PDA

Επιστροφή στο Forum : 24ωρη τεχνική υποστήριξη της HOL =ΨΕΜΑ



Σελίδες : [1] 2

angiekou73
04-11-07, 00:47
Έκανα αίτηση για να μπω στο DOUBLE PLAY της HOL

19/10 κόπηκε το τηλέφωνο και περίμενα για να εγκαταστήσω
τον router.

20/10 o router δεν συγχρόνιζε
Πήρα τηλέφωνο και αφού ήμουν στην αναμονή 50 λεπτά το έκλεισα

22/10 πήρα τηλέφωνο και μετά από μισή ώρα αναμονή μίλησα με κάποιον ο οποίος επέμενε ότι η γραμμή έχει ενεργοποιηθεί και όλα λειτουργούν κανονικά
Με έβαλε να αλλάξω splitter να αλλάξω καλώδιο κτλ
Μου έστειλε μέσω email ένα .export αρχείο για να κάνω restart τον router
Γιατί νόμιζε ότι πέρασα εγώ λάθος τους κωδικούς

23/10 ξανατηλεφώνησα και μετά από 40 λεπτά αναμονή στο τηλέφωνο με άρχισαν πάλι στις ερωτήσεις περί συνδεσμολογίας . Τους εξήγησα ότι έχω εγκαταστήσει 4 fritzbox σε γείτονες και γνωρίζω πως εγκαθίστανται
Με τα χίλια ζόρια μου δήλωσαν την γραμμή ως βλάβη

24/10 τηλεφώνησα μετά απο 40 λεπτά το σηκωσαν και μου είπαν να κάνω υπομονή και ότι στις 25-26/10 θα μου τηλεφωνούσαν να μου πουν ......ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑΝ ΠΟΤΕ

26/10 τηλεφώνησα και μου απάντησαν ότι η βλάβη έχει δηλωθεί και να περιμένω

27-28/10 δεν το σήκωναν έκατσα 1 ώρα στην αναμονή αλλά τίποτε

29/10 τηλεφώνησα και με ξανάρχισαν στις ερωτήσεις περί συνδεσμολογίας
τους είπα ότι θα τους κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ και η απάντηση του υπαλλήλου ήταν «κυρία μου , αυτό δε μου λέει κάτι , τι μου το λέτε?»

30/10 τους έστειλα email oτι θα πάω στην εταιρεία να δω τι συμβαίνει

1/11 πήγα και τι αντίκρισα???
Ένα δωμάτιο ειδικό για υποδοχή πελατών που αντιμετωπίζουν προβλήματα
οι οποίοι ήταν δεκάδες και όλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα με μένα ή δεν τους ενεργοποιούνταν οι γραμμές ή τους έκοβαν το τηλέφωνο χωρίς λόγο κτλ
Οι άνθρωποι ήταν όλοι έξω φρενών και χωρίς τηλέφωνο 3 , 4μήνες ακόμα και 5 μήνες
Κάποιοι από αυτούς είχαν πάει πάνω από 8 φορές και δεν έβρισκαν άκρη

Μας είπαν ότι έχει βλάβη η γραμμή και ότι περιμένουμε τους τεχνικούς
Τους ρώτησα πότεεεε???? Μου είπαν ότι υπεύθυνος είναι ο ΟΤΕ για να διορθώσει τη βλάβη και μου απάντησαν «υπομονή»


Με την υποτιθέμενη 24ωρη τεχνική υποστήριξη που σου παρέχουν δεν βγάζεις άκρη
κάτι είχε πάει στραβά με την ενεργοποίηση του κυκλώματος και παρόλα αυτά επέμεναν να ξαναβάλω τον ρούτερ για 100η φορά μήπως και συγχρονίσει
και μου είπαν ότι άλλη βοήθεια δεν μπορούσαν να μου προσφέρουν προς το παρόν


ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΕΥΘΥΝΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ, ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

Έκανα αίτηση διακοπής και την επόμενη ξαναπήγα στον ΟΤΕ να γυρίσω το νούμερο πίσω ( στον ΟΤΕ μου είπαν ότι πληρώνεις σαν να κάνεις εγκατάσταση γραμμής από την αρχή 36 ευρω και θέλουν 15 μέρες για την εγκατάσταση)

Η ζημιά ανεπανόρθωτη θα μείνω συνολικά 1 μήνα χωρίς τηλέφωνο και έχασα και το φοιτητικό πακέτο που είχα στη hol γιατι το διέκοψα για το double play

Η δε αδελφή μου έχει KAI αυτη προβλήματα ο ρούτερ την πετάει συνεχεια απέξω KAΘΕ 5 ΛΕΠΤΑ και το τηλεφωνο της (210......)δεν λειτουργει ..... το μονο που λειτουργει ειναι το 213 που δινει η HOL


ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΠΑΙΡΝΕΙς ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ

alieus
04-11-07, 00:54
Ποιά περιοχή;

no_logo
04-11-07, 01:02
πράγματα χιλιοειπωμένα αυτά που λες angiekou73

thama
04-11-07, 01:03
Υπάρχει κάποιος που μπορεί να επιβεβαιώσει ότι όντως υπάρχει αυτό το "Ένα δωμάτιο ειδικό για υποδοχή πελατών που αντιμετωπίζουν προβλήματα
οι οποίοι ήταν δεκάδες και όλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα με μένα ή δεν τους ενεργοποιούνταν οι γραμμές ή τους έκοβαν το τηλέφωνο χωρίς λόγο κτλ
Οι άνθρωποι ήταν όλοι έξω φρενών και χωρίς τηλέφωνο 3 , 4μήνες ακόμα και 5 μήνες
Κάποιοι από αυτούς είχαν πάει πάνω από 8 φορές και δεν έβρισκαν άκρη".
Δλδ, που να ππήγε και να αντίκρυσε αυτό το σκηνικό.

Ρωτάω για τους εξής λόγους:
Πρώτα από όλα το σκηνικό, ιδίως της 1/11 μου φαίνεται κάπως.
Επιπλέον, γράφεται από χρήστη με ένα μήνυμα, και δεν μπορώ να κρίνω την αξιοπιστία του. [Δεν υπάρχουν προηγούμενα μηνύματά του για να κρίνω]

Τέλος, οι χρόνοι αναμονής μήπως είναι λίγο φουσκωμένοι; Είμαι στη HOL, έχω μιλήσει αρκετές φορές στο tech support, αλλά ποτέ δεν περίμενα περισσότερο από 25-30 λεπτά.

aa144
04-11-07, 01:31
Παιδιά, χωρίς να υπονοώ τίποτε, έχω παρατηρήσει ότι αν κάποιος πει εδώ ότι είναι δυσαρεστημένος, υπάρχει μια τάση αμφισβήτησης, που δεν υπάρχει αν κάποιος πει ότι είναι ευχαριστημένος. Θέλω να πω ότι αν κάποιος πει ότι έχει 2play και όλα είναι πολύ καλά, δεν θα σπεύσει κάποιος να παρατηρήσει ότι αυτός ο χρήστης έχει γράψει πχ λίγα μηνύματα, ή οτιδήποτε άλλο.

Αυτό το φαινόμενο που νομίζετε ότι οφείλεται;

Να προσθέσω ότι προσωπικά έχω 2play που λειτουργεί αρκετά καλά, και όμως έχω πάρει πολλές φορές στην ΤΥ και βαρέθηκα και το έκλεισα, οι αναμονές είναι πολύ μεγάλες, βέβαια αν δέν έχεις πρόβλημα μπορεί ποτέ να μην το καταλάβεις αυτό, όμως δεν μου φαίνονται καθόλου περίεργα ή απίθανα ή απίστευτα αυτά που γράφονται εδώ, όχι μόνο για τη HOL, αλλά για όλους που προσφέρουν Full LLU.

