PDA

Επιστροφή στο Forum : Έχει συμβεί και σε εσάς;;;



filthmaniac
05-11-07, 12:33
καλημέρα απανταχού ιντερνετάδες της forthnet και μη!
Έχω μια απορία-τρόμο σχετικά με το τηλεφωνό μου και τη συνδεση της forthnet 2play soho.
Εκανα αίτηση στις 20 αυγούστου, πριν απο 20 ημέρες είδα κάποια εξέλιξη στο site της forthnet και μου είπαν τελικά πως σήμερα θα ενεργοποιηθεί η συνδεσή μου 2 play soho, απο χθες το απόγευμα λοιπόν, ημέρα Κυριακή, το τηλεφωνό μου νέκρωσε και ακόμα παραμένει σε αυτή τη κατάσταση, είναι λοιπόν λογικό να μην έχω τηλέφωνο απο χθές; Κυριακάτικα δουλευούν για τη γραμμή μου; που ζω στην Ελβετία;;! Η' μήπως είναι κάτι άλλο πιο ελληνικό, πχ απο τη βροχή χθες κόπηκε κανένα καλώδιο, έγινε κανένα βραχυκύκλωμα κλπ κλπ?
Ξέρετε λοιπόν :
1ον, αν αυτο ειναι λογικό;
2ον, σε πόση ώρα απο τη στιγμή που νέκρωσε η γραμμή σας ξαναπήρε εμπρός;
3ον, σε περίπτωση βλάβης του τηλεφώνου πλέον, που παίρνω τηλέφωνο; στις βλάβες της forthnet, ή ξανά στον παλιο αγαπημένο μου ΟΤΕ?

ευχαριστώ για το χρόνο σας.

insider
05-11-07, 12:39
1) Είναι λογικό να νεκρώσει το τηλέφωνο...
2) Προσωπικά σε εμένα κράτησε μισή μέρα...Το πρωί παρατήρησα ότι νέκρωσε...Το απόγευμα ήμουν ΟΚ
3) Forthnet (Βλαβοληπτικό κέντρο: 800-100 9000 (χωρίς χρέωση) Δευτέρα έως Σάββατο 08:00-23:00)

deniSun
05-11-07, 12:40
Όταν είσαι σε φάση ενεργοποίησης διακόπτεται η τηλεφωνία σου για κάποιες ώρες
Για την πλήρη ενεργοποίηση της τηλεφωνίας το όριο είναι 24-48 ώρες.
Μπορείς να πάρεις στην forthnet για να δηλώσεις βλάβη τηλεφώνου.

filthmaniac
05-11-07, 12:54
ευχαριστώ πολύ παιδιά για την άμεση απάντηση..:)

athensalex
05-11-07, 13:48
εμενα παλι κρατησε ενα 24 ωρο αλλα οποιος εχει υπομονη αντεχει :p

filthmaniac
06-11-07, 10:23
καλημέρα παιδιά, τελικά και μετα απο 40 ωρες αναμονής απο το απογευμα της κυριακής ακόμη δεν έχω δει φως στο τουνελ, το τηλέφωνο νεκρο, ιντερνετ ουτε για δείγμα και εγώ να αναμένω, εν τω μεταξύ να αναφέρω πως η 4νετ μου εχει στειλει και τα sms, το ενα που λεει πως η υπηρεσια μου θα ενεργοποιηθει τη ταδε ημερομηνία και πως θα γινει "ολιγοωρη(!)" διακοπη στο τηλεφωνο καθώς και το άλλο sms με τους κωδικούς. Αλλά τηλέφωνο ακόμη, μήπως έχει γίνει συχνο φαινόμενο να κρατάει η διακοπή στο τηλέφωνο για παραπάνω απο "λίγες ώρες" ή να ξεκινήσω για σεφτέ στη forthnet τις χριστοπαναγίες γιατί νιώθω εντελώς αποκομμένος;;
επίσης να αναφέρω πως δεν μου έχει έρθει ακόμα ο εξοπλισμός και κάπου άκουσα οτι υπάρχει πρόβλημα έλλειψης εξοπλισμού στην αποθήκη. έλεος!!
όποιος ξέρει κάτι ας μιλήσει, αλλιώς για πάντα ας σιωπήσει:)

