PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχετικα με βλαβη στη HOL



somey
02-11-07, 21:17
παιδια διαβαζω τη συνεντευξη του Βωβου κ δε πιστευω στα ματια μου πραγματικα!!!
ο τυπος δε ξερει τι του γινετε. εχει μαυρα μεσανυχτα.

σας λεω το εξης που μου συμβαινει ΤΩΡΑ που γραφω αυτο το post: (2-NOE-2007 ωρα 17:55).

αυτη τη στιγμη που σας γραφω εχω βλάβη στην adsl που εχω στη HOL...
1) την εχω δηλωσει απο 25/10/07 (σημερα παμε για 9 ημέρα βλαβης)
2) δεν εχω εισερχομενες κλησεις, καλεσα τον ΟΤΕ μου ειπε οτι επειδη εχω πάροχο, πρεπει να καλεσω αυτους. εχω παροχο για Νετ του λεω, οχι για τηλεφωνο, τιποτα αυτος, να καλεσω τη HOL, η HOL τον ΟΤΕ, ο ΟΤΕ να τους πει τι κ πως κτλ κτλ κτλ κτλ.
3) μεσος ορος χρονου αναμονης για να δω που βρισκομαστε, ειναι 40 με 45 λεπτα ΤΗ ΦΟΡΑ (καλω τουλαχιστον 4-5-6 φορες τη μερα)
4) για να δουλεψω , εχω εγκαταστησει modem 57.600 κ ειμαι "μεσα" με dialup, κ συνδεση ιντερνετ του...περασμενου αιωνα
ακουτε παιδια;


ειναι 2ο σ/κ που μισοβγαζω τη δουλεια μου με PSTN, καθως περιμενω τους τεχνικους της HOL να κουνηθουν. Ειναι τα παιδια ερασιτεχνες κ ασχετοι, ειναι φανερο. (;)
δεν ειναι δυνατον να μη μπορεις να φιαξεις κατι τοσες ημέρες.
ειμαι 14 ολόκληρα χρονια συνδρομητης στη ΗΟL, τοτε οι τεχνικοι τους οι σημερινοι ισως να μην ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ τι ΘΑ ,γίνουν! Τεχνικοι;, Φουρναραιοι; Φαρμακοποιοι;

τα λεφτα που χάνω ποιος θα μου τα δώσει; θα μου τα δωσουν οι χλιδάνεργοι που ειναι "στο νεο γιαπί της HOL" οτι και καλα εξελίσσονται, ακουτε τι λενε ρε παιδια........................

κ τι γυριζει κ μου λεει ο πιτσιρικος στο τηλεφωνο (μετα απο 42 λεπτα αναμονης), οτι λεει "δε θελω να σας τρομαξω αλλα εχω δει κ βλαβες που περιμενουν 1 μηνα και."
ξερετε που θα ειμαι σε 1 μηνα χωρις Ιντερνετ παιδα; Τριτη Πτερυγα, 2 κελί δεξια. εκει θα ειμαι.
ακουστε τι μου ειπε ρε παιδια........

Ναι. το καταλαβαινω, υπάρχουν βλαβες, καλωδια ειναι, υπολογιστες, networks κτλ...
Ναι, υπήρχαν βλαβες, υπάρχουν και θα υπάρχουν........
αλλα τι θα πει αυτο; ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ;

τουλαχιστον στον ΟΤΕ, αμα τους παρεις ΕΡΧΟΝΤAI αμεσως (ειχα βλαβη κ στο σπιτι που εχω Connex)
...ηρθαν τα παιδια, την επομενη ημέρα κ με εξυπηρετησαν, οχι σα τους χλιδάνεργους της HELLAS ON LINE..
κ το παιζουν κ μουρη , οτι δηθεν κ καλα, κ αυτο κ εκεινο κ ειμαστε κ στον Ολυμπιακο σπονσορες κτλ κτλ κ πουλαμε συνδρομη με τοσα €, κ απο υποστηριξη ΜΗΔΕΝ
η κατασταση ειναι βδελυγμιαια..

