse! :oneup:

Να εισαι καλα και θα πανε ελπιζω για ολους μας ολα καλα!

digenis
02-11-07, 00:49
μπηκα alonso-7 εκει που εγραψες και γραφει απο 29/10 .

Mouse Potato
02-11-07, 00:50
μπηκα alonso-7 εκει που εγραψες και γραφει απο 29/10 .

Για μπες στα ATM Stats του router σου να δεις στα πόσα συγχρονίζει...

alonso_7
02-11-07, 00:52
μπηκα alonso-7 εκει που εγραψες και γραφει απο 29/10 .


Εχεις συγχρονισει στα 12/1?Σε ποια περιοχη εισαι?

digenis
02-11-07, 00:53
περιοχη γκυζη λογικα παιρνω απο το φορεα Αλεξανδρας.

alonso_7
02-11-07, 00:58
περιοχη γκυζη λογικα παιρνω απο το φορεα Αλεξανδρας.


Στατιστικα αυριο σε βλεπω αναβαθμισμενο!Μπες και τσεκαρε ομως μια το router σου!

digenis
02-11-07, 01:00
που ακριβως να κοιταξω?speedstream 4200 το router μου

alonso_7
02-11-07, 01:02
που ακριβως να κοιταξω?speedstream 4200 το router μου


Ανοιξε το browser σου και γραψε 192.168.254.254 μετα τσεκαρε αριστερα εκει που λεει dsl τι ταχυτητες λεει πανω για download kai upload και πες μας!

Mouse Potato
02-11-07, 01:03
που ακριβως να κοιταξω?speedstream 4200 το router μου

Στο adress bar του explorer σου βαζεις: http://192.168.254.254/

Θα σου βγάλει το Interface του router σου και κάπου δεξιά λέει: "Status And Statistics". Το πατάς και μετά: "ATM/AAL".

Εκεί που λέει: "ATM/AAL Status/Statistics" στα λέει αναλυτικά

digenis
02-11-07, 01:05
γραφει download 4092 και upload 511 και απο κατω ενα μεγαλο πινακα με αριθμους.

Mouse Potato
02-11-07, 01:05
γραφει download 4092 και upload 511 και απο κατω ενα μεγαλο πινακα με αριθμους.

Περιμένεις... Τώρα αν περιμένεις για καλό ή για κακό δν ξέρω! :hmm:

alonso_7
02-11-07, 01:06
[QUOTE=digenis;1536945]γραφει download 4092 και upload 511 και απο κατω ενα μεγαλο πινακα με αριθμους.[/QUOTE



ακομα 4Μbps εισαι digenis!Υπομονη και εσυ οπως ολοι μας!

digenis
02-11-07, 01:08
εγινε παιδια ευχαριστω πολυ.να κανουμε υπομονη ομως να δουμε κατι καλυτερο.να στε καλα και παλι.

Mouse Potato
02-11-07, 01:11
Πάντως για μένα η tellas ήταν και είναι αξιόπιστη. Ελπίζω να το επιβεβαιώσει αυτό και στην αναβάθμιση! Καθ' αρχή και δύσκολη! ;)

digenis
02-11-07, 01:14
να πω την αληθεια εδω και 9 μηνες που ειμαι συνδρομητης δεν ειχα ιδιαιτερα προβληματα ενα disconnect το τριμηνο και ισως.φαινεται ειμαι απο τους τυχερους.το μονο κακο μικρη ταχυτητα μεγαλη τιμη.

droulas13
02-11-07, 01:15
Ποσα αρχεια βαζεται στο φτπ? Βαλτε 4 να δουμε και μεγαλα και αφηστε τα πανω απ ο1-2 λεπτα να σταθεροποιηθει.

lx911
02-11-07, 01:17
lazydog αμα εχεις εσυ προβλημα με τετοια στατιστικα στην γραμμη εμεις καλυτερα να τα βαψουμε μαυρα!
Πολλα προβληματα ακουω και δεν μου αρεσει!!! Επρεπε να φαμε τα μουτρα μας και εμεις οι ιδιοι για να καταλαβουμε οτι οι γραμμες, ακομα και στην Αττικη, ειναι για τα μπαζα!
Ελαχιστοι ειναι αυτοι που απολαμβανουν το πραγματικο γρηγορο inet.
Ολοι μπορουμε να δουμε ποια ειναι τα αποτελεσματα της αναβαθμισης...
Κατι ξερει ο ΟΤΕ και κραταει την ταχυτητα εκει που πρεπει!
Περαστικα μας :p

digenis
02-11-07, 01:19
εχεις δικιο lx911 συμφωνο απολυτα μαζι σου.μεχρι και δω υπαρχουν διακρισεις.να πανε να π.......ν.