adelijohn
06-11-07, 11:45
Εμένα εκανε 4 ημέρες να φτιάξει το τηλέφωνο και να παρει μπροστα η συνδεση!!!
Βέβαια ήταν και 15Αύγουστος
Κάνε το σταυρό σου να μιλήσεις με κανένα τεχνικό της προκοπής

deniSun
06-11-07, 12:25
καλημέρα παιδιά, τελικά και μετα απο 40 ωρες αναμονής απο το απογευμα της κυριακής ακόμη δεν έχω δει φως στο τουνελ, το τηλέφωνο νεκρο, ιντερνετ ουτε για δείγμα και εγώ να αναμένω, εν τω μεταξύ να αναφέρω πως η 4νετ μου εχει στειλει και τα sms, το ενα που λεει πως η υπηρεσια μου θα ενεργοποιηθει τη ταδε ημερομηνία και πως θα γινει "ολιγοωρη(!)" διακοπη στο τηλεφωνο καθώς και το άλλο sms με τους κωδικούς. Αλλά τηλέφωνο ακόμη, μήπως έχει γίνει συχνο φαινόμενο να κρατάει η διακοπή στο τηλέφωνο για παραπάνω απο "λίγες ώρες" ή να ξεκινήσω για σεφτέ στη forthnet τις χριστοπαναγίες γιατί νιώθω εντελώς αποκομμένος;;
επίσης να αναφέρω πως δεν μου έχει έρθει ακόμα ο εξοπλισμός και κάπου άκουσα οτι υπάρχει πρόβλημα έλλειψης εξοπλισμού στην αποθήκη. έλεος!!
όποιος ξέρει κάτι ας μιλήσει, αλλιώς για πάντα ας σιωπήσει:)

Για τον εξοπλισμό πέρνα και πάρε τον μόνο σου για να μην περιμένεις.
Την Κυριακή μην την υπολογίζεις.
Στην ουσία υπολειτουργούν.

hel
06-11-07, 15:35
Εμένα έκανε μία μέρα, οπότε πιστεύω ότι κινείται σε λογικά πλαίσια η καθυστέρησή σου, λόγω και της Κυριακής που υπολειτουργούν.

filthmaniac
06-11-07, 16:10
αυτη τη στιγμη μιλαω με τη τεχνικη υποστηριξη της 4net και μου λενε πως δεν εχω τηλεφωνο επειδη μαλλον δεν εχω συνδεσει σωστα το μοντεμ με τη τηλεφωνικη γραμμή και τα σχετικά. Οταν του ειπα πως εχω συνδεδεμενο το τηλεφωνο οπως ακριβως το ειχα πριν με τη συνδεση 2mbit παλι στη forthnet που ειχα (με ενα φιλτράκι στο τηλεφωνο και το μοντεμ απευθειας στη τηλεφωνικη γραμμή) μου είπαν πως δεν έχει καμία σχέση η παλιά συνδεσμολογία με τη καινούρια γιατι πλέον δεν ειμαι στον ΟΤΕ αλλα χρησιμοποιω καθαρά adsl γραμμή.. Oμολογώ πως με ψάρωσε.. λέτε να συμβαίνει κάτι τέτοιο;

deniSun
06-11-07, 16:18
H συνδεσμολογία είναι ίδια εκτός αν είχες over isdn.
το ποιηματάκι το λένε και για την περίπτωση που έχεις παλιές μπρίζες του ΟΤΕ με πυκνωτές μέσα.

