PDA

Επιστροφή στο Forum : Θα μειώσει τις τιμες 2play η forthnet;



Σελίδες : [1] 2

sotsta
02-11-07, 15:08
Η Tellas το έκανε!!! Από 47,5€ (νομίζω...ή κάτι τέτοιο) έριξε τις τιμές και ανέβασε την ταχύτητα...

Για παλιούς και νέους συνδρομητές.

http://www.tellas.gr/page.asp?gid=8&arid=440&lang=2

υπάρχει περίπτωση να το κάνει και η Forthnet;;;
Ποιά η άποψή σας;

Linus
02-11-07, 15:22
Η Tellas το έκανε!!! Από 47,5€ (νομίζω...ή κάτι τέτοιο) έριξε τις τιμές και ανέβασε την ταχύτητα...

Για παλιούς και νέους συνδρομητές.

http://www.tellas.gr/page.asp?gid=8&arid=440&lang=2

υπάρχει περίπτωση να το κάνει και η Forthnet;;;
Ποιά η άποψή σας;

Χλωμό το βλέπω...

Έχει ήδη ανταγωνιστικό πακέτο.Το μόνο που την χαλάει είναι το upload και πιστεύω ότι αυτή θα είναι η απάντησή της. 1μβ/ς upload!

Jazzer
02-11-07, 15:23
H απάντηση στο ερώτημα που θέτεις είναι αν έχει λόγους να το κάνει αυτό η 4net.
Κι ένας από τους σημαντικότερους λόγους που θα έκαναν κάποιο πάροχο να προβεί σε μειώσεις τιμών, είναι να έχει μεγάλη διαφορά από τους ανταγωνιστές.
Κάτι τέτοιο δεν προκύπτει προς το παρόν πάντως, εκτός κι αν σκοπεύει να κάνει "επιθετική κίνηση" με ραγδαία μείωση τιμών για γιγαντιαία προσέλκυση νέων πελατών, αλλά με το "φρακάρισμα" που έχει πέσει τον τελευταίο καιρό σε αιτήσεις στην Ατθιδών, θα ήταν πολύ παρακινδυνευμένη ενέργεια...;)

psytransas
02-11-07, 15:24
Αρχιζει να μενει πισω δυστυχως στον ανταγωνισμο η forthnet

Και απο τιμες αλλα και απο υπηρεσιες (1mbit upload) :(

chris_a
02-11-07, 15:53
Οι τιμες καλες κ ανταγωνιστικες 8α ηταν αν ειχε 1ΜΒ upload

Gila1899
02-11-07, 16:03
Πέρα από το γεγονός ότι δεν νομίζω πως υπάρχουν περιθώρια περαιτέρω μείωσης της τιμής, τουλάχιστον σημαντικής, κάτι τέτοιο θα ήταν καταστροφικό για τους υπάρχοντες πελάτες και την εικόνα της εταιρείας.

Είναι προφανές ότι το δίκτυο της θέλει αναβάθμιση και το τελευταίο που χρειάζεται είναι ένα νέο "κύμα" πελατών.Αυτό θα ήταν και το τελειωτικό χτύπημα για τις ευρυζωνικές της υποδομές.

tsokis
02-11-07, 16:06
Το καλό θα ήταν αρχικά να βελτιωθεί η ποιότητα και οι υπηρεσίες της, και ας μείνουν οι τιμές εκεί που είναι....

κάποια στιγμή θα πέσουν και αυτές...

29gk
02-11-07, 16:25
Ιδια τιμη με :

- ανοδο του upload στο 1 Μβ
- tv
- καλυτερο service

αυτα νομιζω ειναι εφικτα για να χτυπησει τον ανταγωνισμο.

slaughter
02-11-07, 16:55
γιατί να το κάνει?μπορεί να είναι από τις ακριβές πλέων αλλά κάπως πρέπει να πάρει το χρήμα κ αυτή κ από τη στιγμή που έχει κόσμο δεσμευμένο για 1 χρόνο μια χαρά είναι

nikosnn
02-11-07, 17:03
Ιδια τιμη με :

- ανοδο του upload στο 1 Μβ
- tv
- καλυτερο service

αυτα νομιζω ειναι εφικτα για να χτυπησει τον ανταγωνισμο.

+1. Νομίζω ότι είναι καλύτερα να βελτιωθεί σε αυτούς τους τομείς, παρά να ρίξει τις τιμές και να μένει πίσω στην ποιότητα.;)

batraxos1978
02-11-07, 18:11
Το 1ΜΒ upload λογικα θα το κανει.
Αλλα ΤV με τα ιδια λεφτα...λιγο χλωμο ακουγεται.

