PDA

Επιστροφή στο Forum : Αθλιο support απο Tellas!



vOOz
07-11-07, 01:54
Αρχικα, το περιστατικο αφορα μια καλη μου φιλη.
Ειχε DSL απο Τελλας τοτε (768 shared)
Ειχε κανει αιτηση για Ζιστο, τον Δεκεμβριο του 2006. Επειδη τοτε δεν υπηρχε ζιστο στον Ρεντη, μας ειπαν οτι θα ενεργοποιησουν το τηλεφωνο μονο, και θα ανεβασουν την ταχυτητα στο 1μβιτ. Στειλαμε ολα τα φαξ που ζητησαν, υπογραψαμε κτλπ, και μας ειπαν να περιμενουμε τηλεφωνο για να ενεργοποιησουμε την νεα dsl. Οι μηνες περναγανε.. Εμενα δεν μου ειχαν πει τιποτα. Παιρναν μονοι τους τηλεφωνο και καθε φορα τους λεγαν αλλα.. Αποτελεσμα? Απο τον Δεκεμβριο μεχρι και σημερα, πληρωναν παγιο ΟΤΕ, 30 ευρω για Ζιστο τηλεφωνο + 55 ευρω για την παλια dsl. Τηλεφωνο απο την τελλας δεν ηρθε ποτε! Ουτε διακοπη της παλιας συνδεσης!!
Μου τα ειπαν σημερα, και νευριασμενη πηρα το 13800 να δω τι σκ**α γινετε!

1η προσπαθεια: Τμημα Ενεργοποιησης Ζιστο -Γυναικα που χαζογελουσε (αγνωστοι λογοι).

"-Μα επρεπε εσεις να περνατε τηλεφωνο! χαχαχα (γελαγε μονη της)
- Οχι ησασταν ξεκαθαροι οτι επρεπε να περιμενουμε τηλεφωνο στο κινητο.
- -γνωστες μπουρδες-
- Οκ, σχετικα με το Ζιστο? Εχει μπει στον Ρεντη εδω και 1 μηνα και ακομα ενημερωση δεν ειχαμε
- Δεν γνωριζω σχετικα... Θα πρεπει να περιμενετε (παλι γελια..)
- Ωραια.. Σχετικα με τους 5 λογαριασμους που εχω πληρωσει ενω κανονικα επρεπε να ειχε διακοπει η συνδεση?
- Παρτε το 13800 και πατηστε το 4 (μου το κλεινει)

2η προσπαθεια: Τμημα λογαριασμων - Γυναικα

- (λεω το προβλημα μου)
- Λυπαμαι πολυ δεν μπορουμε να κανουμε κατι. Ηταν αποκλειστικα δικο σας το θεμα να διακοπει η συνδεση.
- Μα περιμεναμε τηλεφωνο απο εσας! Ειχατε πει οτι θα γινει αυτοματα!
- Λυπαμαι πολυ. Επικοινωνηστε με το τεχνικο τμημα.

3η προσπαθεια: Τεχνικο τμημα - αντρας

-(λεω το προβλημα μου)
- Αποτι βλεπω εχετε 2 γραμμες ενεργοποιημενες DSL, και 1 τηλεφωνο.
- ναι..
- Και ειστε σε μεταβατικη περιοδο, γιαυτο πληρωνετε και τα 30 ευρω..
- ναι..
- Μα καλα γιατι πληρωνετε 2 γραμμες? Τις χρησιμοποιειτε και τις 2? (μας δουλευει κιολας!
- Οχι. Μας ειχατε πει οτι θα διακοπει αυτοματα η μια, και οτι θα μας περνατε τηλ να μας ενημερωσετε
- Δεν βλεπω τιποτα τετοιο στα αρχεια μας.
- Σχετικα με το ζιστο? ποτε θα ενεργοποιηθει?
- Επικοινωνηστε με το τμημα ενεργοποιησεων..