Να υπολογίσουμε επίσης ότι κάποιος με πρόβλημα μπορεί να μην είναι σε θέση να στέλνει πολλά μηνύματα εδώ, αφού η γραμμή του δεν λειτουργεί κανονικά, ενώ μπορεί να υποχρεούται να παίρνει τηλέφωνο στην ΤΥ από κάποιο γείτονα ή ακόμα και από καρτοτηλέφωνο, αν μάλιστα το τελευταίο σας φαίνεται απίθανο, προσωπικά το έχω κάνει με αναμονή κοντά στη μια ώρα, τελικά το είχα πάρει απόφαση και περίμενα εκεί μέχρι να μιλήσω, ευτυχώς κανένας άλλος δεν περίμενε να χρησιμοποιήσει το καρτοτηλέφωνο εκείνο. Το συγκεκριμένο περιστατικό είναι η πλέον αξιομνημόνευτη εμπειρία μου μέχρι στιγμής από τη HOL, και, να το ξαναπώ, είμαι σχετικά ευχαριστημένος (τώρα) από τη λειτουργία του συστήματος.

Τα σχόλια δικά σας...

alieus
04-11-07, 01:39
Όταν πήγα στα νέα γραφεία της φορθνετ στη Θεσσαλονίκη πριν κανα μήνα για κάποιο θέμα μου, μού έκανε εντύπωση ότι ΟΛΟ το κατάστημα ήταν κατειλημμένο από πελάτες που θέλαν να κάνουν ακυρώσεις παράπονα κλπ. Είχα ποστάρει γι' αυτήν την εικόνα. Πού το περίεργο να συμβαίνει και στην ΧΟΛ και σε όλους;

guzel
04-11-07, 02:19
μα ειναι απιστευτο να ταλαιπωρειται ετσι ο συνδρομητης-πελατης. που ζουμε? ας παρεμβει επιτελους καποιος.ΞΥΠΝΑ ΕΕΤΤ επιτελους..

στην ελλαδα με ενα προστιμο δεν βαζουν μυαλο ..ας αρχισουν να παιρνουν αδειες!!!

τι να πω.. αν ειναι αληθεια ολα αυτα οτι δεν εχουν καποιοι τηλεφωνο εδω και μηνες ειναι απαραδεκτο! εγω θα τους εκανα μηνυση παντως

tiatrou
04-11-07, 11:07
Εγώ μπορώ να επιβεβαιώσω ότι σε ανύποπτο χρόνο και όχι την τελευταία εβδομάδα που έτσι και αλλιώς έχει διαλυθεί η HOL, τρεις φορές που χρειάστηκε να πάρω τηλέφωνο μέσα στον τελευταίο χρόνο για τεχνική υποστήριξη (είχε νεκρώσει τελείως η γραμμή μου), περίμενα στην αναμονή πάνω από 50 λεπτά τις δύο φορές και την τρίτη στα 35 περίπου λεπτά το έκλεισα γιατί έπρεπε να κάνω κάποια άλλη δουλειά και δεν μπορούσα να περιμένω.
Επίσης και εμένα μπου έλεγαν χαζομάρες, του στυλ κάνε reset στο modem και βάλε το τελευταίο firmware του Fritzbox και όλα θα λυθούν, ενώ μέχρι την προηγούμενη το βράδυ όλα λειτουργούσαν καλά και δεν είχα πειράξει απολύτως τίποτα. Μετά από 1 ώρα παίδεμα στο τηλέφωνο με τις βλακείες τους, το δήλωναν σαν βλάβη, και ω του θαύματος την άλλη μέρα όλα λειτουργούσαν καλά.
Το παν είναι να μην χρειαστείς την τεχνική υποστήριξή τους. Αλλιώς κλάψτα...

PCSERVICE
04-11-07, 11:56
Εγώ μπορώ να επιβεβαιώσω ότι σε ανύποπτο χρόνο και όχι την τελευταία εβδομάδα που έτσι και αλλιώς έχει διαλυθεί η HOL, τρεις φορές που χρειάστηκε να πάρω τηλέφωνο μέσα στον τελευταίο χρόνο για τεχνική υποστήριξη (είχε νεκρώσει τελείως η γραμμή μου), περίμενα στην αναμονή πάνω από 50 λεπτά τις δύο φορές και την τρίτη στα 35 περίπου λεπτά το έκλεισα γιατί έπρεπε να κάνω κάποια άλλη δουλειά και δεν μπορούσα να περιμένω.
Επίσης και εμένα μπου έλεγαν χαζομάρες, του στυλ κάνε reset στο modem και βάλε το τελευταίο firmware του Fritzbox και όλα θα λυθούν, ενώ μέχρι την προηγούμενη το βράδυ όλα λειτουργούσαν καλά και δεν είχα πειράξει απολύτως τίποτα. Μετά από 1 ώρα παίδεμα στο τηλέφωνο με τις βλακείες τους, το δήλωναν σαν βλάβη, και ω του θαύματος την άλλη μέρα όλα λειτουργούσαν καλά.
Το παν είναι να μην χρειαστείς την τεχνική υποστήριξή τους. Αλλιώς κλάψτα...

Όσες φορές χρειάστηκε να επικοινωνήσω με την Τ/Υ της HOL οι χρόνοι δεν ήταν μεγάλοι.Αποκορύφωμα χθεσινό τηλέφωνο με αναμονή 1 λεπτό και 44 ``!!!!.Βέβαια παίζει ρόλο και η ώρα που καλείς αλλά γενικά πιστεύω ότι έχει τους καλύτερους χρόνους αναμονής από όλους.Το λέω αυτό από προσωπική εμπειρία μιας και πουλάω και HOL / FORTHNET / VIVODI και έχει χρειαστεί πολλές φορές να επικοινωνήσω με όλους.Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι ενώ η Forthnet έχει ειδικό νούμερο υποστήριξης μεταπωλητών , αυτό δεν το έχουν οι άλλες εταιρίες.

rivol
04-11-07, 12:07
Θα επιβεβαιώσω και εγώ τα ποιο πάνω, όσες φορές χρειάστηκε να κάνω χρήση της τεχνικής υπηρεσίας η αναμονή ήταν πολύ μεγάλη.

Αυτό που κάνω τον τελευταίο καιρό είναι να στέλνω e-mail σε καθημερινή βάση μέχρι να απαντήσουν η να με πάρουν τηλέφωνο τα οποία κοινοποιώ και σε φίλους που είναι και αυτοί συνδρομητές αυτής της απίθανης εταιρίας !!!

aa144
04-11-07, 14:10
Όσες φορές χρειάστηκε να επικοινωνήσω με την Τ/Υ της HOL οι χρόνοι δεν ήταν μεγάλοι.Αποκορύφωμα χθεσινό τηλέφωνο με αναμονή 1 λεπτό και 44 ``!!!!.Βέβαια παίζει ρόλο και η ώρα που καλείς αλλά γενικά πιστεύω ότι έχει τους καλύτερους χρόνους αναμονής από όλους.