καποιοι απο δω διαβασα λενε οτι η HOL αυτο κ εκεινο κ θα διορθωθουν κ τετοια...
αυτο δε θα γινει ΠΟΤΕ. Μια ζωη οι ιδιοι ειναι κ ποτε δεν ενδιαφερθηκαν αμεσα! ποτε μα ποτε!
σας το λεω εγω που ειμαι συνδρομητης τους απο το 1993, να το γραψω και αλφαβητικα;
Χίλια εννιακόσια ενενήντα τρία!!! 2400 ηταν το πρωτο μου μοντεμ, εσωτερικο. Το λεω για να μη βγει κανεις κ πει οτι ειμαι ασχετος κ νεος στο χώρο ...νταξει παιδια; τους ξέρω απο τοτε που τα γραφεια τους ηταν στη Νεα Ερυθραια πανω απο το ψυχιατρειο (μη γελατε, αν υπαρχει καποιος παλιος στη HOL εδω θα το γνωριζει).
ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ οταν ειχα προβλημα δεν ενδιαφερθηκαν. Οσες φορες ειχα προβλημα ΜΟΥ ΒΓΑΛΑΝΕ ΤΟ ΛΑΔΙ, για να με επυπηρετησουν ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΕΣ.


Αυτη ειναι η αληθεια κυριοι κ κυριες....τωρα τι λεει ο καθε γραβατωμενος, λυπαμαι πολυ μα εχει μαυρα μεσανυχτα. αν πιστευει αυτα που λεει , να με παρει ο ΙΔΙΟΣ τηλεφωνο κ να μου πει ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, Κ ΠΩΣ ΘΑ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. . Τοτε θα τον παραδεχτω. Τοτε θα πω οτι κατι αλλαξε!

για το τελος κ για να γελασουμε κ λίγο θα σας πω το εξης...
ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ADSL, (οταν ειχα ζητησει μετατροπη απο ISDN σε ADSL)
κ δεν ειχε ενεργοποιηθει ΟΥΤΕ η γραμμη, αλλα δε μου ειχαν στειλει ΟΥΤΕ εξοπλισμο.......
το διαβασατε καλα αυτο;


Τη δευτερα θα παω απο εκει , θα διακοψω τη συνδρομη (μετα απο 14 χρόνια) κ θα τη ξανα αγορασω σε PSTN (με 6-7€ το μήνα) μονο κ μονο για να διατηρησω το email μου που το εχω ολο αυτο το χρονικο διαστημα...

οποιος εχει κατι διαφορετικο να μου πει ας το πει. Θελω ομως Επιχειρηματα, κ αυθεντικα περιστατικα.

αυτα απο μενα παιδια, καλο σας βραδυ.
ευχαριστω πολυ.

billyjean
02-11-07, 21:24
1 απ το πλήθος.υπομονή :oops:

karavagos
02-11-07, 23:26
Εγώ θα ρωτήσω αυτό που μου έρχεται αμέσως στο μυαλό, διαβάζοντας τα παράπονά σου.
Γιατί κάθεσαι τόσα χρόνια στη HOL, αφού δεν σε εξυπηρετούν?

lyk
02-11-07, 23:54
Eπειδή δεν κατάλαβα...
τι βλάβη έχεις ακριβώς?
Τι σύνδεση έχεις ακριβώς? AΡΥΣ? sharred? full? (μαλλον όχι γιατί κάτι αναφερεις για οτε)

aa144
03-11-07, 00:00
σα τους χλιδάνεργους της HELLAS ON LINE..


Αυτό από μόνο του εξηγεί πάρα πολλά, συμπαραστέκομαι Σύντροφε!

somey
03-11-07, 00:08
Εγώ θα ρωτήσω αυτό που μου έρχεται αμέσως στο μυαλό, διαβάζοντας τα παράπονά σου.
Γιατί κάθεσαι τόσα χρόνια στη HOL, αφού δεν σε εξυπηρετούν?



γιατι πολυ απλα το email μου το εχουν συνεργατες, φιλοι, κτλ κτλ κτλ
κ δε θελω να το χασω, κυρίως γι αυτο...


οσον αφορα τη κοπελα στη φωτο, μη τη καταζητεις, γνωριζω ποια ειναι ;)


Eπειδή δεν κατάλαβα...
τι βλάβη έχεις ακριβώς?
Τι σύνδεση έχεις ακριβώς? AΡΥΣ? sharred? full? (μαλλον όχι γιατί κάτι αναφερεις για οτε)



adsl 1024 , κ δεν εχω καθολου γραμμη. δε συγχρονιζει το ρουτερ, δε βρισκει τη γραμμη.

