PDA

Επιστροφή στο Forum : TELLAS ΚΑΙ DSLAM ΚΝΩΣΣΟΥ



alexxnicolas
07-11-07, 01:49
Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος τι παίζει με τον κόμβο Κνωσσού. Έχω tellas adsl 1024/256 και ενώ όταν το ενεργοποίησα μέσα Σεπτέμβρη η ταχύτητα ήταν πολύ καλή (109 ΚΒ/ 25ΚΒ) τις πρώτες 2 εβδομάδες, μετά άρχισε η κατηφόρα. Πιο συγκεκριμένα αδυναμία σύνδεσης κατά περιόδους σε όλη την διάρκεια του 24ωρου και ταχύτητες όταν συνδέεται 4-12Κ

apostol70
07-11-07, 01:58
Λογικά πρέπει να είσαι σε ΑΡΥΣ (δηλαδή DSL παίρνεις από τον ΟΤΕ και providing από την Tellas), οπότε αν έχει το DSLAM πρόβλημα είναι του ΟΤΕ και όχι της Tellas.

Ενημέρωσε το προφίλ σου για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε πιο πολύ

vaspater
07-11-07, 02:01
Φιλαράκι κι εγώ περιμένω κάποιους από Ηράκλειο Κρήτης να μου πούνε τι γίνεται γιατί και μένα το dslam μου είναι στην Κνωσσό.....η μόνη διαφορά είναι ότι εγώ έχω 1024 με φόρθνετ και σκέφτομαι να πάω με shared στην tellas αφού τελειώσει η συνδρομή μου.και μένα η ταχύτητά μου είναι χάλια προς το παρόν......ναι έχω 1024 χρησιμοποιώντας δίκτυο ΟΤΕ και πάροχο τη φόρθνετ........τι γίνεται όμως με το dslam στην κνωσσό θα είναι έτοιμη η στορία από 15 μέρες έως ένα μήνα που λένε?ξέρει κανείς να μας πει τι γίνεται?και επίσης η χρέωση ξεκινά από τότε που σου βάζουν ΑΡΥΣ μέχρι να μπεις στο shared ή σε χρεώνουν άπό τότε που μπαίνεις στο shared?δεν είναι άδικο να πληρώνεις για μια υπηρεσία που μπορεί στην αρχή να μην έχεις?

alexxnicolas
07-11-07, 02:46
το dsl connection status είναι το παρακάτω, καμιά βοήθεια????

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: MultiMode
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 1019 kbps
Upstream Rate: 253 kbps
Downstream Margin: 31 db
Upstream Margin: 31 db
Downstream Line Attenuation: 19 db
Upstream Line Attenuation: 4 db
Downstream Transmit Power: 3 db
Upstream Transmit Power: 19 db
Cisco Logo

PVC Connection

Encapsulation: RFC 2364 PPPoA
Multiplexing: VC
Qos: UBR
Pcr Rate: 0
Scr Rate: 0
Autodetect: Disable
VPI: 8
VCI: 35
Enable: Yes
PVC Status: Up

@ ADSLgr.com All rights reserved.