PDA

Επιστροφή στο Forum : Εχω δικαιωμα διακοπης 2play χωρις να πληρωσω τα 70 ευρω?



Thrylos
06-11-07, 21:13
Εχω απηυδισει, περιμενω 5-6 μηνες να μεταφερθω στο ιδιοκτητο και δε γινεται τιποτα, και ουτε μου λενε κατι νεοτερο. Εντωμε4ταξυ η συνδεση σερνεται κανονικα τις τελευταιες 10 μερες, ουτε Browsing δε μπορω να κανω, συνεχεια δε φορτονει σελιδες και θελει πολλαπλα retries για να "νιωσει".

Θελω να παω αλλου, σε καμια hol 2play ή οτιδηποτε ειναι πιο αξιοπιστο anyway. αλλα δε γουσταρω να πληρωσω τα 70 ευρω της διακοπης οταν φταινε αυτοι! Ξερει κανεις τι δικαιωματα εχω σχετικα να με πληροφορησει?

Spanos
06-11-07, 21:22
Μονο σε περίπτωση μετακόμισης δεν πληρώνεις γιατι δεν υποστηρίζουν μεταφορά γραμμής

hel
06-11-07, 21:22
Σε ποια περιοχή είσαι και δεν έχεις ιδιόκτητο; Από το τεχνικό τμήμα τι σου είπαν για τη γραμμή σου;
Νομίζω ότι από την στιγμή που υπέγραψες στη συμφωνία με τη forthnet αποδέχεσαι όλους τους όρους της, οπότε και το τίμημα διακοπής πριν από την ημέρα λήξης του συμβολαίου.

CatMarg
06-11-07, 22:01
Εχω απηυδισει, περιμενω 5-6 μηνες να μεταφερθω στο ιδιοκτητο και δε γινεται τιποτα, και ουτε μου λενε κατι νεοτερο. Εντωμε4ταξυ η συνδεση σερνεται κανονικα τις τελευταιες 10 μερες, ουτε Browsing δε μπορω να κανω, συνεχεια δε φορτονει σελιδες και θελει πολλαπλα retries για να "νιωσει".

Θελω να παω αλλου, σε καμια hol 2play ή οτιδηποτε ειναι πιο αξιοπιστο anyway. αλλα δε γουσταρω να πληρωσω τα 70 ευρω της διακοπης οταν φταινε αυτοι! Ξερει κανεις τι δικαιωματα εχω σχετικα να με πληροφορησει?Δεν ρωτάς καλύτερα εδώ?http://www.synigoros.gr/ (http://www.adslgr.com/forum/../links/showlink.php?l=36&linkurl=http://www.synigoros.gr/)
Πάντως όλοι μας με κάποιο τρόπο την έχουμε πατήσει.Σου εύχομαι να βρεις άκρη.

Thrylos
07-11-07, 01:26
Σε ποια περιοχή είσαι και δεν έχεις ιδιόκτητο; Από το τεχνικό τμήμα τι σου είπαν για τη γραμμή σου;
Νομίζω ότι από την στιγμή που υπέγραψες στη συμφωνία με τη forthnet αποδέχεσαι όλους τους όρους της, οπότε και το τίμημα διακοπής πριν από την ημέρα λήξης του συμβολαίου.

Δυστυχως και εγω ετσι νομιζω, αλλα λεω μηπως τοι εχει ψαξει κανεις και στους ορους υπαρχει κατι που να μου επιτρεπει διακοπη λογω αδικαιολογητης καθυστερησης.

Ειμαι στο κεντρο Ψυχικου, ιδιοκτητο δυκτιο υπαρχει απο 15 Ιουνιου και εγω ακομα περιμενω μεταφορα... Εχω κανει τη συνδεση τον Μαρτιο, και αποτι βλεπω θα φτασει ο επομενος μαρτιος , θα τελειωσει ο χρονος και δε θα εχω μεταφερθει.

Τοσο καιρο το ειχα παρατησει το θεμα, ελεγα "δε μπορει....εχει καθυστερησει τοσο πολυ που οπου ναναι θα γινει...." και απο τη στιγμη που τουλαχιστον ειχα internet δεν ηθελα να μπω και σε περιπετειες να μεινω κανα μηνα χωρις. Αλλα το τελευταιο δεκαημερο η αποδοση ειναι τραγικη και εχω φορτωσει κανονικα... μα να πρεπει να περιμενω 3 λεπτα για να κανω reply εδω στο thread, και στην απαντηση που γραφω τωρα να πρεπει να κανω 2-3 αποπειρες μεχρι να ΜΗΝ μου βγαλει error πως δεν υπαρχει η σελιδα? Ευτυχως που ο explorere κραταει και αυτο το κειμενο σηλαδη στο BACK button γιατι αλλιως δε θα τα ξαναεγραφα...

hel
07-11-07, 06:09
Απ'ότι φαίνεται έχεις μεγάλο πρόβλημα με τη σύνδεσή σου. Πάρε την τεχνική υπηρεσία της forthnet να σου πουν τι παίζει. Κατά τη γνώμη μου δεν έπρεπε να το αφήσεις τόσο καιρό χωρίς τηλέφωνο στην εταιρία. Το σταθερό σου έχει και αυτό προβλήματα;

nmavro73
07-11-07, 08:41
Εμένα μου στείλαν γραπτώς σε mail ότι αν ο λόγος που ζητάς διακοπή είναι τεχνικός δεν πληρώνεις τίποτα. Επίσης μίλα με την ΕΕΤΤ. Κατά ένα μαγικό τρόπο μόλις τους στέλνεις κάτι που το κοινοποίησες και στην ΕΕΤΤ σκίζονται και απαντούν

kanenas3
07-11-07, 10:51
Τις περιπτώσεις στις οποίες προβλέπεται μονομερής αποχώρηση από τη σύμβαση θα τους βρεις στην πίσω σελίδα της αίτησης που υπέγραψες. Φυσικά και μπορείς να διακόψεις μονομερώς αν πχ δεν σου προσφέρουν την υπηρεσία για μεγάλο χρονικό διάστημα. Το κακό με την περίπτωση σου είναι ότι είναι χαμηλή η ταχύτητα όπου είναι σχετικά καλυμμένοι. Πάντως για την αξιοπιστία μην παίρνεις και όρκο σε όποιο φόρουμ και να μπεις θα βρεις πολλά άτομα που είναι στη θέση σου και θεωρούν τη Χ εταιρία αναξιόπιστη. Γι' αυτό δες αν μπορείς να λύσεις το πρόβλημα σου εκεί που είσαι και αν δεν γίνει τίποτα άλλαξε ISP.

@ ADSLgr.com All rights reserved.