Torrentoo
03-11-07, 14:51
Υπομονή:down:

somey
03-11-07, 14:56
10η ημέρα βλαβης, κ μερικής απωλειας εισοδηματος.
μιλησα ηδη με το "συνηγορο του πολίτη" κ θα εχουμε ντραβαλα.
πρωτοσέλιδα κ τετοια.

billyjean
03-11-07, 15:10
ας είναι η αρχή μπας και βάλουνε λίγο μυαλό εκεί κ σε όλους τους ISPs που μας κοροιδεύουν κατάμουτρα

somey
03-11-07, 17:03
συνηγορος του πολιτη ειναι η λυση καθως κ γενικη γραμματεια καταναλωτη (efpolis.gr) κ τρεχουν

harris
03-11-07, 18:45
adsl 1024 , κ δεν εχω καθολου γραμμη. δε συγχρονιζει το ρουτερ, δε βρισκει τη γραμμη.

Σε γραμμή ΑΡΥΣ μέσω του ΟΤΕ που έχεις, σου λέει κάτι ότι η βλάβη είναι του ΟΤΕ και όχι της hol όταν δεν βρίσκει καθόλου γραμμή; Εκτός αν κάνεις τελείως λάθος στον τύπο γραμμής που έχεις :hmm:

Σε ποια περιοχή βρίσκεσαι; :)

somey
04-11-07, 15:12
Αργυρουπολη

11η μέρα βλαβης παιδια

harris
04-11-07, 15:16
Αργυρουπολη

11η μέρα βλαβης παιδια

Να ρωτήσω ξανά: τι γραμμή έχεις από την hol;

Αν πράγματι έχεις 1024 όπως ανέφερες πριν, περιέγραψε λίγο τι κάνει το fritz... Στην σελίδα overview του fritz τι λέει;

somey
04-11-07, 18:04
ναι τι ακριβως ειναι αυτο κ πως θα το δω, οι γνωσεις μου σταματανε εδω

somey
04-11-07, 18:09
ναι δεν ειναι fritzbox, ειναι ενα ιντρακομ απο το Broadbandpack. εννοειτε πως το λαμπακι της adsl ειναι σβηστο ετσι;

harris
04-11-07, 18:29
ναι τι ακριβως ειναι αυτο κ πως θα το δω, οι γνωσεις μου σταματανε εδω


ναι δεν ειναι fritzbox, ειναι ενα ιντρακομ απο το Broadbandpack. εννοειτε πως το λαμπακι της adsl ειναι σβηστο ετσι;

Tι πακέτο έχεις αγοράσει από την hol; Σε ποια περιοχή βρίσκεσαι; :hmm:

somey
05-11-07, 14:12
εχω αγορασει Broadbandpack 1 πριν αρκετα χρονια, με ενα ρουτερ netmode2 , αργυρουπολη ειμαι

harris
05-11-07, 14:34
εχω αγορασει Broadbandpack 1 πριν αρκετα χρονια, με ενα ρουτερ netmode2 , αργυρουπολη ειμαι

Άρα λοιπόν το πρόβλημα είναι ή με το ρούτερ σου ή με την πόρτα του ΟΤΕ... Δοκίμασες άλλο ρούτερ; :hmm:

somey
05-11-07, 18:14
ναι, δοκιμασα, κ θα σου πω το εξης. οταν ειχα αγορασει την adsl, κατι δε πηγαινε καλα. τελικα αυτοι θεωρησαν οτι ειχε βλαβη το ρουτερ, κ μου στελουν νεο στο κουτι (3-4 μηνες πριν ενεργοποιηθει η γραμμη ολα αυτα...δλδ μου στειλαν 2 ρουτερ χωρις να εχω γραμμη), κ εβαλα αυτο να δοκιμασω μηπως εχει προβλημα το ρουτερ. Δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανω καθως οποτε εχω προβλημα το πρωτο που κοιταω ειναι το ρουτερ. κ οι 2 ρουτερ παιζουν μια χαρα. μου καναν δωρο κ ενα ρουτερ δηλαδη.