29gk
02-11-07, 18:22
Ως προς το ΤV δεν ξερω αν τα ( σημερινα ) λεφτα ειναι λιγα η πολλα, αυτο ισως εξαρταται απο το πορτοφολι τους η και απο τον αριθμο πελατων που εχουν η προσδοκουν να αποκτησουν, αλλα προσωπικα η TV θα με ενδιεφερε αν ειχε καλο θεματικο περιεχομενο.

Δηλαδη, αν εξαιρεσουμε αυτους που θα εβαζαν IpTV καθως δεν εχουν καλη ληψη κεραιας ( σαφως μικρο ποσοστο ) το να μου προσφερουν τα καναλια που πιανω και σημερα, πχ ΤΗΛΕΦΩΣ, δεν μου λεει και τιποτα. Θα μου αρεσε ομως αν ειχα καποια η πολλα απο τα free καναλια που πιανει καποιος με ενα πιατο στην ταρατσα του. Ισως και καποια εξειδικευμενα, πχ ψαρεμα, με καποια συνδρομη.

deniSun
02-11-07, 18:55
Τον Δεκέμβριο πιστεύω ότι θα προσφέρει δελεαστικό πακέτο.
Ή θα ρίξει την τιμή ή θα προσφέρει στην ίδια κάτι περισσότερο πχ αύξηση upload.
Προσωπικά θα προτιμούσα να μειώσει την τιμή.

Πύρρος
02-11-07, 19:04
Η τιμή είναι μια χαρά, οι ποιότητα πάσχει.

deniSun
02-11-07, 19:25
Η τιμή είναι μια χαρά, οι ποιότητα πάσχει.

Δες τις τιμές των άλλων 2play... :whistle:

29gk
02-11-07, 19:29
Δες τις τιμές των άλλων 2play... :whistle:

Γιατι βαριεσαι και δεν τα γραφεις ολα ? :p

Σε συγκριση παντα με τις ταχυτητες, χαρακτηριστικα, ποιοτητα και service. Για τα τελευταια μην βαρατε αλλα θεωρω πως ειναι καλυτερα του ανταγωνισμου. Απο την εμπειρια μου ως πελατης και οτι ακουω εκτος φορουμ.

ΥΓ
Η HOL παντως ετοιμαζει τηλεοραση για καποια στιγμη μεσα στο 2008.

Πύρρος
02-11-07, 19:38
Δες τις τιμές των άλλων 2play... :whistle:

Η netone είναι €2 φτηνότερη, η HOL είναι €3 φτηνότερη, η tellas είναι στα ίδια. H on είναι σημαντικά (€8) φτηνότερη, δεκτό. H vivo είναι φτηνότερη (€5 κάτω), αλλά δεν έχει διεθνή.

vigor83
02-11-07, 22:36
Διορθώστε με αν κάνω λάθος (έχω λίγο καιρό που δεν τα παρακολουθώ από κοντά τα πράγματα), αλλά νομίζω ότι η netone, η hol και η on δίνουν voip τηλεφωνία. Εγώ αυτό το θεωρώ πολύ σημαντικό μειονέκτημα διότι αναγκάζεσαι να συμβιβαστείς στο θέμα ποιότητα και εάν σπάσει ο διάολας το ποδάρι του και έχεις διακοπή ρεύματος, πάπαλα το τηλέφωνο (και εδώ στο παγκράτι το σπάει συχνά!).

Υ.Γ.: Θα μου πείτε και η forthnet δίνει voip τηλεφωνία αλλά τουλάχιστον από το σπίτι μέχρι το κέντρο είναι κανονικά pstn.

No-Name
02-11-07, 22:55
Φυσικά και θα γίνει μείωση τιμών..

kostas76
02-11-07, 23:03
Κατά τη γνώμη μου επιβάλλεται να γίνει μείωση τιμών.

adelijohn
03-11-07, 23:02
Προσωπικα δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν θα δωσει tv η 4net.
Και σε λιγο καιρο θα δουμε και το upload στο 1 Mbps.
Απο εγκυρη πηγη....
Γεωργίου speaking!!!

civil
04-11-07, 01:14
Ιδια τιμη με :

- ανοδο του upload στο 1 Μβ
- tv
- καλυτερο service

αυτα νομιζω ειναι εφικτα για να χτυπησει τον ανταγωνισμο.

