PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα σύνδεσης με pstn γραμμη



teopont
22-02-05, 01:27
επιτελους αποκτησα και εγω dsl γραμμη . πηρα το conn x απο τον οτε και ολα καλα.ελπιζω δηλαδη ακομα δεν μου εχουν συνδεσει την dsl γραμμη αλλα ελπιζω να δουλεψουν ολα καλα.πηγα και εκανα ενεργοποιηση το πακετο economy 3000 εβαλα ο γυφτος αλλα τα οικονομικα μου ειναι περιορισμενα.το λοιπον εκανα οπως ειπα και πριν σημερα το πρωι την ενεργοποιηση και πηγα να μπω στο ιντερνετ με την συνδεση οτενετ που εχω.με pstn γραμμη χρισιμοποιωντας το ειδη υπαρχον modem που εχω(us robotics) αλλα μετα την κλιση μου πεταει ενα λαθος υπαριθμον 691 οτι εχω κανει λαθος στο username και στο password! το θεμα ειναι οτι ειμαι σιγουρος σωστος μηπως δεν συνδεομαι γιατι θελω καποιο χρονο μετα την ενεργοποιηση!!! ευτυχως που εχω ακομα την παλια μου συνδεση με την forthnet και κανω την δουλεια μου.ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις.

υστερογραφο: pstn συνδεση μετρημενες οι μερες σου!!!!

NiKapa
22-02-05, 01:54
Το ιδιο μου ειχε συμβει κι εμενα,δεν εισαι ακομα ετοιμος γιαυτο,οταν ενεργοποιηθεις θα ειναι ολα οκ
Αντε και συντομα σου ευχομαι!

enwsitis21
22-02-05, 21:38
επιτελους αποκτησα και εγω dsl γραμμη . πηρα το conn x απο τον οτε και ολα καλα.ελπιζω δηλαδη ακομα δεν μου εχουν συνδεσει την dsl γραμμη αλλα ελπιζω να δουλεψουν ολα καλα.πηγα και εκανα ενεργοποιηση το πακετο economy 3000 εβαλα ο γυφτος αλλα τα οικονομικα μου ειναι περιορισμενα.το λοιπον εκανα οπως ειπα και πριν σημερα το πρωι την ενεργοποιηση και πηγα να μπω στο ιντερνετ με την συνδεση οτενετ που εχω.με pstn γραμμη χρισιμοποιωντας το ειδη υπαρχον modem που εχω(us robotics) αλλα μετα την κλιση μου πεταει ενα λαθος υπαριθμον 691 οτι εχω κανει λαθος στο username και στο password! το θεμα ειναι οτι ειμαι σιγουρος σωστος μηπως δεν συνδεομαι γιατι θελω καποιο χρονο μετα την ενεργοποιηση!!! ευτυχως που εχω ακομα την παλια μου συνδεση με την forthnet και κανω την δουλεια μου.ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις.

υστερογραφο: pstn συνδεση μετρημενες οι μερες σου!!!!

Εάν έχεις ενεργοποιήσει τη σύνδεση με την OTEnet, τότε κάπου αλλού είναι το πρόβλημα.Εφ'όσον πάς να συνδεθείς σάν dial-up χρήστης βεβαιώσου ότι σαν username δίνεις το όνομα χρήστη χωρίς το @otenet.gr .
Θεωρώ δεδομένο ότι καλείς στον ΕΠΑΚ της OTEnet, δηλαδή 8962555555.

power
22-02-05, 22:29
H economy 3000 δεν σου δίνει τη δυνατότητα να μπαίνεις και σαν pstn/isdn όπως οι onDSL Home.
Μπορείς να το κάνεις μόνο αν το ζητήσεις και το χρεωθείς.

http://www.ondsl.gr/ho_cost.htm

enwsitis21
22-02-05, 23:44
Πολύ σωστά.
Δέν είχα προσέξει ότι η σύνδεση ήταν economy 3000.

teopont
22-02-05, 23:44
H economy 3000 δεν σου δίνει τη δυνατότητα να μπαίνεις και σαν pstn/isdn όπως οι onDSL Home.
Μπορείς να το κάνεις μόνο αν το ζητήσεις και το χρεωθείς.

http://www.ondsl.gr/ho_cost.htm

εχεις δικιο power σημερα πηγα και τους ρωτησα και μου ειπαν οτι οντως με το economy 3000 δεν δινουν απλη συνδεση πω πω ολο παραθυρακια ειναι αυτοι οι ανθρωποι.....

@ ADSLgr.com All rights reserved.