Mouse Potato
02-11-07, 02:07
Ποσα αρχεια βαζεται στο φτπ? Βαλτε 4 να δουμε και μεγαλα και αφηστε τα πανω απ ο1-2 λεπτα να σταθεροποιηθει.

droulas... Όπως το λες το κάνω... Εμχ για να είμαι ειλικρινης έπιασα πριν λιγο το πρώτο μου mb/s (για την ακρίβεια 1.25mb/s). Ίσως είναι οι πρώτες μέρες οπώς έχω ξαναπει.


lazydog αμα εχεις εσυ προβλημα με τετοια στατιστικα στην γραμμη εμεις καλυτερα να τα βαψουμε μαυρα!
Πολλα προβληματα ακουω και δεν μου αρεσει!!! Επρεπε να φαμε τα μουτρα μας και εμεις οι ιδιοι για να καταλαβουμε οτι οι γραμμες, ακομα και στην Αττικη, ειναι για τα μπαζα!
Ελαχιστοι ειναι αυτοι που απολαμβανουν το πραγματικο γρηγορο inet.
Ολοι μπορουμε να δουμε ποια ειναι τα αποτελεσματα της αναβαθμισης...
Κατι ξερει ο ΟΤΕ και κραταει την ταχυτητα εκει που πρεπει!
Περαστικα μας :p

Αυτό μου κάνει εντύπωση φίλεμ, ότι με τέτοια στατιστικά σέρνεται. Θέλω να πιστεύω πως είναι η αρχή. Μας έχει δείξει ποια είναι η τελλάς! ;)

or1onas
02-11-07, 02:49
01:48 5 Αρχεία από Rapidshare - Constant d/l: 1331KB/s
Βεντούζα

Mouse Potato
02-11-07, 15:09
01:48 5 Αρχεία από Rapidshare - Constant d/l: 1331KB/s
Βεντούζα

Hehehe. Μια χαρά. :)

psolord
02-11-07, 15:26
Αυτό μου κάνει εντύπωση φίλεμ, ότι με τέτοια στατιστικά σέρνεται. Θέλω να πιστεύω πως είναι η αρχή. Μας έχει δείξει ποια είναι η τελλάς! ;)


Τι να πω φίλε μου? Όντως τα χαρακτηριστικά σου είναι άψογα. Εμένα με κατα τι λιγότερο (περισσότερο μάλλον) att και η γραμμή πετάει. :lol: Ρε παιδιά μήπως δεν κάνετε καλά τεστ?:hmm:
Έχουμε ξαναπεί ότι με τα διάφορα τεστ προσπαθούμε να δούμε 2 πράγματα.
α) Την ταχύτητα που μας παρέχει ο ISP μας με το ΑΙΧ (εγχώριο ιντερνετ)
β) Την ταχύτητα που μας παρέχει ο ISP μας με το εξωτερικό.

Αν και στα δύο παραπάνω τεστ πιάσουμε max speed με πολλαπλά η μόνο ένα download τότε η γραμμή είναι εντάξει. Αν όχι προσπαθούμε άλλες ημέρες και ώρες. Η ταχύτητα στο διαδίκτυο δεν είναι ποτε σταθερή. Αν προσπαθείς να κατεβάσεις απο σερβερς που είναι αδύναμοι θα βγάλεις λάθος συμπεράσματα.

digenis
02-11-07, 15:40
ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ.ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ DOWNLOAD ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ FTP ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΛΕΜΕ.

Mouse Potato
02-11-07, 18:35
ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ.ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ DOWNLOAD ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ FTP ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΛΕΜΕ.

Μην έχεις προκαταλήψεις! Κι εμένα τώρα comple δείχνει αν εξαιρέσεις τα disconnects! :>

susbky
02-11-07, 19:29
Παιδιά πολύ απογοήτευση!:down::(
Δείτε και μόνοι σας απο το DMT την εικόνα που έχω βάλει
Το SNR απο 31 που ήταν τώρα πήγε 17,5:angryr::shock:
Ας ελπίσουμε να φτιάξουνε ΓΡΗΓΟΡΑ τα πράγματα

psolord
02-11-07, 19:40
Παιδιά πολύ απογοήτευση!:down::(
Δείτε και μόνοι σας απο το DMT την εικόνα που έχω βάλει
Το SNR απο 31 που ήταν τώρα πήγε 17,5:angryr::shock:
Ας ελπίσουμε να φτιάξουνε ΓΡΗΓΟΡΑ τα πράγματα