+1
:oneup:

flamelab
04-11-07, 01:29
TV θα βάλει , μάλλον το 2008 όταν θα έχει καλυτερεύσει το μπουκωμένο δίκτυό της .
Θυμηθείτε την διαφήμιση με τις πλαστελίνες ;
Και όσο για την εξυπηρετηση ,μπορεί να είναι άθλια , αλλά για δείτε καλύτερα στα threads για τις άλλες εταιρείες ; Τα ίδια , μη πω χειρότερα προβλήματα!
Ας κάνουμε υπομονή και θα καλυτερεύσουν τα πραγματα !
Και ας απολαύσουμε την εποχή με download χωρίς όρια , πριν τα βαλουν και αυτά ( 30 ~ 40 Gb τα όρια ...)

deniSun
04-11-07, 12:08
To πρόβλημα με την εξυπηρέτηση των πελατών μετατίθεται από την μια εταιρεία στην άλλη ανάλογα με την μετακίνηση των πελατών.
Το θέμα είναι να μπορεί η κάθε εταιρεία να ανταποκρίνεται στις νέες απαιτήσεις.
Κάθε εταιρεία προσπαθεί να μειώσει το κόστος της.
Έτσι αντί πχ να αυξάνει τους υπαλλήλους της για ΤΥ προσπαθεί με το υπάρχον σύνολο να τρενάρει την κατάσταση όσο μπορεί.
Κατά την άποψή μου όλες οι εταιρείες είναι ίδιες.
Και πριν 1 χρόνο στη vivodi δεν μπορούσα να πιάσω γραμμή και έπρεπε να περιμένω 30 λεπτά+.
Η forthnet μπούκωσε κυρίως με την Θεσ/νίκη.
Στην Θεσ/νίκη μέχρι πριν 2 μήνες ήταν ο μόνος εναλλακτικός.
Παρ' όλα αυτά το τηλ. κέντρο παρέμεινε το ίδιο και το εργατικό δυναμικό επίσης (με μικρή μόνο αύξηση που αποδείχθηκε ανεπαρκής).

makfil
04-11-07, 13:08
Πιστεύω ότι τα μερίδια των εναλλακτικών παρόχων στην πίτα των πελατών έχουν ξεκαθαρίσει λίγο πολύ και ή μετακίνηση μικρού μόνο αριθμού πελατών από τον ένα στον άλλο δεν επηρεάζει τα ποσοστά τους.
Είναι σαφές ότι η 4νετ έχει τη μεγαλύτερη μερίδα πελατών αλλά δυστυχώς δεν παρέχει τις ανάλογες υπηρεσίες σ' αυτούς. Με τον ανταγωνισμό οφελήθηκαν οι πελάτες (εμείς) αλλά νομίζω ότι οι τιμές των προσφορών έχουν φτάσει σε ένα οριακό σημείο που δεν προσφέρεται για σημαντικές μειώσεις. Άλλωστε το συμπέρασμα αυτό επιβεβαιώνεται και από τα στοιχεία που παραθέτει ο Πύρρος παραπάνω.
Επομένως, αυτό που πρέπει να επιδιώκουμε και να απαιτούμε πλέον είναι η βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών, όπως η (άμεση) αύξηση του UL (πολύ σημαντικό κατά τη γνώμη μου όταν βλέπεις σε τρίτες και όχι ευρωπαϊκές χώρες να είναι σε πολύ υψηλά νούμερα), η (άμεση) βελτίωση της ΤΥ (με αύξηση του αριθμού των υπαλλήλων και βελτίωση των γνώσεών τους), η παροχή προς τον πελάτη ΟΛΩΝ των υπηρεσιών που έχουν εγκριθεί από την ΕΕΤΤ και πολλά πολλά άλλα.

deniSun
04-11-07, 13:31
Τα μερίδια εναλλάσσονται κάθε χρόνο ανάλογα με τα πακέτα που προσφέρει κάθε εταιρεία.
Πέρσι τέτοιο καιρό το προβάδισμα το είχε η vivodi.
Το προβάδισμα της forthnet έγινε με την ανάπτυξή της στη Θεσ/νίκη.
Για τα υπόλοιπα περί βελτίωσης των υπηρεσιών συμφωνώ απόλυτα.