τωρα βλεπω ενημερωτικο email , αν ξερει καποιος πως εχει προχωρησει το θεμα σχετικα με τα παρακατω..

Θέμα: ADSL/ATTIKES/----------/ ------------/Λάθος ΑΝΝΕΧ - NEW

Κατάσταση ΑΝΟΙΧΤΟ
Κρισιμότητα 1 ΚΡΙΣΙΜO
Σχετική υπηρεσία ARYS2LLU
Κωδικός ++1IC9X0lv7Dp3IRqX1xWIq0YNwiq00Ek33p0okNl0007asoA0M00oz3Sj++


Ενέργεια Ανάθεση σε μηχανικό
Ημερομηνία/ώρα 05-Νοε-2007, 13:14:05
Σχόλια

harris
05-11-07, 21:33
Σχετική υπηρεσία ARYS2LLU

Aν πιστέψω πως αυτό που βλέπω σημαίνει αυτό που πρέπει να σημαίνει, σε περνάνε στο ιδιόκτητο δίκτυό τους, γι'αυτό και έχεις διακοπή της γραμμής... το θέμα είναι ότι προφανώς κάποιος (ονόματα δε λέμε υπολήψεις δε θίγουμε, αλλά ξεκινάει από Ο και τελειώνει σε ΤΕ) άφησε τα καλώδιά σου στον αέρα :whistle:

somey
06-11-07, 12:26
σοβαρα μιλας τωρα; κ ποιος τους ειπε οτι εγω θελω να περασω στο ιδιοκτητο δικτυο τους!!

nm96027
06-11-07, 12:29
σοβαρα μιλας τωρα; κ ποιος τους ειπε οτι εχω θελω να περασω στο ιδιοκτητο δικτυο τους!!

Ε, καλα τοτε. Μείνε στον ΟΤΕ!:whistle:

geokontoss
06-11-07, 14:15
ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΩ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΥΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΑΙΤΗΣΗ ΔΙΑΚΟΠΗΣ. Η ΒΛΑΒΗ ΕΙΧΕ ΔΗΛΩΘΕΙ ΣΤΙΣ 01 ΟΚΤ 2007 ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΝΑ ΛΥΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ. Η ΑΝΙΚΑΝΩΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΒΛΑΒΗ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΗ ΟΣΟ Η ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ. 13 ΜΕΡΕΣ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑ!!! ΟΠΟΤΕ ΣΟΥ ΣΥΝΙΣΤΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΡΗ!!!

somey
07-11-07, 18:46
άκρη βρηκα! διεκοψα τη συνδρομη καθως κ το κυκλωμα adsl στη HOL!
κ ενω 15 μερες δεν βρεθηκε λυση , μολις τους εστειλα Φαξ διακοπης συνδρομης, ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ κ μου ειπαν για ποιο λογο θελω να διακοψω!!!

εξηγησα στον τυπο στην αλλη ακρη της γραμμης σε "πολιτισμενα γαλλικα" τι κ πως!
1)τη τριτη θα εχω ενεργοποιημενο conn-x σε διπλασια ταχυτητα στην ίδια τιμη!
2) για να κρατησω το email μου που εχω τοσα χρόνια, μετα απο 40 ημερες, θα αγορασω ενα απλο email account στη HOL προς 35€ το χρόνο (με το σχετικο forward στο νεο email) κ αντε γεια!!

HOL Τελος..............
αιωνια τους η μνημη (συνδρομη να μη τους μεινει...)

somey
07-11-07, 18:50
Ε, καλα τοτε. Μείνε στον ΟΤΕ!:whistle:

εννοειτε πως πηγα ΟΤΕ...
προτιμω τον μπαρμπα μητσο που θα ερθει να δει τι βλαβη υπάρχει την αλλη μερα παρα τους αργόσχολους χλιδάνεργους του δήθεν "πολιτισμου της επικοινωνιας".

harris
07-11-07, 19:17
τους αργόσχολους χλιδάνεργους

Φαντάζομαι ότι είσαι κι εσύ αργόσχολος χλιδάνεργος για να έχεις τόση πείρα όταν βλέπεις κάποιον :whistle:

somey
07-11-07, 20:52
κανεις λαθος , εχω δικη μου δουλεια καθως κ οικογενεια, κ δε σου επιτρεπω να μιλας για το ατομο μου ετσι.
με ξερεις κ απο χθες;