hel
06-11-07, 16:19
Εγώ έχω ένα σπλιτερ-φίλτρο που παίρνει ένα καλώδιο από την πρίζα του τηλεφώνου και το βγάζει σε δύο γραμμές τη μία για τηλέφωνο και την άλλη για modem-router. Αυτό μου το έδωσαν από την forthnet. Επειδή όμως μετά το modem βγάζω και προέκταση τηλεφώνου, αυτό σημαίνει ότι η γραμμή πριν από το modem έχει φίλτρο. Άρα παίζει να σου λένε αλήθεια.
Δεν είναι απευθείας στην τηλεφωνική γραμμή σε εμένα. Είμαι σίγουρος για αυτό.

filthmaniac
06-11-07, 16:28
Δεν ξέρω ρε παιδιά, εν τω μεταξύ παίρνω τηλέφωνο στο σπίτι μου να δω αν χτυπάει όπως χτυπάγε παλιά και δεν κάνει σωστό ήχο το αργο και σταθερο ντουτ (ωραία περιγραφή ε;)?) παρα κάνει έναν ντουτ που μονο σε βλάβη με παραπέμπτει, και φυσικα στο σπιτι μου δεν ακουν τιποτα να χτυπάει..
Η γραμμή μου η παλιά ήταν pstn.
Πάντως θα παω μετα να παρω τον εξοπλισμό απο την acs και να δοκιμάσω έτσι για να μην έχουν να μου πουν τίποτα μετά.
Το καλό που μου είπαν ηταν πως αμα παω σπιτι να τους παρω τηλεφωνο απο το κινητο μου να μου πουν ακριβως πως να το συνδεσω. Είναι τρελοι που θα περιμενω πανω απο μιση ωρα με το κινητο στο αυτί, τσάμπα λεφτά και ακτινοβολία, θα παω διπλα στη γιαγιά μου και θα φωνάζω στον αδερφό μου να κάνει ότι μου λένε αν τυχόν δεν βγάλω άκρη ξανά:)

KS
06-11-07, 17:05
καλημέρα παιδιά, τελικά και μετα απο 40 ωρες αναμονής απο το απογευμα της κυριακής ακόμη δεν έχω δει φως στο τουνελ, το τηλέφωνο νεκρο, ιντερνετ ουτε για δείγμα και εγώ να αναμένω, εν τω μεταξύ να αναφέρω πως η 4νετ μου εχει στειλει και τα sms, το ενα που λεει πως η υπηρεσια μου θα ενεργοποιηθει τη ταδε ημερομηνία και πως θα γινει "ολιγοωρη(!)" διακοπη στο τηλεφωνο καθώς και το άλλο sms με τους κωδικούς. Αλλά τηλέφωνο ακόμη, μήπως έχει γίνει συχνο φαινόμενο να κρατάει η διακοπή στο τηλέφωνο για παραπάνω απο "λίγες ώρες" ή να ξεκινήσω για σεφτέ στη forthnet τις χριστοπαναγίες γιατί νιώθω εντελώς αποκομμένος;;
επίσης να αναφέρω πως δεν μου έχει έρθει ακόμα ο εξοπλισμός και κάπου άκουσα οτι υπάρχει πρόβλημα έλλειψης εξοπλισμού στην αποθήκη. έλεος!!
όποιος ξέρει κάτι ας μιλήσει, αλλιώς για πάντα ας σιωπήσει:)

Υπομονη αρχηγε,

πολυ βιαζεσε, θα γερασεις γρηγορα....
...φτιαξε καφε, αναψε τσιγαρο(εαν καπνιζεις), να πας και καμια βολτα, παντρεψου .....
Εχεις πολλες επιλογές μεχρι να ''ερθει'' παλι το τηλεφωνο σου....