vaggospat13
04-11-07, 13:34
λοπον εγω πιστευω οτι η forthnet θα αυξησει το upload στα 1ΜΒ και θα μειωσει λιγο τις τιμες τα χριστουγεννα και μεσα στο 2008 θα δωσει iptv με παραπανω τιμη (γυρω στα 50ευρω το βλεπω).
Αυτο που θελω εγω θελω ειναι να καλυτερευσει τις υπηρεσιες που προσφερει και του τηλ (βλεπε στις 26 που γιορταζαν οι γονεις μου δεν ειχα τηλ απο 19:00 - 22:30 ελεος) και του ιντερνετ (το καλοκαιρι κατεβαζα σταθερα με πανω απο 2000 και τωρα τη μερα κατεβαζω με περιπου 1600 τη μερα και αργα το βραδι με 2000)

deniSun
04-11-07, 13:50
Αν δεν στρώσει η κατάσταση στη Βόρεια Ελλάδα πολύ χλωμό να δώσει iptv.
Και εγώ πιστεύω ότι το επόμενο πακέτο θα είναι μειωμένο στην τιμή ~35ε και λίγο ποιο κάτω με 1Μ Up ή κλήσεις στο εξωτερικό.

makfil
04-11-07, 14:27
Τα μερίδια εναλλάσσονται κάθε χρόνο ανάλογα με τα πακέτα που προσφέρει κάθε εταιρεία.
Πέρσι τέτοιο καιρό το προβάδισμα το είχε η vivodi.


Δεν συμφωνώ με την άποψη αυτή δεδομένου ότι η περυσινή χρονιά δεν μπορεί να συγκριθεί με την φετεινή επειδή τα πάντα άλλαξαν προς το καλλίτερο από το Μάιο φέτος. Έκανε πρώτη η Forthnet το μεγάλο βήμα και πήρε το μεγαλύτερο μερίδιο της πελατείας. Αυτό άλλωστε αποδεικνύεται και από την επισκεψιμότητα που έχουν τα threads όλων των παρόχων εδώ.
Ελίζω να μην παρεξηγηθεί η θέση μου αυτή αλλά μιλάω με βάση τα πραγματικά και όχι τα θεωρητικά στοιχεία.
Επιβάλλεται να στραφούν οι εταιρείες προς την παροχή καλλίτερων υπηρεσιών αλλά δεν βλέπω να επιβιώνουν όλες.
Σε κάθε περίπτωση, δεν βλέπω σημαντικά μείωση των τιμών των προσφορών δεδομένου ότι, όπως ανέλυσα παραπάνω, έχουν εξαντληθεί τα όρια και οι διαφορές μεταξύ των εταιρειών παιζουν μεταξύ 2-5Ε.

deniSun
04-11-07, 14:42
To ίδιο θα συμβεί και του χρόνου και τον επόμενο χρόνο κλπ.
Στην πληροφορική τίποτε δεν μένει στάσιμο.
Όλα αλλάζουν.
Πέρσι πρόσφερε περισσότερα δελεαστικά πακέτα η Vivodi, φέτος η forthnet, αύριο η HOL κοκ.

makfil
05-11-07, 09:10
To ίδιο θα συμβεί και του χρόνου και τον επόμενο χρόνο κλπ.
Στην πληροφορική τίποτε δεν μένει στάσιμο.
Όλα αλλάζουν.
Πέρσι πρόσφερε περισσότερα δελεαστικά πακέτα η Vivodi, φέτος η forthnet, αύριο η HOL κοκ.

Συμφωνώ απόλυτα ότι η τεχνολογία εξελίσσεται συνεχώς και ο ανταγωνισμός βοηθάει πάντα τους καταναλωτές. Στην περίπτωσή μας, όμως, δελεαστικά ήταν κάποτε τα προγράμματα, όταν πρωτοεμφανίστηκε το ADSL2+, και όλοι μας τρέχαμε σαν τρελλοί να ξεφύγουμε από το dialup και να περάσουμε στα νέα.
Τώρα (μετά από 1 χρόνο εμπειρίας) που αποκαλύφθηκε ότι οι περισσότεροι εναλλακτικοί ήταν αεριτζήδες που έψαχναν για αφελείς και το μόνο που έκαναν ήταν μεταπώληση των γραμμών του ΟΤΕ και όχι δικές τους υποδομές για να στήσουν σωστές εταιρείες, οι προσφορές διαφέρουν ελάχιστα μεταξύ των εταιρειών (αν συγκρίνουμε τις προσφορές με όμοια μόνο προϊόντα) και περιορίζονται σε μικροδιαφορές της τάξεως των 2-5Ε.
Επομένως, πιστεύω ότι στη φάση αυτή και μέχρι να ξεκαθαρίσει ακόμη περισσότερο το τοπίο πρέπει να απαιτούμε βελτίωση των υπηρεσιών και όχι μείωση των τιμών, η οποία θα έρθει έτσι κι αλλιώς με το νόμο του ανταγωνισμού.