Γιατί απογοήτευση φίλε μου? Μη τρελλαίνεσαι. Μια χαρά είναι η γραμμή σου. ΑΨΟΓΗ.:cool: Το snr πέφτει όταν ανεβαίνει ο συγχρονισμός.Είναι φυσιολογικό αυτό και ΔΕΝ πρόκειται να αλλάξει. Μέχρι και 8 να ήταν είσαι καλά. Οπότε σταμάτα τη γκρίνια και άρχισε να χαίρεσαι τη γραμμή σου. ;):)

asdfghjkl
02-11-07, 20:01
@lazydog:έκανες τπτ σπέσιαλ για να αναβαθμιστείς γιατί και εγώ είμαι DSLAM-Κολωνός και παραμένω στα 4...Παίζει να μας αναβαθμίζουν ξεχωριστά?

vpafi
02-11-07, 20:55
Παιδιά πολύ απογοήτευση!:down::(
Δείτε και μόνοι σας απο το DMT την εικόνα που έχω βάλει
Το SNR απο 31 που ήταν τώρα πήγε 17,5:angryr::shock:
Ας ελπίσουμε να φτιάξουνε ΓΡΗΓΟΡΑ τα πράγματα

Φίλε μου αυτο ποιο προγραμα είναι και πως θα το έχω κι εγω? Φαίνετε καλό:oneup: :oneup:

susbky
02-11-07, 21:20
Φίλε μου αυτο ποιο προγραμα είναι και πως θα το έχω κι εγω? Φαίνετε καλό:oneup: :oneup:
είναι και σ'αυτό το άρθρο
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=138391
Το πρόγραμμα το κατεβάζεις από εδώ:
http://dmt.mhilfe.de/

grgmls
02-11-07, 22:06
πριν λιγο ειδα οτι αναβαθμιστηκα,τροπος του λεγειν οπως φαινεται απο τα στατιστικα μου


DSL Connection
Link Information

Uptime: 0 days, 6:22:37
Modulation: G.992.1 Annex A
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.024 / 6.080
Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 35,26 / 478,28
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 19,5
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 11,5 / 23,0
SN Margin (Up/Down) [dB]: 6,0 / 6,5
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 2 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 21.676 / 0
FEC Errors (Up/Down): 0 / 111.883
CRC Errors (Up/Down): 8 / 7
HEC Errors (Up/Down): 4 / 6
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τα παλαια μου στατιστικα στα 4000 kbps

line Attenuation (Up/Down) db 11,5 / 22,0
SN Margin (Up/Down) db 21,0 / 26,0

το SN Margin επεσε πολυ

κεντρο κεραμεικου περιπου 1 χλμ αποσταση
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
καποια στοιχεια απο e-care αν βοηθανε

Service Details
Attribute Value
Activation ID ***************
Connection speed in Kb/s 12M/s-1M/s
Customer ID ***************
Date of last provisioning order request 29-10-2007 16:42:39
Description of offer Tellas ADSL Internet
Login of service *******************
Password of service ************
Quality of Service (residential/business, ADSL/LLU) 2


στην παλαια κατασταση κατεβαζα με 430 περιπου δηλ ημουν κανονικος

τωρα γιατι αυτη η κολοβη αναβαθμιση

υπαρχει περιπτωση να βελτιωθει με τις ημερες η να τους δηλωσω βλαβη να το κοιταξουν

vpafi
02-11-07, 22:08
είναι και σ'αυτό το άρθρο
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=138391
Το πρόγραμμα το κατεβάζεις από εδώ:
http://dmt.mhilfe.de/

Ευχαριστώ πολύ:clap: :clap: :clap: :respekt: :respekt: :respekt:

Mouse Potato
02-11-07, 22:38
@lazydog:έκανες τπτ σπέσιαλ για να αναβαθμιστείς γιατί και εγώ είμαι DSLAM-Κολωνός και παραμένω στα 4...Παίζει να μας αναβαθμίζουν ξεχωριστά?

DSLam περιστερίου είμαι φίλε μου. Αλλα επειδή δεν το βρήκα στην λίστα έβαλα του κολωνού! Υπομονή παίδες δεν έχουν τελειώσει ακομα!

