PDA

Επιστροφή στο Forum : duplex γραμμή και adsl



spy_01
02-11-07, 12:02
Γεια χαρά σε όλους,

έχω μια απορία σχετικά με τον τρόπο που θα βάλω adsl στο σπίτι μου και θα το εκτιμούσα αν μπορούσατε να με βοηθήσετε. Μένω στο ισόγειο και δεν έχω γραμμή του ΟΤΕ. Υπάρχει όμως μία γραμμή που πάει στον 2ο όροφο, όπου μένει συγγενικό μου πρόσωπο. Θέλω να βάλω ιντερνετ, adsl, ένα από τα πακέτα που δίνονται με προπληρωμή (on dslkit κ.α.). Υπάρχει περίπτωση να κάνω duplex το τηλέφωνο έτσι ώστε να μιλάμε και οι πάνω και οι κάτω και internet να έχω? ή θα αναγκαστώ να τραβήξω καλώδιο από τον 2ο στο ισόγειο?
Και όλα αυτά γίνονται βέβαι για να αποφύγω το κόστος και τα πάγια μιας νέας γραμμής !

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .

StaPas
02-11-07, 12:34
Γίνεται φίλε, θα βάλεις το σπλίτερ στο δικό σου βύσμα της γραμμής με το ρουτερ και το τηλέφωνο σου πάνω και στο βύσμα του τηλεφωνου στον 2ο θα βάλεις φίλτρο για να συνδέσεις το τηλέφωνο τους και όλα οκ! Βέβαια δεν θα μπορείτε να μιλάτε ταυτόχρονα στο τηλέφωνο όπως καταλαβαίνεις!

spy_01
12-11-07, 14:51
Ακολούθησα την συμβουλή σου. Περιμένω την ενεργοποίηση αλλά έχω ήδη σήμα και λογικά θα είναι όλα οκ με το ιντερνετ. Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!

@ ADSLgr.com All rights reserved.