Εμένα έκανε 28 μερες ...

filthmaniac
06-11-07, 17:19
ελπίζω φίλε KS να μη πεθάνω πριν έρθει το τηλέφωνο γιατί τότε, τσάμπα η αναμονή..:)
πάντως χθες πήγα για τρέξιμο αντι να κάτσω σπίτι και είδα και ταινία αντί να είμαι στο ίντερνετ.. οπότε ήταν καλά:) για 2 μερες αποτοξίνωσης..!

deniSun
06-11-07, 17:23
Για δείτε αυτό για να καταλάβετε τι περίπου συμβαίνει:
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1546684&postcount=1600

KS
06-11-07, 17:28
ελπίζω φίλε KS να μη πεθάνω πριν έρθει το τηλέφωνο γιατί τότε, τσάμπα η αναμονή..:)
πάντως χθες πήγα για τρέξιμο αντι να κάτσω σπίτι και είδα και ταινία αντί να είμαι στο ίντερνετ.. οπότε ήταν καλά:) για 2 μερες αποτοξίνωσης..!

Ωραίος ... την καλυτερη δουλεια εκανες! Ειδες ... για καλο αργει η Φορθνετ!
Και εγω βρηκα ενα χομπυ και ειμαι απεξαρτητοποιημενος πλεον ....:cool:

hel
06-11-07, 17:29
Δεν ξέρουμε αν ισχύει σε όλους το ίδιο. Πάντως έχει ενδιαφέρον το post για να καταλαβαίνουμε πως λειτουργούν μερικές υπηρεσίες σήμερα και να αποδίδουμε τις ευθύνες εκεί που πρέπει.

deniSun
06-11-07, 17:38
Δεν ξέρουμε αν ισχύει σε όλους το ίδιο. Πάντως έχει ενδιαφέρον το post για να καταλαβαίνουμε πως λειτουργούν μερικές υπηρεσίες σήμερα και να αποδίδουμε τις ευθύνες εκεί που πρέπει.

Σε όλους δεν ξέρω αλλά στους περισσότερους ΝΑΙ.

filthmaniac
06-11-07, 17:39
καφρίλα αυτο που συνέβη στον φίλο... Ημαρτων!

Mouse Potato
07-11-07, 00:18
Invasion από tellas! Για να πάρετε και μια γεύση από τους άλλους ISPs... Στην tellas τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα η μετάβαση από ΟΤΕ σε Tellas έγινε με κανένα απολύτως πρόβλημα. Ούτε που κατάλαβα πότε έγινε η εναλλαγή...:) Καλά downloads φίλοι internetάκηδες!!

filthmaniac
07-11-07, 09:48
Καλημέρα παίδες, τελικά πήγα σπίτι σύνεδεσα το modemακι, ενα speedtouch μου έστειλαν, δεν έχω ιδέα αν είναι καλό ή μάπα, μέχρι στιγμής πιο μάπα είναι η γραμμή μου.. Το εβαλα στο νεκρό καλώδιο του τηλεφώνου με την ελπίδα πως όλα θα αλλάξουν και θα ανοίξουν πόρτες και παράθυρα όπως στη διαφήμιση της vodafone :). Αλλά π@π@ρι@...! τίποτα και ήταν και λογικό. Πήρα τη φορθνετ ξανά, περίμενα 20 λεπτα απο κινητό να βγει άνθρωπος να μιλήσω..(!) και τελικά βγήκε μια κοπέλα...(!) και άρχισε τις ερωτήσεις του ενος εκατομμυρίου δολαρίων: " έχετε βάλει το modem στη πρίζα;", "στη τηλεφωνική γραμμή;" κλπ κλπ.. Και αφού αποδείχθηκα τέρας ηρεμίας και της απαντούσα σε κάθε ...αμερικάνικη ερώτηση μου είπε πως δεν ξέρει τι γίνεται και πως θα το προωθησει στο βλαβοληπτικό το οποιο σαν τμήμα μου είπε πως δεν έχει τηλέφωνο γιατι ρωτησα το τηλεφωνο για να επικοινωνήσω ο ίδιος.. Μου είπε να παρω και σημερα στη τεχνική υποστήριξη να μάθω εξελίξεις αν και δεν νομίζω να γίνει κάτι. Επίσης πήγα και πλήρωσα και τον ΟΤΕ γιατί είχε λήξει 2-3 μέρες ο λογαριασμός και είπα ΜΗΠΩΣ είναι αυτό τελικά, αλλά στο κατάστημα δεν μου είπαν τίποτα, αν δηλαδή είναι κομμένο το τηλεφωνό μου και τα σχετικά. Οπότε τώρα είμαι με 60 ευρώ λιγότερα στη τσέπη, με τα νεύρα μου κλωστές και το κυριότερο χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ για 60 και πλέον ώρες απο το βράδυ της κυριακής.. Εύγε!