Πολύ θα ήθελα να μάθω ποιά είναι η σωστή ώρα για να παίρνω τηλέφωνο στην ΤΥ, φαντάζομαι θα ενδιαφέρει και άλλους αυτό, μάλιστα προσωπικά συμβιβάζομαι με οποιοδήποτε χρόνο κάτω του 5λεπτου, θα αφήσω τους πολύ χαμηλούς χρόνους αναμονής για τους υπόλοιπους που τους χρειάζονται περισσότερο.

grsaint13
04-11-07, 15:05
Πολύ θα ήθελα να μάθω ποιά είναι η σωστή ώρα για να παίρνω τηλέφωνο στην ΤΥ, φαντάζομαι θα ενδιαφέρει και άλλους αυτό, μάλιστα προσωπικά συμβιβάζομαι με οποιοδήποτε χρόνο κάτω του 5λεπτου, θα αφήσω τους πολύ χαμηλούς χρόνους αναμονής για τους υπόλοιπους που τους χρειάζονται περισσότερο.

Γύρω στις 3-4 το βράδυ,πιστεύω είναι μια χαρά.Ιδίως αν είναι και Σάββατο δε θα έχεις κανένα πρόβλημα ώρας:βγαίνεις για το ποτάκι σου και γυρνάς για να καλέσεις στη ΧΟΛ!!!:down:

angiekou73
11-11-07, 01:20
Υπάρχει κάποιος που μπορεί να επιβεβαιώσει ότι όντως υπάρχει αυτό το "Ένα δωμάτιο ειδικό για υποδοχή πελατών που αντιμετωπίζουν προβλήματα
οι οποίοι ήταν δεκάδες και όλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα με μένα ή δεν τους ενεργοποιούνταν οι γραμμές ή τους έκοβαν το τηλέφωνο χωρίς λόγο κτλ
Οι άνθρωποι ήταν όλοι έξω φρενών και χωρίς τηλέφωνο 3 , 4μήνες ακόμα και 5 μήνες
Κάποιοι από αυτούς είχαν πάει πάνω από 8 φορές και δεν έβρισκαν άκρη".
Δλδ, που να ππήγε και να αντίκρυσε αυτό το σκηνικό.

Ρωτάω για τους εξής λόγους:
Πρώτα από όλα το σκηνικό, ιδίως της 1/11 μου φαίνεται κάπως.
Επιπλέον, γράφεται από χρήστη με ένα μήνυμα, και δεν μπορώ να κρίνω την αξιοπιστία του. [Δεν υπάρχουν προηγούμενα μηνύματά του για να κρίνω]

Τέλος, οι χρόνοι αναμονής μήπως είναι λίγο φουσκωμένοι; Είμαι στη HOL, έχω μιλήσει αρκετές φορές στο tech support, αλλά ποτέ δεν περίμενα περισσότερο από 25-30 λεπτά.

Το ότι δεν έχω ξαναγράψει μήνυμα δεν σημαίνει ότι δεν είμαι αξιόπιστο άτομο , απλά δεν συνηθίζω να μπαίνω σε ιστοσελίδες και να γράφω διάφορα σε καθημερινή βάση γιατί δεν έχω το χρόνο
Το περισσότερο χρόνο της ημέρας τον καταναλώνω για τις σπουδές μου στο ΤΕΙ (παρακολούθηση και διάβασμα) και για τη δουλειά μου
Το ίντερνετ είναι ένα εργαλείο που το χρησιμοποιώ για τις σπουδές μου και ο μόνος λόγος που μπήκα ήταν γιατί ενας φίλος με πρότρυνε να κάνω γνωστό το πρόβλημα και σε άλλους ώστε να ξέρουν τι τους περιμένει αν χρειαστούν τεχνική υποστήριξη

Το δωμάτιο υπάρχει και είναι στην καινουρια διευθυνση της HOL στο ισόγειο μπαίνοντας δεξιά
σου φοράνε και καρτελάκι και σε ρωτάνε ονοματεπώνυμο και αριθμό ταυτότητος
Όσο για τους χρόνους αναμονής στο τηλέφωνο με εξαίρεση μία φορα όλες τις άλλες έχω κάτσει πάνω απο 30 λεπτά σε αναμονή και το αποκορύφωμα ήταν η μία ωρα και το έκλεισα γιατί δεν άντεξα (τηλεφωνω απο 9 το πρωι μεχρι 11 το βραδυ όποτε βρω κενό)

........Auto merged post: angiekou73 added 12 Minutes and 38 Seconds later........

Έκανα γνωστό το πρόβλημα
ελπίζω να μην χρειαστείτε ΠΟΤΕ την τεχνική υποστήριξη της HOL

Δεν πρόκειται να ξαναμπώ στη συζήτηση, όπως είπα δεν έχω το χρόνο και από την άλλη αποφάσισα να κινηθώ νομικα για να διεκδικίσω πίσω τα χρήματα που προπλήρωσα για το φοιτητικό πακέτο

Υ.Γ:Αν θες να καταραστείς καποιον και έχει double play HOL πες του "σου εύχομαι να σου χαλάσει το τηλέφωνο!!!!!!!!!"

digitals
11-11-07, 10:41
Παιδιά δεν υπάρχει καλύτερη ώρα μια και στις 3 το βράδυ δουλεύουν λιγότεροι υπαλληλοι οποτε μεγαλύτερη αναμονή. Εγώ παλι που παίρνω τηλ στις 9:10 το πρωί συνήθως περιμένω γύρω στο τέταρτο.
Για τους dealer υπάρχει προτερεότητα στο CC μια και δηλώνουν τηλέφωνα. Οσες φορές εχω πάρει απο το τηλέφωνο του dealer απαντάνε μέσα στο πεντάλεπτο ότι ώρα και αν είναι!!!
Λόγω της δουλείας μου έχω εγκαταστήσει και υποστηρίξει τα πάντα απο τηλέφωνικές εταιρείες. Αν θέλετε παντα τηλέφωνο και adsl πάρτε ΟΤΕ. Δέν είναι τυχαία η διαφορά τιμής ανάμεσα στον ΟΤΕ και στους υπόλοιπους, ότι πληρώνεις παίρνεις. Πάρτε το απόφαση. Όλες οι εταιρείες, πλην ΟΤΕ!, ίδιες είναι... Απλά το παίρνεις απόφαση οτι αμα παρουσιαστεί πρόβλημα κάηκες.

dplayer
12-11-07, 00:58
Υπαρχει χωρος για τα παραπονα και σου βρισκουν και λυση αμεσα.
Ωστοσο δεν υπαρχουν πολλοι που περιμενουν αλλα 1-2 που ειναι εξαγριωμενοι και τους ακουει ολη η εταιρια.

Οσο για τον ΟΤΕ μεχρι στιγμης εχει τον πρωτο και τελευταιο λογο επειδη αυτος αυτος αποφασιζει αν θα κανει δεκτη την αιτηση αλλα και επειδη απο το dslam μεχρι το σπιτι μας αυτος το ενεργοποιει.

Λογικο ειναι λοιπον να φροντιζει πρωτα τους πελατες του και μετα τους υπολοιπους.

sdn
13-11-07, 19:22
Δεν είναι πρόβλημα η 24ωρη υποστήριξη αλλά η υποστήριξη γενικά.

Τους έστειλα ένα mail με pics που δείχνουν τα pings να αγγίζουν στον θεό.

Το κλείνουν και μου λένε να κάνω download το gentoo :)

Βγάλε συμπέρασμα!!!!

btw μόνο με την hol όταν τους κάνω reply οι γραμματοσειρές καταστρέφονται (σε linux, δεν έχω δοκιμάσει σε windows). Μα καλά τι κωδικοποίηση χρησιμοποιούν?

PCSERVICE
13-11-07, 19:26
Πολύ θα ήθελα να μάθω ποιά είναι η σωστή ώρα για να παίρνω τηλέφωνο στην ΤΥ, φαντάζομαι θα ενδιαφέρει και άλλους αυτό, μάλιστα προσωπικά συμβιβάζομαι με οποιοδήποτε χρόνο κάτω του 5λεπτου, θα αφήσω τους πολύ χαμηλούς χρόνους αναμονής για τους υπόλοιπους που τους χρειάζονται περισσότερο.