Mouse Potato
02-11-07, 22:43
πριν λιγο ειδα οτι αναβαθμιστηκα,τροπος του λεγειν οπως φαινεται απο τα στατιστικα μου


DSL Connection
Link Information

Uptime: 0 days, 6:22:37
Modulation: G.992.1 Annex A
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.024 / 6.080
Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 35,26 / 478,28
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 19,5
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 11,5 / 23,0
SN Margin (Up/Down) [dB]: 6,0 / 6,5
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 2 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 21.676 / 0
FEC Errors (Up/Down): 0 / 111.883
CRC Errors (Up/Down): 8 / 7
HEC Errors (Up/Down): 4 / 6
------------------------------------------------------------------------------------
τα παλαια μου στατιστικα στα 4000 kbps

line Attenuation (Up/Down) db 11,5 / 22,0
SN Margin (Up/Down) db 21,0 / 26,0

το SN Margin επεσε πολυ

κεντρο κεραμεικου περιπου 1 χλμ αποσταση
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
καποια στοιχεια απο e-care αν βοηθανε

Service Details
Attribute Value
Activation ID ***************
Connection speed in Kb/s 12M/s-1M/s
Customer ID ***************
Date of last provisioning order request 29-10-2007 16:42:39
Description of offer Tellas ADSL Internet
Login of service *******************
Password of service ************
Quality of Service (residential/business, ADSL/LLU) 2


στην παλαια κατασταση κατεβαζα με 430 περιπου δηλ ημουν κανονικος

τωρα γιατι αυτη η κολοβη αναβαθμιση

υπαρχει περιπτωση να βελτιωθει με τις ημερες η να τους δηλωσω βλαβη να το κοιταξουν




Πολύ χαμηλό το SN Margin σου. Συγχρονίζετε κανονικά το router σου;

Προσωπικά κι εγώ με ~15db SNR αντιμετωπίζω ακόμα προβλήματα συγχρονισμού και πολλά disconnects... Τι να σας πω... Δύσκολα τα πράγματα τώρα στην αρχή!

grgmls
02-11-07, 23:12
Πολύ χαμηλό το SN Margin σου. Συγχρονίζετε κανονικά το router σου;

Προσωπικά κι εγώ με ~15db SNR αντιμετωπίζω ακόμα προβλήματα συγχρονισμού και πολλά disconnects... Τι να σας πω... Δύσκολα τα πράγματα τώρα στην αρχή!

δεν το δουλεψα πολυ ωρα ακομα για να δω αν κανει disconnects
εκανα ενα restart στο μοντεμ και ανεβηκε η ταχυτητα λιγο ,τα υπολοιπα περιπου στα ιδια

MikePan01
02-11-07, 23:47
Το snr πέφτει όταν ανεβαίνει ο συγχρονισμός.Είναι φυσιολογικό αυτό και ΔΕΝ πρόκειται να αλλάξει. Μέχρι και 8 να ήταν είσαι καλά.

Εμενα το SNR εγινε 3 απο 13.5 :rant: τι να κανω ?
Ετσι θα μεινω δηλαδη ?
Να μου κανουν υποβαθμηση τοτε μια και κατεβαζα σταθερα με 430 ενω τωρα με το ζορι 300
Να τους παρω στο 1212 να δηλωσω βλαβη ?

Mouse Potato
03-11-07, 00:08
Παιδιά δεν ξέρω αν ακόμα θα κάτσουν ν' "ασχολιθούν" με τα προβλήματα στις ταχυτητές μας. Νομίζω θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση τις επόμενες μέρες... Μην ξεχνάμε οτι ακόμα βρίσκονται στο στάδιο των αναβαθμίσεων...

blx
03-11-07, 00:12
Ρε παιδια ειστε εξωφρενικοι μου φαινεται!!! ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!
η διαδικασια εχει ως εξης:

πρωτα γινεται η αναβαθμιση. μετα για λιγες ωρες η και μερες ακόμη το ρουτερακι σας θα προσπαθει συνεχεια να συντονιζει με το δσλαμ οσο πιο ψηλα μπορει χωρις ντισκονεκτς, που σημαινει πως στην αρχη ΔΕΝ θα εχετε καλα στατς και ΘΑ εχετε πολλα ντισκονεκτς (η συνδεση για να ειναι οκ χρειαζεται sn margin γυρω στο 6 μινιμουμ για να ειναι σταθερη - οσο ανεβαινουν τα μεγκαμπιπιες τοσο πεφτει το SN MARGIN και αν για να παει 12Μβ το snm πεσει κατω απο 6 τοτε αρχιζουν τα disconnects οποτε το ρουτερ αναγκαζεται να κατεβει απο τα 12 στα 10 η και στα 8 μεχρι να βρει σταθερη συνδεση). οσο θα περναει η ωρα τα πραγματα θα καλυτερευουν συνεχεια μεχρι που το ρουτερ με το ντισλαμ θα βρουν μια σταθερη τιμη οπου και θα κλειδωσουν. Οποτε ΜΗΝ τρελενεστε και ΜΗΝ κατηγορειτε τους πανντες και τα παντα μεχρι να σταθεροποιηθει η συνδεση σας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.