PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχετικά με τους χρόνους αναμονής



vaspater
02-11-07, 14:07
Παίρνεις την tellas τους λες ότι η συνδρομή σου με τον προηγούμενο πάροχο σε 1024 λήγει σε κάποιο χρονικό διάστημα 1,5 μήνα από σήμερα και σου λένε άλλος ότι πρέπει σύντομα(αύριο κιόλας) να κάνετε την αίτησή σας για shared και μετά να περιμένετε 1,5 μήνα +15 μέρες για να συνδεθείτε,άλλος ότι πρέπει να την κάνεις ένα μήνα πριν τη λήξη δηλαδή σε μένα κάπου 20 νοεμβρίου και είσαι οκ και όταν τους ρωτάς "ρε παιδιά για το Ηράκλειο Κρήτης αυτά τα χρονοδιαγράμματα που μου λέτε τηρούνται ή θα περιμένω 4 μήνες και θα με βάλετε πρώτα σε ΑΡΥΣ?" σου απαντάνε ότι ούτως ει άλλως η συνδρομή μετράει από τότε που θα ενεργοποιηθεί η σύνδεση λες και αυτό ειναι το μόνο που με νοιάζει....."μα φίλοι μου τους λέω εγώ δεν μπορώ να μείνω ούτε μέρα χωρίς internet και δεν μπορώ να το ρισκάρω θέλω συγκεκριμένη απάντηση πείτε μου πότε να κάνω την αίτηση αλλά θέλω να μου εξασφαλίσετε ότι τα χριστούγεννα που λήγει η συνδρομή μου θα μπορώ να έχω shared με την tellas......υπάρχει κάποιος να δώσει κάποια πιο υπεύθυνη απάντηση για το πότε περίπου θα είμαι έτοιμος και το πότε πρέπει να κάνω την αίτησή μου ?δηλαδή συνήθως σε άλλες περιπτώσεις πόσο περίπου χρονικό διάστημα περιμένει κάποιος (μιλάω για Ηράκλειο Κρήτης και έχει σημασία ίσως ότι δεν μιλάω για Αθήνα).....μη μου απαντήσει κάποιος ότι το χρονικό διάστημα που θα περιμένεις δεν μπορεί να στο εξασφαλίσει κανείς ότι θα είναι τόσο διότι δεν δέχομαι να κάνω προεγγραφή και δεν δέχομαι να λέει το site τους ότι υπάρχει δίκτυο για το συγκεκριμένο τηλ και να μου λένε από την tellas ότι θα είναι έτοιμο σε 1,5 μήνα και να μην είναι απλά να στο λένε για να γράψουν πελάτες.....την ίδια ιστορία τη ζούμε με τη forthnet που στο site τους αλλάζουν τις ημερομηνίες κάθε τρεις και λίγο και μεταφερόμαστε από μήνα σε μήνα.....είναι αξιόπιστη πληροφόρηση αυτή?ας καταλάβουν ότι ο κόσμος θέλει να ξέρει ότι την τάδε του μήνα θα μπορεί να καλύπτεται δεν είναι κατάσταση αυτή να υπάρχει τέτοια παραπληροφόρηση....εγώ ξέρω ότι αν λέγεσαι σοβαρή εταιρεία λες από 1η Νοεμβρίου μέχρι 30 π.χ. καλύπτουμε αυτές τις περιοχές και όντως τις καλύπτουμε όχι αυτό το αίσχος που γίνεται τώρα......πείτε μου σας παρακαλώ τι πρέπει να κάνω αν ξέρει κανείς περισσότερο και από μέσα τα πράγματα ή ας μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνος της εταιρείας για το θέμα αυτό και συγκεκριμένα για την περιοχή του Ηρακλείου Κρήτης (περιοχή Μασταμπάς)......ευχαριστώ πολύ.......