No-Name
07-11-07, 21:12
Ε, καλα τοτε. Μείνε στον ΟΤΕ!:whistle:

Aλήθεια η HOL γιατί γυρνάει τους ΑΡΥΣ χωρίς να έχουν υπογράψει κάτι σε shared LLU?:whistle:

H EETT ξέρεις τι θα έκανε για αυτό

somey
07-11-07, 21:31
τί θα εκανε;

No-Name
07-11-07, 21:33
Πρόστιμο ίσως???

Ξέρεις ότι ειναι παράνομο εφόσον δεν έχεις υπογράψει σχετική εξουσιοδότηση να σε αλλάξει με το έτσι θέλω.

harris
07-11-07, 22:44
κανεις λαθος , εχω δικη μου δουλεια καθως κ οικογενεια, κ δε σου επιτρεπω να μιλας για το ατομο μου ετσι.
με ξερεις κ απο χθες;

Αν δεν σου αρέσει να σε χαρακτηρίζουν, τότε μην χαρακτηρίζεις κι εσύ τους ανθρώπους που δεν γνωρίζεις. Μπορείς να πεις ό,τι θες για το πρόβλημά σου, αλλά χωρίς χαρακτηρισμούς. Σου εξηγήσαμε ήδη που είναι το πρόβλημα με την γραμμή σου. Θέλεις να επιμένεις ότι σου φταίει η hol... κάνε όπως ποθείς, αλλά να λείπουν οι χαρακτηρισμοί.

No-Name, το πακέτο hibox ισχύει και για ΑΡΥΣ και για shared. Με την αίτηση που υπάρχει ήδη μπορούν να τον μεταφέρουν στο ιδιόκτητο δίκτυο. ;)

No-Name
07-11-07, 23:09
Aναφέρομαι για συνδέσεις πριν του 6μηνου που γυρισαν σε μια-2 νύχτες σε μεριζόμενο.

Ε δεν είχε πάντα αίτηση για shared μέσα....;)

somey
08-11-07, 10:52
Αν δεν σου αρέσει να σε χαρακτηρίζουν, τότε μην χαρακτηρίζεις κι εσύ τους ανθρώπους που δεν γνωρίζεις. Μπορείς να πεις ό,τι θες για το πρόβλημά σου, αλλά χωρίς χαρακτηρισμούς. Σου εξηγήσαμε ήδη που είναι το πρόβλημα με την γραμμή σου. Θέλεις να επιμένεις ότι σου φταίει η hol... κάνε όπως ποθείς, αλλά να λείπουν οι χαρακτηρισμοί.

No-Name, το πακέτο hibox ισχύει και για ΑΡΥΣ και για shared. Με την αίτηση που υπάρχει ήδη μπορούν να τον μεταφέρουν στο ιδιόκτητο δίκτυο. ;)



φυσικα κ φταιει η HOL.εισαι σοβαρος ανθρωπε μου; απο τη στιγμη που δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικά, εσυ τι κανεις το συνηγορο της HOL?
ελα, γεια σου τωρα, γιατι εχω κ δουλεια.

harris
08-11-07, 12:35
Aναφέρομαι για συνδέσεις πριν του 6μηνου που γυρισαν σε μια-2 νύχτες σε μεριζόμενο.

ΟΚ :oneup:

Stefanos83
08-11-07, 23:05
παιδια διαβαζω τη συνεντευξη του Βωβου κ δε πιστευω στα ματια μου πραγματικα!!!
ο τυπος δε ξερει τι του γινετε. εχει μαυρα μεσανυχτα.

σας λεω το εξης που μου συμβαινει ΤΩΡΑ που γραφω αυτο το post: (2-NOE-2007 ωρα 17:55).