Ένα μεγάλο μπράβο στην Hellas on line για το νέο σύστημα στην Τ/Υ για τους μεταπωλητές.
Μέσος χρόνος αναμονής τα 2 λεπτά!!!:clap:
Και λέω μπράβο διότι ο μεταπωλητής θα ρωτήσει για 5-10 συνδέσεις και έτσι θα διευλολυνθεί και ο ίδιος και δεν θα πάρουν 10 διαφορετικά άτομα τηλέφωνο.Χαμένοι βγαίνουν πάντως (μη κερδισμένοι καλύτερα) όσοι έχουν προμηθευτή σύνδεση απευθείας από την Hellas On Line είτε από κάποια μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων γιατί δεν έχουν κάποιον μεταπωλητή να απευθεινθούν.
Μιλάω πάντα από την δική μου τη μεριά σαν μεταπωλητής.
Και για να λέμε και του στραβού το δίκιο , από άποψη οργάνωσης είναι χρόνια μπροστά σε χσέση με τον ανταγωνισμό η HOL.:clap::clap::clap:

sdn
13-11-07, 19:34
Δεν είναι καλή η hol αλλά άτυχοι οι άλλοι.

πχ στη vivodi με βάση τον νόμο τον πιθανοτήτων κάτι θα έπρεπε να κάνουν καλά αλλά από ότι φαίνεται προσπαθούν πολύ να αποδείξουν πόσο ανοργάνωτοι είναι. :rolleyes:

Αλλά και η ΤΥ της HOL δεν είναι αυτό που θα ζητούσαμε νομίζω...

marien
15-11-07, 18:02
αυτά που λέει η angiekou είναι απολύτως ακριβή. είμαι 3 χρόνια πελάτης τους και επειδή δεν εβγαζα άκρη απο το τηλ. πήγα εκεί τον προηγούμενο μήνα και........έπαθα shock!!!!!
ένα δωμάτιο.......20 εξαγριωμένα άτομα και.........1 κυρία μόνο στην εξυπηρέτηση, μέχρι που άρχισε να βριζει δυνατά κάποιος και κάλεσαν και άλλα 2 άτομα από τους ορόφους τους να έρ8ουν στην εξυπηρέτηση.
αναμονές στο τηλ φρικτές.......στο service ασχετοι.......για όλα φτιας εσύ.........και ενώ πληρώνω παντά ετήσιο πακέτο.....από την αρχή κά8ε χρόνου, εδώ και 6 μήνες μου λένε πως χρωσταω απο το 2006 απο 44 ευρώ, 150 ή 212 μεχρι........428 ευρω!!!!!! και επειδή δεν ήχεραν πόσα χρωστάω και απο πού, πηγα εκεί και........εκει είδα τα χειρότερα. ακουσα πάλι όλα τα ποσά απο 44 ευρώ μέχρι 428. τελικά κλείσαμε στα 224 ευρώ διότι περυσι είχαν ξεχάσει μάλλον να μου στείλουν ειδοποιηση. πλήρωσα για να μην τους ξανακούσω και αφου τους προειδοποίησα πως αφού αυτο το ποσο μου λένε πως είναι το οριστικό.....μην διανοηθεί να με ξαναπάρει κάποιος να μου πει πως χρωστάω.
τώρα δεν έχω net. σε ποιόν να το πω? ειμαι ωρες κά8ε μερα στην γραμμη και χτες το βραδυ όταν το σήκωσαν κατέληξαν πως έχω ιο.
έκανα φορματ ολη νύχτα χτες και....σήμερα πάλι τα ίδια.
πηρα τηλ.....περίμενα 45 λεπτα και......εκλεισα.......

Chryssikos
15-11-07, 22:57
Υπαρχει χωρος για τα παραπονα και σου βρισκουν και λυση αμεσα.
Ωστοσο δεν υπαρχουν πολλοι που περιμενουν αλλα 1-2 που ειναι εξαγριωμενοι και τους ακουει ολη η εταιρια.

Οσο για τον ΟΤΕ μεχρι στιγμης εχει τον πρωτο και τελευταιο λογο επειδη αυτος αυτος αποφασιζει αν θα κανει δεκτη την αιτηση αλλα και επειδη απο το dslam μεχρι το σπιτι μας αυτος το ενεργοποιει.

Λογικο ειναι λοιπον να φροντιζει πρωτα τους πελατες του και μετα τους υπολοιπους.


αυτά που λέει η angiekou είναι απολύτως ακριβή. είμαι 3 χρόνια πελάτης τους και επειδή δεν εβγαζα άκρη απο το τηλ. πήγα εκεί τον προηγούμενο μήνα και........έπαθα shock!!!!!
ένα δωμάτιο.......20 εξαγριωμένα άτομα και.........1 κυρία μόνο στην εξυπηρέτηση, μέχρι που άρχισε να βριζει δυνατά κάποιος και κάλεσαν και άλλα 2 άτομα από τους ορόφους τους να έρ8ουν στην εξυπηρέτηση.
αναμονές στο τηλ φρικτές.......στο service ασχετοι.......για όλα φτιας εσύ.........και ενώ πληρώνω παντά ετήσιο πακέτο.....από την αρχή κά8ε χρόνου, εδώ και 6 μήνες μου λένε πως χρωσταω απο το 2006 απο 44 ευρώ, 150 ή 212 μεχρι........428 ευρω!!!!!! και επειδή δεν ήχεραν πόσα χρωστάω και απο πού, πηγα εκεί και........εκει είδα τα χειρότερα. ακουσα πάλι όλα τα ποσά απο 44 ευρώ μέχρι 428. τελικά κλείσαμε στα 224 ευρώ διότι περυσι είχαν ξεχάσει μάλλον να μου στείλουν ειδοποιηση. πλήρωσα για να μην τους ξανακούσω και αφου τους προειδοποίησα πως αφού αυτο το ποσο μου λένε πως είναι το οριστικό.....μην διανοηθεί να με ξαναπάρει κάποιος να μου πει πως χρωστάω.
τώρα δεν έχω net. σε ποιόν να το πω? ειμαι ωρες κά8ε μερα στην γραμμη και χτες το βραδυ όταν το σήκωσαν κατέληξαν πως έχω ιο.
έκανα φορματ ολη νύχτα χτες και....σήμερα πάλι τα ίδια.
πηρα τηλ.....περίμενα 45 λεπτα και......εκλεισα.......
-----------------------------------
Τα ίδια ακριβώς αντιμετωπίζω κι εγώ εδώ και 4 ημέρες δεν μπορώ να μιλήσω με την ΤΥ , έμπλεξα δεν έχω τηλέφωνο και περίμενα και 2 μήνες.

geo909
16-11-07, 09:29
Και γω εχω μεγάλους χρόνους αναμονής. Σε κάποια φάση που είχα απηυδήσει μετα απο μηνες και μήνες που προσπαθούσα να τους βρω, εστειλα mail. Μου το γυρίσανε λέγοντας "δεν μπορούμε να απαντησουμε στην ερωτηση σας γιατι δεν μας δίνετε username και τηλέφωνο".Η πλάκα ηταν οτι τα έδινα αυτά και μάλιστα πρώτα-πρώτα: απλώς δεν το κοιτάξανε!! Στη δεύτερη τα κατάφερα κια με πήρανε μετά απο λίγες μέρες τηλέφωνο.
Α και να ξέρετε όλοι το εξής, ήταν ενα απο τα πράγματα που ρώτησα:

Στο 13844 ΧΡΕΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΑΝΑΜΟΝΗ!!!!

Πόσες ώρες εχουμε φάει αθροιστικά?!

ckabi
16-11-07, 12:40
Και εγώ εξαγριωμένος με τη hol είμαι, αλλά δεν μπορώ να μη πω ότι είναι πολύ θετικό που έβαλαν τηλέφωνο χωρίς χρεώση (800 400 13844) για την τεχνική υποστήριξη... κάποια άλλη εταιρία που έχει δωρέαν τηλέφωνο για τεχνική υποστήριξη;

schumifer
17-11-07, 18:06
Ρε παιδιά , εχω κάτσει συνολικά γύρω στις 3 ώρες και περιμένω να σηκώσει κάποιος το 80040013844

Δουλεύει κανείς εκεί πέρα ή το έχουν παρατήσει το θέμα?
ΑΠό Παρασκευή τς μεγάλες ώρες και σήμερα όλη μέρα μιλάμε για τρελές ώρες στο ακουστικό έτσι. Σε λίγο θα το κολλήσω στο αυτί μου

paris
18-11-07, 10:56
Το ίδο συμβαίνει και με άλλους παρόχους πχ Fortnet και σας το λέω εκ πείρας καθώς ο φίλος μου έπαιρνε τηλέφωνο εκεί και είχε αναμονή πάνω από ώρα!!!!

Tem
18-11-07, 11:03
Και εγώ εξαγριωμένος με τη hol είμαι, αλλά δεν μπορώ να μη πω ότι είναι πολύ θετικό που έβαλαν τηλέφωνο χωρίς χρεώση (800 400 13844) για την τεχνική υποστήριξη... κάποια άλλη εταιρία που έχει δωρέαν τηλέφωνο για τεχνική υποστήριξη;
είναι υποχρέωσή τους , όπως και όλων των άλλων παρόχων γενικότερα ;)

sexrazat
18-11-07, 11:15
Ένα μεγάλο μπράβο στην Hellas on line για το νέο σύστημα στην Τ/Υ για τους μεταπωλητές.
Μέσος χρόνος αναμονής τα 2 λεπτά!!!:clap:
Και λέω μπράβο διότι ο μεταπωλητής θα ρωτήσει για 5-10 συνδέσεις και έτσι θα διευλολυνθεί και ο ίδιος και δεν θα πάρουν 10 διαφορετικά άτομα τηλέφωνο.Χαμένοι βγαίνουν πάντως (μη κερδισμένοι καλύτερα) όσοι έχουν προμηθευτή σύνδεση απευθείας από την Hellas On Line είτε από κάποια μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων γιατί δεν έχουν κάποιον μεταπωλητή να απευθεινθούν.
Μιλάω πάντα από την δική μου τη μεριά σαν μεταπωλητής.
Και για να λέμε και του στραβού το δίκιο , από άποψη οργάνωσης είναι χρόνια μπροστά σε χσέση με τον ανταγωνισμό η HOL.:clap::clap::clap:

Οπότε αν οι μεταπωλητές δημοσιεύσουν και τα τηλεφωνά τους και κάνουν τους ενδιάμεσους, θα λυθεί και το πρόβλημα των αναμονών. Καλά τα γράφεις. Εγώ καταλαβαίνω το εξής.

Βρείτε ένα μεταπωλητή για να μην περιμένετε αν έχετε πρόβλημα, μην πάτε στην εταιρεία απευθείας γιατί χάνουμε τις προμήθειες, αν ήσαστε απλός πελάτης την πατήσατε γιατί η εταιρεία έχει στα ώπα ώπα όσους φέρνουν πελάτες και γραμμένους τους απλούς συνδρομητές.

grsaint13
18-11-07, 14:16
Το ίδο συμβαίνει και με άλλους παρόχους πχ Fortnet και σας το λέω εκ πείρας καθώς ο φίλος μου έπαιρνε τηλέφωνο εκεί και είχε αναμονή πάνω από ώρα!!!!

Αυτό,φυσικά,δε σημαίνει ότι επειδή ένα πάροχος έχει χάλια τηλεφωνική εξυπηρέτηση πρέπει να τον ακολουθούν και οι υπόλοιποι...

Αν 1-2 πάροχοι οργανώσουν την εξυπηρέτησή τους,να είστε σίγουροι ότι θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι!;)

jog
18-11-07, 16:13
6 φορές που κάλεσα το 13844 είχα αυτούς τους σχετικά καλούς χρόνους

1.5 λεπτά
2.6μισι λεπτά
3.13 λεπτά
4.11 λεπτά
5.9 λεπτά
6.12 λεπτά

Πάντα καθημερινές και σε ώρες αιχμής.

Στην δική μου περίπτωση τα πράγματα είναι αρκετά καλά,αν και σαφώς χρειάζεται βελτίωση

ioannis8828
18-11-07, 16:33
Το ότι δεν έχω ξαναγράψει μήνυμα δεν σημαίνει ότι δεν είμαι αξιόπιστο άτομο , απλά δεν συνηθίζω να μπαίνω σε ιστοσελίδες και να γράφω διάφορα σε καθημερινή βάση γιατί δεν έχω το χρόνο
Το περισσότερο χρόνο της ημέρας τον καταναλώνω για τις σπουδές μου στο ΤΕΙ (παρακολούθηση και διάβασμα) και για τη δουλειά μου
Το ίντερνετ είναι ένα εργαλείο που το χρησιμοποιώ για τις σπουδές μου και ο μόνος λόγος που μπήκα ήταν γιατί ενας φίλος με πρότρυνε να κάνω γνωστό το πρόβλημα και σε άλλους ώστε να ξέρουν τι τους περιμένει αν χρειαστούν τεχνική υποστήριξη

Το δωμάτιο υπάρχει και είναι στην καινουρια διευθυνση της HOL στο ισόγειο μπαίνοντας δεξιά
σου φοράνε και καρτελάκι και σε ρωτάνε ονοματεπώνυμο και αριθμό ταυτότητος
Όσο για τους χρόνους αναμονής στο τηλέφωνο με εξαίρεση μία φορα όλες τις άλλες έχω κάτσει πάνω απο 30 λεπτά σε αναμονή και το αποκορύφωμα ήταν η μία ωρα και το έκλεισα γιατί δεν άντεξα (τηλεφωνω απο 9 το πρωι μεχρι 11 το βραδυ όποτε βρω κενό)

........Auto merged post: angiekou73 added 12 Minutes and 38 Seconds later........

Έκανα γνωστό το πρόβλημα
ελπίζω να μην χρειαστείτε ΠΟΤΕ την τεχνική υποστήριξη της HOL

Δεν πρόκειται να ξαναμπώ στη συζήτηση, όπως είπα δεν έχω το χρόνο και από την άλλη αποφάσισα να κινηθώ νομικα για να διεκδικίσω πίσω τα χρήματα που προπλήρωσα για το φοιτητικό πακέτο

Υ.Γ:Αν θες να καταραστείς καποιον και έχει double play HOL πες του "σου εύχομαι να σου χαλάσει το τηλέφωνο!!!!!!!!!"

ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ,ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ,ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ 10 ΜΕΡΕΣ ,ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 1ΩΡΑ ΚΑΙ 10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΑ,ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ 2 ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ ,ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΘΕΙ ΜΟΝΟ Η ΜΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ,ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΘΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ,ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΑΛΑΞΟΥΝ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ,ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΑΘΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ,ΕΧΩ FRITZBOX ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΟΥΝ JETSPEED ,ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΩ ΑΓΩΓΗ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥΣ...
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΤΟΠΗΣΑ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ...ΦΙΛΟΥΣ ΤΗΣ HOL ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΒΓΑΛΟΥΝ ΨΕΥΤΕΣ...:evil::evil:

sexrazat
18-11-07, 16:35
6 φορές που κάλεσα το 13844 είχα αυτούς τους σχετικά καλούς χρόνους

1.5 λεπτά
2.6μισι λεπτά
3.13 λεπτά
4.11 λεπτά
5.9 λεπτά
6.12 λεπτά

Πάντα καθημερινές και σε ώρες αιχμής.

Στην δική μου περίπτωση τα πράγματα είναι αρκετά καλά,αν και σαφώς χρειάζεται βελτίωση

Γιατί κάτι μου λέει ότι έχει σημασία και από που καλείς όσο κι αν αυτό φαίνεται παράξενο. Δηλ. σαν οι κλήσεις να προωθούνται στο cc από διαφορετική δρομολόγηση.

dplayer
18-11-07, 23:49
Ρε παιδια.......απλα παιζει ρολο που θα καλεσεις!!
Μεγαλη αναμονη εχει το τεχνικο (1-300 min!!)
Σxετικα μικρη το customer care (0-15min)
Ελαχιστη οι πωλησεις.(0-5min)

PCSERVICE
21-11-07, 18:22
Οπότε αν οι μεταπωλητές δημοσιεύσουν και τα τηλεφωνά τους και κάνουν τους ενδιάμεσους, θα λυθεί και το πρόβλημα των αναμονών. Καλά τα γράφεις. Εγώ καταλαβαίνω το εξής.

Βρείτε ένα μεταπωλητή για να μην περιμένετε αν έχετε πρόβλημα, μην πάτε στην εταιρεία απευθείας γιατί χάνουμε τις προμήθειες, αν ήσαστε απλός πελάτης την πατήσατε γιατί η εταιρεία έχει στα ώπα ώπα όσους φέρνουν πελάτες και γραμμένους τους απλούς συνδρομητές.

Μάλλον αυτό θέλεις να καταλάβεις εσύ.Αυτό που λέω εγώ είναι ότι είναι απολύτως φυσιολογικό όταν αγοράζεις κάτι από ένα μαγαζί να έχεις και μια ¨α¨ υποστήριξη από το μαγαζί.
Δηλαδή αν αγοράσεις κάτι από το μαγαζί της γειτονιά σου και αυτό χαλάσει τότε πολύ πιθανόν να σου το αντικαταστήσει άμεσα το μαγαζί - τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω για τους πελάτες μου.
Αν όμως το έχεις αγοράσει από Πλαίσιο/e-shop/ Κωτσόβολο ενημέρωσέμε πότε θα το πάρεις πίσω !!!Αυτή είναι η διαφορά:oneup::oneup:
Έτσι περίπου δουλεύει και η ιστορία με το adsl και είναι πολύ λογικό και πάρα πολύ σωστό που έχουν διαφορετική αντιμετώπιση οι πελάτες λιανικής με τους πελάτες "χονδρικής".
Γιατί σε παρεξενεύει αυτό ??Παντού έτσι γίνεται!;)

dimstog
21-11-07, 19:08
Αν όμως το έχεις αγοράσει από Πλαίσιο/e-shop/ Κωτσόβολο ενημέρωσέμε πότε θα το πάρεις πίσω !!!

Ειδικά για το Πλαίσιο πάντα δέχτηκαν ό,τι επιστροφές τους έκανα - ακόμα και για προϊόντα που δεν είχαν πρόβλημα, αλλά απλά δεν με βόλεψαν στην πράξη. Για υπηρεσίες, όντως δεν γνωρίζω.

n_i_o
21-11-07, 19:25
καλησπερα σε ολους..ειμαι πελατης hol εδω και 2 χρονια και δεν εχω κανενα παροπονο σσε τιποτα μεχρι σημερα...! μενω πετρουπολη και πριν απο ενα μηνα ενεργοποιηθηκε το ιδιοκτητο δικτυο στην πετρουπολη ..εκανα κατευθειαν αιτηση και τωρα μετα απο ενα μηνα οπως μου ειχαν πει σρχικα εγινε η αλλαγη..αλλα τι αλλαγη? απο χθες το πρωι κοπηκε το σταθερο και μεχρι σημερα ειμαι χωρις τηλεφωνω! τα τηλεφωνα στην τεχικη υποστιριξη χουν πεσει και γινεται χαμος..οσες φορες και να πηρα οσες ωρες και να περιμενα τιποτα...! με εχουν αφησει ετσι χωρις καμια ειδοποιηση και περιμενω μπας και φτιαχτουν ολα... απο πλευρας adsl πραγαμται εγινε η αλλαγη αλλα ακομα δεν εχει σταθεροποιηθει το σημα και ανεβοκατεβαινει η ταχυτητα ακομα! στο κεντρο απο οτι καταλαβατε γινεται χαμος και ιδιαιτερα απο πετρουπολη γιατι μπαινουν παρα πολυ με hol απο εδω! καταφερα να μιλησω με την εξυπηρετηση πελατων σημερα και μου ειπαν οι βρισκομαι στο σταδιο φορητοτητας και απλα χρειαζεται υπομονη και πως αυτο διαρκει 2 μερες το πολυ... πιστευω ολα να πανε καλα! καλιο αργα παρα ποτε.... ( ακομα δοκιμαζω να βγαλω γραμμη στην τεχνικη υποστηριξει αλλα γινεται πανικος...) :sorry:

komparos
21-11-07, 19:36
6 φορές που κάλεσα το 13844 είχα αυτούς τους σχετικά καλούς χρόνους

1.5 λεπτά
2.6μισι λεπτά
3.13 λεπτά
4.11 λεπτά
5.9 λεπτά
6.12 λεπτά

Πάντα καθημερινές και σε ώρες αιχμής.

Στην δική μου περίπτωση τα πράγματα είναι αρκετά καλά,αν και σαφώς χρειάζεται βελτίωση


Μάλον ανήκεις στους πολύ τυχερούς φίλε μου, εγώ έχει τύχει να περιμένω μέχρι και μία ώρα ειδικά όποτε πήρα από το περιβόητο 80040013844 δεν άντεξα να περιμένω. Πάντως για να λέμε και τα καλά το τελευταιο 15μερο που χρειάστηκε να επικοινωνήσω μαζί τους ο χρόνος αναμονής δεν ξεπέρασε τα 20 λεπτά.

dimstog
21-11-07, 19:44
καλησπερα σε ολους..ειμαι πελατης hol εδω και 2 χρονια και δεν εχω κανενα παροπονο σσε τιποτα μεχρι σημερα...! μενω πετρουπολη και πριν απο ενα μηνα ενεργοποιηθηκε το ιδιοκτητο δικτυο στην πετρουπολη ..εκανα κατευθειαν αιτηση και τωρα μετα απο ενα μηνα οπως μου ειχαν πει σρχικα εγινε η αλλαγη..αλλα τι αλλαγη? απο χθες το πρωι κοπηκε το σταθερο και μεχρι σημερα ειμαι χωρις τηλεφωνω! τα τηλεφωνα στην τεχικη υποστιριξη χουν πεσει και γινεται χαμος..οσες φορες και να πηρα οσες ωρες και να περιμενα τιποτα...! με εχουν αφησει ετσι χωρις καμια ειδοποιηση και περιμενω μπας και φτιαχτουν ολα... απο πλευρας adsl πραγαμται εγινε η αλλαγη αλλα ακομα δεν εχει σταθεροποιηθει το σημα και ανεβοκατεβαινει η ταχυτητα ακομα! στο κεντρο απο οτι καταλαβατε γινεται χαμος και ιδιαιτερα απο πετρουπολη γιατι μπαινουν παρα πολυ με hol απο εδω! καταφερα να μιλησω με την εξυπηρετηση πελατων σημερα και μου ειπαν οι βρισκομαι στο σταδιο φορητοτητας και απλα χρειαζεται υπομονη και πως αυτο διαρκει 2 μερες το πολυ... πιστευω ολα να πανε καλα! καλιο αργα παρα ποτε.... ( ακομα δοκιμαζω να βγαλω γραμμη στην τεχνικη υποστηριξει αλλα γινεται πανικος...) :sorry:

