PDA

Επιστροφή στο Forum : Adsl 384 128 Forthnet Nέα Σμύρνη



returnttsource
23-02-05, 23:12
Εχοντας γευτει για δυο χρονια cable internet του 1.5mbit στο εξωτερικο, ειπα να δοκιμασω την τυχη μου με μια forthnet dsl 384/128 (ποσο χαλια μπορει να ειναι ???!). Σημερα μολις μου την ενεργοποιησαν και ιδου τα αποτελεσματα. Σαν πρωτα αποτελεσματα χωρισ καθολου tweaking
τα αποτελεσματα ειναι απογοητευτικα...Θα προσπαθησω να βελτιωσω λιγο τα αβελτιωτα και θα επανερθω... οσοι ειναι στη νεα σμυρνη ας ποσταρουν παρομοια αποτελεσματα να δουμε που βρισκομαστε... :shock:

Τα results τα εχω επισυνάψει...

mindtrapper
24-02-05, 09:51
Σε ποιά σελίδα έγινε αυτό το test??

froddo
26-02-05, 01:48
Εγώ είμαι με 4θνετ 384 εδω και 3 βδομάδες περίπου. Γενικά δεν μπορώ να πω οτι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με τις ταχύτητες. Απο μεγάλα ξένα site έχω μέση ταχύτητα 32Κ download. Αυτό είναι το μόνο μου παράπονο μέχρι τώρα και δεν αντιμετώπισα κανένα άλλο πρόβλημα ουτε με disconnections, ούτε με συγχρονισμό της γραμμής όπως διαβάζω εδω μεσα. Πάντως πρέπει να είναι αρκετά "μπουκωμένο" το dslam της Ν. Σμύρμης και ελπίζω η κατάσταση να διορθωθεί.

returnttsource
06-03-05, 22:59
μετά από λίγο tweaking στο tcp stack έπιασα και πιάνω 41-46 σταθερά και για του λόγου το αληθές δείτε τη φωτογραφία

Gedo
06-03-05, 23:49
Η ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι η αυξηση της ταχυτητας ειναι συμπτωματικη και δεν εχει σχεση με το tweaking.

returnttsource
09-03-05, 21:13
η σύνδεση πάντως κρατάει γερά !! με αυτά που έχω ακούσει για το dslam της νέας σμύρνης είχα τρομάξει αρχικά αλλά όπως φαίνεται κακώς... τα αποτελέσματα μιλούν από μόνα τους...
βέβαία είμαι και πολύ κοντά στον οτέ < 1km ...δεν ξέρω άλλοι από νέα σμύρνη τι λένε???

stknightmare
09-03-05, 21:58
Μονο εγω κατεβαζω με 40 απο αυτο το φορουμ?

Aussieguy
20-03-05, 12:17
Κάτι νεότερο παιδιά από τη Νεα Σμύρνη ως προς τις ταχύτητες;

TonyMontana
02-04-05, 15:33
σήμερα το μεσημέρι (3.15μμ) - μάλλον θέλουν ένα χέρι ξύλο οι τύποι...

ακόμα τα συγχαρητήρια μου για το forum. καταπληκτική δουλειά.

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 115.08Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 222.64kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

click START to re-test
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 115.08Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 226.71kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

το upload είναι γενικά καρφωμένο εκεί αλλά το download είναι τραγικό. είμαι με demo της forthnet 2 μέρες τώρα και έχω δεί μέχρι 39kbyte/s download κάποιες στιγμές αλλά γενικά είναι στο 30-35...

ούτε στην ουγκάντα δεν έχουν τέτοια προβλήματα... το θέμα είναι τώρα τι κάνουμε ..να τους πάρεις τηλ. μου φαίνεται άσκοπο και αν πάω από κει θα πλακωθούμε σίγουρα οπότε;;

Aussieguy
03-04-05, 10:23
Και Καλλιθέα τα ίδια είναι πάνω κάτω. Απλά ήθελα να δω τι παίζει και απέναντι λόγω ενδεχόμενης μετακόμισης. Δε βαριέσαι. Υπομονή!

TonyMontana
03-04-05, 14:05
Σήμερα στις 2μμ τα πράγματα φαίνονται λίγο καλύτερα... αλλά ως συνήθως τα καλά δεν κρατάνε πολύ :)

είδα μέχρι 320kbit/s..


TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 115.61Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 308.24kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

@ ADSLgr.com All rights reserved.