PDA

Επιστροφή στο Forum : Port forwrding - Jetspeed 520 + isdn



izak
06-11-07, 01:07
Αγαπητοί φίλοι,

Θα εκτιμούσα πολύ την βοήθεια σας στο παρακάτω πρόβλημα.

Προσπαθώ να κάνω port forwarding την πόρτα 80 στο router Jetspeed 520+ isdn της intracom και παρά το ότι ακολούθησα πιστά τις οδηγίες που βρήκα στο forum, τελικά δεν τα κατάφερα.
Απενεργοποίησα το firewall των vista αλλά ούτε και αυτό έλυσε το πρόβλημα.
Στο pc έχω σηκώσει τον ΙΙS και το ζητούμενο είναι να μπορέσω να δώ ένα web server που είναι bind με την πόρτα 80, ενώ παράλληλα στο router έχω κάνει και την σχετική ρύθμιση που αφορά στο Dynamic DNS.
Όταν όμως δίνω στον browser to host name που έχω δηλώσει στο dyndns με φέρνει στην σελίδα διαχείρισης του router.
Τον router που τον προμήθευσε η HOL μετά από αναβάθμιση της σύνδεσης μου στα 8Mbps εδώ και δύο μήνες, και θεωρώ ότι ίσως δεν χρειάζεται Firmware upgrade.
Δεν ξέρω εάν το IP filter παίζει κάποιο ρόλο σε όλα αυτά.

Ευχαριστώ
izak

lexios
06-11-07, 21:59
Αγαπητοί φίλοι,

Θα εκτιμούσα πολύ την βοήθεια σας στο παρακάτω πρόβλημα.

Προσπαθώ να κάνω port forwarding την πόρτα 80 στο router Jetspeed 520+ isdn της intracom και παρά το ότι ακολούθησα πιστά τις οδηγίες που βρήκα στο forum, τελικά δεν τα κατάφερα.
Απενεργοποίησα το firewall των vista αλλά ούτε και αυτό έλυσε το πρόβλημα.
Στο pc έχω σηκώσει τον ΙΙS και το ζητούμενο είναι να μπορέσω να δώ ένα web server που είναι bind με την πόρτα 80, ενώ παράλληλα στο router έχω κάνει και την σχετική ρύθμιση που αφορά στο Dynamic DNS.
Όταν όμως δίνω στον browser to host name που έχω δηλώσει στο dyndns με φέρνει στην σελίδα διαχείρισης του router.
Τον router που τον προμήθευσε η HOL μετά από αναβάθμιση της σύνδεσης μου στα 8Mbps εδώ και δύο μήνες, και θεωρώ ότι ίσως δεν χρειάζεται Firmware upgrade.
Δεν ξέρω εάν το IP filter παίζει κάποιο ρόλο σε όλα αυτά.

Ευχαριστώ
izak


Μέσα απο το LAN παίζει να μη μπορείς να "δείς" τον IIS στην 80. Βάλε εναν proxy στον browser σου (IE,FF) και δοκίμασε πάλι...

@ ADSLgr.com All rights reserved.