Υπάρχει περίπτωση, εφόσον έχεις internet να χρειάζεται να περάσεις τα default setting για την τηλεφωνία στο Fritz (εμένα πχ, επειδή είχα βάλει τα ενημέρωνεται αυτόματα από το DSLAM για τα settings της σύνδεσης, μου χάλασε τα settings της τηλεφωνίας). Πες στην ΤΥ να σου στείλουν το αρχείο με email.

n_i_o
21-11-07, 19:46
οκ ευχαριστω! αν καταφερω βεβαια να βγαλω γραμη καποτε!

sexrazat
22-11-07, 00:39
Μάλλον αυτό θέλεις να καταλάβεις εσύ.Αυτό που λέω εγώ είναι ότι είναι απολύτως φυσιολογικό όταν αγοράζεις κάτι από ένα μαγαζί να έχεις και μια ¨α¨ υποστήριξη από το μαγαζί.
Δηλαδή αν αγοράσεις κάτι από το μαγαζί της γειτονιά σου και αυτό χαλάσει τότε πολύ πιθανόν να σου το αντικαταστήσει άμεσα το μαγαζί - τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω για τους πελάτες μου.
Αν όμως το έχεις αγοράσει από Πλαίσιο/e-shop/ Κωτσόβολο ενημέρωσέμε πότε θα το πάρεις πίσω !!!Αυτή είναι η διαφορά:oneup::oneup:
Έτσι περίπου δουλεύει και η ιστορία με το adsl και είναι πολύ λογικό και πάρα πολύ σωστό που έχουν διαφορετική αντιμετώπιση οι πελάτες λιανικής με τους πελάτες "χονδρικής".
Γιατί σε παρεξενεύει αυτό ??Παντού έτσι γίνεται!;)

Δεν με παραξενεύει που έχουν διαφορετική αντιμετώπιση στους πελάτες χονδρικής κι ούτε διαφωνώ με την ιδιαίτερη σχέση που αποκτάς με τους πελάτες σαν μεταπωλητής γιατί αυτό το εκτιμούν.

Ούτε επίσης με παραξενεύει που έχουν επιεικώς προβληματική αντιμετώπιση των πελατών λιανικής.
Ζήτημα επιλογών της κάθε εταιρείας είναι και σεβασμού των πελατών της. Απλά λέω ότι η πρότασή σου αν και καλόπιστη μοιάζει σταγόνα στον ωκεανό.

PCSERVICE
22-11-07, 16:10
Ειδικά για το Πλαίσιο πάντα δέχτηκαν ό,τι επιστροφές τους έκανα - ακόμα και για προϊόντα που δεν είχαν πρόβλημα, αλλά απλά δεν με βόλεψαν στην πράξη. Για υπηρεσίες, όντως δεν γνωρίζω.

Δεν μιλάμε για αντικατάσταση κατόπιν ελέγχου - δηλαδή σε 1-2-3-10 μέρες - αλλά για επιτόπου έλεγχο και αντικατάσταση χωρίς χρέωση:nono::nono:

dimstog
22-11-07, 16:19
Δεν μιλάμε για αντικατάσταση κατόπιν ελέγχου - δηλαδή σε 1-2-3-10 μέρες - αλλά για επιτόπου έλεγχο και αντικατάσταση χωρίς χρέωση:nono::nono:

Ναι, για τέτοιο λέω και εγώ. Πιο συγκεκριμένα για μια PCI Express κάρτα γραφικών, μία PCI wifi και μία ένα Nokia 6210 με προβληματική οθόνη - τα δέχτηκαν την επόμενη της αγοράς ημέρα, ανοιγμένα (οι δύο κάρτες ήταν μια χαρά, απλά δεν μου έκαναν την δουλειά μου, η μία λόγω drivers της ATI και η άλλη λόγω κακού range). Μόνο όσους σκληρούς τους έχω επιστρέψει τους έλεγξαν για 20λεπτά στο σέρβις πριν μου βγάλουν πιστωτικό.

Η αλήθεια είναι βέβαια, ότι μόνο στο Πλαίσιο μου έχουν κάνει τέτοιες ευκολίες και στο μαγαζί με υπολογιστές που είναι στο ισόγειο της πολυκατοικίας μου (και ξέρουν ότι είμαι γείτονας, χεχε)

NevermorE
23-11-07, 16:25
οκ.το δωμάτιο ισχύει.επίσης κερνάνε και καφέ.
στην περιπτωση ενός φίλου δικηγόρου.Ηταν χωρις τηλέφωνο 4ης ημέρες.μέτα την επισκεψη μας στην HOL σε 2 ώρες το πρόβληματου έληξε.απλα πρεπει να πεις καποιες συγκεκριμενες λεξεις με πολυ ηρεμο υφος και με δικηγορο σου απο διπλα.επισης εαν σας ταλαιπωρουν κρατατε για καλο και για κακο ενα εξωδικο μαζι να φενεται λιγο.:)

psyxo7
23-11-07, 17:59
παιδιά εγώ έχω βρει το κόλπο όταν είναι να πάρο τεχνική υποστήριξη έχω διπλα μια ηχογραφημένη "κασετa" του σεφερλή με το " νάιιi m akouuteeeee δεν ξέρω αν με akouuuuuteeee "
και παίζει για 2 ώρες το ίδιο
εντωμεταξύ εγώ πηγαίνω τρώω ρίχνω έναν υπνάκο και
όταν γυρίσω στ ακουστικό η πετυχαίνω τον υπάλληλο να βρίζει το σεφερλή η περιμένω 1 το πολύ 2 λεπτά

όσο για την ενεργοποίηση περίμενα 4 μήνες και τώρα που έχω ενεργοποιηθεί για 4 μέρες δεν έχω τηλέφωνο ούτε internet
και αυτό γιατί έχουν κάνει λάθος στον κωδικό μου και πρέπει να τον αλλάξουν
για να μπορέσω να συνδεθώ :down:

κατά t αλλα δε πιστεύω ότι είναι η μονη εταιρία με προβλήματα δυστυχώς κανένας δεν είναι τελioς γιατί να είναι η hol:hmm:

jaggelo
23-11-07, 18:11
παιδιά εγώ έχω βρει το κόλπο όταν είναι να πάρο τεχνική υποστήριξη έχω διπλα μια ηχογραφημένη "κασετa" του σεφερλή με το " νάιιi m akouuteeeee δεν ξέρω αν με akouuuuuteeee "
και παίζει για 2 ώρες το ίδιο
εντωμεταξύ εγώ πηγαίνω τρώω ρίχνω έναν υπνάκο και
όταν γυρίσω στ ακουστικό η πετυχαίνω τον υπάλληλο να βρίζει το σεφερλή η περιμένω 1 το πολύ 2 λεπτά

:rofl: :clap: :respekt:

Καλά γιατί δεν κλείνουν την γραμμή από μόνοι τους ??? Δεν παίρνουν χαμπάρι το δούλεμα ???

grokos
23-11-07, 21:49
και αυτό γιατί έχουν κάνει λάθος στον κωδικό μου και πρέπει να τον αλλάξουν
για να μπορέσω να συνδεθώ :down:

Heh:rofl: ότι έκαναν και σε μένα....
Έδινα τα νούμερα που έιχε μέσα στη στο φάκελο (serial/pin) για να κάνω
registration και μου έβγαζε το λογαριασμό κάποιου άλλου !!!
Είχαν κάνει λάθος τα serials !!!