αυτη τη στιγμη που σας γραφω εχω βλάβη στην adsl που εχω στη HOL...
1) την εχω δηλωσει απο 25/10/07 (σημερα παμε για 9 ημέρα βλαβης)
2) δεν εχω εισερχομενες κλησεις, καλεσα τον ΟΤΕ μου ειπε οτι επειδη εχω πάροχο, πρεπει να καλεσω αυτους. εχω παροχο για Νετ του λεω, οχι για τηλεφωνο, τιποτα αυτος, να καλεσω τη HOL, η HOL τον ΟΤΕ, ο ΟΤΕ να τους πει τι κ πως κτλ κτλ κτλ κτλ.
3) μεσος ορος χρονου αναμονης για να δω που βρισκομαστε, ειναι 40 με 45 λεπτα ΤΗ ΦΟΡΑ (καλω τουλαχιστον 4-5-6 φορες τη μερα)
4) για να δουλεψω , εχω εγκαταστησει modem 57.600 κ ειμαι "μεσα" με dialup, κ συνδεση ιντερνετ του...περασμενου αιωνα
ακουτε παιδια;


ειναι 2ο σ/κ που μισοβγαζω τη δουλεια μου με PSTN, καθως περιμενω τους τεχνικους της HOL να κουνηθουν. Ειναι τα παιδια ερασιτεχνες κ ασχετοι, ειναι φανερο. (;)
δεν ειναι δυνατον να μη μπορεις να φιαξεις κατι τοσες ημέρες.
ειμαι 14 ολόκληρα χρονια συνδρομητης στη ΗΟL, τοτε οι τεχνικοι τους οι σημερινοι ισως να μην ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ τι ΘΑ ,γίνουν! Τεχνικοι;, Φουρναραιοι; Φαρμακοποιοι;

τα λεφτα που χάνω ποιος θα μου τα δώσει; θα μου τα δωσουν οι χλιδάνεργοι που ειναι "στο νεο γιαπί της HOL" οτι και καλα εξελίσσονται, ακουτε τι λενε ρε παιδια........................

κ τι γυριζει κ μου λεει ο πιτσιρικος στο τηλεφωνο (μετα απο 42 λεπτα αναμονης), οτι λεει "δε θελω να σας τρομαξω αλλα εχω δει κ βλαβες που περιμενουν 1 μηνα και."
ξερετε που θα ειμαι σε 1 μηνα χωρις Ιντερνετ παιδα; Τριτη Πτερυγα, 2 κελί δεξια. εκει θα ειμαι.
ακουστε τι μου ειπε ρε παιδια........

Ναι. το καταλαβαινω, υπάρχουν βλαβες, καλωδια ειναι, υπολογιστες, networks κτλ...
Ναι, υπήρχαν βλαβες, υπάρχουν και θα υπάρχουν........
αλλα τι θα πει αυτο; ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ;

τουλαχιστον στον ΟΤΕ, αμα τους παρεις ΕΡΧΟΝΤAI αμεσως (ειχα βλαβη κ στο σπιτι που εχω Connex)
...ηρθαν τα παιδια, την επομενη ημέρα κ με εξυπηρετησαν, οχι σα τους χλιδάνεργους της HELLAS ON LINE..
κ το παιζουν κ μουρη , οτι δηθεν κ καλα, κ αυτο κ εκεινο κ ειμαστε κ στον Ολυμπιακο σπονσορες κτλ κτλ κ πουλαμε συνδρομη με τοσα €, κ απο υποστηριξη ΜΗΔΕΝ
η κατασταση ειναι βδελυγμιαια..

καποιοι απο δω διαβασα λενε οτι η HOL αυτο κ εκεινο κ θα διορθωθουν κ τετοια...
αυτο δε θα γινει ΠΟΤΕ. Μια ζωη οι ιδιοι ειναι κ ποτε δεν ενδιαφερθηκαν αμεσα! ποτε μα ποτε!
σας το λεω εγω που ειμαι συνδρομητης τους απο το 1993, να το γραψω και αλφαβητικα;
Χίλια εννιακόσια ενενήντα τρία!!! 2400 ηταν το πρωτο μου μοντεμ, εσωτερικο. Το λεω για να μη βγει κανεις κ πει οτι ειμαι ασχετος κ νεος στο χώρο ...νταξει παιδια; τους ξέρω απο τοτε που τα γραφεια τους ηταν στη Νεα Ερυθραια πανω απο το ψυχιατρειο (μη γελατε, αν υπαρχει καποιος παλιος στη HOL εδω θα το γνωριζει).
ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ οταν ειχα προβλημα δεν ενδιαφερθηκαν. Οσες φορες ειχα προβλημα ΜΟΥ ΒΓΑΛΑΝΕ ΤΟ ΛΑΔΙ, για να με επυπηρετησουν ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΕΣ.