4η προσπαθεια: Τμ. Ενεργοπ. Ζιστο: Αντρας

- (λεω το προβλημα μου)
- (Μου αναλυει το συμβολαιο μου). Εχετε μια εκκρεμη αιτηση για Ζιστο. Μισο λεπτο να προχωρησω την αιτηση, μιας και βλεπω οτι εχουμε 193 κενες θεσεις..
- ευχαριστω
- Σχετικα με την DSL. Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε αυτο.. Κανονικα επρεπε να ειχε γινει αυτοματα.. Θα σας βαλω τους 2 πρωτους μηνες Ζιστο δωρεαν. Ειναι το λιγοτερο που μπορω να κανω. Αν θελετε επικοινωνηστε με το τμημα λογαριασμων για αποζημιωση.. Μισο λεπτο να καταχωρησω τους δωρεαν μηνες..
- ευχαριστω
- Λοιπον, σε 15 μερες θα γινει μια διακοπη του τηλεφωνου για λιγο και θα ενεργοποιηθει το zisto. router δεν θα χρειαστει να αλλαγετε, απ'οτι βλεπω εχετε συμβατο. Θα γινει αυτοματα. Αν θελετε μου δινετε και το κινητο σας για να σας ενημερωσουμε.


Ο τελευταιος, μα τον θεο, πρεπει να παει ψηλα στην τελλας! μας εσωσε! Αλλα ηταν αναγκη να φαω 56' στο τηλ για να συνενοηθω? Οι καημενοι οι ανθρωποι πληρωσαν περιπου 250 ευρω παραπανω απ'οσο επρεπε!! Και οι 3 πρωτοι μας δουλευαν κανονικα!! Δηλαδη πρεπει αν εχεις μαστερ στην πληροφορικη για να συνενοηθεις με αυτους?! Η κοπελιτσα (η φιλη μου) που επαιρνε να ρωτησει, της λεγαν αλλ'αντ'αλλων!!!
Τελος παντων.. Δεν το εγραψα ολο αυτο μονο και μονο για να γκρινιαξω. Θελω τις συμβουλες σας σχετικα με το τι να κανω! Μπορουμε να παρουμε αποζημιωση η κατι τετοιο? Για το γαμωτο τουλαχιστον.. 250 ευρω ειναι αυτα.. οι 2 μηνες δωρεαν (80ευρω) τι να σου κανουν?!

spidr
07-11-07, 05:12
εγω εκανα αιτηση για τελλας στις 11/6 και ενεργοποιηθηκε στις 28/8

ο πρωτος λογαριασμος μου ηρθε με χρεωση απο τις 20/7 ενω δεν ειχα καν τελλας γενικα δεν ειχα καν τηλεφωνο στις 18/9 τους στελνω φαξ οπως μου ειπαν για να ζητησω πιστωση του ποσου απο τοτε παίρνω τηλ ανα διαστιματα να δω αν προχωρησε το θεμα και καθε φορα που παίρνω τηλ μου λενε το ιδιο

βλεπω οτι η γραμμη σας ενεργοποιηθηκε στης 20/7

μα εγω δεν ειχα καν ιντερνετ τοτε, το modem μου το στειλατε στις 25/8 και ο τεχνικος ηρ8ε στις 5/9 και ιντερνετ μπηκα πρωτη φορα στις 28/8

μισο λεπτο α ναι εχετε δικιο τωρα το βλεπω

με την πιστωση τι θα γινει

πρεπει να περιμενετε

περιμενω 2 μηνες τοσο δυσκολο ειναι αφου το βλεπετε και εσεις ...

Godaemon
07-11-07, 05:28
Θα αργήσει φίλε να γίνει ,

και σε εμένα μια πίστωση απο λάθος χρεώσεις έκανε 4-5 μήνες να γίνει.Μην ανησυχείς θα γίνει αν το βλέπουνε και αυτοί.

Το θέμα είναι να το έχει λάβει το αρμόδιο τμήμα που εκδίδει τους Λογαριασμούς το αιτημά σου γιατί μεταξύ τους δεν υπάρχει συνεργασία , αυτό κατάλαβα.

Περίμενα για την πίστωση , άλλα μου λέγανε στο τηλ , άλλος απο το λογιστήριο με επαίρνε και μου έλεγε για το ποσό και οτι πρέπει να το πληρώσω :lol: γενικά χάος.

Πάντως αν έχει προωθηθεί το αίτημα σου θα γίνει , όπως σου είπα όμως θα αργήσει ,μην ανησυχείς. :)

Mouse Potato
12-11-07, 15:52
Κι εγώ περιμένω ακόμα την αποζημίωση για την καθυστερημένη ενεργοποίηση της γραμμής του τηλεφώνου. (2 βδομάδες είχα internet και όχι τηλεφωνο :rofl:). Υπομονή δεν θα γίνουν ποτέ οι πιστωσεις... :sorry:

@ ADSLgr.com All rights reserved.