Η πλάκα ήταν πως εγώ με τους κωδικούς αυτούς στο fritz είχα internet και τηλέφωνα
κανονικα.....ο άλλος ο καψερός δεν ξέρω.

Μάλιστα, είναι τόσο όργια όλοι τους εκεί μέσα που μία μέρα μου ζητήσανε να κλείσω
και το fritz καθώς είχανε κάνει αυτό το λάθος και να περίμενα απο την αρχή να μου στείλουν
νέο εξοπλισμό με άλλο serial/pin....δεν σφάξανε τους είπα!
Να μη τα πολυλέω.....μας έφαγε 1 εβδομάδα για να λύσουν το θέμα αυτο:down:.

Περαστικά σου φίλε μου....

Bictor
17-12-07, 00:37
ρε παιδια τι χαλι ειναι αυτη η τεχνικη υποστήριξη???ειμαι σχεδον 1 μηνα χωρις μειλ γιατι λεει ειναι λαθος το pass και περιμενω στο τηλέφωνο 45min μια ωρα και τπτ...ελεοσ δλδ.....

andreasp
17-12-07, 09:31
Παιδιά, χωρίς να υπονοώ τίποτε, έχω παρατηρήσει ότι αν κάποιος πει εδώ ότι είναι δυσαρεστημένος, υπάρχει μια τάση αμφισβήτησης, που δεν υπάρχει αν κάποιος πει ότι είναι ευχαριστημένος. Θέλω να πω ότι αν κάποιος πει ότι έχει 2play και όλα είναι πολύ καλά, δεν θα σπεύσει κάποιος να παρατηρήσει ότι αυτός ο χρήστης έχει γράψει πχ λίγα μηνύματα, ή οτιδήποτε άλλο.

Αυτό το φαινόμενο που νομίζετε ότι οφείλεται;


Οτι είμαστε όρθια τετράποδα.
Ειμαστε οπαδοί! οχι φίλαθλοι!
Το ίδιο γίνεται και με τον Παναθηναικό, Ολυμπιακό, Καραμανλή, Παπαδρέου, Παπαρήγα, Fiat, Ford, Intel, Mac, Nokia, Ericcsson, και γενικα το ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.
Ο Ελληνας μπορεί να φανατιστεί με ότι μπορείς να φανταστείς!

antonisperr
17-12-07, 12:09
Συγνώμη αλλά κάπου έδω στο μπανανιστάν, έχουμε μπλέξει τις βούρτσες....

Ποιά σχέση δηλαδή μπορεί να έχει το ποδόσφαιρο με τη πολιτική και την οικονομία. Το ποδόσφαιρο είναι για την πλάκα μας, για την εκτόνωση μας όπως το τάβλι για παράδειγμα.

Για τα πολιτικά κόμματα που εκλέγουμε εμείς οι ίδιοι επί πολλά συναπτά έτη θα συμφωνήσω απόλυτα. Αλλά και πάλι ποιος φταίει γι αυτό ; εμείς δεν φταίμε...

Όσο αφορά για τις ιδιωτικές εταιρίες γιατί έξω λειτουργούν σωστά. Η Αμερική είναι η μητρόπολη του capital αλλά έτσι και ο αμερικανός βρεί μια τρίχα μεσ την κοκα κολα του μπορεί να ζητήσει κάποια εκατομμυρια για αποζημίωση.

Επι της ουσίας που έχει σχέση κα με αυτό το εκλεκτό forum, φύγαμε από τον ΟΤΕ και πήγαμε στην HOL, forthnet κλπ γιατί ο ΟΤΕ υπήρξε εργαλείο των κομμάτων και κομματόσκυλων. Η διαρροή από τον ακατανόμαστο προς τις ιδιωτικές ήταν πολύ μεγάλη και σε συντομο χρονικό διάστημα.

Ίσως εμείς σαν μπροστάρηδες αυτού του γεγονότος πληρώνουμε το τίμημα των ανέτοιμων εταιριών. Όπως και να χει όμως πίσω στον ακατανόμαστο δεν γυρίζω, εκτός και αν θέλω οι "κομματικοί ηγέτες" μας όπως καραμανλήδες, παπανδρέηδες κλπ να γίνουν και επιβήτορες μου (άσε που χρόνια αυτοί οι ίδιοι ατάλαντοι και ερμαφρόδιτοι πολιτικοί μας π..... ήδη)

thama
04-01-08, 16:51
.. οι χρόνοι αναμονής μήπως είναι λίγο φουσκωμένοι; Είμαι στη HOL, έχω μιλήσει αρκετές φορές στο tech support, αλλά ποτέ δεν περίμενα περισσότερο από 25-30 λεπτά.

Οφείλω να ζητήσω μια μεγάλη συγγνώμη από την χρήστη angiekou73 (http://www.adslgr.com/forum/member.php?u=55969), που αμφισβήτησα την άποψή της. Εδώ και αρκετές ημέρες βιώνω το σχετικό γολγοθά, της ΤΥ. Δεν θα καθήσω να περιγράψω το πρόβλημά μου, δεν έχει σημασία.

jaggelo
04-01-08, 17:01
Δυστυχώς επανήλθα και εγώ σήμερα στην θλιβερή πραγματικότητα της hol :down:

Αναμονή 1 ώρα για ΤΥ και κλείσιμο γραμμής στα μούτρα,
και μετά απάντηση στα 58 λεπτά χωρίς να καταλαβαίνουν καν το θέμα μου.
Ευτυχώς που δεν είναι κάτι σοβαρό. Πάλι καλά...:crazy:

grsaint13
04-01-08, 18:07
Δυστυχώς επανήλθα και εγώ σήμερα στην θλιβερή πραγματικότητα της hol :down:

Αναμονή 1 ώρα για ΤΥ και κλείσιμο γραμμής στα μούτρα,
και μετά απάντηση στα 58 λεπτά χωρίς να καταλαβαίνουν καν το θέμα μου.
Ευτυχώς που δεν είναι κάτι σοβαρό. Πάλι καλά...:crazy:

Δεν έχει σημασία το "σοβαρό" ή το "λιγότερο σοβαρό"!Και τα δύο είναι "προβλήματα" για τα οποία εσύ και όλοι μας καλούμε για να μας τα επιλύσουν.Καλά θα κάνουν,λοιπόν,τα φυντάνια της ΧΟΛ να προσλάβουν μερικές δεκάδες άτομα παραπάνω στα τμήματα που χρειάζεται μπας και εξυπηρετηθούμε όπως πρέπει.

Άντε πλέον γιατί έχει καταντήσει αηδία αυτό το πράγμα τόσους μήνες,να θέλουμε να πιάσουμε μια γραμμή για να κάνουμε μια απλή ερώτηση της οποίας η απάντηση να είναι του λεπτού και να μην μπορούμε να μιλήσουμε!:down:

Ξυπνήστε εκεί πέρα στην Κατεχάκη γιατί σύντομα ο κόσμος θα αρχίσει να κουνάει μαντήλια!:closed:

@ ADSLgr.com All rights reserved.