mookie
05-11-07, 09:22
Δεν θελω μειωσει της τιμης, ας στρωσει τις ταχυτητες και χαλαλι τα λεφτα ! Επσης ας κανει και 1ΜΒ upload. κακο δεν κανει. γμτ την τρελλα τους και αυτοι....

deniSun
05-11-07, 10:06
Όλα αυτά που λέτε είναι φυσιολογικά να γίνουν.
Σε μια ελεύθερη οικονομία και οι τιμές θα πέσουν σταδιακά λόγω του ανταγωνισμού και περισσότερα θα προσφέρονται.
Όσο για τις ταχύτητες...
Καμιά εταιρεία που ξεκινάει ένα εγχείρημα δεν μπορεί να είναι 100% έτοιμη.
Στη forthnet φάνηκε ποιο έντονο το πρόβλημα γιατί πήγαν περισσότεροι πελάτες και το δίκτυό τους έφτασε στα όρια.
Προφανώς δεν το πρόβλεψαν ή και να το πρόβλεπαν δεν θα ρίσκαραν να κάνουν ένα μεγάλο άνοιγμα για την πιθανότητα να γεμίσουν από πελάτες.
Σταδιακά γίνεται αυτό ανάλογα με την ζήτηση του προϊόντος.
Δεν ξεχνάω όταν την πρώτη χρονιά που έπεσαν οι τιμές στην κινητή τηλ. τα Χριστούγεννα και την Πρωτοχρονιά δεν μπορούσες να στείλεις μήνυμα γιατί το σύστημα είχε μπουκώσει.
Τον επόμενο χρόνο τα πράγματα ήταν καλύτερα κοκ.
Οι άλλες εταιρείες φαίνονται αυτή την στιγμή καλύτερες γιατί απλά δεν έχει γεμίσει ή δεν έχει φτάσει το δίκτυό τους στα όριά του.

stefanos1999
05-11-07, 13:59
ασχετο,αλλα ειναι εφικτο πια να μεταφερθεις απο το SOHO στο 2play & αντιστροφα?

hel
05-11-07, 14:13
Εγώ πιστεύω ότι μέσα στους επόμενους μήνες το upload θα φτάσει το 1Mb/s. Τώρα για την τηλεόραση δεν νομίζω ότι την θέλουν και τόσοι πολλοί. Καλοδεχούμενη πάντως.

29gk
05-11-07, 15:11
ασχετο,αλλα ειναι εφικτο πια να μεταφερθεις απο το SOHO στο 2play & αντιστροφα?

Μεχρις στιγμης ( πολλοι το εχουν ζητησει αλλωστε ) οχι. Η Forthnet δηλωνει αδυναμια του software/ τιμολογιακου της συστηματος.

Κακως κατα τη γνωμη μου παντως μιας και ειναι πανω απο 6 μηνες η λειτουργια του 2play.

mpotsos
05-11-07, 15:26
Η τιμή είναι μια χαρά, οι ποιότητα πάσχει.

πολυ σωστα:oneup::oneup::oneup::oneup:

goldsl
05-11-07, 15:37
Όχι δεν πρόκειται να τις μειώσει,
γιατι αν θυμάστε την συνέντευξη στα παιδιά,
το είχαν πεί ξεκάθαρα :
"Εμπορική εταιρία είμαστε"/
Δηλαδή,μοναδικός μας στόχος είναι το κέρδος. :clap:

deniSun
05-11-07, 17:34
Υπάρχουν και οι κανόνες τις αγοράς :whistle:
Νόμος προσφοράς - ζήτησης, ανταγωνισμού :whistle:

chris_a
05-11-07, 18:30
Να μειωθουν οι τιμες-χλωμο για να μην πω αποκλειεται.
Αυτο που πιστευω οτι θα κανει ειναι να δωσει 1ΜΒ upload,ετσι για να σωπασουμε ολοι εμεις που το ζηταμε και μπει ξανα στο παιχνιδι του ανταγωνισμου.

deniSun
05-11-07, 18:51
Να μειωθουν οι τιμες-χλωμο για να μην πω αποκλειεται.
Αυτο που πιστευω οτι θα κανει ειναι να δωσει 1ΜΒ upload,ετσι για να σωπασουμε ολοι εμεις που το ζηταμε και μπει ξανα στο παιχνιδι του ανταγωνισμου.