Αυτη ειναι η αληθεια κυριοι κ κυριες....τωρα τι λεει ο καθε γραβατωμενος, λυπαμαι πολυ μα εχει μαυρα μεσανυχτα. αν πιστευει αυτα που λεει , να με παρει ο ΙΔΙΟΣ τηλεφωνο κ να μου πει ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, Κ ΠΩΣ ΘΑ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. . Τοτε θα τον παραδεχτω. Τοτε θα πω οτι κατι αλλαξε!

για το τελος κ για να γελασουμε κ λίγο θα σας πω το εξης...
ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ADSL, (οταν ειχα ζητησει μετατροπη απο ISDN σε ADSL)
κ δεν ειχε ενεργοποιηθει ΟΥΤΕ η γραμμη, αλλα δε μου ειχαν στειλει ΟΥΤΕ εξοπλισμο.......
το διαβασατε καλα αυτο;


Τη δευτερα θα παω απο εκει , θα διακοψω τη συνδρομη (μετα απο 14 χρόνια) κ θα τη ξανα αγορασω σε PSTN (με 6-7€ το μήνα) μονο κ μονο για να διατηρησω το email μου που το εχω ολο αυτο το χρονικο διαστημα...

οποιος εχει κατι διαφορετικο να μου πει ας το πει. Θελω ομως Επιχειρηματα, κ αυθεντικα περιστατικα.

αυτα απο μενα παιδια, καλο σας βραδυ.
ευχαριστω πολυ.



Συνάφι πια με αυτο το θεμα . Αν έχετε προβλημα με την γραμμη σας και η γραμμή δεν άνηκει στο ιδιόκτητο της HOL αναφέρεται προβλημα στο ΟΤΕ . Αν δηλαδή σας κόβει ο ΟΤΕ το τηλέφωνο η HOL φταίει ? Θα παρακαλέσω το προβλημα να μεταφερθεί στο τομέα ΟΤΕ γιατι είναι αδική δυσφήμιση για την HOL.

georgis4
09-11-07, 15:30
Πολυ απλα πολυς λογος για το τιποτα...
Ειναι φανερο πως ειναι προβλημα γραμμης και οσο για το οτι σε βαζουν στο ιδιοκτητο με το ετσι
θελω ειναι λιγο χλωμο γιατι για να περασεις στο ιδιοκτητο πρεπει ο ΙΔΙΟΣ να ρυθμισεις το ρουτερ
σου(αν δεν μπει ρυθμιση μενεις ως εχεις)!Γνωστος μου ειχε connex και οταν ειχε προβλημα μη νομιζεις πως την γλυτωσε...Ο οτε τον ελεγε να παρει στην οτενετ και αυτοι στις βλαβες του οτε!....και ας ειναι ενα και το αυτο.....MADE IN GREECE παιδια!!
http://smilies.sofrayt.com/%5E/_950/bore.gif

aa144
09-11-07, 15:56
Όντως, το έχω πάθει και εγώ αυτό, να σου λένε στην ΟΤΕΝΕΤ "εμείς εδώ σας βλέπουμε εντάξει, πάρτε στον ΟΤΕ να δείτε μήπως από εκεί υπάρχει πρόβλημα" ή το άλλο "Δεν παίρνουν την ενημέρωση στο μηχανογραφικό σύστημα στον ΟΤΕ, εμείς εδώ την έχουμε στείλει" και άλλα παρόμοια...

harris
10-11-07, 00:10
χλωμο γιατι για να περασεις στο ιδιοκτητο πρεπει ο ΙΔΙΟΣ να ρυθμισεις το ρουτερ σου(αν δεν μπει ρυθμιση μενεις ως εχεις)!

Οι ρυθμίσεις που χρειάζονται είναι αστείες και τις κάνεις είτε μόνος σου είτε με την βοήθεια της ΤΥ σε χρόνο dt ;)

Για τα υπόλοιπα ας τα βλέπουν άλλοι να χαίρονται :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.