giavel
02-11-07, 17:57
Παίρνεις την tellas τους λες ότι η συνδρομή σου με τον προηγούμενο πάροχο σε 1024 λήγει σε κάποιο χρονικό διάστημα 1,5 μήνα από σήμερα και σου λένε άλλος ότι πρέπει σύντομα(αύριο κιόλας) να κάνετε την αίτησή σας για shared και μετά να περιμένετε 1,5 μήνα +15 μέρες για να συνδεθείτε,άλλος ότι πρέπει να την κάνεις ένα μήνα πριν τη λήξη δηλαδή σε μένα κάπου 20 νοεμβρίου και είσαι οκ και όταν τους ρωτάς "ρε παιδιά για το Ηράκλειο Κρήτης αυτά τα χρονοδιαγράμματα που μου λέτε τηρούνται ή θα περιμένω 4 μήνες και θα με βάλετε πρώτα σε ΑΡΥΣ?" σου απαντάνε ότι ούτως ει άλλως η συνδρομή μετράει από τότε που θα ενεργοποιηθεί η σύνδεση λες και αυτό ειναι το μόνο που με νοιάζει....."μα φίλοι μου τους λέω εγώ δεν μπορώ να μείνω ούτε μέρα χωρίς internet και δεν μπορώ να το ρισκάρω θέλω συγκεκριμένη απάντηση πείτε μου πότε να κάνω την αίτηση αλλά θέλω να μου εξασφαλίσετε ότι τα χριστούγεννα που λήγει η συνδρομή μου θα μπορώ να έχω shared με την tellas......υπάρχει κάποιος να δώσει κάποια πιο υπεύθυνη απάντηση για το πότε περίπου θα είμαι έτοιμος και το πότε πρέπει να κάνω την αίτησή μου ?δηλαδή συνήθως σε άλλες περιπτώσεις πόσο περίπου χρονικό διάστημα περιμένει κάποιος (μιλάω για Ηράκλειο Κρήτης και έχει σημασία ίσως ότι δεν μιλάω για Αθήνα).....μη μου απαντήσει κάποιος ότι το χρονικό διάστημα που θα περιμένεις δεν μπορεί να στο εξασφαλίσει κανείς ότι θα είναι τόσο διότι δεν δέχομαι να κάνω προεγγραφή και δεν δέχομαι να λέει το site τους ότι υπάρχει δίκτυο για το συγκεκριμένο τηλ και να μου λένε από την tellas ότι θα είναι έτοιμο σε 1,5 μήνα και να μην είναι απλά να στο λένε για να γράψουν πελάτες.....την ίδια ιστορία τη ζούμε με τη forthnet που στο site τους αλλάζουν τις ημερομηνίες κάθε τρεις και λίγο και μεταφερόμαστε από μήνα σε μήνα.....είναι αξιόπιστη πληροφόρηση αυτή?ας καταλάβουν ότι ο κόσμος θέλει να ξέρει ότι την τάδε του μήνα θα μπορεί να καλύπτεται δεν είναι κατάσταση αυτή να υπάρχει τέτοια παραπληροφόρηση....εγώ ξέρω ότι αν λέγεσαι σοβαρή εταιρεία λες από 1η Νοεμβρίου μέχρι 30 π.χ. καλύπτουμε αυτές τις περιοχές και όντως τις καλύπτουμε όχι αυτό το αίσχος που γίνεται τώρα......πείτε μου σας παρακαλώ τι πρέπει να κάνω αν ξέρει κανείς περισσότερο και από μέσα τα πράγματα ή ας μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνος της εταιρείας για το θέμα αυτό και συγκεκριμένα για την περιοχή του Ηρακλείου Κρήτης (περιοχή Μασταμπάς)......ευχαριστώ πολύ.......

Σου ζητάω συγγνώμη προκαταβολικά για το σχόλιο, απλά ξεκινώντας να διαβάσω τι γράφεις κουράστηκα όταν έφτασα στην τρίτη σειρά και δε συνέχισα παρακάτω.

Στο φόρουμ αυτό γράφονται καθημερινά αρκετές δεκάδες μηνύματα και χρειάζεται αρκετός χρόνος για να τα κοιτάξει κανείς όλα αναλυτικά.

Ίσως αν η μορφή του κειμένου σου ήταν πιο "φιλική" στον αναγνώστη αυτό να αύξανε περισσότερο τις πιθανότητες να το διαβάσει κάποιος προσεκτικά και να απαντήσει.

