PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορά τηλεφωνικού αριθμού+adsl



13postures
05-11-07, 15:20
Γεια σας,

Είμαι κάτοχος μιας σύνδεσης otenet adsl. Επίσης, χρησιμοποιώ τον ΟΤΕ για σταθερή τηλεφωνία.

Θέλω να μετακομίσω και αναπόφευκτα γεννιέται το ερώτημα "τί κάνω με την adsl μου;". Πόσο απλή είναι η μεταφορά της σύνδεσης adsl; Είναι δυνατόν με μια αίτηση μεταφοράς τηλεφωνικού αριθμού στον ΟΤΕ να μετακινηθεί απροβλημάτιστα και η adsl; Πόσο καιρό χρειάζεται μια τέτοια μεταφορά;

Όποιος γνωρίζει ή έχει κάνει κάτι αντίστοιχο ας με ενημερώσει. Αν ρωτάω κάτι που έχει καλυφτεί ήδη στο φόρουμ συγχωρέστε με και ανακατευθύνετε με στο αντίστοιχο θρεντ.

nnn
05-11-07, 21:49
Γνωστός που το έκανε πρόσφατα του πήρε ~ 20 μέρες για να είναι οκ.

snakegr
06-11-07, 11:03
Εγώ στη Σπάρτη σε 1 μέρα ήμουν ok.

fabio
23-11-07, 15:58
Επειδη με τον οτε συνεννεοηση δεν γινεται ισως εδω μπορειτε να μου εξηγησετε

Αλλαζω σπιτι και θελω να παρω μαζι μου το dsl (ondsl kit) αλλα οχι και το τηλεφωνο

Στα γραφεια οτενετ ΚΑΙ στο τηλεφωνο μου ειπαν οτι δεν υπαρχει μεταφορα και οχι θα γινει νεα συνδεση
Σε μεηλ μου ειπαν οτι γινεται μεταφορα με 21 ευρω αλλα το πως δεν με ενδιαφερει.

Βλεπω τις εξης επιλογες :
1)κανω νεα συνδεση σαν αν μην ειχα ποτε και εκμεταλλευομαι της οποια "προσφορα"
2)κανω νεα συνδεση αλλα αοριστου = την διαδικασια "μεταφορας" που μου ειπαν στο τηλεφωνο
3)δινω τα 21 για τη μεταφορα και καταληγω σε αοριστου.

Το παλιο και το νεο τηλεφωνο ειναι στο ιδιο κεντρο.
Ο χρονος ολοκληρωσης της διαδικασιας ειναι ιδιος ειτε γινει μεταφορα ειτε γινει νεα συνδεση?
Αν ναι γιατι μου φαινεται οτι θα ειμαι μ@λακας αν κανω ο 3 ?

panil
23-11-07, 22:07
2 φορές που έχω αλλάξει πόλη βάζω κάθε φορά νέο τηλέφωνο και adsl και στον πρώτο λογαριασμό πληρώνω τα κερατιάτικα.

Αυτή την φορά είδα ότι βάζοντας conn-x μεταφέρεις την γραμμή σου οπουδήποτε στην ελλάδα με μόνο 21 ευρώ. Οπότε προτίμησα το conn-x και κράτησα εφεδρική την forthnet που την έχω 10 χρόνια.

Ελπίζω να ειναι μόνο τα 21 και να μην χρειάζεται να δώσω +30 για νεα σύνδεση και όλα τα σχετικά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.