filthmaniac
07-11-07, 13:13
επίσης να αναφέρω πως ο υπάλληλος χθες μου είπε πως η γραμμή μου είναι ενεργοποιημένη, αλλά γιατί δεν έχω σήμα;;; μάλλον θα πρέπει να με καλωσορίσω στο εξπρες του μεσονυκτίου;;

deniSun
07-11-07, 13:52
Invasion από tellas! Για να πάρετε και μια γεύση από τους άλλους ISPs... Στην tellas τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα η μετάβαση από ΟΤΕ σε Tellas έγινε με κανένα απολύτως πρόβλημα. Ούτε που κατάλαβα πότε έγινε η εναλλαγή...:) Καλά downloads φίλοι internetάκηδες!!

Έχω πιάσει περισσότερα με forthnet. :whistle:

deniSun
07-11-07, 13:54
Καλημέρα παίδες, τελικά πήγα σπίτι σύνεδεσα το modemακι, ενα speedtouch μου έστειλαν, δεν έχω ιδέα αν είναι καλό ή μάπα, μέχρι στιγμής πιο μάπα είναι η γραμμή μου.. Το εβαλα στο νεκρό καλώδιο του τηλεφώνου με την ελπίδα πως όλα θα αλλάξουν και θα ανοίξουν πόρτες και παράθυρα όπως στη διαφήμιση της vodafone :). Αλλά π@π@ρι@...! τίποτα και ήταν και λογικό. Πήρα τη φορθνετ ξανά, περίμενα 20 λεπτα απο κινητό να βγει άνθρωπος να μιλήσω..(!) και τελικά βγήκε μια κοπέλα...(!) και άρχισε τις ερωτήσεις του ενος εκατομμυρίου δολαρίων: " έχετε βάλει το modem στη πρίζα;", "στη τηλεφωνική γραμμή;" κλπ κλπ.. Και αφού αποδείχθηκα τέρας ηρεμίας και της απαντούσα σε κάθε ...αμερικάνικη ερώτηση μου είπε πως δεν ξέρει τι γίνεται και πως θα το προωθησει στο βλαβοληπτικό το οποιο σαν τμήμα μου είπε πως δεν έχει τηλέφωνο γιατι ρωτησα το τηλεφωνο για να επικοινωνήσω ο ίδιος.. Μου είπε να παρω και σημερα στη τεχνική υποστήριξη να μάθω εξελίξεις αν και δεν νομίζω να γίνει κάτι. Επίσης πήγα και πλήρωσα και τον ΟΤΕ γιατί είχε λήξει 2-3 μέρες ο λογαριασμός και είπα ΜΗΠΩΣ είναι αυτό τελικά, αλλά στο κατάστημα δεν μου είπαν τίποτα, αν δηλαδή είναι κομμένο το τηλεφωνό μου και τα σχετικά. Οπότε τώρα είμαι με 60 ευρώ λιγότερα στη τσέπη, με τα νεύρα μου κλωστές και το κυριότερο χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ για 60 και πλέον ώρες απο το βράδυ της κυριακής.. Εύγε!

