PDA

Επιστροφή στο Forum : Οριστικο διαζυγιο



ypemet
05-11-07, 18:04
Γεια χαρα σε ολους σας
Την Παρασκευη εκανα αιτηση διακοπης συνδεσης και μου ειπαν πως μεχρι το βραδυ η γραμμη μου θα ειναι off.Χτες στο τηλ μου ειπαν πως θα γινει μεχρι σημερα το μεσημερι.Σημερα μου τα αλλαξε μια κυρια και μου ειπε σε 10 εργασιμες.Η γραμμη μου ηταν 2048.Ο λογος για ολα αυτα;
Απλος.ΙΔΟΥ!


Receive direction Send direction
Attainable data rate Kbit/s 1408 948
ATM data rate Kbit/s 1330 853
User data rate Kbit/s 1205 773
Latency path interleaved interleaved
Latency ms 4 4
Frame Coding Rate Kbit/s 30 31
FEC Coding Rate Kbit/s 48 64
Trellis Coding Rate Kbit/s 240 68
Negotiation

Signal/Noise ratio dB 14 12
Line attenuation dB 28 18
Status 0 0


Παρακαλω αν καποιος μπορει να μου πει
1.γιατι η γραμμη αυτη σερνετε και
2.Τελικα σημερα αυριο η σε 10 εργασιμες;

tolisp
05-11-07, 18:13
Γεια χαρα σε ολους σας
Την Παρασκευη εκανα αιτηση διακοπης συνδεσης και μου ειπαν πως μεχρι το βραδυ η γραμμη μου θα ειναι off.Χτες στο τηλ μου ειπαν πως θα γινει μεχρι σημερα το μεσημερι.Σημερα μου τα αλλαξε μια κυρια και μου ειπε σε 10 εργασιμες.Η γραμμη μου ηταν 2048.Ο λογος για ολα αυτα;
Απλος.ΙΔΟΥ!


Receive direction Send direction
Attainable data rate Kbit/s 1408 948
ATM data rate Kbit/s 1330 853
User data rate Kbit/s 1205 773
Latency path interleaved interleaved
Latency ms 4 4
Frame Coding Rate Kbit/s 30 31
FEC Coding Rate Kbit/s 48 64
Trellis Coding Rate Kbit/s 240 68
Negotiation

Signal/Noise ratio dB 14 12
Line attenuation dB 28 18
Status 0 0


Παρακαλω αν καποιος μπορει να μου πει
1.γιατι η γραμμη αυτη σερνετε και
2.Τελικα σημερα αυριο η σε 10 εργασιμες;


Προφανώς δεν είσαι στο ιδιόκτητο της HOL επομένως δεν έχουν εκείνοι το πρόβλημα αλλα ο ΟΤΕ... βεβαια αυτό ως πελάτη ελάχιστα (έως καθόλου) σε ενδιαφέρει!

somey
05-11-07, 18:59
ειναι 10 εγρασιμες το ιδιο μου ειπαν κ μενα, κ αλλες 7-10 για να ενεργοποιηθει στον Οτε. αν πας αλλου ειναι πιο πολυ, (1 μηνα περιπου απο μια ερευνα αγορας που εκανα).

ypemet
05-11-07, 19:17
Τελικα η καραμελα που πιπιλανε στη χολ εχει διαφορες γευσεις.
Γιατι δεν βγαζουν μια αποφαση 1,2,10,100
Θα αρχισω να ηχωγραφω τελικα τις κλησεις κι εγω ετσι για την ''καλυτερη ποιοτητα'' :lol:

Stefanos83
07-11-07, 02:00
Γεια χαρα σε ολους σας
Την Παρασκευη εκανα αιτηση διακοπης συνδεσης και μου ειπαν πως μεχρι το βραδυ η γραμμη μου θα ειναι off.Χτες στο τηλ μου ειπαν πως θα γινει μεχρι σημερα το μεσημερι.Σημερα μου τα αλλαξε μια κυρια και μου ειπε σε 10 εργασιμες.Η γραμμη μου ηταν 2048.Ο λογος για ολα αυτα;
Απλος.ΙΔΟΥ!