Την HOL την έχεις δει καθόλου τι προσφέρει και σε τι τιμή;

Nekromayhem
06-11-07, 02:21
+1 στην καλύτερη υπηρεσία και το 1MBit upload κι ας μείνουν ιδιες οι τιμές.Αλλωστε από εδλω και πέρα η ποιότητα των υπηρεσιών θα μετράει... Οσον αφορά την iPTV, με τον ερχομό του DVB-T, δεν βλέπω να περπατάει στην Ελλάδα εκτός αν προσφερθούν HD κανάλια.

makfil
06-11-07, 07:42
Την HOL την έχεις δει καθόλου τι προσφέρει και σε τι τιμή;

Περιπλανήθηκα για κάποιο διάστημα στο forum της HOL και διαπίστωσα και εκεί πολλά παράπονα κυρίως για τις προσφερόμενες υπηρεσίες. Νομίζω ότι όλες οι εταιρείες έχουν σοβαρά προβλήματα στον τομέα αυτό με κορυφή τη 4νετ που έχει βέβαια και το μεγαλύτερο μερίδιο της πίτας και έτσι έχει πιάσει το όριο του δικτύου της.
Γιαυτό και επιμένω ότι στή φάση αυτή δεν χρειαζόμαστε μείωση τιμών αλλά βελτίωση υπηρεσιών.

deniSun
06-11-07, 12:34
Δεν είπε κανένας ότι η HOL είναι καλύτερη ή χειρότερη.
Όλες οι εταιρείες είναι ίδιες (αρκεί να περάσει κάποιος από 2-3 για να το καταλάβει).
Ανάμεσα λοιπόν σε 2 εταιρείες που προσφέρουν τα ίδια πράγματα η HOL αυτή την στιγμή είναι πιο ανταγωνιστική σε σχέση με την forthnet.

makfil
06-11-07, 13:25
Θέλω να ρωτήσω και σ' αυτό το thread αν γνωρίζει κάποιος ειδικός αν έχει εγκαταστήσει κάποιοα εταιρεία δίκτυο το οποίο να ξεπερνάει το Κέντρο και να φτάνει πιο κοντά στον πελάτη π.χ. είτε σε ΚΑΦΑΟ είτε ακόμη σε κτίριο.
Απίθανο, βέβαια, αλλά ρωτάω.

RASTAVIPER
06-11-07, 14:42
Παιδιά ο Γενικός το είπε.
Iptv από το 2008 θα παίξει.
Οπότε να πέσει η τιμή δεν το βλέπω.Να παρακαλάμε να μην ανέβει μόνο.

nils
06-11-07, 22:01
Δύο στοιχεία:

1) Επειγόντως αναβάθμιση του upload στο 1Mbps.
2) Βελτίωση της ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών, κυρίως τηλεφωνίας.

Αν τα κάνει αυτά ας κρατήσει την τιμή και ίδια για κανά χρόνο ακόμα.

StudioBoss
07-11-07, 17:12
Δύο στοιχεία:

1) Επειγόντως αναβάθμιση του upload στο 1Mbps.
2) Βελτίωση της ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών, κυρίως τηλεφωνίας.

Αν τα κάνει αυτά ας κρατήσει την τιμή και ίδια για κανά χρόνο ακόμα.

Ποιό ποσοστό συνδρομητών 2play έχετε την εντύπωση ότι ασχολείτε με την ταχύτητα upload ?

29gk
07-11-07, 17:17
Ποιό ποσοστό συνδρομητών 2play έχετε την εντύπωση ότι ασχολείτε με την ταχύτητα upload ?

Χμμμ.

Τουλαχιστον ολοι οσοι ασχολουνται με torrents, p2p και μαζικο downloading.

Δηλαδη , αρκετοι. ;)

StudioBoss
07-11-07, 17:21
Χμμμ.

Τουλαχιστον ολοι οσοι ασχολουνται με torrents, p2p και μαζικο downloading.

Δηλαδη , αρκετοι. ;)

Αν μπορούσε κάποιος να κάνει δημοσκόπηση,
νομίζω πως θα είχε ενδιαφέρον.

Εγώ πάλι νομίζω ότι το ποσοστό θα ήταν εξωφρενικά μικρό

@ ADSLgr.com All rights reserved.