το roouter που σου έστειλαν είναι πολύ καλό.

filthmaniac
07-11-07, 14:08
μακάρι να έχεις δίκιο φίλε denis1276 για το routerακι,
επικοινώνησα ξανά με τη τεχνικη υποστήριξη και μου είπαν πως έχει προγραμματιστεί για ελεγχο η γραμμή μου στο αστικό κέντρο σήμερα, τώρα τι είναι αυτό, μακάρι να'ξερα.. Τους ρώτησα μπορεί να λυθεί έτσι το πρόβλημα και μου λέει πολύ πιθανό, ξέρει κάποιος αν το πρόβλημα της νεκρής γραμμής μου μπορεί να λυθεί στο αστικό κέντρο; άντε να δούμε...

slaughter
07-11-07, 14:16
και άρχισε τις ερωτήσεις του ενος εκατομμυρίου δολαρίων: " έχετε βάλει το modem στη πρίζα;", "στη τηλεφωνική γραμμή;" κλπ κλπ.. Και αφού αποδείχθηκα τέρας ηρεμίας και της απαντούσα σε κάθε ...αμερικάνικη ερώτηση μου είπε πως δεν ξέρει τι γίνεται και πως θα το προωθησει στο βλαβοληπτικό το οποιο σαν τμήμα μου είπε πως δεν έχει τηλέφωνο γιατι ρωτησα το τηλεφωνο για να επικοινωνήσω ο ίδιος..

μην λες τίποτα για τις ερωτήσεις γιατί υπάρχουν παααρρααα πολλλοοιι άσχετοι οι οποίοι δεν μπορούν να κάνουν την συνδεσμολογία κ αν δεν τα ρώταγαν αυτά θα τρώγανε μισή ώρα στο τηλέφωνο για να καταλάβουν τι σκατά μπορεί να φταίει ?

αν ανήκεις στον κλάδο της πληροφορικής κ ειδικά σε κάνα IT Department μιας μη-πληροφορικής εταιρίας θα με καταλαβαίνεις απόλυτα :p

filthmaniac
07-11-07, 14:31
ναι έχεις δίκιο φίλε μου και μου έχουν συμβεί επίσης αντίστοιχα, δουλεύω πάνω στον κλάδο της πληροφορικής και κάθε μέρα ακούω τα απίστευτα, αλλά στην ερώτηση "έχετε βαλει το μοντεμ στη πρίζα" δεν μπορώ παρά να τα παίρνω στο κρανίο.. γιατί ίσως είναι πιο προσωπικό, γιατί ήδη τα νευρα μου ήταν πολλά και η αναμονή στο τηλέφωνο τα έκανε μεγαλύτερα..! Στο τέλος της είπα πως είμαι και εγω στον τάδε αντιστοιχο κλάδο και έτσι τα έχω κάνει όλα σωστά και εκεί σταμάτησε. Δεν τα βάζω με τους υπάλληλους της fortnet πάντως και αυτό γιατί μπορεί τελικά να είναι πρόβλημα του ΟΤΕ που και το βλέπω και πιο πιθανό να έχουν ξεχάσει να πατήσουν καννα κουμπάκι υπεύθυνο για τη ταλαιπωρία μου...! Ίδωμεν..

filthmaniac
08-11-07, 16:47
Τελικά παιδιά πήρα ξανά σήμερα τηλεφωνο και ενώ δεν έχει γίνει το παραμικρό με τη συνδεσή μου, όλα παραμένουν νεκρά, μου ειπαν πως κοίταξαν τη γραμμή μου στο αστικό κέντρο και μου είπαν πως κάπου κάνει βραχυκύκλωμα η γραμμή.. Τώρα το πού... είναι μια άλλη ιστορία και επίσης το αν θα γίνει κάτι σήμερα ή τέλος πάντων τις επόμενες ημέρες δεν ήταν σε θέση να μου πεί ο υπάλληλος.. ΕΛΕΟΣ!

hel
08-11-07, 22:55
Πάντως χλωμό να σου έκοψαν το τηλέφωνο από τον ΟΤΕ γιατί αυτό έχουν δικαίωμα να το κάνουν 2 εβδομάδες αφού περάσει το χρονικό περιθώριο της ημερομηνίας πληρωμής.