Receive direction Send direction
Attainable data rate Kbit/s 1408 948
ATM data rate Kbit/s 1330 853
User data rate Kbit/s 1205 773
Latency path interleaved interleaved
Latency ms 4 4
Frame Coding Rate Kbit/s 30 31
FEC Coding Rate Kbit/s 48 64
Trellis Coding Rate Kbit/s 240 68
Negotiation

Signal/Noise ratio dB 14 12
Line attenuation dB 28 18
Status 0 0


Παρακαλω αν καποιος μπορει να μου πει
1.γιατι η γραμμη αυτη σερνετε και
2.Τελικα σημερα αυριο η σε 10 εργασιμες;

Εαν καλύπτεσαι απο το ιδιόκτητο δίκτυο ζητα μια αναβάθμιση στα 24mbps . Αφενώς θα σου ρθει φθηνότερα . Και να δουμε ποιος θα σέρνεται μετα :oneup:

Οσον αφορά την διακοπή , τα περι 1-2 μερών μύθος . Και βέβαια οποιοσδήποτε λογικός ανθρωπος πιστευω οτι μπορει να κατανοήσει οτι μια εταιρεια με 200 αιτησης διακοπων ημερισίως δεν μπορει να τις υλοποιει αυθημερον. Καμια 10αρια μερες 8α παρει . Α , και αν πιστευεις οτι αυτο είναι πολυ,τσεκαρε λιγο και τον χρονο που χρειαζονται οι υπολοιποι εναλλακτικοι :oops:

Epsilon_
08-11-07, 01:07
Σε όποια εταιρεία και αν ζητήσεις διακοπή, αυτή πραγματοποιείται σε 10 εργάσιμες.

Απλά και μόνο απο περιέργεια, ζήτα μια αναβάθμηση και αν δεν είσαι ικανοποιημένος κόψ'το.

dplayer
09-11-07, 03:00
Το μεγιστο χρονικο διαστημα για μια διακοπη ειναι 45 εργασιμες (απο την ΕΕΤΤ).

Η διακοπη σε 10 μερες γινεται καθαρα επειδη η HOL θελει να στην κανει και δεν εχει αναγκη να σε χρεωσει 2 παγια ακομα.

Οποτε μην διαμαρτυρεσαι καθολου!!!!

Αλλοι παροχοι κανουν 45 γεματες προκειμενου να γεμισουν τα ταμεια!!!!!!!!!

Stefanos83
09-11-07, 11:02
Σε όποια εταιρεία και αν ζητήσεις διακοπή, αυτή πραγματοποιείται σε 10 εργάσιμες.

Απλά και μόνο απο περιέργεια, ζήτα μια αναβάθμηση και αν δεν είσαι ικανοποιημένος κόψ'το.

Παρε 4νετ και πες στην κοπελιτσα , ειμαι συνδρομητης ADSL και επιθυμώ να διακόψω ποσο περιπου θα μου παρει? ....2 μηνες...τσεκαρισμένα πραγματα.

George28K
09-11-07, 11:06
Φιλαράκι στην γραμμή σου μπαίνει παράσιτο. Κάνε ένα check στον κατανεμητή σου μήπως υπάρχει καμια ξεχασμένη παλία γραμμή.

kokobil64
09-11-07, 16:40
Το πρόβλημα που έχει ο φίλος υπάρχει σε πολλούς συνδρομητές οι γραμμές σέρνονται όσο και αν υπάρχουν κάποιοι που προσπαθούν να μας πείσουν ότι όλα είναι καλά ή ότι τα πράγματα σιγά σιγά θα φτάσουν σε καλό επίπεδο.Επειδή έχουμε φάει όλες τις αλλαγές και τις εξελίξεις του internet στο κεφάλι θα έπρεπε να σεβαστούν να πάψουν να πειραματίζονται και να οικονομούν στη πλάτη μας όλοι αυτοί .Να προσφέρουν αυτό που μπορούν
και όχι να μας ταλαιπωρούν για μήνες με το αζημίωτο κοροιδεύοντας.

prapra
09-11-07, 19:09
Οσον αφορά την διακοπή , τα περι 1-2 μερών μύθος . Και βέβαια οποιοσδήποτε λογικός ανθρωπος πιστευω οτι μπορει να κατανοήσει οτι μια εταιρεια με 200 αιτησης διακοπων ημερισίως δεν μπορει να τις υλοποιει αυθημερον. Καμια 10αρια μερες 8α παρει . Α , και αν πιστευεις οτι αυτο είναι πολυ,τσεκαρε λιγο και τον χρονο που χρειαζονται οι υπολοιποι εναλλακτικοι :oops:

Αυτό δεν το καταλαβαίνω. Αν έχουν σταθερό αριθμό διακοπών / ημέρα και δεν τις προφταίνουν, τότε ο χρόνος θα συνεχίσει μόνο να αυξάνεται. Δύο τρόποι να μειωθεί ο χρόνος υπάρχουν: Να εξυπηρετήσουν περισσότερες αιτήσεις ανά ημέρα, ή να μειωθεί ο αριθμός των αιτήσεων. Πως θα το καταφέρουν οποιοδήποτε από τα δύο είναι δικό τους θέμα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.