Mouse Potato
06-11-07, 18:34
Όντως. Την μόνη ΥΠΕΥΘΥΝΗ απάντηση θα στην δώσει μόνο η tellas ή όποιος άλλος εμπλέκεται! Άν υπάρχει κανείς τέτοιος στο forum καλώς, αλλιώς....:sorry:

XARAYGH
06-11-07, 20:39
απλα κανε αιτηση ατην τελλας και θα ενερργοποιηθει 15 με 20 ημερες μετα τον τερματισμο της adsl που εχεις τωρα.οταν τερματιστει η συνδεση σου κανε ενα τηλεφωνο να προωθησουν το shared που θα ειναι σε αναμονη.

vaspater
07-11-07, 00:45
δηλαδή γιατί άμα κάνω αύριο την αίτηση θα μου ενεργοποοιηθεί 15 μέρες αφότου λήγει η σύνδεσή μου δηλαδή αύριο είναι 7 και η σύνδεσή μου με τη forthnet λήγει 21 Δεκεμβρίου άμα μου λες ότι θα ενεργοποιηθεί σε 15 μέρες αφότου λήγει η προηγούμενη σημαίνει ότι θα ενεργοποιηθεί 6 Ιανουαρίου από που προκύπτει αυτό?.......υποτίθεται η υποδομή θα είναι έτοιμη σε 15 μέρες έτσι μου είπανε από σήμερα......και ρωτάω εγώ τώρα στο μεσοδιάστημα από 23 Δεκεμβρίου μέχρι 6 Ιανουαρίου τι κάνω?και δεύτερη ερώτηση :το ότι η υποδομή του Ηρακλείου θα είναι έτοιμη σε 15 μέρες όπως μου είπανε θα ισχύσει ή θα έχουμε το ίδιο βιολί όπως με τη φόρθνετ που κάθε λίγο στο site τους αλλάζουν τις ημερομηνίες?

vaspater
07-11-07, 01:24
πάντως από καινούρια τηλ.επικοινωνία που είχα μου είπανε ότι τα dslam και όλα που πρέπει να κάνουν θα γίνουν σε 15-30 μέρες από σήμερα.......θα χρειαστεί επίσης άλλος ένας μήνας για να έχω το shared δηλαδή χοντρικά αν αύριο κάνω την αίτηση σε 2 μήνες θα έχω την πολυπόθητη σύνδεση.......κανάς άλλος σύντροφος να μου πει αν πράγατι τηρούνται αυτά τα χρονοδιαγράμματα?:)

alieus
07-11-07, 16:16
Έγραψα κι αλλού. Λένε από τελλας να κάνω εγώ την διακοπή από τον άλλον ISP. Ρωτάω γιατί δεν τα κάνετε εσείς και μου δίνουν άλλες δύο επιλογές, να προχωρήσουν αυτοί αλλά αν πάνε στον οτε και είναι η γραμμή ακόμα στον άλλον προβάιντερ πάλι πρέπει να τρέξω εγώ και διάφορα παρόμοια. Κουραστική η διαδικασία τους. Γιατί δεν τα αναλαμβάνουν όλα όπως οι άλλες εταιρείες; Ξεκίνησα ορεξάτα για τελλας αλλά κόπηκα. Κανείς δεν λέει σίγουρα πέραν των γνωστών καθησυχαστικών πόσο διάστημα θα μείνω χωρίς νετ και δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να μείνω χωρίς νετ.

gladiator79
10-11-07, 13:12
Θα ηθελα να ρωτησω ποσες μερες απαιτουνται για μετατροπη συνδεσης dsl Tellas μεσω Οτε στο Zisto.Απο την εξυπηρετηση πελατων μου ειπαν οτι απαιτουνται μεν περιπου 30 μερες για την πληρη αποδεσμευση της γραμμης απ'τον Οτε,αλλα χωρις Ιντερνετ θα μεινω το πολυ 48 ωρες.Ισχυει κατι τετοιο ή τα πραγματα ειναι χειροτερα?

lepes
11-11-07, 08:57
φιλος στα πατησια εκανε προσφατα την αλλαγη απο Ποτε σε Τελλας ,οντως μεσα σε 20 ημερολογιακες μερες εγινε η αλλαγη ,πριν δεν ειχε ιντερνετ για να ξερω αλλα εμεινε χωρις τηλ κανα 4ωρο

apostol70
12-11-07, 01:41
Φίλος στο Μαρούσι χωρίς να έχει net πριν έκανε την αίτηση 13/9 και τον ενεργοποίησαν 9/11!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.