PDA

Επιστροφή στο Forum : Conn-x View



DJ_TEO
05-11-07, 12:17
Πως λειτουργει αυτη η υπηρεσια? Εχω ηδη μια IP camera. Μπορω να εχω ενημερωση με sms αμεσα μολις δει κινηση?
Για να λειτουργησει η υπηρεσια ειναι απαραιτητο να ειμαι συνδρομητης conn-x?

maik
05-11-07, 13:11
Γραφεσαι στην υπηρεσια , συνδεεις την καμερα και οκ. Πρεπει να εχεις conn-x για να το κανεις. Ειναι προστιθεμενη υπηρεσια.
Εχεις sms οταν δει κινηση , ρυθμιζεις και την ευαισθησια . Επισης μπορεις να εχεις και απομακρυσμενο χειρισμο.

moukous8
06-11-07, 01:04
Έλα μην ακούω ότι να ναι ... Δε χρειάζεται να χεις conn-x για να πάρεις το conn-x view.. Αρκεί απλά να χεις adsl ΑΡΥΣ .. Με λίγα λόγια αρκεί απλά να χεις γραμμή adsl στο δίκτυο του OTE από όποιον ISP κι αν έχεις αγοράσει τελικά εσύ. Κοίτα λίγο τις χρεώσεις μόνο πρώτα να δεις αν σε βολεύουν. Για μία κάμερα είναι στα 8,33 αν πάρεις την υπηρεσία αορίστου ενώ στα 5,95 αν την πάρεις με 6μηνη δέσμευση. Ε από κει και πέρα σου δινει το 134 (η γενικότερα κάποιο κατάστημα ΟΤΕ) 1 κωδικό με τον οποίο αποκτάς πρόσβαση στην εφραμογή μέσω του site του conn-x. Εφόσον η κάμερα έχει αισθητήρα χώνεις τις ρυθμίσεις και αν θες όταν ανιχνεύσει κίνηση σου στέλνει sms ή αρχίζει να γράφει. Απλά ο χώρος που δίνει η otenet στο server της για εγγραφή είναι μικρός. Γύρω στα 150 mb αν δεν κάνω λάθος. Αυτά ελπίζω να βοήθησα αρκετά.

body125z
06-11-07, 01:18
na ρθω τωρα εγω εδω και με μεγάλη απορία να ρωτήσω τη χρησιμοτητα αυτής της υπηρεσιας?:hmm:

Spanos
06-11-07, 01:24
na ρθω τωρα εγω εδω και με μεγάλη απορία να ρωτήσω τη χρησιμοτητα αυτής της υπηρεσιας?:hmm:

Παρακολούθηση/εποπτεία χώρου

kyriakos7
06-11-07, 01:25
μη μπει κανενας σπιτι σου, ισως?? λογικα για κατι τετοιο.

maik
06-11-07, 01:27
Έλα μην ακούω ότι να ναι ...

Λιγο περισσοτερο ευγενεια δεν θα εβλαπτε νομιζω. :evil:

Spanos
06-11-07, 01:33
μη μπει κανενας σπιτι σου, ισως?? λογικα για κατι τετοιο.

Να μη σε κλέβει ο υπάλληλος που έχεις βάλει και διάφορα αλλα αν και νομίζω οτι κρίθηκε παραβίαση προσωπικών δεδομένων να παρακολουθείς χώρους εργασίας με κάμερα.

maik
06-11-07, 01:38
Να μη σε κλέβει ο υπάλληλος που έχεις βάλει και διάφορα αλλα αν και νομίζω οτι κρίθηκε παραβίαση προσωπικών δεδομένων να παρακολουθείς χώρους εργασίας με κάμερα.

Χωρους εργασιας με καμερα μπορεις να παρακολουθεις για λογους ασφαλειας. Πρεπει ομως να το δηλωσεις στους εργαζομενους αλλα και σε οποιον εχει προσβαση στον χωρο. Απαγορευεται να χρησιμοποιησεις τα δεδομενα απο την καμερα για οποιονδηποτε αλλο λογο πλην της ασφαλειας, πχ αντιδικια με εργαζομενο.

Το πλεονεκτημα της υπηρεσιας αυτης ειναι το sms.

kyriakos7
06-11-07, 02:03
παντος ειναι για θεμα ασφαλειας. οταν το πρωτοακουσα σκεφτηκα την ασφαλεια του σπιτιου και οχι της δουλειας ισως.

DJ_TEO
06-11-07, 17:41
Υπαρχει καποιος τροπος/software το οποιο να επιτηρει μεσω καμερας/ων χωρο και να ενημερωνει με email η και sms? Με ποιον τροπο μπορουμε να γλιτωσουμε το μηνιαιο κοστος του conn-x?

georgebroumos
16-01-10, 15:39
Γραφεσαι στην υπηρεσια , συνδεεις την καμερα και οκ. Πρεπει να εχεις conn-x για να το κανεις. Ειναι προστιθεμενη υπηρεσια.
Εχεις sms οταν δει κινηση , ρυθμιζεις και την ευαισθησια . Επισης μπορεις να εχεις και απομακρυσμενο χειρισμο.

ενδιαφέρομαι για την υπηρεσία conn-x view για να παρακολουθώ το σπίτι μου στην επαρχία όπου εκεί έχω conn-x στα 2 mbps!στο 134 μου είπαν ότι παρέχουν τον εξοπλισμό μόνο! γνωρίζετε άν ο ΟΤΕ αναλαμβάνει με τεχνικούς τη σύνδεση των καμερών, τις ρυθμίσεις κ.λ.π. με επιπλέον κόστος φυσικά?

ευχαριστώ

@ ADSLgr.com All rights reserved.