manual2100
08-11-07, 23:02
Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Μετά απο 2 μέρες μίλησα με φορθνετ και μετά από πολλές άκαρπες προσπάθειες το δήλωσαν τελικά ως βλάβη την παρασκευή και μου το έφτιαξαν τη δευτέρα...

filthmaniac
09-11-07, 09:44
εμένα το έχουν δηλώσει ως βλάβη απο τη τρίτη αλλά ακόμα δεν έχω δει φως..πάντως τους έχω τρελάνει στα τηλέφωνα, ελπίζω να με βαρεθούν κάποια στιγμή και να κοιτάξουν σοβαρά το προβλημά μου...!

phobos
09-11-07, 10:55
ειναι καταπληκτικο. Και εγω βρισκομαι καπως στην ιδια κατασταση. Δεν υπαρχει ουτε τηλεφωνο ουτε internet.
Μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα τους επαιρνα τηλεφωνο για το γεγονος οτι δεν μπορουσα να μπω internet αλλα απο εκει και επειτα ειπαν να μη με κανουν να βαριεμαι και τωρα τους παιρνω τηλεφωνο τοσο για το internet οσο και για το τηλεφωνο!

filthmaniac
09-11-07, 11:27
φαίνεται οτι δεν είναι μεμονωμένο το φαινόμενο...
Τώρα πήρα πάλι τη forthnet αφου περίμενα 2 λεπτά (!) στην αναμονή μίλησα με ένα εξυπηρετικότατο υπάλληλο και για άλλη μια φορά με ρωτούσε αν έχω βάλει το φίλτρο στο τηλέφωνο ή αν έχω συναγερμό κλπ κλπ, ίσως ήταν η δέκατη φορά που με ρωτούν αυτά τα πράγματα. και το ξαναέδωσε για βλάβη... Κάθε μέρα νομίζω πως ζω την "ημέρα της Μαρμότας" και τελειωμό δεν βλέπω...αχχ αυτη τη στιγμή βάλσαμο μου φαντάζουν τα 2mbit που είχα παλιά καθώς και το "παγιάκι" του ΟΤΕ.. τι ήθελα να μπλέξω ο έρμος...!

KS
09-11-07, 16:20
εμένα το έχουν δηλώσει ως βλάβη απο τη τρίτη αλλά ακόμα δεν έχω δει φως..πάντως τους έχω τρελάνει στα τηλέφωνα, ελπίζω να με βαρεθούν κάποια στιγμή και να κοιτάξουν σοβαρά το προβλημά μου...!

Φίλε filthmaniac (http://www.adslgr.com/forum/member.php?u=6072) ακόμα παλευεις με τη Forthnet?
Αντε ακυρωσε την να παει στην ευχή της Παναγίας. ΟΤΕ και παλι ΟΤΕ με τις αυξημενες χρεωσεις. Εμενα 26 μερες που ημουν χωρις τηλεφωνο είχαν δηλωσει βλαβη 9 φορες. Ελεος.
Στις 26 Οκτ ειπα να ακυρωθουν ολες οι εργασιες για τη συνδεση μου σε 2play.
Βεβαια απο 29 ολα εφτιαξαν αλλα η ποιότητα είναι αθλια. Και anyway εκανα ακυρωση. :worthy:

filthmaniac
11-11-07, 23:12
Τελικά απο το βράδυ του σαββάτου έχω και ίντερνετ και τηλέφωνο, τελικά δεν πήγαν άδικα τόσα χαμένα λεπτά στην αναμονή.. Πάντως το ίντερνετ έχει μέχρι στιγμής πιάσει μέχρι 6Mbit.. Δεν έχω ιδέα αν θα ανέβει και άλλο ή μέχρι εκεί πιάνει ταβάνι το καλωδιό μου..:( Αλλά θα πρέπει να είμαι ευχαριστημένος που τουλάχιστον μπορώ να είμαι ξανά σε κανονικούς ρυθμούς με τηλέφωνο και ίντερνετ!

@ ADSLgr.com All rights reserved.